Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   365 / 2208
(#) zolee1209 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2009
Nyáron szereztem két 6P45SZ-t, meg kimenőt is tekertettem hozzá, most néhány hete vettem szkópot, így be tudom lőni a készüléket! Már várom, hogy hazaérhessek!!! Azóta szerelmes vagyok ebbe a csőtípusba! :love11:
(#) EcoPityu válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2009
Ugyanarról beszélünk, de nálunk már akkor sem lehetett eldönteni, hogy az egy nagy "S" betű, vagy "B"!
Nézd csak meg...
(#) EcoPityu válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 12, 2009
Idézet:
„Csak nem a 6P45SZ uborkásüvegre hajtasz a bal alsó sarokból?”


Úgy látom, hogy itt te még nem tudod, hogy 6P45SZ nagyhatalom vagyok, majdnem 40db-om van, és ebből 4db még munkára is van fogva egy 2x70w-os /még/ erősítőben!!
Ecopityu csöves multjában le van fényképezve!
(#) zolee1209 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 12, 2009
Tudok Rólad! :yes: Nyáron beléptem köreitekbe, csak idő hiányában eltűntem innen, csak olvasgattam. Láttam az erősítődet képről, nagyon jó!
Idézet:
„6P45SZ nagyhatalom vagyok”

Esetleg tudna őfelsége nélkülözni egy kis vákuumot szerény környezetem számára a Barátság vezetéken át?
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 12, 2009
az EM80-aid ból 2 darabtól mennyiért válnál meg? csak mert ha van rá egy mód akkor megvenném kettő darabodat 10-e körül! :worship:
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
Én ismerem, de ma már beszerezhetetlen, hacsak nem maradt valami modell boltban raktáron, de akkor meg az ára elég húzós
(#) llaci56 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 13, 2009
Hogy ne ismerné... Nem volt mindig LaserJet! Sajnos nem lehet kapni, nem gyártják már. Nekem van még, de használhatatlan, annyira kiszáradt.
A mai technika a +20, (mint azt már említettem!) vagy a tojáspapírra (LaserJettel!) nyomtatott szöveg, kép, - felvasalva, és a papír leáztatva. Ha megelégszel a kézi fellirattal, akkor +20 javító tollat is lehet kapni néhány helyen.
(#) PWM válasza Müszi hozzászólására (») Jan 13, 2009
Kösz!
Csak az az egy problémám, hogy ha párhuzamosan kötöm az ecc85-re az ecc83-at akkor 2.5 cső kell az előfokba és az egy kicsit sok nem? Tényleg nemlehet ecc83-at használni GU50-hez?
(#) PWM válasza PWM hozzászólására (») Jan 13, 2009
elolvastam amit írtál vagy ötször, és most jöttem rá, hogy valójában nem értem , hogy mit akarsz mondani. Megtudnád rajzolni paint-ban?
(#) Imi65 válasza PWM hozzászólására (») Jan 13, 2009
Már hogyne lehetne érteni Müszi leírását. Egyszerűen azt javasolja Neked, hogy az ECC83-as azonos elektródáit kösd össze ( a két anódot, a két rácsot, és a két katódot), ezáltal a két csőfél párhuzamosan kapcsolódik. Ezáltal kisebb impedanciát is könnyebben meghajt.
(#) PWM hozzászólása Jan 13, 2009
Aha! Akkor így megcsinálom(lásd fájlmelléklet) és akkor így megy rá az ecc85-re? Akkor 2.5 csövet kell használnom vagy az ecc85-el is csináljam meg ugyan ezt? És ha az ecc83 helyett ecc85-öt akarok rakni akkor kell valamit változtatni a rajzon?

mvp_mod.gif
    
(#) Imi65 válasza PWM hozzászólására (») Jan 13, 2009
Így mondta, de ezt ne csináld így meg, ennek semmi értelme nem volna. Annyira nem vagyok képben, mit is akartál csinálni?
(#) Imi65 válasza PWM hozzászólására (») Jan 13, 2009
No, megnéztem. Az a baj, hogy a GU nagyobb meghajtójelet igényel szerintem, mint amit az előfok kiad magából. Ezért a GU-ra kéne egy előfokot rakni. Tehetsz egy ECC83-at, ahogy Müszi javasolta, Párhuzamosítva a két csőfelet.
(#) dxzo4z hozzászólása Jan 13, 2009
Mindenki szemezgesse ki a neki valót )

7 lábú foglalathoz egy forrás: MiniSeptar

Az EM80-at illetően a 10ezer/2db erős túlzás, vatera.hu-n 1000Ft körül megyeget darabja...
UgyanittLetraSet (én ilyen néven ismerem) is akad!
(#) PWM hozzászólása Jan 13, 2009
Tehát akkor így kell csinálni(fájlmelléklet)? És ha az előerősítőbe ecc83 helyett ecc85-öt rakok az baj?
Ja és találtam a neten egy másik JMC előerősítőt is ez jobb lenne hozzá vagy ugyan olyan?
(#) llaci56 válasza dxzo4z hozzászólására (») Jan 13, 2009
Az a baj a letraszettel (is), hogy amit találsz, annyira régi, hogy használhatatlan. Mint említettem, van nekem is. Akkor vettem ('90-es évek végén) amikor már nem gyártották, de még lehetett kapni. Már akkor is különös gondot kellett fordítani arra, hogy ne pattogjanak szét a betűk, de mára már annyira tönkrement, hogy csak pattogzik, nem ragad, teljesen használhatatlan. (Régen sokat dolgoztam vele, tudom, hogy milyennek kéne lennie.)
Mindezt csak azért írtam le, hogy ha vesztek ilyet (pl.) a Vaterán, erre számítsatok, és csak olyat vegyetek, amit kipróbálhattok. (pl. mintát kértek, stb...)
Bocs, ha off volt...
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 13, 2009
Sikerült 90%-ban összeraknom a BorosEl84SE-t.
Még a trafóra szeretnék takarólemezt készíteni, ami csak a tekercsrészt fogja eltakarni, a lemezeket hagyom hagy feszítsenek .Na meg szereznem kell még zárt krómozott anyákat.
A hangja pedig csodálatos! :pias:
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Gyönyörű! Kell arra a tekercsrészre takaró? Nekem így is "összeáll a kép"!
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Szuper a dizájn ! Gratulálok hozzá . Csak én azt a szegény ez80 -at is haptákba állítottam volna? Ezt direkte hagytad az eredeti pacsirta trafón rajta? Ja és a műszer az mit mutat ?
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 13, 2009
Hja! És akkor egy kép amin ott felejtettem magam.
Hátha összefutok valakivel a börzén.
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 13, 2009
Köszi!

Igen az EZ-t direkt hagytam rajta.
Mikor oda raktam a trafóval megtettszett./Meg olyan mint ha már be lenne rúgva, elvégre ez egy BorosEL84SE
a név kötelez/Szeretem a különleges dolgokat.
Meg kisérletnek is jó, hogy meddíg és hogy bírja.
Eddíg nem vettem észre semmi különöset, majd kiderül.
A műszer elvileg dB-mérő.
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Látom minden rendes ember hozzáöltözik a barkácsoláshoz, egyedűl én forrasztok PIZSAMÁBAN miután letettük aludni a gyerkőcöt
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Hát igen, megfordúlt már furább helyen is az EZ80! (toroid közepében... )
(#) Moszkvai válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 13, 2009
Néha nekem is csak úgy sikerül!Ez csak azért volt mert szabin voltam.
Igen /a toroid közepében/azt hiszem te vagy aki ezt az elhelyezést értékelni is tudja :worship:
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Nekem szabin is csak úgy sikerűl
(#) speccy válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Fú, most hogy kész lett teljesen még jobban néz ki. És mint azt már írtam azok a műszerek nagyon szépek (főleg piros háttérvilágítással). Nagy ötlet volt. Gratulálok. :kalap:
(#) speccy válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 13, 2009
Én is szoktam mindenféle öltözékben forrasztani. Ahogy jön...
(#) MrBrown válasza speccy hozzászólására (») Jan 13, 2009
Na jó, tudom hogy én kezdtem, de itt hagyjuk abba mert kezd olyan női rovatos lenni a dolog
(#) rockersrac válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
áááá! grat hozzá! nagyon mutatós lett mindkettő! én is hamarosan(reményeim szerint) neki tudok fogni majd a 6p14p PP-nek!(mert hogy eddig is pp-n morfondíroztam,de multkor EcoPityuval találkoztunk személyesen,és meggyőzött hogy a pp az igazi! )
(#) speccy válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 13, 2009
Ja: az előbb elfelejtettem kérdezni: Azok a hálótrafók nem zajosak nagyon? Nekem is van itthon egy ilyen EZ-vel az oldalán, de terheletlenül is annyira zúg, hogy csak próbaüzemre szoktam használni.
Következő: »»   365 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem