Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra kapcsoló
 
Témaindító: sribix, idő: Nov 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 8
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Nincs nekem ezzel sem szerencsém.
R1-C1 helyére a másik kapcsolásban lévő 22k-22µF párost raktam át, a távirányítót nyomva pár mp alatt 5V-ról 3.5V-ra csökken a kondin, de az IC kimenetén semmi változás nem tapasztalható, 0V-ot mérek. Bár legalább az a hiba nincs, mint annál a bonyolultabb kapcsolásnál, ahol a relét működtető tranyón is mérek feszt, annak ellenére, hogy még a távirányítóval nem adtam jelet a bekapcsolásra.

Lehet, hogy nem TV távirányítót kellene használnom? De még azt sem tudom, hogy milyet építsek, ha ez nem jó, mert az infra vevőről semmit sem tudok, a kiosztása is az eredeti paneljáról lett visszakövetve.
(#) proba válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 / 4
 
Én az 1,4,10,13 lábakat magasra kötném nem testre.
(#) proba válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 / 4
 
Az infravevő álltalában csak annyit csinál hogy a bejövö 3X kHz -s infra jelet szűri /négyszögesíti .Tehát a bejövő szaggatott 3X KHz jelből a szaggatás ütemének megfelelő négyszögjelet gyárt.Álltalában nyitott kollektoros kimenetűek így szükséges egy min 10K- értékű ellenállás a +5 felé. Valamint a kimenet soha nincs tartósan testen ezért nem süti ki a kondit teljesen .Én az elsőbe lehelnék inkább életet,szerintem hosszú távon kevesebb bajod lesz vele.(sokkal zavarérzéketlenebb,jobban beállítható a gombnyomás ideje,ha egy pillanatra eltűnik a jel nem kezd el kapcsolgatni a jelfogó)
(#) Krisz03 válasza proba hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Ezzel, hogy a 7474 1, 4, 10, 13-as lábait tápra kötöttem, működőképessé vált a kapcsolás.
Akkor a másikkal tényleg nem foglalkozom inkább, mert fontos a megbízható működés: riasztót fog kapcsolni.

Ha a moderátorok is úgy érzik, akkor én megjutalmaznám a kollegát pár ponttal. :yes:
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Ja! S a 7474-es adatlapjaszerint, a PR és CLR bemenetekre (1. 4. valamint a 10. és 13. lábkra is... ) magas H szintet kell adni ahhoz, hogy a CLK és a D bemenetekről érkező jeleknek hatása legyen a kimenetekem... Szerintem itt lesz a gond!
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Proba megelőzött, de persze Neked is köszönöm a segítséget.
Azért még annyit kérdeznék, hogy az infra felhúzóellenállása mekkora legyen (mint már írtam, ez egy ismeretlen típusú infra, nem találok róla semmilyen adatot)? 3.3k-val nem működött, most 18k-val üzemel. Maradhat akkor ez az érték?
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
OK Nem probléma.
Ha stabilan működika kapcsolás akkor szerintem maradhat.
Esetleg az áramkört is megnézheted, amiből az IR-vevőt kivetted,
hogy ott mekkora értékűt alkalmaztak...
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Megnézem majd az eredeti panelben, de úgy láttam, hogy az infra környékén csak nagyon kis méretű SMD-k vannak. Ha beforrasztva mérem, ki tudja mit mérek még hozzá?! Épségben kiforrasztani pedig nem biztos, hogy tudom.
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Amit a neten találtam adatlapot ( SFH 5110) szerint lehet nem is kell ellenállás (gyárilag benne van) Ha van lehetőséged kedved kisérletezni, én még egy 47K meg egy 100 K val kipróbálnám, Ha 100K val működik biztonságosan akkor a 47K biztosan jó lesz,de a 18 K -val is jónak kellene lennie . (az adatlap szerint 1.3 mA a kimenő áram,18K-val meg csak 0,3mA ) .Szerintem ezt a többi típusnak is tudnia kellene.
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Beazonosítható az ellenállás? Mi van rányomtatva?
S valóban, áramkörbeforrasztva valóban nem kell ellenállást mérni!
Talán meglehet szakítani az ellenálláshozmenő vezetősévot...
(#) Amplifiú hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Hello midenki, remélem hamar válazt kapok é előre is közönöm, ha valaki segíteni akar.
A kérdés annyi csak, hogyan oldahtó meg ez a kapcsolás: kell e az áramkörbe valamilyen minimális energiaforrás - gombelem, ceruza? Végülis miniatür fotocellát szeretnék peciális fényre - TV-kapcoló-infrája. Ha nagyon nagy hülyeséget szeretnék kérlek világosítsatok föl róla. Amúgy egy picike kis dobzkát álmodtam, amit a gépbe (POWER-csatlakozás) tettem és nem kellet nyomkodnom, hanem ez volt a "nyomkodó". Kapni fogok off-ot tudom, de voltam guglin, és nem találom a nekem megfelelőt gondoltam oda fordulok ahol értésre találok.

Bármilyen választ előre is köszönök
üdvözlettel Nándi

névtelen.JPG
    
(#) Dempsey válasza Amplifiú hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Szia!
Ha jól értem te egy egyszerű infra vevőt szeretnél ami zárja a kívánt áramkörödet?!
(#) Dempsey hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Itt egy rajz!

kapcsoló.gif
    
(#) Amplifiú hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Hüh ez gyors volt, de nincs vmi egyszerűbb, mert kiterjedésében egy piit nagyocska meg van benne ic (ugye jól láttam). Emlékeimben van olyaa
smi hogy a kollektorhoz(nál) van vmi vizacsatolás és az a titok amire nem emlékszem. És ezt én méretezném 1,5 V-ra. Tudom nagyon szőrös vagyok, de az álom az álom... vagy ne álmodozzak a valóságban? Még, és közönöm!!!
(#) Dempsey válasza Amplifiú hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Szerintem egy relével kellene zárnod az áramkört az pedig nem megy 1,5 voltról! Igen ebben van vagy 3 IC! De megpróbálok még szétnézni mit lehet tenni
(#) Dempsey válasza Amplifiú hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
És ha adót és vevőt is építenél? Mármint TV kapcsoló helyett egy saját adót építenél?
(#) titi válasza Amplifiú hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
3 oldalnyi infrával foglalkozó topikot találtam.
Találomra megnéztem az egyikben a képeket.
Íme az eredmény.
De biztos van a többiben is használható infó, csak keresni kell, pl. az "infra" szót a fórumtémákban.
(Ja és nézd a billentyűdet, mert valami baj lehet vele...)
(#) Dempsey hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Ez jó lesz neked!
(#) Peticilin hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Megépítettem a csatolt kapcsolást,csak azzal a különbséggel,hogy a led helyett egy relét tettem be.
A kapcsolás szépen is működik,csak ha lassan közelítek,vagy távolítok az infrák közül valamit,a relé elkezd peregni.Ennek megoldásában kérném segítségeteket.
Mivel a kapcsolás vezérelni fog,egyértelmű zárás vagy nyitás kell.

Előre is köszi.

infrakapu.gif
    
(#) Peticilin válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Senki?
(#) proba válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Próbáld az 1 meg a 2 lábra menő kondit kicserélni nagyobbra,emlékeim szerint valamelyik a zavarelnyomást biztosítja .(bár lehet ezzel sokkal lassabb lesz,de talán nem fog prellegni.)
(#) Peticilin válasza proba hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Köszi! Megpróbálom. Amúgy hány mikrosra cseréljem szerinted? 10 v. 50 v. 100 mikro?
(#) proba válasza Peticilin hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Első körben 4,7/10/20 mikro ,és azt hiszem csak az egyik a lényeges.
(#) Peticilin válasza proba hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hali!

Köszi a segítséget! Úgy néz ki jó lett.
Mind a két kondit kicseréltem 10 mikrosokra és így megszűnt a pergés,érzékenyebb is lett.

Mégegyszer köszi!

Üdv. Peti
(#) prst14 hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok !

Keresgéltem a fórumon de nem találkoztam konkrét megoldásra erre a problémára...(mondjuk lehet hogy nem láttam a fától az erdőt...)
A garázskapum hamarosan elektronikus lessz ,de meg szeretném csinálni a nagy kaput is.A nagykapu alatt nem a méretet kell érteni
Nos.Adott 2 autó.
A kapu eltolós lessz ,egy motor hajtja majd ,jobbra elmozdul ,elgördül ,kinyit ,ha balra akkor zár.
Ezt egy INFRA kapuval szeretném megoldani.
A nagykapu külső belső sarkaihoz tennék 1-1 vevőt ,a 2 autó első lökösére pedig 1-1 adót...persze valami design-esre csinálnám hogy ne legyen feltünő.
Erre kellene valami kapcsolás ,ami egyszerű ,nincs benne PIC vagy AVR.

Ha nagy baromság az ötlet ,akkor várom az érdemleges hozzászólásokat ,az OFF-olást hagyjuk másik TOPIC-okra...
Köszönöm
(#) buksibuci hozzászólása Okt 27, 2010 /
 
Üdv. Remélem még nem halt ki a téma. Olyan kérdésem lenne, hogyan tudnék úgy relés infrakapcsolót építeni, hogy elhúzom elötte a kezem bekapcs, újra kéz kikapcs? Fontos lenne, mert már rágódom rajta egy ideje.
(#) _JANI_ válasza buksibuci hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia! Szerintem reflexiós fénysorompó kellene. Legegyszerűbb esetben csak sima IR-LED és fototranzisztor a detektornak s csak némi elektronika kell még jelformálásra és az állapot tárolására. (CD40106; CD4013.)
Kicsit komolyabb megoldás ha az IR-LED-et és a fototranzisztort jelének kezelését egy LM567 (Bővebben: Link)-re épülő kapcsolásra bízzuk, vagy aktív "párba hangolt" áramkör kell. PL: BBS Infra adó-vevő (Bővebben: Link)( Az 555 ebben az esetben fo...gy. )
Jelfeldolgozásra és tárolásra ez a kapcsolás is jó (Bővebben: Link) S lehet nem is kell átalakítani, hogy sima reflexiós fénysorompóval is működjön... [off]( A 40106-os IC vel a jelformálás is jobb lenne mivel schmit-triggeres a bemenete. Valamint megfelelő kapcsolással és némi kompromisszummal az 555-ös is kiváltható lenne vele. )
(#) DanyyX hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Kifejezetten infra kapus topikot nem találtam, gondoltam felteszem itt a kérdést. Szükségessé vált hogy építsek egy infra kaput. Pár m-es távolságot kell áthidalni, az teljesen mindegy, hogy reflexiós megoldású-e (max kevesebbet kell kábelezni). Össze is dobtam tegnap egy neten talált kapcsolást, de nem voltam megelégedve a működésével, tehát gyorsan fejlesztettem egy sajátot. Mivel csak az itthon talált bontott IR led és vevő (fotodióda) állt rendelkezésemre, a hatótáv elég gyér lett.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen célra vevőnek mit javasolnátok? TSOP-t vagy fototranzisztort?

A jelformálás nem okoz gondot, nekem első sorban az érzékenység, a látószög és szelektivitás fontos. Adó oldal 36kHz-es négyszög.
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma reggelre sajnos nem várt látogatóm volt, aki a kb.5m hosszúságú kapun bemászva, jónéhány dologtól megszabadított.
Kérem, ha valakinek van egy bevált kapcsolása, amivel gyakorlatilag ezt a hosszt meg tudom védeni, /kapcsolni egy szirénát/, legyen szíves megosztani velem!
Előre is köszönöm!
Csupasz
(#) titi válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Hali!
Bővebben: Link Javaslom nézd át az első 6-7 témát...
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem