Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   341 / 1679
(#) zolee1209 válasza dbase hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
A relében nincsen tekercs?
(#) szabi83 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nem régen vásárolt hangfalaidat hajtod ezzel?
Mekkora benne a táp puffer?(4x ?)
(#) CIROKL válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Mire gondolsz arra a szörny szülöttre ? Azt egy ismerősömnek kellet leütni. Nekem sajnos csak egy pár kb 20 éves Orion hs 280 am van itthon . Ez az erősítő meg már régen nem az én tulajdonomban van . Most a napokban hozták javításra vissza ! csak a potija volt szétesve !A tápja az szép - 1000 Wattos trafó 56 volt Dc a pufferek meg 2X20000 uf vagyis 4X10000 uf
(#) dbase válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Esetleg a rajzot is leközölhetnéd. Köszi
(#) CIROKL válasza dbase hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Milyen rajzra gondolsz ? hisz ez Quad 405 . annak a rajzát szerintem már mindenki ismeri !Ez csak egy másik panelre lett egyszerűen átméretezve !Az akkori kornak megfelelően papíron ceruzával !Azt viszont nem igen tudom megvan-e még valahol , utánna fogok keresgélni . Amit találok ha van rá igény akkor közzé fogom tenni .Majd valószinű a Quad -os tpopikba
(#) szabi83 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Aham értem, de azért kipróbáltad?
(#) CIROKL válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Én nem csak ott ahol van , már hallotam a produkciót de messzi nem viselne el 50 Wattot sem nem még 300 wattot !Az ismerősnél is egy Vidi erősítőről megy ezzel tűrhető a hangja de az a régi Orionom százszor nagyobbat szól meg aztán a hangja is szebb !
(#) Árpy válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Helló!
Én ezt a fajta spektrum analizátort építettem meg korábban: Link
Gond csak az volt, hogy csak az első fele müködött (mivel két freki tartományra van osztva a hangjel, és külön ADC-re mennek). Én a kvarc sebességét csökkentettem 16mhz-ről 12 mhz-re , és így már tökéletes volt, de már egy másik megoldás is fent van a hozzászólásoknál.
Üdv, Arpy
(#) HA3GX hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Végre elkészűlt a kutyapásztorom. Külön köszönet (Köb.zolinak) a sok segítségért. Eredetieg egy sorkimenőre épült a "szerkentyűm", de nem akartam agyonrázatni a kutyámat ezért beiktattam egy villogót, amelyre rá lett kötve egy relé ami 3-4 másodpercenként behúz és így adja a szikrákat. A villogó BC549-el ment, de ahogy rákötöttem a 24V-os relét megadta magát. Nem akart semmi képpen behúzni. Beiktattunk egy BD245-öt, hogy majd az kapcsolja a sorkimenőt...Valami úton módon az sem akart sikerűlni Relét kötöttem a sorkimenő helyére, akkoris megadta magát. Ekkor kivettem a BC549-es tranzisztorokat betettem helyettük egy BD241 és BD245-ös tranzisztort amik behúzzák a relét és így szépen jön a szikra. A kutya már nem szökik el...
(#) Doncso válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Humánusabb megoldást is találhattál volna! Remélem egyszer te is jól belemarkolsz!
(#) fanefco hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Remélem álatvédö nem olvassa ezt az oldalt
(#) CIROKL válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Húha énis kutyabarát vagyok !Van 5 darab itthon.Nemtudod máshogy a jóra bírni?
(#) MolnarG válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Osztom az előttem szólók véleményét, másrészről az a szatyor+tetőcserép megoldás elég durva... kb annyit érhet eső ellen, mint erdőtűz ellen a vizipisztoly
(#) HA3GX válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Ha néztétek a képeket, vessetek egy pillantást a kapura... Már MINDENT megpróbáltam, de akkor is elszökött az éjjel! Inkább legyen megkötve egész nap? Ne engedjem ki az udvarra? Zárjam be? Haggyam had kóboroljon és üsse el valami? Vagy verjék agyon egy lapáttal, mint a szomszéd kutyát? Inkább hagyom hadd futkosson a szerencsétlen állat... Ennél jobb megoldást nem találtam... ez hatásos. Kolonc sem volt jó!
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Én egyet értek Mothaltem-el.
Kutya barát ide vagy oda mások is élnek a földön akik mondjuk nem szeretnek naponta 3x vissza menni cipőt cserélni csak azért mert a környék kutyái éjjel elkóborolnak és odasz*rnak az udvarra.
Hiába a kerítés, na meg miért én fizessem meg más "hobbiját".
Szóval akinek kutyája van tartsa úgy, hogy ne legyen mások terhére és ez a megoldás szerintem kutyabarátabb, mint a lánc, 2m2-es ketrec stb...
Aki ismeri a kutyákat tudja, hogy hamar megtanulja az eb, hogy:
A, hogyan cselezze ki és szökjön meg
B, nem piszkáljuk a drótot, mert "bök".

Szóval a magam részéről gratulálok...
(#) Sir-Nyeteg válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Gyönyörű a dobozolás! látszik, hogy árvízhatlan!
(#) Norbert123 válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
szia
Nem rossz, de inkább a keritést kellene normálisan megcsinálni...
(#) banyaiakos hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Készülő erősítőmbe helyproblémák miatt nem fért el a táp, úgyhogy megcsináltam fele akkorába Pár kondi már nem fért volna el igényesen, így azok alul kaptak helyet.
Itt a nagyobb...
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
még képek:
(#) Action2K válasza banyaiakos hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szépek a szűrő tekercsek! Te tekerted őket?
(#) banyaiakos válasza Action2K hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nem sajnos, bár örülnék ha tudnék ilyet.
Egy ősrégi PC-tápból szedtem őket.
(#) retoocs hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
fel keszen?
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Jó lesz Mekkora teljesíítménnyel fog bírni a kicsike?

Laptop előtt forrasztgatsz?
(#) hapro válasza retoocs hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Ez a Sipos féle 100W/4ohm.
(#) retoocs válasza hapro hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
igem igen csak mindket csatorna egy nyakon van remelem le tudom huteni a kicsiket?!
(#) Abukodonozo válasza retoocs hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szép cucc! Milyen tranyók vannak benne?
(#) Istike88 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A második képen látszik hogy TIP35C/TIP36C páros a végtranyók.

üdv
(#) Abukodonozo válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
/OFF/ ja-ja azokat én is látam..az előerősíő tranyói érdekelnének! Amúgy tetszik a cucc, ja és retoocs a kapcsirajzis érdekelne , üdv /ON/
(#) Manyoc hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Nemrég csináltam egy PIC égetőt párhuzamos portra , dobozt meg egy széttermelt tintasugaras nyomtató borításából fabrikálatam. Nem a legesztétikusabb, de működik.
(#) Doncso válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Menjmár, ez egész jó lett, sőt!!


Idézet:
„Nem a legesztétikusabb,”
Kit érdekel?

Idézet:
„, de működik.”

Ez a lényeg nem?
Szerintem jó lett!! GRATI!!
Következő: »»   341 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem