Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   231 / 1386
(#) jdani válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
(#) Balaa16 válasza jdani hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Köszi! :love12:
(#) gulasoft válasza Doncso hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hát vettem valamilyet de annak olyan vékony a hátlapja.
(#) Doncso válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
az nem gond, próbáld ki.
(#) banyaiakos válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
H*lye kérdés következik:
A vignyettáról lehuzom a papírt de a 2 oldala nem ugyanolyan. Van matt meg fényes oldal...
A fényesre kell nyomtatni ugye?
(#) Doncso válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
persze
(#) gulasoft válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Már bocsi, de mégis melyik oldalra gondoltál? A vinyettáról ha lehúzod a vinyettát, akkor egy azaz egy oldala tárul fel pluszban a hátlapnak! Ha a másik felére akartál volna nyomtatni, nem kellett volna lehúzni a vinyettát!
Tehát ne haragudj meg de nem Én mondtam, hogy ez h*lye kérdés.
(#) banyaiakos válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
doncso: köszi
gulasoft: "reggel" van...
(#) Ballage válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hát köszönöm a válaszokat, most egyelőre még gondolkodom a dolgon - annál is inkább mert még vizsgaszezon van , meg a pénz sem úgy jön ahogy szeretnénk -, de az elhangzottak alapján erősen hajlok egy oszlopos felé... Bár 20 kiló masszív fém azért nem semmi, főleg lakásba...
(#) Attila86 válasza Ballage hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Idézet:
„Bár 20 kiló masszív fém azért nem semmi, főleg lakásba...”


Így igaz! Vesszenek a radiátorok!!
(#) Ballage válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Most, hogy úgyis takarékoskodni kell a fűtéssel...
(#) brato hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Üdv!

Ha előre be van keverve Hidrogénperoxidos marató az tárolható néhány hétig, vagy elveszti a hatását?
(#) Sir-Nyeteg válasza brato hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Elveszti, lebomlik.
(#) gulasoft válasza brato hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
nem hogy hetekig, de napokig sem tárolható!
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Valaki elmondaná a sósav+hidrogén-peroxid-os maratást?
Arányok,tippek.
Köszönöm.
Tényleg olyan gyors?3-4 perc
(#) levii válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Olvass vissza, használd a keresőt kb. 100 helyen van leírva ebben a topicban. Igen tényleg olyan gyors nekem 10 másodperc a rekordom vele de az egyik fórumtársunknak sikerült vele 2 másodperc alatt is ha jól emlékszek
(#) gulasoft hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Na. Megpróbáltam vasalni Vinyetta hátára, műnyomóra és még fóliára is.
Katasztrófa lett mind, kb. 6* sikáltam le a sikerületlen rajzolatokat azután megfordítottam a nyákot, (két oldalasra vasaltam de csak egy oldalast, mert nem volt más, és ott is próbáltam kétszer utána feladtam.
Vízálló 600-as csiszolópapírral lett előkészítve, de mind rossz lett. Talán még a fóliás lett a legjobb, csak elé kéne találni a höfokot ahol még nem olvad meg.
(#) Doncso válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Mi volt a baj? Elvált amikor lehúztad? Akkor adj rá hőfokot és vasald tovább, ez akkor van amikor nincs rávasalva kellőképpen!! Egyébként nem tudom minek csiszolod, én csak mosogató szivacs hátuljával szoktam zsírtalanítani, egy kis CIF vagy VIM-el ,ami éppen van, súrolószerrel aztán jónapot. A lényeg az alapos vasalás a kellő hőfokon, ha nincs meg a hő az életbe nem marad rajta a festék! Ha ráég rendesen, azt meg alig lehet levakarni, de akkor a jó!
(#) gulasoft válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
volt ahol ráéget, és tényleg alig lehett levakarni mellette meg 5mm-el levált a rajzolat
(#) Doncso válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Na ugyanez volt nekem a műnyomóval, aztán agyon vasaltam, jobb lett!! Nem kell rányomni, de több ideig vasald! Nekem PL maxon volt a vasaló, nem tudom hány fokos volt így de parkettán volt. Egyszer megmérem valamivel. Ha nem marad fenn a festék annak szerintem két oka lehet, nincs kellően felmelegítve hogy ráégjen, vagy nincs elég festék (rossz fénymásolat, kifogyó toner) a papiron. Egyéb esetben jónak kell lenni. Ha tudod, addig vasald amíg megbarnul a papir egy kicsit. Ez lehet akár 4-5 esetleg 7 perc is, ki kell tapasztalni, de azt tudom amikor műnyomóval 1-3 percig vasalgattam nem lett jó sose!
(#) lewi hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
sziasztok!

az előhívással lenne kérdésem:
előhívónak valami szuper búvár lef tisztítót használnék, de amikor ezt megnéztem, 3 részből áll: van benne valami ón szerű cucc. nem tudom most pontosan mi, de valami fém, aztán valami nagyobb szemű só szerű dolog, és kis fehér bogyók hasonlít egy műtrágyához, de nem olyan nagy. ez utóbbi a nátrium-hidroxid szerintem. nos ebből bekevertem egy litert, kb 2 kávéskanálnyi anyaggal egy üdítősüvegbe. miközben oldódott, jöttek a folyadék tetejére buborékok, és ha a kupakot rázártam, akkor összement az üveg... szóval ez az első érdekes tapasztalatom vele. a másik a az, hogy az a fém cucc, akkár milyen érdekes is, de nem akar feloldódni.. erre van valakinek ötlete? másik kérdésem: az előre kevert előhívó folyadékom lebomlik? tarthatom e esetleg előre bekeverve? köszi a válaszokat: lewi
(#) bbalazs_ válasza lewi hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
A NaOH oldodas kozben hot fejleszt, innen is azonosithatod, valamint vizes kezzel megfogva csuszossa teszi a bort (UTANA GYORSAN LEMOSNI!)

Eloszor tapasztald ki, hogy mekkora tomenyseg a megfelelo elohivashoz.
Elohivas utan siman ontsd vissza.
Jol zaro, feliratos uvegben, gyerektol tavol tartsd.

Nagyon sokaig megorzi a minoseget (bar kivalhat belole egy feher csapadek idovel), meg sok elohivas utan is, amikor mar szinte sotetlila a sok oldott fotolakktol.
(#) gulasoft válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Sőtt ha töményebbre csinálod, és az előhívásnál csak 2-5 mp-ig lógatod az előhívóba és a lakk többségét utána gyorsan egy langyos vizes edénybe lögybölöd le, akkor nem is lesz az előhívód lakkos. Nekem most fogyott el a az egy doboz szitim, röpke 2 évig volt elég
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nem csak ez lehet az oka.
Vannak festékanyagok, amelyek alkalmatlanok a technológiára.
A 600-as papír iszonyatosan durva! 1000-es, vagy inkább 2000-es papír való hozzá! A 600-assal fát szoktam csiszolni!!!
A hőmérséklet beállítása "kritikus". A nyomás úgyszintén.
Rengeteg oka lehet.
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nem durva az egyáltalán. Én mindig is 600-assal csiszoltam. Sokan azt hiszik hogy az a jó, ha jó sokáig csiszolják a nyákot és hogyha jó tükörsima. Pedig nem. Sőt, szerény véleményem és tapasztalataim alapján az csak rossz hogyha tükörsima a nyák. Mert ha durvább, akkor van mibe beletapadnia a megolvadt festéknek.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Szerintem durva, de ezen nem fogunk összeveszni.
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Ha rajtam múlik akkor nem. De a videómat ha megnézed akkor láthatod hogy igenis lehet 600-assal csiszolni és jó lesz. Illetve én eddig az összes nyákomat 600-assal csiszoltam és nem panaszkodom a nyákjaim minőségét illetően. Ezek is mind 600-assal készültek:
Bővebben: Link
No mindegy, a "durva" is relatív. Fotózáshoz vagy például karosszéria polírozásához biztosan durva, de vasaláshoz szvsz nem.
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Ha vizes akkor nem durva. Fotózáshoz én is 2000-est használok, de a videón vízálló 600-as volt, gondoltam legyen minden ugyan olyan.
Hát még a fóliát megpróbálom kitapasztalni, hogy az mennyit bír, de ez a vasalás nagyon nem jön össze nekem.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Jó, nem vitatom, hogy a 600-as papír, vízzel nem durva, én maradok a 2000-esemnél. Kinek a pap, kinek a paplan.
A vasalást egyszer próbáltam csak ki a fóliával, de egy pillanat alatt összerántotta a vasaló talpa, pedig - természetesen - lézerrel nyomtattam, hozzá való fóliára.
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Igazad lehet, bár nekem ezek a tapasztalataim, lehet nálam jó a festék, ezért nem gondoltam a festékre.
Következő: »»   231 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem