Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   342 / 1679
(#) Action2K válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Én is épp a napokban akarok nekiállni egy ilyennek. Én egy döglött router dobozát szemeltem ki erre a célra.

Te milyen doksi alapján építetted? Én ezt szeretném: Link
(#) Manyoc válasza Action2K hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Ez alapján , de saját nyákot terveztem hozzá. Megnézheted itt
(#) fanefco válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nagyon jó lett tetszik
(#) joko1313 válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem is jo lett.
de az ICSP kivezetéseket nem akarod kivezetni.
a beultettet picet is tudnád vele égetni.
én nagyon régen a JDM égetot csináltam meg kicsi átalakítással ,hogy a 628a-s picet is lehessen vele égetni. és nincs is bedobozolva. fo ,hogy mukodik.
(#) Istuuu hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Szevasztok!Ma nevelőapámmal csináltunk kalaptartót a favoritunkhoz!!!! 100w 8ohm! Egyenlőre csak egy mp3as sony rádiómagnóról üzemel, de már van erősítőm is hozzá csak kelleni fog egy 1 farádos kondi h bírja az akksi.
(#) szabi83 válasza Istuuu hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Mit vétettek? :zavart2:
(#) fanefco válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
helo nagyon tetszet az égetö már neki is áltam megépiteni ,az lenne a kérdésem ha elakednák megbeszélhetnénk a forumon a továbbiakat. Ha igen légyszi ird meg melyik topikban lehetne.
Köszi
(#) Istuuu válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Itthon voltak nem használtuk s emmire őket...gondoltam kocsiba jól fognak szólni
(#) hapro válasza Istuuu hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Kemény lesz!
Olyan Volga menti stílusú.
De azért vigyázz majd a hangerővel, nehogy leröpüljön a kocsitető. Csak így tovább.
(#) Istuuu válasza hapro hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
hát az biztos elég jól szól
(#) Doncso válasza Istuuu hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de 8ohm nem kimondottan kocsiba való de ha már így esett, miért középre kerültek a magasak? Én a szélére tettem volna, legalább valami sztereó hatás hadd érződjön, ha középen vannak a magasak lőttek a sztereónak. Egyébként állat !!

Szabi!
Idézet:
„Mit vétettek?”
Majdnem leestem a székről
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Idézet:
„miért középre kerültek a magasak?”
...és a többi ha egyvonalba lenne.
Bennem újrafogalmazódott a "deszkamodell" kifejezés.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Érdekes és egyedi kivitelezés mindenképen! :zavart2: :idiota:
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nekem ez nem újdonság. 15 éve ugyanilyen
Idézet:
„kalaptartót”
csináltam a kombi wareszomba, de én legalább a szélére tettem a magasokat, beljebb a mélyek, és középre a reflexnyílást.
(#) Istuuu válasza vicsys hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Igazából én csak vágtam a lyukakat ahol mondták arra, hogy nincsenek teljesen egyvonalba cuccok a magyarázat az lehet ,hogy ma van a névnapom ,meg hideg is volt kinnt ezért elég sok jäger lecsúszott
(#) Manyoc válasza joko1313 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Ki van vezetve, 5 darab tüskén a tetjén
(#) djyuri válasza Istuuu hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Grat!
Nektek kell,hogy jó legyen!....a kritika ugyanúgy jár,mint a dicséret Alattam már megfogalmazták.

A 8ohm-al semmi gond...ez nem hi-tech és nem hangnyomásversenyre készült cucc.
Viszont a kondira lehet nincs szükség.
Mekkora az akksija? 66Ah-nál már hagynám kondi nélkül is.,de ekkorához fél farádosnál biztos nem kéne nagyobb.

Ui.: Én inkább attól tartanék,hogy a generátor nem tudja visszatölteni az akksit hosszútávon. Haverom is így járt a renaultjával....vett bele ő nagyobb akksit és egy kondit is....3 óra múlva már villódzott a műszerfal is...ez volt a rekord idő.

Grat!
És boldog névnapot!
(#) Manyoc hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Mostantól ezzel aprítoma nyákot. Némi fa hulladék egy Mini Drill és egy kivénhedt CDROM összetákolásából megszületett.
(#) Topi válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Amindenit! Na ez, csillagos ötös. Asztali körfűrész ilyen leleményes megoldással! :kalap:
(#) CIROKL válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Érdekes megoldás ! nem szaggat nagyon bele a panelbe? Egy lemezolló talán egyszerűbb ?
(#) Sir-Nyeteg válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Egyszerű és praktikus!
Esetleg egy stabilabb, párhuzamosítós lefogatás a nyáknak?
Én lombfűrészgépet használok, de ez maga a manuális tömör gyönyör!
(#) zolee1209 válasza Topi hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
[off]Erről az asztali körfűrészről egy régebbi topic jutott az eszembe, csak nem tudom, mi volt a neve, de nagyon humoros volt. Mintha 12V-ról szeretett volna járatni a fazon egy összetákolt nagy körfűrészt?[off]
(#) zolee1209 válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nagyon ügyes, MAGYAR elképzelés! (a magyarokat olyan elmés társaságnak tartom az elektronika területén, és néhol másban is! )
Én még a másik oldalra is tettem volna egy csúsztatható asztalt, akkor biztonságosabb lenne, meg vezetni is könnyebb. Esetleg egy vékony gumilap a fára, vagy így nem csúszik a panel a sima felületen? Mégegyszer gartulálok!
(#) Manyoc válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A rögzítés nem tökéletes. Azzal még valamit csinálni kell. Öteleteket szivesen fogadok.
(#) Doncso válasza Manyoc hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
hááát ez nagyon jó, bírom az ilyen ötletmestereket, tényleg ötletes!! GRATI!!!
(#) Manyoc válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Egyáltalán nem szaggat bele. Amin meg a lencse mozgott, abból meg alighanem egy mini fúró álvány lesz , Lehet még ma összedobom. Már ne vesszen kárba belőle semmi.
(#) Attila86 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Nos én ezt nem a valóságban 'építettem meg' hanem csak virtuálisan, a POV-Ray-ben:
Bővebben: KEP
A script úgy van megírva, hogy nagyon egyszerűen csak be kell írnom hogy mekkora a gyűrű külső-belső átmérője, vastagsága, a huzal vastagsága, a gyűrű éleinek lekerekítése, de még a gyűrű és a vezeték színét is meg tudom változtatni. Na de amihez komoly trigonometriai számítások kellettek az az, hogy a tekercs menetszámát is változtatni tudom, csak meg kell adnom számmal hogy hány menet legyen és úgy rajzolja meg a gyűrűt a tekerccsel.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
wow, nem semmi!
(#) Manyoc hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
És íme az álványos fúróm prototipusa. Kicsit meguntam,hogy sok fúróhegyet elkellett dobálnom, aztán vettem komolyabbat 1mm és 0,8mm -est. Az eladó óvatosan kitette az aztalra és azt mondta hogy ő egészben átadta és meg nem próbáljam kézifúrással, mert könnyen elpattan.
A próbafúrások megtörténtek, és még egészben van.
(#) Manyoc válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Nekem tetszik. Gratulálok
Következő: »»   342 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem