Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   110 / 843
(#) maTaKee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Hello!
Köszönöm szépen!
A másik: ehhez a kapcsoláshoz, miért kell 2×25V-os trafó? Csak, mert nem látom, hogy a földpont le lenne földelve.
Na még egyet: minek bele 100V-os pufferkondi, ha a bemenő feszültség még az 50V-ot sem éri el?
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Nagyon szívesen, de szerintem rosszul láttad, ehhez 50v AC-kell , ezért kell a 100V os kondi.
(#) maTaKee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Hopp... na igen-igen látszik a fáradság rajtam
Tehát akkor vagy 2×25V vagy 1×50V AC kell neki igaz?!
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Így van, bár nálam 2*24-ről megy, de nem okoz problémát. Jobban mondva 4*24, mert dupla táp.
(#) maTaKee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Amúgy ezt a tápot nem lehetne valahogyan átalakítani, hogy szimmetrikus legyen (tehát a kimenete +- os legyen)? Vagy ahhoz 2× meg kellene építenem?
(#) hapro válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
2X kell ahhoz megépíteni
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Dehogynem, úgy ahogy Hapro mester mondja. Én is duplán építettem meg.
Nekem IGY sikerült.
(#) maTaKee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Egy valamit még mindig nem értek: amit te mutatsz azon csak + illetve 0 van?! Amit én szeretnék az az, hogy lenne +, - illetve a 0. Vagy ilyen nem lehetséges?
(#) Attila86 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Kettő tápot kell építened, ezután összekötözgetheted őket és így lesz pozitív és negatív feszültséged is a kijelölt 0V-hoz képest.
(#) maTaKee válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Bocsánat az értetlenkedésem miatt, de esetleg összetudnál dobni egy vázlatot, hogy ez hogyan is van, csak mert szeretném érteni is a dolgot, nem pedig csak simán összerakni
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
úgy van ahogy Attila mondja, ha sorba kötöd a tápokat akkor lesz egy + egy - és a két táp összekötése lesz a GND, vagy 0 , ez azért is jó mert ha kevés az 50V akkor így 100V- is ki tudsz szedni, vagy értelemszerüen 2*50V , viszont ha éppen A- ból kellene több akkor párhuzamos kötéssel kijön 50v 8A a tápból.
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
itt egy móricka rajz
(#) MolnarG válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Összedobtam neked egy mórickaábrát
Szerk: Látom Doncso kolléga már megelőzött

táptáp.PNG
    
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Siettem vele hogy én legyek az első , de a te rajzod is jó lett!
(#) krieggger hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy labortápot. Az lenne a kérdésem hogy a 2n3822,2n5640-ás FET-ekre csináljak külön szimmetrikus tápot aminek a negatívját ráköthetem a FET-re? Ha rákötöm kell-e valami a pozitív kivezetésére a tápegységnek? Milyen transzformátort kell vennem ehez a tápegységhez és mekkora pufferkondi kell a tápegység bemenetére a diódahíd után? Én úgy tudom a tantal kondiknak nincs polaritása igazam van? Biztosíték gondolom kell bele, hány amperest tegyek a trafó elé? Ha bedobozolom a hálózat földjét a doboz fém előlapjára kössem rá? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza krieggger hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szia , a trafó szerintem egy 24V AC és 1,5- 2A es legyen legalább, puffernak egy 3300µF de inkább 4700µF 50V, a tantál kondi polarizálatlan, a Fet ez részt nem tudom hogy lehet, ilyet még nem láttam, de majd jön valami nálam okosabb és biztosan segít. De az biztos hogy nem kell még egy szimmetrikus táp neki, szerintem megoldható lenne egy darab 7908-al a föld lábát ellenállásal emelni amig eléri a 10V-ot, egy kisebb trafóval, egy graetzel és egy kis pufferrel, de lehet hogy a kis trafó elhagyható lenne és mehetne a fő trafó AC ra.
A hálózat földje mehet a dobozra, de a táp kimeneti földet ne kösd rá!
(#) Doncso válasza krieggger hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Esetleg egy ilyen megoldásra gondoltam, akár jó is lehet.

táp1.JPG
    
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Nem értem igazából Krieggger problémáját, de ettől függetlenül írom; hogy a rajzodon a két kimenet nem köthető össze.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
melyik részre gondolsz hogy össze akarom kötni?
(#) maTaKee hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Doncso, MolnarG: köszönöm mindkettőtöknek, így már világos minden
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Vagyis jobban mondva így gondoltam.

táp1.JPG
    
(#) Doncso válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szívesen
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Ja, igen a GND-re gondolsz, akkor ez így valóban nem jó, Krieggger nek az a problémája, hogy a kapcsoláshoz kell -10V , ilyesmi megoldásra gondoltam, végülis jó is lenne egy másik szekunder leágazással.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Na jó, de mihez kell neki a -10V? Nem értem én.
Mert lehet hogy ő nem köti össze, de az az áramkör amit rákötne erre a tápra, azon belül lehet hogy van galvanikus kapcsolat a két tápág közt.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Idézet:
„rieggger nek az a problémája, hogy a kapcsoláshoz kell -10V ,”

Nézd már meg légyszi az eredeti hozzászólását, ott van a rajz is hozzá, ott látod a rajz alján a fetet, annak kell -10V , bá én ilyet még nem láttam , érdekes rajz.
EHHEZ
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Ja hogy ott van egy fet! Nem vettem észre.

Így most már biztos hogy nem jó neki a rajzod. Meg egyébként is rossz a rajz, az ilyet nem így szokás csinálni. Krieggger-nek meg végképp nem jó, mert az áramköréhez (amiben a fet van) a negatív feszültség a GND-hez képest kell, tehát össze kellene kötnie a te rajzod két kivezetését (az egyik pozitívját a másik negatívjával). Ezt pedig nem lehet megtenni, gondold csak végig...
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Igen, rájöttem hogy a GND-hez képest kell a negativnak lenni, de egy két szekunderessek meg lehetne oldani nem?
(#) edison14 válasza Novak hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
szevasz!

a három teljesítményellenállást 2x3,3 ohm-os ellenállásokkal szeretném elkészíteni és az volna a kérdésem hogy a 3,3 ohm-os ellenállások hány w-osak legyenek és hogy ezekkel az ellenállásokkal is pontos lesz a labortáp?

a választ előre is köszönöm
(#) krieggger hozzászólása Jan 5, 2009 /
 
Sziasztok! Akkor ha kiveszem belőle a FET-eket meg a FET körüli diódákat úgy jó lesz? Az a két FET meg a diódák azért lehetnek benne h 0V-tól tudd állítani a feszültséget. Miért kell az eredeti kapcsolásban 2db LM350?

táp2.JPG
    
(#) Attila86 válasza krieggger hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Az első LM350 az áramot szabályozza, a második (jobb oldali) pedig a feszültséget.

Ha kiveszed azt a fetet és a legutóbb belinkelt rajz szerint alakítod ki a jobb oldali LM350 körülötti részt, akkor nem kell negatív tápfeszültség, de akkor nem fogod tudni 0V-ról állítani a feszültséget.
Következő: »»   110 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem