Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zavarszűrő autóba
 
Témaindító: csirio, idő: Jún 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Einstein21 hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Sziasztok!

Hasonló problémám van, csak nekem a generátor hangja hallatszik vissza és teljesen mid1, hogy cd-t hallgatok, vagy a rádió szól. Egy VDO Dayton CD4802-vel esett meg a dolog. Kipróbáltam más magnókkal is, amiket hasonló módon tudtam bekötni, de azokba nem hallottam vissza ezt a fordulatszám növekedéskor egyre magasabb frekvenciájú zümmögő, vagy nem is tudom, talán búgó, de talán az nem ilyen öööö, szóval szerintem a generátor hangját... Meg lehet ezt szüntetni?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Einstein21 hozzászólása Aug 12, 2008 /
 
Sziasztok. Megint én...

Létezik a fent említett lejátszónál, hogy kiment benne a test biztosíték? Egyáltalán van ilyen? Vagy lehet ez a problémája? Ja tényleg. Ha nem megy az autó, akkor azt hallani, ahogy a lézer olvassa a lemezt. Remélem ezzel egy kicsit közelebb juttattalak titeket az esetleges segítség nyújtáshoz.

Előre is köszi a válaszokat
(#) EcoPityu válasza Einstein21 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Kérdés, hogy erősítőről hallgatod-e...
Egyébként van test biztosíték, de csak az RCA kimenetre, a dolga pont az, hogy ha rossz a testelése az erősítődnek, ami igencsak áramigényes, akkor a magnó RCA-ja felé folyik az áram, és mielőtt a magnód fóliája sínylené meg, ez a bizti kiszáll...
(#) EcoPityu válasza Einstein21 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Mert ha erősítőről hallgatod, akkor földhurok!, vagy az említett bizti már nincs ott, csak lelkiekben..
Megoldás .: ujratestelni magnón belül az RCA-kat.
(#) Einstein21 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Köszönöm!

Én is erre gondoltam, hogy az RCA-kat kellene letestelni, de nemigazán mertem, nehogy gond legyen. És ha esetleg kicserélném a földelés biztosítékát? Mellesleg nem is tudom, hogy hol lehet az a biztosíték, már kerestem.

Köszi még egyszer!
(#) Einstein21 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Hali!

Megnéztem az RCA-s történetet, de semmi változás. A földhurokról nem tudok szinte semmit, főleg nem autóhifi ügyben. Hogyan lehet megszüntetni és más fejegységeknél miért nem jelentkezik a dolog?

Előre is köszi a válaszokat!
(#) bkercso hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
Az én discman-em is hallatja a CD-t forgató motor berregő hangját, ha a fülhallgató kimenet és a táp földjét összekötöm.
Valószínű, hogy külön pont a jel és a táp földje, autós erősítő IC-k adatlapjain láttam, hogy ez gyakori. A discman akkor is ezt műveli, ha a füles földjét egy kondival leválasztom a táp földjéről. A negatív hangszórókimenet drótja nem ér a kasztnihoz valahol? Vagy az antenna és a táp földje nem közös?
Ki kellene próbálni autón kívül, egy akksiról és egy kis hangszóróval. Ha így sem jó, akkor nézesd meg a szervízzel, sok ídőt takaríthatsz meg.
(#) Lacika001 hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Helló
Csináltam egy autóerősítőt tda1557qval,az a probléma hogy amíg a motor nem jár jól működik viszont ha megy akkor a zavarjel hallatszik a hangszórókban (elég hangosan),ez azért is fura mert hálozati50hzes tápról meg számítógép tápegységről jól megy .Próbáltam már minden féle szűrőt csinálni de semmi se használt mit csinálok rosszul?
(kisérletezni nem nagyon tudok mert nekem nincs autóm az erősítőt másnak csináltam)
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) titi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Hali!
Szerintem cseréljétek ki a kondenzátort a gyújtáselosztónál, a megszakítónál.
(Szerinem elfért volna máshol is...)
(#) Lacika001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
csináltam egyet rajz nincs róla de leírom :
10mikroF400v ,párhuzamosan 6800mikroFutána folytótekercs majd még egy6800mikroF mégis zúg
lehet hogy a kocsival van valami.
Milyen kondi van a gyújtás elosztóban?
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
lehet az néhány mikro is...bár ez autófüggő...Skodába mikro-s volt...ha jól emlékszem...
...a cordobát még nem boncolgattam...
(#) Lacika001 hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Na valamit még mindig nem értek (nem vagyok autószakértő)a kondenzátor amit mondtatok az a megszakító két pólusára csatlakozik hogy csökkentse a szikrákat?
(#) Lacika001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Azért kérdeztem mert ugye ez a megszakító a tekercs gyújtás primer tekercsének áramát szaggatja,n viszont amikor a megszakító bont akkor szikra jön létre a két fél között és lehet hogy ez hallatszódik az erősítőben.
Egyébént egy Zastaváról van szó.
(#) Lacika001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Meg tudod mondani hogy min hány voltos kell bele?
(#) spyller hozzászólása Szept 14, 2008 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy kiment a lajátszómba valami ami adta az erősitőmnek az inditó feszt (kék) remélem jól mondom. Megcsináltam kapcsolóval a lajátszó be-tápjáról.De zajt hallok az autó inditásakor (fordulat hang). + zene lejátszás közben halk sistergés, zene váltáskor ropogás halható a hangszóróból. Segitséget elöre is köszönöm
(#) spyller hozzászólása Szept 14, 2008 /
 
RÉSZLETESEBBEN: van egy autós lejátszóm (daewoo cd/usb/cd/tuner). Ebből kimegy egy kék vezeték-amit rá kellene kötni a hátul lévő erősitőre (magnat 360),hogy mikor bekapcsolom az emlitett magnót akkor indúl az erősitő is.De valami lett a magnóval és a kék vezeték nem ad ki semmi feszt.És még ezt meg is oldottam úgy,hogy a magnó tápjára kötöttem egy kivezetést egy kapcsolóval.De bekapcsolom-inditom az autót és zajt hallok a hangszóróból míg a szám el nem indul.(fordulat hang)meg ilyesmi. segítsetek,köszi
(#) titi válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
Menj be egy autó-alkatrész boltba, és mond ell, milyen autóba kell.
Ha még árulnak Zastavához cuccokat, akkor biztos tudni fogják.
(#) muchacoado hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Üdv!

Nekem is hasonló problémám van.Amikor beindítom az autót, a hangszórók elkezdenek recsegni,mintha a gyergyák szikrái lennének .

Nincs erősítő, +12 -12 közvetlenöl az aksiról jön.Ez egy M.N.C. rádió. Amiket írtatok majdnem mindet kipróbáltam amit tudtam,nem segített.Zavarszűrő sem.
Valakinek van vmi ötlete esetleg?
(#) csirio válasza muchacoado hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Sajnos nekem még mindig nem sikerült megoldani a problémát, annyit tudok megtenni, hogy lehalkítom a hangfalakat... Persze nálam annyira nem zajos, csak ami a fejemnél van, abból hallom a percegést. A távolabbiakból nem.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Van egy hordozható DVD-m.Az autóban szeretném használni, de a gond nálam is az, hogy zúg mint egy repülő. A kép jó de a hang ahogy nyomom a gázt úgy süvít.
Az induktivitás nem vált be...
Arra gondoltam, hogy építek egy 12-12 Voltos impulzus üzemű fetes tápot. Igy biztosan lekerülnek a zavarjelek a tápról.
Szeretnék segítséget kérni, ha van valakinek rajza az légyszi tegye fel ... fontos !
Bármilyen elképzelést ötletet is szívesen veszek...
(#) llaci56 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
ELőbb nézd meg, hogy külön tápról megszűnik-e a hiba, - persze autón belül. (Tehát tápon keresztül kapod a zavart, vagy sugárzásból.)
A motorfordulattal együtt változó süvítés okozója a generátor.
(#) kalmi.kalmi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
A tápból jön a zavar...
(#) zolika59 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
A motorfordulttal arányos zavar a generátorból vagy a gyújtásból ered. Induktivitás helyett kapacitás kell. Vagyis zavarszűrő kondenzátor. Egyébként miért nem jó a már meglévő topic?
(#) llaci56 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Generátort kell "leszűrni", nagy-nagy valószínűséggel ő a bűnös. (Az általad írt tünet erre utal.) Gen. + kivezetésnél jó nagy kondi a megoldás. Pontos értéket nem tudok mondani, mérni, (szkóppal) v. kísérletezni kell.
(#) llaci56 válasza zolika59 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
A gyújtás zavar nem folyamatos süvítő, hanem ütemes hangot ad! Alapjáraton számolható a hengerek gyújtása.
(#) zolika59 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Egy hengeres autó esetén.
(#) kalmi.kalmi válasza zolika59 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
12/12 Voltos átalakítót szeretnék.Régebben próbáltam már építeni egyet de a rajzzal nem volt minden rendben, upc394 -es IC volt benne...(aszhiszem)...
(#) llaci56 válasza zolika59 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Meg több hengeres esetén is.
(#) titi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Hali!
Milyen autód van? A gyújtáselosztón lévő kondi jó? (már ha van rajta)
(#) zolika59 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Nálunk a szervízben azért akad néhány 12 hengeres is. Megnézném ahogy alapjáraton megszámolod a robbanásokat. Az igaz, hogy a generátornak és a gyújtásnak más a zaja, de nekem a búg mint a repülő megfogalmazásból nem volt egyértelmű, hogy mit hall.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem