Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   19 / 211
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Jó meglátás, huzalozáshoz tényleg durva túlzás.
De az alkatrészkontúroknak illik mérethelyesnek lenni, amihez bizony kell ilyen raszter, sőt még "ilyenebb" is néha

Alkotó
(#) Peticilin válasza poros hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Az opcióknál a makróval csak ki-be kapcsolgatni tudom a makrót,hogy látható legyen,vagy ne.De nekem ugyanúgy üres.
(#) Alkotó válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nem jól állsz a dologhoz.
Ez egy olyan program, ami szinte nem is tud rosszul működni.
Én valósíznüsítem, hogy azért nem jelenik meg csak egy üres alaktrésztár, mert nem állítottad be, hogy hol is van az a bizonyos hely ahol az alkatrészkönyvtárat keresnie kell a programnak.

Én írtam egy leírást a programról, abban benne van. Igaz nem túl részletesen (8.5 fejezet), mert nem gondoltam, hogy ez is magyarázatra szorul. Javaslom olvasd el, és kb. 4 másodperc alatt megoldod az egészet. Ez sokkal jobb módszer mint itt értetlenkedni. Sőt ha majd elindul, akkor fogod látni a leírásomban, hogy van azért még egy két dolog, amit nem árt tudni. Ezeket is könyebb elolvasni, mint feltalálni újra.
Mellékelelm azt az ablakot ahol be kell állítani.
Természetesen azt a helyet állítsd be, ahol valóban van is alkatrész. Az ablak a file/directories menüpontal jön elő. És csak az angolban működik, mert a magyarítás, legalábbis az enyém ezt a részt nem látja. Viszont beállítás után jöhet a magyar, mert minden más már jól működik benne.

Azért megjegyzem, hogy mikor a program felkerül a gépedre, akkor ez az útvonal magától is beáll, ezért arra gondolok, hogy neked valami egyéb konspiráció is van még a háttérben, de ne aggódj, nem te vagy az egyedüli ebben a témakörben.

De ez csak egy ötlet, ha inkább levelezgetsz nyákrajzolás helyett, akkor nekem úgy is jó.

Alkotó
(#) kisfeca hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem adni egy linket ahonnan le lehetne tölteni az 5.0-ás verziót?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„illik mérethelyesnek lenni, amihez bizony kell ilyen raszter, sőt még "ilyenebb" is néha


Viccnek jó volt

Mondj egy olyan alkatrészt amihez 0,01 pontossággal kell az alkatrészkontúrját rajzolni mert különben nem működik.

(#) kisfeca válasza kisfeca hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Láttam más is kereste a magyar verziot tessék itt egy link innen le lehet tölteni.Bővebben: Link
(#) kisfeca hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Jsa igen azt szeretném kérdezni hogy megnyitottam egy letöltött lay formátumu nyáktervet. Rajta vannak az alkatrészek is és azt hogyan tudom kikapcsolni hogy ne legyenek rajta hanem csak a vezetősávok tehát hogy ki tudjam nyomtatni nyáktervnek?
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Helló Mindenki!!

Ha valakinek vannak saját makrói, csatlakozók, ic-k egyéb dolgok ami nincs benne az eredeti progiban az megoszthatná itt.
egy két okosság fellelhető a weblapomon,mint pl saját MAGYAR makrók, de használatuk szigorúan saját felelőségre!!
(#) Peticilin válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Hali!

Nem az eredeti progival van bajom,ott lehet látni az alkatrész listát. A magyarítás ikonnal indítom a progit,akkor nrm látni az alkatrész könyvtárat.Egyszer már megcsináltam hogy működött,csak azóta format c volt a gépemen.most is a leírás szerint csináltam mindent,mégse akar jó lenni a magyar rész.
( sprache 0-ra javítva; title bmp zippel eggyütt+ a magyar nyelvi exe progiba,asztalra kirakva.)Multkor is valahogy így csináltam és akkor jó volt.
Amúgy az írásod kinyomtatva használom,nagyon jó,bár van egy- két dolog,amit hiába kerestem benne.
Lehet hogy tök egyértelmű dolgok,csak mivel én nagyon ritkán használom a progit,sokat felejtek.
(#) poros válasza kisfeca hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
A nyomtatásnál kell beálítani, hogy mi látszódjon a nyákon . Jobb felső sarok nyomtatás indittása után.Ki jelölöd a kockában ami azonnal látható a rajzon ami neked kell azt nyomtatod.
(#) Alkotó válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Kérdezz!! Ilyenkor az a jó megoldás. Vagy én, vagy más, majd válaszol.

Egyébként a gondod valós, mert a magyarításban nem működik (nálam) a beállítás menü. Tedd az angol EXE-t a magyar könyvtárba (az eredetit addig nevezd át). Végezd el így a beállítást, majd rakd vissza a magyar EXE-t. Szerintem így menni fog.

A leírásnak több verziója van, jelenleg a V15 a legfrissebb. Ebbe a te észrevételed alapján tettem bele az alkatrészútvonal beállításának ellenőrzését már az elején.
És éppen attól lesz egyre jobb a leírás, ha szóltok mi a rossz benne, vagy mi hiányzik belőle.

Alkotó
(#) Alkotó válasza kisfeca hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Én is a PCB által magyarra "reszelt" programot használom, csak ajánlani tudom. (Van neki saját honlapja is)
Alkotó
(#) vendelkiraly válasza kisfeca hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Ezzel a verzióval az a gond, hogy az Opciók Beállítás menüje nem működik, pedig az lenne a lényeg. Ha pedig egy működő verzióból ebbe nyitod meg, a beállításokat tökéletesen elfelejti. Kvázi így ebben a formában a linkelt oldalról letölthető 5.0 szinte használhatatlan. Vagy ezt a hibáját ki lehet küszöbölni valahogy?
(#) Alkotó válasza vendelkiraly hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Ez a hiba olyan könnyen orvosolható, hogy már nem is hiba. (lásd kicsit feljebb)

De ha a kötözködők továbbra is erőltetik, hogy nem jó, akkor ott az angol, az is remekül használható, nincs kényszer a magyarra.

Alkotó
(#) vendelkiraly válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Köszi szépen! Bocsi csak azt a hsz-t épp nem olvastam még el, csak egyből válaszoltam kisfeca írására. Ki fogom próbálni!
(#) Peticilin válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Bocs hogy ilyen értetlen vagyok,de a magyarítás proginak nincs (vagy csak nem találom)külön könyvtára.
Ennyiből áll az egész: "Layout50hun_final.exe"
A csatolmány szerint csináltam multkor is,akkor jó volt.
Most is mindent így csináltam,mégse akar jó lenni.
(#) gulyi88 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
szerintem fölösleges, hiszen marha egyszerű egy makrot megszerkeszteni. És álltalában egyedi esetekről van szó, így nem valószinű, hogy mindenki megtalálná azt, amit keres.
Bár igaz van néhány álltalános eset mint pl: Dpakk, 1206 SMD, potenciométerek..

Én csináltam egy +saját cuccok és egy + saját smd-k könyvtárat amibe a saját makroim vannak
(a MAKROS könyvtáron belül, így a programban egy külön gyökérkönyvtárként látszódik)...

szóval én biztos nem állnék neki makrot keresni, inkább megcsinálom..
(#) niedziela válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Szia

A program könyvtárába másold be a ...final.exe -t a sprache.ini -ben a sprache értéke legyen 0

Ennyi !
(#) kisfeca válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Köszi utánnanézek
(#) kisfeca válasza poros hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Köszönöm
(#) Alkotó válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
A te segítségednek semmi értelme (szerintem)
Az itt ajánlott magyarítást töltsd le (azt hiszem az előző oldalon van, de ide is bemásolom, mert megint kitalálsz valamit. http://tbence3.hu/?page_id=4)

Ezt én most kipróbáltam, csak szét kell fejteni oda ahová akarod, elindítatni a programot és fut.

Mellékeltem mi van benne (bal oldali ábra), és mellett az én régi magyar könyvtáram is ott van. Ez azért nem egy fájl, mint ahogy te mondod.
Alkotó

SL.JPG
    
(#) Peticilin válasza niedziela hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Hali!

Így van és mégse jó.

Egyéb ötlet?

névtelen.JPG
    
(#) tolacika hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Egy kis csalás nézzétek meg:
A DEMO verzióhoz
(#) niedziela válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Mi a hibaüzenet, vagy mi történik amikor megnyitod ?
Arról tegyél egy képet fel.
(#) tolacika válasza niedziela hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Azt írja ki, hogy nem lehet menteni, nyomtatni és még valamit
egyébként azért nem tudok felrakni képet mert nekem már nem demó verzió
(#) orizon hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Felraktam a rapidra egy pár makros alkatrészt amit én készítettem még valamikor. A programom full, saját, én vettem , ezt csak azért mondom, mert a rapidshare nevének hallata felbőszíhtet egyeseket. Szóval azért odatöltöttem, mert ide nem bírtam a fájl úgymond nagysága mi att, ami alig több mint két mega

http://rapidshare.com/files/190218544/zoli_sprintlayoutmakros.zip.html
(#) niedziela válasza tolacika hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Idézet:
„Egy kis csalás nézzétek meg:”


Ennek sok értelme nincs mivel se hozzátenni se elvenni nem tudsz a rajzból később.
(#) tolacika válasza orizon hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
tulajdon képen ez mi akar lenni??
(#) Peticilin válasza niedziela hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
Nincs hibaüzenet,csak ha az eredeti progit nyitom meg,az nem válik magyarrá,hiába vannak benne a progiba a title bmp és a magyar nyelvi exe.
Ha a magyar nyelvi exe-vel indítom a progit,akkor annak meg nincs makrosa.
(#) tolacika hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Egyébként hogy lehet új makrót létrehozni???
Következő: »»   19 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem