Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Idézet: „ezt építette-e meg már valaki?” Mit? Mert se link, se melléklet...
hol a rajz? anélkül nem lehet véleményezni
Idézet: „Az lenne a kérdésem hogy ezt építette-e meg már valaki?” helyesen: megépítette már valaki? de ez csak szörszál hasogatás!
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!
Valóban, Attila86 oldalán lévő leíráson csak átsiklottam,a HE-s alapján válogattam az alkatrészeket. (mint kiderült hibásan )
Üdv.!
Neked is azt tudom mondani ami legutóbb csupán egy (1!) oldallal ezelőtt is elhangzott: Idézet: „Erről a tápegységről már többször volt szó itt a fórumon, olvass vissza és/vagy használd a keresőt!”
Visszanéztem a 150-es oldaig addig találtam két helyen három hozzászólásnyi részt.
Abból egyik kérdésemre sem kaptam választ. Azért köszi a segítséget.
Hogy azért ne maradj teljesen "érdemi" információ nélkül:
Idézet: „szimmetrikus tápot akarok akkor kétszer kell ugye megépítenem?” Természetesen. Ez egy "szimpla" táp, tehát ha szimmetrikus tápot szeretnél, akkor két példányban kell megépítened. A "negatív tápos oldalon" nem kell módosítani, hanem az egyik oldal pozitív kivezetését kell a másik oldal negatív kivezetésével összekötnöd, így ez a pont lesz a közös föld. Idézet: „Van ennek valami rövidzárvédelem?” Rövidzár-védelme nincs, csak beállítható áramkorlátja. A NYÁK-jával vigyázz, hogy ha vasalni akarod, akkor előbb tükrözni kell a képét!
helló.
megépítettem, asszem 4szer, jól működik, bár nem árt ha meg is érted, hogy hogyan működik az áramkör, mert egy esetleges hibakeresésnél jól jöhet. én is ültem rajta egy két napot, mire mindenre rájöttem, de megérte. a trafó jó, terhelten úgyis lemegy egy két Voltot a fesz. Ha szimmetrikusat akarsz, akkor 2 darabot kell megépíteni, de akkor egy középmegcsapolásos, 2x24-es trafó kell neked, mert ha így egy trafóval építed, akkor nem lesz +- tápod. rövid ideig visel el rövidzárat, túl hosszan nem. remélem segítettem. üdv
Hmm valóban, egyik kérdésedre ugyan kb a 175. oldal környékén találtam választ, de egy másikra csak a 126-oldalon.
A trafódnak két külön szekundere van, vagy középleágazásos?
Akkor próbáljuk összefoglalni a kérdéseidre adott válaszokat.
1. Én nem. 2. Értelemszerűen semmi. 3. Először is, az a kérdés, hogy a trafód két különálló 25V-os tekerccsel rendelkezik (4 kivezetés), vagy szimmetrikusan, középmegcsapolással (3 kivezetés) van tekerve. Ez a táp 3A-30V "tudománnyal" bír, ez 90W. Ehhez a 100VA-es trafó kevés, legalább 150VA-est próbálj szerezni. Két csatornához értelemszerűen ennek a 2x-e kell, ami 300VA. Igen, ezt kétszer kell megépítened, egymástól független tekercsre (így kapcsolhatod sorosan, párhuzamosan), tehát a középmegcsapolásos trafó ide nem jó. 4. Nem, mindkét csatorna egyforma, tekintettel arra, hogy csak elhatározás kérdése, melyik lesz éppen a negatív oldal. 5. Igen, rendelkezik beállítható rövidzár védelemmel, a cikkben szereplő 2mA-tól 3 A-ig bárhova állíthatod a rövidzár védelem megszólalási küszöbértékét. 6. Sok sikert az 1. labortápodhoz. 7. Nem vészesen komplikált, valóban. Szerk. Még mielőtt ledorongolnának a fiúk, az áramkorlátozás egyben megoldja a rövidzárvédelmet is, mivel az árammaximumot - ha akarod, sem - lépheted át.
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Összegyüjtöm az alkatrészeket "kivasalom' a nyákot És beszámolok. Mégy egyszer kösznök mindent Üdv PeTi
Vasalás előtt ne feledd, hogy a NYÁK mintát tükrözni kell, különben forraszthatod SMD-ben az alkatrészeket!
Az igaz, de pl. egy IC-t beilleszteni elég körülményes, habár korántsem lehetetlen...
a hétvégén újra dobozoltam a régi tápom. egészen jól sikerült, ezért néhány képet felrakok róla. igaz még a műszer méréshatár váltója és az áramkorlát átkapcsolója még nincs beépítve, de így is tökéletes!
háááát..... még egy +5v és egy +12V fix feszültségű tápnak van benne hely hagyva. ez teljesen független egység lesz az állítható résztől, így tudom kettős tápnak is használni, vagy akár hármasnak is.
Üdv!
Doncso tervezett egy panelt a Spafi féle 0-50V/4A-es tápegységhez, de a panelen számozással vannak jelölve az alkatrészek (R1..., D1..., T1...) az elvi rajzon viszont az értékükkel vannak jelölve! Nincsen meg valakinek esetleg csak értékekkel vagy csak számozással?
nem tudod a rajzot közölni? akkor talán könnyebb lenne...
Így egyszerűbb, ha megadják, de azért vissza is lehetne azt keresni a NYÁK-ból, mi micsoda.
szevasz!
a három teljesítményellenállást 2x3,3 Ω-os ellenállásokkal szeretném elkészíteni és az volna a kérdésem hogy a 3,3 Ω-os ellenállások hány w-osak legyenek és hogy ezekkel az ellenállásokkal is pontos lesz a labortáp? a választ előre is köszönöm
A kapcsirajzon is ott van, hogy (0.5 ) 0.55 ohm eredő ellenállásnak kell kijönni és 6 W nak. A cikkben 3.3 ohm 6 db van .Nekem két darab 1 ohm 5 W os van párhuzamosan. Szerintem ennyi hiba elviselhető.Bocsi benéztem ? ha úgy csinálod mint a szerző, akkor 1 W ellenállásból lesz hat .De inkább több legyen. PL 2 W ból , kevésbé fog melegedni.
a wattoknál meg úgy van hogy két 3w os ellenállás párhuzamosan rakva 6w-os lesz??
Egy 3W-os ellenállás mindig 3W-os lesz. Ha kettőt kötsz sorba vagy párhuzamosan, akkor együtt már 6W-ot képesek eldisszipálni, de egy-egy ellenállásra ugyan úgy 3W jut.
Úgy van ahogy attila86 megírta (bár a sorosban nem vagyok biztos ) Az enyém már működik pár napja , nem volt gond vele.A feliratozás persze késik.
tehát akkor tegyek 6db 1ohmos 3w-os ellenállást párhuzamosan
Mekkora értékű sönt kell és azon mekkora áram folyik maximum?
Utána a P=I^2*R képlettel te magad is kiszámolhatod.
Nem !!! Ird meg légyszi milyen ellenállásaid vannak. A 216 oldalon a kapcsirajzon nézd meg: R4--R14--R15 .2*3.3 Ohm párhuzamosan háromszor. Az eredő 0.55 Ohm (or 0.5 Ohm) 6W total.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |