Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   16 / 81
(#) Norberto válasza khiraly hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Ónszívó-harisnya, esetleg ónszívó-szalag.
(#) MolnarG válasza khiraly hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Nézd meg itt!
(#) khiraly hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Norberto, MolnarG: Koszonom!
Mar meg is vettem, ki is sikerult forrasztanom egy soklabu alkatreszt (l298N).

Ujabb kerdes:
A "flux" pontosan mire valo? (nehany kiforrasztasos tutorialnal hasznaljak szinten).
Csak azert, mert van belole a hqvideonal legalabb 10 fele, es olyan 3500Ft/db. Szoval egyelore kihagytam, de erdekelne, hogy mire is jo pontosan, es milyen szempontot kell figyelembe venni a valasztasnal.

Mindegyiknek mas a hoprofilja.
(#) Norberto válasza khiraly hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
A hőprofil otthoni körülmények között nem sok vizet zavar, hiszen a legtöbben magát a forrasztási műveletet sem az alapján végzik. Szóval ez a része tárgytalan szerintem.

Maga a folyasztószer arra való, hogy az ónt megfelelően elterítse a forrasztandó területen, annak oxidáció- és szennyeződés-mentesítését követően. Tehát a folyasztószert, ha felvittük a felületre, akkor ott oxidmentesít, és a legalapvetőbb szennyeződéseket is feloldja, ezáltal "megnedvesítve" a felületet, az ónozás előkészítése és az ón lehető legjobb terülése céljából.

Létezik alkohol- és vízbázisú folyasztószer. Az előbbinek a maradványait alkohollal lehet tisztítani a forrasztás után, utóbbiról pedig vízzel lehet eltávolítani az esetlegesen gusztustalan képződményeket.
(#) Janaboy hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Talán nem ez a topic a legjobb a kérdésemre, de igazán azt se tudom, hogy keressek rá!
A lényeg, hogy van egy ps2 joystickom, ahol az irányítási részben van egy rajzolt nyáklap szerűség ami egy nagyon vékony műanyagszerű fólián van rajta. A lényeg, hogy van rajta egy hiba: pont az egyik irányítási rész alatt megtört az érzékelés. A lényeg, hogy van-e olyan valamiféle ceruza vagy kihuzo, amivel tudnék olyan áthúzást csinálni, hogy az vezessen is?
Remélem érthető, hogy mire gondolok!!

Előre is köszi a válaszotokat!
üdv
Jana
(#) lapose válasza Janaboy hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Ezzel próbálhatod!
Bővebben: Link
(#) szabogez válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem meggondolandó,hogy olcsóbb újat venni . De természetesen ha a kihívást nézzük a dologban akkor megéri.
(#) MolnarG válasza Janaboy hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem meg két forrpontot kösd össze egy dróttal amik között megszakadt a vezeztősáv. Szerintem a folyékony ezüst is elég drága megoldás és egy új controller vétele is az.
(#) Janaboy válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Ezt probáltam csak nem igazán tudom, hogy ragasszam oda...A lényeg az, hogy ez pont az irányérzékelő alatti pont, tehát ott ahol a megnyomom a gombot bezárja a kört..mint a távirányítónál...
Ez a cucc télleg elég drága, mondjuk gondolom az elég sokra elég lehet. Gondoltam még arra is, hogy vmi féle nagyon kicsi fémlapot odaragasztok, csak nem tudom, hogy ragasszam úgy oda, hogy vezessen is.. :S
(#) Janaboy hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Más dolog, amit szeretnék megtudni!
Olvasgattam én vissza, de sajna nem találtam rá választ, hogy végülis a forrasztópasztának mi a célja és a rengeteg típusból mi alapján döntsem el, hogy melyik nekem a joh?
Illetve BGA alkatrészhez milyen fluxot javasoltok? vagy egyáltalán melyik általánosan joh?

Kösz!
Jana
(#) MolnarG válasza Janaboy hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
paszta=folyasztó=flux stb Bővebben: Link
(#) Janaboy válasza szabogez hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Kis érdekességként mondom, hogy csak ezüst lakk lett a vége amit 3eFt + pkg-ért vettem és tökéletesen működött a joyon. És persze maradt bármi más felhasználásra a jövőben a lakkból. Így végülis ár szempontjából ezzel jártam a legjobban!

üdv
Jana
(#) Pako94 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy ti a pákát hogyan tisztitjátok, mert nekem rá van rakodva ez az oxidos réteg, és a víz meg a szivacs nem igaz müködik, a reszelgetés meg túl gyakori, és egy forrasztás alatt visszaül.
(#) kovacs.zotya válasza Pako94 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Szia!
Álltalában a pákacsúcsokon van 1 bizonyos bevonat ami az ón megfelelő terülését biztosítja.Ha ez megsérül oda a hegy.Ha a szennyeződést vizes szivaccsal nem tudod eltávolítani akkor cserélj hegyet,mert kapargatni nem szabad az említett bevonat miatt.
(#) SWORDFISH válasza Pako94 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Ezért kell mindig egy kis cint hagyni a pákahegyen, ha nem használod, még akkor is hagyhatsz rajta, ha két forrasztás között akár 1 perc telik el. Leszedésre valami erőszakosabb víz alapú flux jöhetne szóba, de még én se használtam víz alapút, másik hogy drága és nem érné meg csak emiatt venni mert panelhez nem szabad víz alapút használni csak akkor ha tudod mit csinálsz.
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Heló lenne egy lehet kicsit fura kérdésem!
Ónszippantót nem lehetne valamiből házilag készíteni? És ti hány fokon szoktatok forrasztani?
(#) zolika60 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Lehet, de nem érdemes. Néhányzáz Ft-ért már bármelyik barkácsboltban kapható. Régen még a kommunista időkben üveg szemcseppentőből és a patikában akkor még kapharó gumipumpából barkácsoltuk. A forrasztás hőfoka ón függő.
(#) csezoli21 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
És most mai időkben miből lehetne csinálni? És ugy körülbelül mennyi az a hőmérséklet?
(#) zolika60 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Azt gondolom ugyan ezekből, csak nincs értelme. Az ón olvadási hőmérséklete kb.180-250° Az ólommenteseké magasabb. Nem szoktam méricskélni.
(#) (Felhasználó 12183) hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Ilyen mosfetet hogyan lehet alaplapról leforrasztani : Link? Az alja is forrasztva van?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ha csak a halottat szeretnéd kiszedni. csipkedd el a lábait könnyebben tudod így kibányászni. Ha egészben kell nehezebb ügy. Ónszívó és sok türelem kell hozzá. Bizony lehet, hogy a hűtőfelület is oda van forrasztva.
(#) (Felhasználó 12183) válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Hibás az alkatrész. Viszont a hűtőfelület is forrasztva van, azt hogyan szedem le?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ahogy írtam csípd le a lábait. Aztán melegítsd pákával a hűtőfelületet. Közben csavarhúzóva óvatosan feszegesd. A jobb hőátadás érdekében lehet, hogyha egy kis ónt még a páka hegyére plusszban adsz könnyebben boldogulsz. Pillanat pákával ne próbálkozz csak valami jobb hőtehetetlenségű eszközzel. A jó öreg kattogós weller például.
(#) (Felhasználó 12183) válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Köszi a segitséget! Weller WS-50-el csinálom.
(#) (Felhasználó 12183) válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Sikerült is, de először csak a müanyagot sikerült lefeszegetnem róla, de utána már könnyü volt a fémet levenni, csak melegitettem. Köszi!
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Nincs mit. Legközelebb még könnyebb lesz. Gratulálok!
(#) Gerifield hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Helló, nem olyan rég kezdtem foglalkozni az elektonikával és szeretnék mikroprocesszorokat programozi. Vettem is "minden fontosabb" eszközt hozzá és pont itt van most 1 apró kis gondom. Vettem egy ilyen AVR programozót, de nem igazán érzem készen magamat a megforrasztásához, 2 okból: 1. (még) nincs megfelelő vékony hegyű pákám, 2. azthiszem nem ezen kellen kezdenem a gyakorlást...

Szóval valakitől szeretnék személyes segítséget kérni az összeállításban! Nem bízom eléggé magamban + ez a programozó még elég sokáig szollgálna, ha jól raknám össze. (Természetesen nem ingyen gondoltam ezt a segítséget!)
Diósdon vagy környékén lenne jó, ha valaki tudna nekem segíteni, vagy ha nem is segíteni, de összerakná a teljes panelt!
Ha valaki lenne olyan rendes, hogy segít légyszives írjon nekem a mailt!

(Minél hamarabb megvan, annál jobb, én akár most a hétvégén is tudok menni ide-oda!)

(Remélem nem baj, hogy ebbe a topikba raktam, de végülis a témába vág! )
(#) pet hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Gyári panelekre bejövő vezeték forrasztása után rá szokott lenni olvasztva a nyákra valami műanyag dologgal a vezeték

Az lenne a kérdésem hogy mi ez az anyag és pontosan hogyan is csinálják, hogyan csináljam én ha azt akarom hogy lehessen rajta lógatni a nyákot annélkül hogy leszakadna.

üdv.
(#) zolika60 válasza pet hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Javaslom a ragasztó pisztolyt. Bár rengetegféle elegánsabb tehermentesítés is létezik.
(#) pet válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Ja hogy az az...

Köszi a választ, beszerzek egyet.
Következő: »»   16 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem