Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   87 / 1273
(#) bigeniac hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
sziasztok
standard tipusu 51cmes szinestv-nél aza gondom, hogy nem lehet bekapcsolni.
bekapcs.gomb ok, standb-ba kerül világit a led, de amikor csatorna váltoval ténylegesen be akarom kapcsolni, akkor 1 rovid ideig ciripel (1-2másodperc)s nem történik semmi.
néztem a hátulját a glimlámpa sem akar gyulladni.
a relét néztem, áthidalva is ugyanezt a hibát mutatja.
elöre is köszi
Bv
(#) Andrew3 hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Megkérdem itt is mert a Sony topic nem nagyon mozdul...
Van két Sony CRT (hagyományos) tévém... 72cm és 55cm,nem nem maiak...mindkettő tökéletesen működik,annyi bibivel hogy nem tünnek el a csatorna nevek a képernyőröl...bazi zölden ott virit TV2,RTL klub,SAT,VCR,stb...és egyiknek sem tudom kikapcsolni menüből...van rá valami megoldás a baltán kivül?Előre is köszi!
András
(#) beers válasza hátor hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Szia!

Sajnos most jutottam odáig, hogy belenézzek a Grundigba!
Az R524-es 10k-s ellenálás szakadt meg (D524 úgy néz ki rendben van), de csere után is füstöl rendesen !
Pedig negyed vattos volt benne, de csak 1 wattost találtam!Szerintem csak ezért nem adta meg még magát!
Sajnos több időm nem volt, de az esetleges ötleteket szivesen fogadnám!
(#) Papp Ferike válasza bigeniac hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Először is relét nem kötünk át amíg nem tudjuk mit csinál a tv-ben.A másik valószínűleg zárlatod van a sorvégfokozatban ugyanis azt mondod amikor bekapcsolod ciripel.Mi ciripel a táptafó vagy a sorkimenő?Ki kell venni a sorvégtranzisztort és a kollektora és a test közé tenni kell egy kb 60W-os izzót.Ha ez bekapcsoláskor világít ne legyünk lusták megmérni mennyi feszültséget kap.Elképzelhető,hogy csak egy pár másodpercig fog világítani mert a processzor hibát érzékel és leállítja a tápot.Írd meg mit tapasztalsz!Remélem azért jártas vagy az elektronikában.Üdv!
(#) Papp Ferike válasza Andrew3 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A távon kell lenni egy kis képernyő benne + jel a bal felső sarokban na azt kell mennyomni!szerintem...
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Na most volt időm szétkapni megint a tv-t, na szóval a függőleges eltérítés sztem nem is megy, mivel hiába tekergetem a G2 potit az ég világon semmi nem történik, semmi nincs a képernyőn... De a képcső nyaka izzik... Most hogyan tovább?
(#) hinar83 válasza pintyu hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Semmi változás , feladom. Kiszedtem a gombokat de semmi. Ha van kedve bekapcsol ha nincs nem. Az az érdekes ha megmakacsolja magát se az előlapi nyomógombokra sem a távirányítóra sem a scart-on keresztül nem kapcsolható be. De van amikor üzem közben is, tehát amikor megy rajta adás akkoris irányíthatatlanná válik.
(#) Sebi válasza paperboy hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Nos, ebből nem az derül ki, hogy nem megy a függő eltérítés, hanem az, hogy nincs nagyfesz, vagy totál le van zárva a képcső a G1 által. (ez elég ritka). Ui. ha nem lenne fügő elt. akkor vízszintes csíkot látnod kellene, de az már a G2 feltekerése nélkül is égetné az ernyőt. (a teljes felületre szánt sugáráram egy csíkban összpontosul)
(#) paperboy válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszi, igazad van, akkor valószínű hogy nemkap nagyfeszt? akkor mivel lehet baj vagy mit nézzek, esteleg trafó??
(#) Papp Ferike válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
igen azt hívják sugáráram kolátozásnak és letiltódik a videó fokozat.Így ha nincs eltérítés nincs kép gondolva az olyan emberekre akik még így is rádiónak használják.Találkoztam már 1-2 ilyen okossal.Főleg a régi ff tv-nél volt gond ott nincs tiltás így rádiónak még jó ..Aztán reklamáltak hogy javítás után ottmaradt a csík volt aki ezért nem akarta kifizetni a munkám.Isten állatkertje hatalmas.
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A helyedben én megnézném megvan-e a 12V ugyanis a videó fokozat arról megy főleg.
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Azt melyik pontokon mérjem? Nyugodtan mond meg mit fotozzak ha ott egyszerűbben megtudod mutatni... Remélem nem megyek az agyatokra Ha jól értem ez a 12V megy az IC-hez is ami a G2-t szabályozza?(de lehet hülyéket beszélek)
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Na figyu egyszerű leszek mint az 1X1.Nézd meg hogy milyen tápfeszek vannak meg a táptrafó után.Átnézted amiket korábban leírtam?
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Na megnéztem, gondolom erről a fő panelon lévő trafóról van szó(1. kép), ennek lábainál nem mérte ki sehol az értékeket(mindenhol 0, 3. kép), mondjuk itt nem is látok 12v-ot(szóval lehet mégse ez), na de van egy bal oldali panel régebbi képeken látszik, ahova ugye megy a 220 is, ott van egy pici trafó na azon a panelon van 12v ami megy vezetéken a főpanelra(2. kép), na ott kitudom mérni a 12v-ot meg máshol is...
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Írj egy pontos tipust nézek hozzá rajzot.Amiről beszélsz az a stand-by trafója.A táptrafón csak a diódák után tudsz dc feszt mérni .Előtte nem nagyon érdemes.Mindenképp kell lenni valahol valamejyik nyákon mérhető 12V-nak mivel a videó rész arról megy.Keress a nyákon feliratokat.A g2 feszültség a 25KV-ból kerül visszaosztásra egy szimpla ellenállás osztóval.A potija a sorkimenőn van általában.
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Linkeltem rajzot hozzá, ahol tudtam kitudtam mérni a 12v-ot, még a képcső nyakán lévő panelon is, ahol egyébként a g2 poti is van(screen felirattal). rajz
(#) calibra hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy Videoton tv kapcs.rajzára lenne szükségem.A tipus:TS3342.
Köszi!

Üdv!
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Van hozzá rajzod?Akkor nem értem.Egyébkén ezt az oldalt még nem ismerem.Mit kell itt csinálni?
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Beírod felülre azt a 3 karaktert amit írnak és mellette download, aztán free oszlop alatt tudod elindítani, ha letelik az idő.
(#) bancsi hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok! még új vagyok itt , de az elektronikában nem. Még nem tudom,hogy mit szokás meg ilyenek, de nagyon szükségem lenne egy rajzra T 2836 mtx-s orion tv hez, mert sehol sem találtam. Sajnos procit és komplett sorvégfokot kellet benne cserélni és sem a sorvég tranyó kollektor emiteren lévő kondenzátor kapacitását nem ismerem és még sok egyéb dolgot pl. lefestették a proci alatt lévő nyák részt és nem látom , hogy mi hova megy /letört SMD kondi/ meg ilyenek. előre is köszönöm
Én is segíteni fogok a pillanatnyi tudásomhoz mérten mindenkinek /persze , ha tudok/ Ha valami hülyeséget írtam vagy rossz helyre bocsi ! köszönettel Bancsi László!
(#) mdecsi válasza bancsi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!

Mi a sasszi száma?
(#) bancsi válasza mdecsi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
hát ? nem tudom, hogy ez az-e : 28288
(#) mdecsi válasza bancsi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Nem nem, valami olyat keress, hogy A19K vagy PT90, vagy valami hasonló.

Néha oda van írva az is, hogy chassis no.: néha csak rá van szitázva.
(#) bancsi válasza bancsi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
bocsi szerintem ez az , csak az előb nem láttam . a66emz43x07 vagy pt92147080507300660538
(#) mdecsi válasza bancsi hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Na így már más.

PT92

http://www.zshare.net/download/54291115382352fd/

Ez egy általános sasszi doksi, lehet, hogy a tiednél lesznek eltérések.

Sok szerencsét!
(#) bancsi válasza mdecsi hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Segitségedet és jó kívánságodat mérhetetlenűl köszönom
! Főleg ,hogy ilyem gyorsan !! köszi!!!!!!!!!
(#) calibra válasza calibra hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Most van időm kicsit többet írni.Szóval a lányom Videoton TS3342-es tévéje bedöglött.Az összes adó mintha mellé lenne hangolva,hang van,de a kép az eléggé érdekes.Az AV-n működik rendesen DVD-vel,gondolom a tunernél lehet a baj.Már néhányszor javítottam,bár nem vagyok TV szakértő.2 éve defektes lett a sorkimenő,ami kinyírta a hangot is.A sorkimenőt befoltoztam,és kicseréltem a TBA120u-t.Azóta ment rendesen,de most elromlott.ha valakinek lenne egy rajza ,azt megköszönném.

Üdv!
(#) mdecsi válasza calibra hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Szia!

HQ-nál van komplett tuner:

http://www.hqelektronik.hu/info/hu/tuner_290.html

Nem tudom mennyire vagy szakmabeli, de ha megvan a hangolófesz, akkor tunert javítani nem nagyon lehet egy multiméterrel. Ha elhangolódik az életbe be nem hangolod szaktudás nélkül.

Spórolj meg magadnak két hét szopást, vedd meg a komplett tunert.

Szerintem!
(#) tibsz hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok van eggy videoton superinfra color tv-m
és amikor bekapcsolom a főkapcsolót háromszor megprobál bekapcsolni aztán semmi nem világít a standby sem hol kéne kezdeni a hiba keresést?
(#) patexati válasza tibsz hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Először a forrasztásokat nézd meg nincs e "rohadt"elkocsere a tápnál és a sorkimenő környékén,ellenállások vizsgálata főleg a kis értéküeké,félvezetők ellenőrzése!A tápot az izzós módszerrel vizsgáld meg mindezek elött,hogy megy e utánna jöhet a többi!
Következő: »»   87 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem