Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   365 / 3959
(#) san398 válasza feri19 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Sajnos ezeken a képeken semmit nem látni.Fényképezővel csinálj képet légyszives és ide írj választ ebbe a témába : MP4 lejátszó hiba, ötletek
(#) googa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hát jól néz az ki a 86-os születésű Mercin, vagy nem? Majd azt mondom optikai tuning. Vagy magasságmérő, vagy ilyesmi...
(#) besi99 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
A 10v, 9 ohm-elég reménytelen
Talán 3 wattot? még 3-4ohm hangszóróimpedanciával sem fog bömbölni, és ez nem a végfokon múlik, hanem az ohm törvényen
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Hali. helyettesíthető-e a BC212 a BC640-el ?
BC212: P 60V 0,2A 0,3W 350M
BC640: P 100V 1A 0,8W 50MHz
Azon kívül, hogy más a lábkiosztása, helyettesíthető?
(#) besi99 válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
jóval kisebb lessz az áramerősitése is, de ha ez nem zavar, átlagos kapcsolásban elmegy. Legközelebb vegyél 10 db-ot összesen60 ft
(#) jdani válasza besi99 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
ebbe a kapcsolásba vajon jó lesz? . vennék én, ha a környéken lehetne kapni....
(#) Sir-Nyeteg válasza jdani hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Vegyél interneten, online, hestore, vatera.
(#) maTaKee hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Üdv!
Volna egy "misztikus" kérdésem:
itt a szobámba van 3 db energiatakarékos izzó (E27-es foglalat, normál 230V-os), az egyik éjszaka észre vettem, hogy egy közülük folyamatosan villog (a fénycső "eleje"), na már most ha azt kicsavarom, akkor ugyanez a villogás átmegy a másikba, illetve a harmadikba; miközben a kapcsolójuk nyitva van! Ez engem eléggé foglalkoztat ugyanis, ha a kapcsoló nyitva van, akkor nem folyhat át rajta áram, de ha nincs áram akkor miért gyújt be a fénycső kis része
Valaki segítsen választ adni erre a (számomra) X-aktákba illő kérdésre?!
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!

Rosszul tudod!
Ezt használják ATX tápokban is! Ha jól emlékszem ugyanaz mint a TL494.
(#) lapose válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!

Nincs a kapcsolódban egy led, vagy egy glimlámpa?
Az ezeken átfolyó áram lassan tölti a fénycső pufferét, és mikor eléri a gyújtási szintet egy pillanatra beindul a lámpa, de mivel nincs utánpótlás ki is alszik! Mindig a legérzékenyebb gyújt!
Néha, ha a fázisvezeték, és a kapcsolószál hosszan egy csőben van vezetve a falban az is elég a jelenséghez!
(#) slow.gabor válasza moltam hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Igen de azért kössz.
(#) besi99 válasza jdani hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
nem ajánlom, kár elszúrni
(#) Polka1021 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Általános célra (távkapcsoló; kerékpárlápa (LED-es)) vennék AA méretben akkumulátorelemet. Milyet érdemes venni vagy mire kell vigyázni? 4db Vartát ajánlottak 2100mAh-s 3200HUF. Na most máshol meg home márkájú (gondolom ez noname) 2300mAh van ugyanennyiért. A noname-t érdemesebb megvenni? Mert forintra az ad több mAh-t. De nem tudom van e más fontosabb szempont.
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Azért megpróbálhatod. Borítékban küldhetek neked egyet-kettőt, de bélyegem nincs
(#) besi99 válasza Polka1021 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
noname-t gyorsan felejtsd el, a Varta jó szokott lenni, ennyiért már töltőt is adhatnak akár
(#) Sir-Nyeteg válasza Polka1021 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Noname akksik általában úgy működnek, hogy rá van írva akár az is, hogy 2700mAh, amit a komoly gyártók élből meghazudtolnak, mivel erre a mai technológiával semmiképpen sem képes senki!
Viszont a felirattal ellentétben van bennük kb 400mAh, ami kb 3 fényképre elég egy profi géppel, egy két hét után elveszti töltését!
Bármely ceruzaakksi megfelelhet, ami kicsit is márkás, pl Varta. Kodak.
Amit ajánlok, az az Energizer akksi! Ez elég megbízható!

DE!
Ha hosszútávra, tervezel, akkor csak és kizárólag Sanyo Eneloop akksikat vegyél! Általában 1000ft/db, esetleg 8db-t adnak 7000ft-ért.
Kicsit drága, de hidd el megéri!
Nagyon megéri! Nagyon.
Nem merül le éves tárolás alatt se, feltöltve árulják, kb 1000fényképre elég, nem mállik szét tároláskor, ha merül, még mindig lehet használni bőven. több mint 1000feltöltés. Ezt előbb fogod elveszíteni, mint h tönkremenjen
Bővebben: Sanyo Eneloop
Kattints balra a "miért eneloop" -ra
(#) semetka hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Nem vagyok kezdő csak nem akarok másik topicsot csinálni. AZ lenne a kérdésem hogy ha a jack dugó rendesen van bekötve akkor hogy kellene szólnia a hifinek? Tegyük fel szemben állok a hifivel akkor a jobb oldali hangfalam a jobb csatorna vagy ha nem szemből állok, a jobb hangfal a jobb csatorna?
Lehet hogy kicsit furcsán fogalmaztam.
Egyszerűbben: Ha a gépen leveszem a jobb oldali hangerőt akkor akkor szemből a jobb oldalinak nem kéne szólnia vagy nem szemből nézve, a jobb oldalinak nem kéne szólnia.

Előre is köszi a válaszokat.
(#) Polka1021 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Töltőről nem volt szó.
(#) kobold válasza semetka hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
A hangfalakkal szemben állva szoktak az oldalak megfelelni. Az azért egy kicsit furcsa lenne, hogy leveszed a jobb oldalt, és elhallgat balszélen
(#) Polka1021 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ez a SANYO Eneloop nekem új. Itt Győrben azon a pár helyen ahol körülnéztem nem láttam. Még a Saturn-ban megnézem.
Tényleg drága de remélem végül behozza az árát. Így van?
Közben rákerestem a Wikipedián. Ez is egy NiMH. A töltőm leírása szerint csak NiCd és NiMH elemeket tölthet. Tehát ez nem akadály.
(#) Sir-Nyeteg válasza Polka1021 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Persze, ez is Ni-MH, ez elfelejtettem írni. Nekem van itthon 20db ilyen akksim, egyszer vettem kétkedve 4db-t, és kb másfél év után, észrevettem, hogy csak ezt használom. a régieket dobálgatom kifelé, mert már értelme sincs, hogy pl egy kodak, vagy varta 3 év után a ráírt 2100mAh-ből lead 700-at. így most karácsonyra vettem 16db-t. Én melegen ajánlom ezt az akksit mindenkinek. Gyakran fotózok, és a kb 3-400 vakuzással ez nálam bizonyított.
Az viszont igaz, hogy kevés helyen kapni. (Elektroworldben láttam, meg sparban asszem.)
Ez olyan, mint a tesco-s izzó Egy időben azt kezdtem el venni, de aztán rájöttem, hogy 3 havonta cserélgetni kell, így jobban megérte dupla áron a philips izzó, miközben 2 évet bír. Itt igaz, hogy a drágább jobb!
(#) dtomi86 hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
sziasztok! 4510-es icvel csináltam egy 0-9 ig számlálót, ami 4 leden, binárisan jelzi ki az eredményt. Az a baj hogy nem mülködik, tápot, inputot is kap. Így kötöttem be:
1,3,4,5,8:Gnd
9,12,13,15:Vcc
2: 8as helyiérték ledje
6: 1-es helyiérték ledje
11: 4-es helyiérték ledje
14: 2-es helyiérték ledje
16: 10k-n keresztül gnd-re

Mi lehet a hiba?
(#) Sir-Nyeteg válasza dtomi86 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Kapcsolási rajzod van róla, h mi alapján építetted? Ha minden igaz, így első ránézésre is a 16-os lábon szokott tápot kapni.
Honnan vetted a forrást, ahhoz amit építettél?
(#) dtomi86 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
innen vettem az ötletet
(#) Sir-Nyeteg válasza dtomi86 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
9, 15, 16-os lábad nem stimmel.
Ha valamit összeraksz, és nem működik, akkor ellenőrizd, hogy jól raktad-e össze.
(#) dtomi86 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
bocsi, rosszul irtam le, 9-16- ig forditva írtam. , viszont megvan a hiba, a reset nem jutott el a gnd-ig. köszi a segítséget, legközelebb figyelmesebb leszek.
(#) elektroláma hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Ha van egy 820µF-os ELKO-m, ami KO, akkor azt helyettesíthetem 470µF 25V + 330µF 25V + 2*10µF 50V-os kondikkal párhuzamosan kötve?
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Helo!
Ezek a datasheetes oldalak megőritenek volt már hogy elfüstöltem egy tranyót az alldatasheet ről kapott bekötéssel :violent:
Bővebben: Link
Köszi!
(#) besi99 válasza elektroláma hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Persze, de meglepne, hogy ha az utolsó 2x10mikró még kellene neki
(#) elektroláma válasza besi99 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Alaplapon van(volt).
Egyik helyen elfér a nagy "csokor", de a másik helyen jó lenne 2-ből összehozni. Holnap még körbenézek, talán találok vmi megoldást rá. Pl egy 820µF-os kondit ))
Következő: »»   365 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem