Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   363 / 3960
(#) Xenen Mo hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Hali!
Müveleti erősitővel feszültségkövetőt csináltam és az a gondom hogy csak egy oldalas tálálást használhatok(V+ +5V) és csak 1.35Vig koveti lefele és 4.5V-ig fellfelé. TL072CP használok. Az egy oldalas táplálás miatt van, illetve milyen IC jó ide?
Köszönöm!
(#) lapose válasza Xenen Mo hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Ide egytápról működö opa kell neked, ráadásul olyan ami a tápfeszig kivezérelhető(rail to rail)!
Így hirtelen kommersz típusok közül én az LM358-at próbálnám!
(#) Xenen Mo válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Ezeket fellehet ismerni számuk alapján LM illetve TL sorozatoknál? Onnan meg az adatlap a mérvadó.
(#) lapose válasza Xenen Mo hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A betűk sokszor csak a gyártókra utalnak, a katalógus a mérvadó!
Ilyen esetekben, ha speciális igény van egy alkatrésszel szemben, érdemes megvallatni a netet, mert a gyártók is reklámozzák a speciális tulajdonságokat, és erre a keresők sokszor ráharapnak!
(#) dcsabesz hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Megint bemásolom egy előző kérdésem, hátha valaki meg tudja válaszolni.

Elősször is azzal kezdeném, hogy nem vagyok gyakorló elektromos szakember, de azért egy diódát meg tudom különböztetni egy ellenállástól. Ha nem sikerül szakmailag kifogástalanul fogalmaznom, nézzétek el!
Szóval a kérdésem abból ál, hogy van egy trafóm és egy kisgépem, aminek nem lehet szabályozni a fordulatszámát (gyárilag). De tudok-e tenni valami azért, hogy csökkenteni tudjam a fordulatszámot?
Infó a trafóról: Bővebben: Link
A képen lévő trafón már látható egy gomb, amivel ezt a szabályozást már megoldották.
És infó a gépről: Bővebben: Link
Az oldal legalján lévő rezgőcsiszoló.
A trafó 12 v-os 2A terhelhetőséggel a csiszoló 12 V-os és 10 W teljesítményt vesz fel.
És ez volna a kulcsszó: "Tirisztorvezérlésű elektronikus szabályozás ( teljes hullám elektronika visszaszabályozó effektussal ) a munkának megfelelő fordulat és nyomaték az alsó tartományban."
Szóval egy olyan egységre gondoltam amit a trafó és a gép közé illesztek és ha tekergetem változik a csiszoló rezgésszáma.

Remélem van megoldás erre a problémára!?
Köszönöm előre is.
dcsabesz
(#) mrfencer hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani valami olcsó opto érzékelőt-vevőt, amit kis egyszerű fénysorompó építéséhez tudnák használni? Kb 80-100cm akarok vele áthidalni. Előre is köszi!

Pápá
(#) vpist válasza mrfencer hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Sztem vágd le egy tranzisztor tetejét, és ragassz rá egy darab celluxot. Kész a fototranzisztor.
(#) lapose válasza mrfencer hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Szia!

Veszel infra diódát, és egy fototranzisztort, nem nagy tétel.
Vagy bontasz egy távirányítóból, és egy vevőkészülékből(TV, DVD, stb.).
(#) mrfencer válasza lapose hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Köszi!

Nem voltam biztos benne hogy az infra LED meg a fototranzisztor elég lesz, bár belegondolva hogy a TV-t is kb 5m ről kapcsolgatom, nem tudom miből gondoltam hogy nem viszi át a 100cm-ert
(#) grobici hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
hello tud valaki segiteni hogy a yamaha jogban hol lehet az akksi mert sehol nem találtuk pedig biztos van benne mert önindítós és indul.
(#) Sir-Nyeteg válasza grobici hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
(#) vtnagy hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Csináltam egy nyákot, amire fel szeretnék forrasztani 3x5-ös csoportokban zöld SMD LED-et. A nyákot kimartam, felforrasztottam az első 3-as csoportot. Ezeket majd tranzisztorral vezérelném. A LED-eket sorba kötve illesztettem a panelra. Kipróbáltam, de nem működik egyszerre az összes LED. Tesztként kb 9V-ot adtam nekik. (Van előtét-ellenállás, szóval nem ölöm meg őket).
Szóval a problémám az, hogy az összes LED nem világít, csak maximum 3, de a maradék 2 LED-et ki kell vennem a kapcsolásból.
Lehet inkább úgy kellene megcsinálnom, hogy nem sorba vannak kötve, hanem párhuzamosan? Úgy nem lenne ezzel gond? Vagy osszam őket kisebb csoportokra?

Üdv
vtnagy
(#) Sir-Nyeteg válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Ha a ledek nyitófeszültsége magasabb, mint 9V, akkor szokott ez lenni, hogy nem világít mind. Ha biztos vagy abban, hogy jó a beforrasztás iránya, akkor vagy próbáld meg nagyobb feszültséggel meghajtani őket, vagy oszd pl 3-as csoportokra.
(#) vtnagy válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Biztosan jók a LED-ek, kipróbáltam őket, a beforrasztás is stimmel.
Valószínűleg tényleg maradni fog ez a 3-as csoportozás, mert kb. 12V-tal megnéztem (nagyjából annyiról fog működni az egész áramkör), 3 LED nagyon szépen világít, de, ha rákötöm a 4-et, akkor már fele olyan erősen. Szóval azt hiszem, még egy NyÁK tervezés és marás be lesz iktatva a mai napba
Köszönöm a segítséget!

Üdv
vtnagy
(#) feri19 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Kérlek segitsetek!!

A hugom frissiteni akarta a Concorde Mp4emet de valamit elrontott mert nem ismeri be a gépem illetve nem csinál semmit vele és az Mp4 csak villog a kijelzője de nem csinál semmit ez esetben mit kell illetve tudok tenni!

Lécci minél hamarabb segitsetek
Köszönöm
Feri
(#) Babó22 hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
A kérdésem a következő lenne. Megoldható lenne- az, hogy ezen villogó által villogtatott 6 LED-et ki lehetne-e tolni 9 Ledre? Ha igen, akor hogyan? Az IC 1;2 és 3 lábaira is kössek ugyanúgy 1kOhm-os ellenállást és LED-et úgy, mint a többinél?
A kapcsolási rajz itt található.
(#) WaRL0 válasza feri19 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Szerintem elrontot valamit de nagyon ! es nincs benne rendes Firmware ! es olyankor a gep se ismeri fel szoval nem is tudsz bele masikat rakni! ilyenkor szerintem kuka.

De vard meg a tobbieket !
(#) maTaKee hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Üdv!
Most leginkább a "csövesek" segítségét szeretném kérni, de nem elsz baj ha más segít
Nos lenne egy ilyen (csatolt kép) csöves rádióm, de a típusa nincs ráírva, és kellene nekem a neve. Bár egy kapcs. rajznak vagy egy linknek még jobban örülnék ! Így hát kérném a segítségeteket

DSC07200.JPG
    
(#) CsekmeCsaba válasza feri19 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Szia Nem vagyok nagy szakértő!
De ha frissítés közbe vagy még valami program futott és akkor lett kihúzva akkor megsérült a memória.
(#) lapose válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Szia!

Jobb lett volna, ha esetleg írsz róla milyen csövek vannak benne, vagy egy gyártási évet!
Ebben két rádiónak van a leírása, remélem eltrafáltam!

Vidi.djvu
    
(#) san398 válasza feri19 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Volt valami baja, hogy frissíteni akarta?Ha nem akkor ott rontotta el, hogy elkezdte a frissítést!Amíg valami jól működik nem szabad bántani.Az a baj, hogy az ilyen kevésbé márkás lejátszókhoz legtöbbször olyan CD-t adnak ami semmire nem használható (majdnem minden lejátszóhoz ugyanazt adják), ha van rajta firmware az meg egyenesen lejátszó gyilkos lehet ha nem az adott típushoz való.Ha megvan a pontos típus akkor lehet keresni a megoldást. Légyszi egy pontos típus mert elég sok concorde mp4 lejátszó van!Valamint jó lenne tudni pontosan, hogy frissítette pl. végigment a frissítés hiba nélkül vagy valami hibával állt le stb.
(#) maTaKee válasza lapose hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
ÚÚ jaja olyan az enyém is (EC44)! Köszi az infót, de ha van még másod is róla, akkor ne tartsd vissza!
(#) lapose válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Szia!

Szívesen!
Sajnos csak ennyim volt róla.
(#) besi99 válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Ezt a kütyüt Daxlinak becéztük , A Videoton követte el, EC55 név rémlik, barátságos középmasina volt, ha jól emlékszem, csövezése ECH81 EBF89 ECL86 (2? ), urh-s verziója is volt az még egy ECC85. A varázsszeme EM 81 egyenirányító: alighanem EZ80
Negyven éve nekem is volt egy vadi új jópár évig. KI se kellett nyitni hátul
(#) feri19 válasza san398 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
ConCorde AMV FM MP4 2GB a típusa!!
A frissités végig ment csak letörölte a szoftvert az mp4ről és csak annyit csinál h a képernyője villog fehéren. Lécci ha tudsz valami megoldást segits nagyon megköszönném és örök hálám!!!!
:worship:
(#) otto8509 válasza feri19 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
De minek kell azokat frissitgetni? Most dobhatjátok el.
Hallottam mástol is mp3 aknál is. Sajnálom hogy én közöltem a roszuhirt.
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Az URH változat volt az 55-ös
(#) SzabadosJóska hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Üdv.!

Egy ismerősöm kérdezte, hogy használható-e 462MHz és a 467MHz közötti sáv amatőr adásra.
nem tudtam rá a választ. Mondtam, hogy majd itt megkérdezem.
Segítenétek?
Köszi!
(#) gg630504 válasza SzabadosJóska hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Amatőrszolgálat részére nincs kiosztva.
Kategória:Rádióamatőr sávok Rádióamatőr sávok
(#) SzabadosJóska válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nagyon köszönöm a segítségedet.
Következő: »»   363 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem