Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   383 / 2208
(#) besi99 válasza kocos hozzászólására (») Jan 26, 2009
a fűtést nem kiközepelni kell, és nem az egyik végét testelni, hanem rá egy 200ohmos potit, poti közép földre, és brumm-minimumra állítsd !
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 26, 2009
Sturbi hozzászólásához, a jobb megértés érdekében....
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Van 12 voltos 7 Ah zselés aksim egy ládával. Kipróbálom, a két a csövet sorba kötöm. Ha még mindég brummog, szétverem.


A csomag uton van!
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 26, 2009
Ne bántsd! Nem ő tehet róla! Ha megtalálod a macit, utána jó lesz. :yes:
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Kösz mindkettőtöknek a pontosítást.
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Kipróbáltam akkuva, semmi változás. Félre is tettem, mert felidegesít..
(#) CIROKL hozzászólása Jan 26, 2009
Sziasztok : Ma kész lettem egy de viszont kettő erősitő építésével. Eredetileg egy lett volna belőle csak menet közben úgy döntöttem hogy lessz párja , az aranyosnak !Ez két PL84 se mono blokk 100% csöves semmi szilícium ! A háló trafók meg a kimenők azok bontottak , ha jól tudom orion ar 612 es ből valók, viszont az alkatrészek 50% - a is bontott . Ha valakit érdekelne az erősítőről több kép akkor ITT megnézheti!
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2009
Na, végre szílíciummentes erőssítő!!
Ennek nagyon örülök, hogy kiűzted belőle a graetz-et
Én a kimenőtrafótnemígy helyeztem volna, el, mert eltakarja a többi csövit, és alíg látszanak.

Az én csövesemnek a kimenője, és a hálója is a PACSIRTA-ból van.
A végcső nem EL84? (elírtad?)

Egyszóval szép
(#) rockersrac válasza Müszi hozzászólására (») Jan 26, 2009
én is ki fogok mindennemű szilíciumot űzni a következő 6p14p PP erősítőmből! az ecl86SE még graetzes,de a másik erősítőm szilícium mentes lesz!
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Jan 26, 2009
IGEN valóban EL84 már későn vettem észre !EZ elírás,a kimenő trafók azok direkte ide lettek tevezve több oknál fogva is. Élőben azért mást látni, azt látni kellene ! látni azokat a csöveket szépen. A lényeg az nagyon is látszik EM80 Megbuktam van két dióda az EM 80 -on hoppá! :eek2:
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2009
Az EM80, germánium diódáról kapja a vezérlőfeszt?
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 26, 2009
Müszi, miért nem oldod meg csöves diódával az EM meghajtását?
(#) Müszi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
Mert sajnos nincs hozzá semmi kapcsolásom
(#) Imi65 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 26, 2009
Nem tudom, van-e még EM-em (elosztogattam a fórumtársak között), ha an, szerdán kitalálok rá valamit, és megosztom Veled.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
A fullcsöves EM80-as vagy 84-es kivezérlésmérőre én is kíváncsi lennék, 6AL5-el megoldható?
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 26, 2009
Szerintem igen. Szerdán fejlesztés.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
oké várni fogom mert érdekel a dolog
(#) djhans válasza Action2K hozzászólására (») Jan 26, 2009
Van 3,9ohm 100W és 7,5ohm 75W-os ellenállásomműterhelésnek ha érdekell.
(#) rockersrac hozzászólása Jan 26, 2009
ecl82-vel szeretnék csinálni az ecl86 mellé egy subládát.valaki tud nekem mutatni olyan kapcsolást ami ,, szilícium mentes"? mivel ha már csöves a meghajtás,akkor a szűrő se legyen félvezetős! :beka2: meg a másik kérdésem: hogy kb mekkora mélynyomót csináljak? 30watt elég?vagy sok egy csőnek?
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 26, 2009
Az ECL kevés lesz mélynyomóhoz. Oda komoly teljesítmény kell. Van egy régi rádió, abban van aktív hangváltó, megkeresem, és kiollózom.
(#) djhans válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 26, 2009
Ha subládát akarsz hajtani akkor ecl82-t PP-be kell kötnöd de még lehet hogy úgy is kevés lesz a szerény 8-10 wattja. Minimum pl500 PP-n gondolkodnék(25-30w) . Ha nincs nagy igény akkor még 2 junoszt trafóból csinálhatsz kimenőt.
(#) Gory hozzászólása Jan 26, 2009
Csinált már valaki EL34-ből SE-t? Mert van itthon még 4 darab, de PP-t már csináltunk belőle, meg kimenő vasam sincs egy izmosabb PP-hez. Az érdekelne hogy vajon mit lehet várni együteműben ettől a csőtípustól.
Meg egy másik kérdésem lenne, szintén az EL34 építésből maradt 1.2mm-es zománchuzalom vagy egy kiló. Annak a szekundere volt ilyennel megtekerve. Szerintetek milyen értelmes dologra lehet felhasználni kisebb teljesítményű dolgokba? Vagy mennyire előny vagy hátrány ilyen huzalból tekerni szekundert egy 8-10W-os SE-hez.
Bocs de maradék újrahasznosítást végzek Még egy 12V-os toroidom van itthon úgy 50W-os, az is jó lesz még valamire.
(#) Action2K válasza djhans hozzászólására (») Jan 26, 2009
Szia, köszi! Szép nagy darabok lehetnek! Mit kérsz értük? Az nem baj, ha csak 7,5 és nem 8 ohm körüli?
(#) fleta válasza Gory hozzászólására (») Jan 26, 2009
1,2 huzal leginkább fűtésnek jó, anódtekrcsnek szerintem túlzás kis trafón
(#) CHZ válasza Gory hozzászólására (») Jan 26, 2009
Számíthatsz kb. 6W-ra , PSE estén akár 10W is összejöhet . Akár kimenő szekundere is lehet , ha nem párhuzamosan kötött szekundereket tervezel , de fűtés tekercse is készülhet a hál trafóra .
(#) djhans válasza Action2K hozzászólására (») Jan 26, 2009
Csak a postát kell állnod. Többit privátban...
(#) Imi65 hozzászólása Jan 26, 2009
Itt az aktív váltó. Hogy mennyire nincs új a nap alatt......

3 sávos.GIF
    
(#) Gory válasza CHZ hozzászólására (») Jan 26, 2009
Köszönöm. Azt hiszem akkor a GU-50-nek fogok neki inkább. Elég sokat eszik ennek az EL34-nek a fűtése, valami 1.4A-t. Találtam pár SE és PSE kapcsolást, de a GU-50-ek szimpibbek, meg sok jót is hallottam a hangjáról. 6SN7-es meghajtó fokozattal keresek valami bevált kapcsolást, és UL kimenők lesznek hozzá.

A 12V-os toroid trafót még esetleg a fűtéséhez is fel tudom haszálni, ha AC-vel fűtöm.
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 26, 2009
Ez egy remekmű!
Gratula művész úr!
A hangjáról mi véleményed?
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 26, 2009
///voltam a "vastelepen".
és mit bontottam?....2db 10ohm 75W-os ellenállást...párhuzamosan kötve 5ohm 150W,csak elég leszVettem 10cm*35cm-es alu hűtőbordát 750-ért(egy karc,egy lyuk sincs rajta....nem is tudom,lomexben 8000ft biztos lenne,meg két db 230-as fekete fém ventit is bontottam,pár100ft volt a kettő(lomex:3500-4e)Szóval van egy csomó jó cuccom.Ja,100 000µF 30V-os kondi...szintén pár100ft volt.///

Holnap viszem a suliba a PL500PP-t,bemérjük mennyit is tud,izgalmas lesz,szerintem 10W megvan,de remélem 15-is.

Esetleg nem tudsz valami egyszerű fetes,tranyós milivoltmérő rajzot?
Következő: »»   383 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem