Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   236 / 2501
(#) fulop lajos válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Meg lehet oldani mint mindent. Ezt pl. egy jó minőségű trafóval, vagy kéttekercses hangszórót kell használni.
Üdv! Lajos
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!

Hát barátom nem vagy semmi!
Azt hiszed ha az összes létező topikban hetente felteszed a kérdéseidet megváltoznak az elektronika szabályai?!

Mindenesetre itt néz körül és olvasd el a hozzászólásokat! itt arról van szó, hogy hogy tudod egy toroid trafó feszültségét csökkenteni, de ugyanígy kell lehet növelni is:
Bővebben: Link
Itt egy kép róla:
Bővebben: Link
(#) Dj TSM válasza krek hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
orulok ha segithettem,de azert a ventilatoroknak van elvetele,ugy 100 tol 430 mA ig, plusz a hangszin szabajzok par mili amper.De az a stabilizator ugy is elegendo,meg eleje kell tenni egy legalabb 100 ohmos ellenalast 5 wattos teljesitmennyel,de akkor is melegedni fog rendesen ay ellenallas es a stabilizator is,vagy egy masik lehetoseg ha epitessz egy kis zeneres + tranzisztor kombinacioju stabilizatort mondjuk 12 voltra.Ha erdekel teszek kepet is,de itt a hobbielektronikan is talalhatoak hasonlo kapcsolasirajzok.
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Akkor csak annyi, hogy ráforrasztok vezetéket a szekunder kivezetés két ágára és feltekerem a tekercsre?
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nagyjából: igen.
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
oké és 160W-os trafónak elég 0,8mm-es lakkozott rézhuzal?
(#) agressiv válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Komplementer tranzisztorok vannak az erősítőben tehát elég valószínű, hogy szimetrikus a tápja.
(#) Tomy27 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Igen jogos a felvetés, bocsi tévedtem...
(#) dbase válasza agressiv hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Nem is szimmetrikus tápos, és nem is komplementer.
Bővebben: Link
Vagy hibás a rajz?
(#) agressiv válasza dbase hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
vagy nem erről van szó
(#) Bassmester válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Ez attól függ hogy mekkora áramerősségre tervezed az adott tekercset. Egy jó trafónál 2,5-3A/mm2 lehet az áramsűrűség.
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
De mi van akkor ha a toroidon nem a külsejére van tekerve a szekunder tekercs vagy minden toroidnál így van, hogy külsejére van?
(#) Dj TSM válasza otisz hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
A radiodban milyen erosito van??Marmint hidalt vagy szimpla???Mert alltalaban az auto radiok hidalt ic ket hasznalnak,es ott nincs a kimenet minuszja osszekotve a gnd vagyis a vazzal.Hanem mind a ket kabel az ic bol jon,ez csinal recsegest,ez esetben csak azt a kabelt kosd a magno kimeneterol az erositod bemenetere,amelyiken nincs fekete sik,vagyis a lilat,yoldet vagy barna kabelt,amilyen ep a radion talalhato, ezek a plussz kimenetek.Az erositod bemeneten levo minuszt meg kosd a radio testjere.Ha igy jol fog menni,akkor hidalt a radio erositoje.
(#) agressiv válasza Dj TSM hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Mivel DC van az IC-k kimenetén ezért már rég elszállt volna valami a DC ofszet miatt. De ha valóban a kimenetre kötötte akkor nincs mit tenni mint kondenzátorral csatolni a bemenetekre.
De valószínű, hogy a zaj a magnóból érkezik és az IC bemeneti érzékenysége miatt hangos a zaj!
(#) fulop lajos válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
A transzformátor tekercseinek elnevezése konvencionális (én, vagy Te nevezed el és utána így nevezzük). A számításoknál azért figyelembe kell venni a veszteségeket ami viszont transzformálási irány függő.
Pl. egy 230/24V-os trafónál ebben a felállásban a primer 230V, a szekunder 24V. Ugyanerre a trafóra mondhatom azt is, hogy ez egy 24/230V-os trafó, csak ekkor a primer 24V, a szekunder 230V. A lényegen az nem változtat, hogy melyik tekercs van alul vagy felül. A lényeg az, hogy a primer tekercs által gerjesztett vas köré legyen tekerve a szekunder tekercs. Az, hogy a tekercsek össze vannak keverve bizonyos szempontokból még előnyöket is jelenthet, mint ahogy pl. a kimenőtranszformátorok esetén a szoros csatolás érdekében teszik.
Üdv! Lajos
(#) Cunici hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
sziasztok nekem van egy sansui erősítőm amiben van egy trafó , az egyenirányítós topicban érdeklődtem és kiderült h ez a trafó +-40v és 270 w ehezz szeretnék kérni egy stereo (vagy mono azán csinálok előle 2t ) 80 w os erősítő kapcsolkűási rajzát, mert ez a trafó jelenleg egy stk Ic t hajt és ez elég gyengécske, az egyenirányítás kapcsolási rajzát meléklem ha van vkinek vmi hozzáfűzni valója jöhet ( a rajz köbzoli és Molnárg készítette- csakhogy nehogy lopósnak tűnjek )

táp.JPG
    
(#) lapose válasza Cunici hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szia!

TDA7294 Van topikja:
Bővebben: Link

Olvasd át, egyszerű és tudnak segíteni is, ráadásul jó a trafódhoz!
(#) Dzso hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Genius Hf 5000 es 5.1 cuccom. a sourround sugárzók közül az egyik vezetéknél rövidzár lett.
Az egyik oldal tökéletes,a másik néma.
A két sugárzó végfoka egy TDA 7264 A(írás szerint),de a lábkiosztás a 7265-nek megfelelő. Ic hibás lehet,vagy más gubanc van?
Van valakinek ötlete?
Köszönöm!
(#) Dj TSM válasza Dzso hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Ha rovidzar elott szolt es utana mar nem,akkor biztos az ic t kell kicserelni.Vagy megkell nezni,hogy nincs e valami biztositek az ic kimeneten,vagy a tap agakban ami esetleg at lehet egve.De ez nem valoszinu,az ilyen ic k nemolyan dragak,szerintem csere es megoldodik a gond.
(#) MPedro válasza otisz hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia !

Kereskedelmeben kapható "földfüggetlenitő", több féle is.

Van olyan, amely a hangszórójelet átalakítja vonalszintre (benne dupla ellenállásosztó + trafó), és van olyan, amely csak galvanikusan leválaszt (benne 2 db. 1/1 trafó).

Szerintem ezek közül valamelyik megoldaná a gondodat.

P.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Ngyaon köszönöm Lapose-nak, hogy mondta ezt a trafó fesz növelés lehetőséget.Az ötlet annyira jó, hogy nekem 4-5 menet már 3 4 voltal több feszt adott le! Köszönöm szépen!
(#) Gyurix hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Hát sajnos nem jött össze elhamarkodtam a dolgot az egyik ágon nő a fesz a másikon sajna csökken a feszültség mit csináljak, hogy ne csökkenjen hanem ott is nőjjön?
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Ezt akartam írni
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
ezt valahogy nem értem.
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
oké talán most már értem.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
De az ilyen tekergetés sokáig elmehet pl egy 12V-os trafóbol lehet 40V-os?
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
még nem tudom mert ma már nem próbálom ki holnap írok , hogy mi lesz.De most ezzel az előző hozzászólásodnak az a lényege, hogy nem mindegy milyen írányba van tekerve mert én így értem a válaszodat de ez szerintem egy hülyeség. szóval nem jól értem!
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
ÁÁÁ! Ezt már el sem hiszem! Figyelj, belinkeltem neked, a leírást miért nem olvasod el?? Ha két hozzászólásnál többet kell elolvasni már leakadsz, össze-vissza írogatsz a fórumokba. Nem jobb lenne egy helyen?
Olvasd el ezt:
Bővebben: Link
(#) agressiv válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Szerintem te menj el dolgozni, vegyél egy erősítőt meg hangfalakat, szólj valakinek, hogy kösse rá a hangfalakat az erősítőre és hallgasd azt!
(#) Gyurix válasza agressiv hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
nem kéne fikázni azért mert nem vagyok tisztában valamivel én nem ezt a szakmát akarom hanem csak hobbiként és azért nem is akarom tanulni persze azért szoktam olvasgatni.
Következő: »»   236 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem