Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   18 / 91
(#) ToXeN válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Nekem 1000µF van az egyenirányítás után aztán stabilizálás után megint 1000µF és 3db 100nF-os konid és 2db 10µF-os párhuzamosan, semmi zaja nincs.
(#) ZPKing válasza ToXeN hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Elősző oldalra tettem fel képek a cuccról
(#) krek hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok öszeraktam egy lm1036n-es hangszin szabályzól és az istenért nem tudok rájönni mért nem viszi át a jelet. Nem tudom hogy igazán mi lehet a baja.
ha tunátok segíteni azt nagyon megköszöném.
köszi
sziasztok
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szia!
Küldjél rajzot arról amit összraktál,
meg egy képet a kész termékről.
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
szia
Képet nem tudok rola készíteni de majd valahonan kérek fényképezőt.
A segítséget kösz ielőre is.
csáó

LM1036.pdf
    
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Szia!
Az oké hogy ezen kapcsolás alapján csináltad.
Én is ezalapján csináltam.
DE milyen nyákterv alapján?
Azt is kellene tudni.
Másik minden alkatrész ugyan olyan mint a kapcsolási rajzon van?
Így láttatlanba nehéz segíteni
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
szia
ez a nyákterv alapján raktam össze.
Amugy nem minden ugyan az a potik azok 56-k sak mert 47 k-sakat nem kaptam más minden ugyan az.
köszi szia
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szia így átnézve nem tűnik hibásnak.
Mi a konkrét probléma?
mi elé akarod használni?
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
szia
Anyi a baja hogy egyszerüen nem akarja átvinni a jelet nem megy át semmi. Erősítőbe lenne 2x150w os stk4048II ic-s erősítő elészeretném berakni. Most csak ez a hangszinszabályzóva van csak problémám mert az erősítők azok jól működnek. Ezelé a hangszínszabályzó elé nem kell előerősítő? Elég neki egy mp3 ból kijövő jel? Lehet az a baja hogy a potiket roszul kötötem be? Már ezen is gondolkotam vagy hogy tul nagy az 56 k-os? Végül is ha nem sikerül rájönünk az se nagy gáz mert akor meg öszerakokegy másikat ha minden kötél szakad. Mert lasan már kész kelle hogy legyek mert ez a vacak vizsgamunka akar majd lenni ugyhogy nem nagyon szorakozhatok vele.
köszi
szia
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szia!
Hát nem tudom nekem kettő ilyen van egy Creative Sound Balster Live 24bit után az 5.1 első és külön hátsó hanszórókhoz. Nekem renedesen elsőre megszólalt összerakás után igaz brummizott de megoldottam azt is. Teszek fel az általam megépítettről cuccokat nyákot meg egy képet az enyémről.
Ha van még lehetőséged akkor ezt próbáld ki.
Amúgy a tiéden találtam két hibát ami feltünt mégis
nyilakkal jelöltem egyik 1K ellenállás nem ok oda 47K kell. A másik fel van cserélve a két kivezetés felirata.
Amúgy milyen potikat használsz?
Mekkora tápról és tápszürés van-e?
Köszi
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
szia
nem nem volt tápszűrés csak ithon probáltam ki egy számítógép hangfatra kötötem rá és mp3 al adtam jelet neki. az 1 k ellenállás helyére 47 t raktam csak nem javitotam ki a rajzon. a potiaim azok lineálisak. ajd suliban kiprobálom mégetszer ha nem megy akor ha nem gond majd megcsinálnám a tied alapján! de ha suliban se megy és nem tudunk rájönni szerintem kuka lesz a vége. Azt veszek egy kitet. De köszi hogy szoltál. És köszi az anyagot. Nem vagyok ép tapasztalt az ien hangcucok öszerakásában az erősítő se működött elsőre.
Köszi a segítséget mégegyszer.
csáó
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hát igen én az elektronikával így nem rég kezdtem és mindjárt a mély vízbe ugottam.
Mert fogalmam sem volt sokmindenről
most megy nyákot gyártok meg túl vagyok az 5.1 es rendszeremen is igaz még nem teljes a kép.
Ha kell esetleg még segítség akkor szólj.
Üdv PeTi
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
szia
hátigen nagyon öszetet dolgok ezek. mondjuk anna nem igazán aki érthozá. Mongyu ezt a hangszintszabályzót ithon probáltam ki azt tápnak aksitöltőt használtam az lehet nem épp a leg jobb. majd suliban! meg kicsit már leamortizáltam szegény ic-t mert a "táplábat" már sikeresen megrövidítetem egy ien harci ideg pilanatomban. de még szaszerolhetó. Jah és tudsz valami türhető kivezérlésjelző kapcsrajzot ami nem tul bonyolult?Megköszöném!
köszi az edigieket
üdv zsolt
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
szia
kiprobáltam suliban királyosan müködik. Mondjuk elsőre elég rendesen torzított de azt bemelegedett és jó volt. Hangokat is jól leata reagált mindenre csak néha torzítot de szerintem a hangszóró véget . a mmélyet nem szerette. mert osziloszkopon nem látszott a torzítás. Ugyhogy ugy né ki nem megy a kukába az egész.
köszi mégegyszer a segítséget égegyszer
csácsá
(#) ZPKing válasza krek hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Szia!
Gratulálok hogy működésre bírtad.
Lógok neked egy kapcsolással amit most mellékelek.
Én is most fogom megépíteni.
Majd kb jövő hét vége fele tudok véleményt mondani.
hogy működik-e rendesen. De azt mondják jóféle
Jó munkát hozzá ha elöbb kész várom a tapasztalatokat.
Üdv PeTi
(#) krek válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
szia
Köszi szépen
köszi a kapcsolási rajzot de még agyalok hogy mit rakjak ösze vagy rakjak e rá kivezérlésjelzőt még nem tudom. Tervek azok vannak. Megy csomo kicsi hiba itt ott még azokat áthidalni messze van még a vége.
De köszi szépen.
csáó
(#) Kovidivi válasza krek hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!
Az előző oldalon linkelt lm1036-os hangszínszabályzó tervében nézd meg a jobb oldalon lévő , alulról a második 47k-s potinak a két lába összeér a terven.Lehet, hogy ez okozta a problémát...
(#) Ramos hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Épp erősítőt építek és az LM 1036-os előerősítő szimpi lenne elé! Olvastam már, hogy ehhez DS1669-es IC-vel lehet hangerőszabályzót építeni!

Két kérdés:

1. Ezzel a hangszínszabályzó és balansz része is megy?
2. Valakinek siketült már ezt a hangerőszabályzást megcsinálni?

Egy kis segítség jól jönne!

Előre is
(#) DJ Szabcsa válasza Ramos hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Én úgy tudom, ha ezt az LM1036N-t megépíted, ebben van:
- előerősítő
- hangerő
- balansz
- mély
- magas
- loudness

Szerintem ez kell neked. Sajnos konkrétabb tapasztalatom nincs az áramkörről.
(#) ZPKing válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!
Szerintem a kolléga arra keres választ hogy lehet digitálisan (nyomógombal) a DS1669 IC-vel
szabályozni az LM1036-t.
Valahol olvastam hogy próbálkoztak ilyennel.
(#) Ricsi89 válasza Ramos hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Helló!
Én már csináltam így és tökéletesen megy. Konkrét rajzom, nincs hozzá, de a DS-t csak be kell kötni a poti helyére, az adatlapjában lévő kapcsolás szerint és megy is. Ha segítség kell, akkor megpróbálhatok segíteni.
Üdv: Ricsi
(#) ZPKing válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!
És mind a négy poti helyett ezt raktad be?
pozitív negatív lépésre külön raktál be egy -egy IC-t?
Köszi
(#) Ricsi89 válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Helló
Igen mind a 4 helyett ezt raktam be. Itt van egy kapcsolás. Az audio be helyett rákötöd a referencia feszt, a kimenethez meg a poti szélét. A két nyomógombbal pedig tudod léptetni fel, illetve le. Rém egyszerű az egész. Egy IC megcsinálja a fel és lefelé léptetést is. A 4 poti helyére 4 ilyen IC kell.
(#) krek válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
szia
köszi hogy szolsz de ezt már észrevetem mongyuk legyártás után de megszaszeroltam
de köszi
csácsá
(#) Ramos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Hali!

Tegnap este megcsináltam a nyáktervet a digit potiknak, csak azt nem tudom, hogy az analóg poti helyén mit hová kössek?

Ötletem van: a poti csúszka részére megy a kimelet, a közös részre, ami a 17-es lábra megy a bemenet, ha jól sejtem! :eeknoes:


A segítséget köszönöm!
(#) Ramos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Sorry!

Asszem ZPKing-nek megválaszoltad már sz én kérdésemet is!
(#) Ricsi89 válasza Ramos hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Helló!
Igen pont úgy ahogy írtad úgy kell bekötni. Kíváncsian várom az eredményt.
Szerk.: Most néztem, hogy előtte rosszul írtam. Úgy kell, ahogy te írtad.
(#) Ramos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Helló!

Köszi a megerősítést, és ha működik igérem mindenkinek felteszem a nyákterveket a komplett kapcsolásról akit érdekel!
(#) scooby_ hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Nemrég bányásztamki az Orister erősítőmbol a hangszínszabályzót,én tudom ezt használni előfoknélkül?

Stereo TDA2030 végfokhoz kéne!
Az előfok is megvan,csak nemtudom hogy kell bekötni!
(#) ZPKing válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szia!
Ha előfokot "bányásztál ki" akkor az mehet számítógép vagy nem tom mire akarod használni után utána meg hangszinszabályzó meg mehet a 2030ra.
De tegyél fel képet aztán segítünk ha tudunk.
Következő: »»   18 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem