Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   69 / 489
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Elégé le van szigetelve a tekercsem úgyhogy ezt most hagyom inkább.
Drain-Source között szerintem ha mérem szakadásvizsgálóval nem sípol, akkor nem függne a kimeneti fesz attól hogy a PIC benn van-e... De mindjárt kipróbálom... Meg a diódát is...
Egyébként van egy szkópom csövek idején házilag barkácsolt. Banándugós, egy szál dróttal így igazán nehéz megtalálni a cuccot a jel-rengetegben
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Jah értem!
Lenne egy ötletem,bár ehez várjunk meg valaki jobban hozzáértő véleményét. Tehát ha lekötöd a trafó vezetékeit,kiveszed a picet és egy ellenálláson keresztül fix 5V-ot adsz a Fethez vezető 9es lábra a foglalatban,akkor elvileg a fetnek kapcsolnia kell. Ezt pedig le tudod ellenőrizni egy egyszerű multiméterrel is.
Kíváncsian várom hogy ehez az ötlethez mit szólnak a többiek. Kíváncsian várom majd a diódamérés eredményét...sok sikert!
Üdv Kicsa
(#) Peti.Janka hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok! Szeretnék én is építeni egy ien órát, olyan kérdésem van, hogy nyáktervet tudtok nekem ajánlani? már nézegettem, keresgettem sokat de nemigazán találtam, lehetőleg smd-tervet. előre is köszi a segítséget.
(#) pet válasza Peti.Janka hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
(#) Peti.Janka válasza pet hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Köszi szépen! ezt hogy nem találtam meg?!
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Itt jól le van írva a fetek tesztelése. És megnéztem, a fetem jó.
Ma nem sok időm lesz ezzel foglalkozni...
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!
Köszi szépen ezt a linket,tanulságos.
Ennek örülök,akkor ha lesz egy kis időd,nézd meg a diódát is.
Üdv Kicsa
(#) pet hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Egyre érdekesebb...

A FET gate lába és a föld között vizsgáltam a feszültséget. Ha a multiméterrel mérem, nem mutat többet 1V-nál, ha kötök közé egy graetz-et megvan 3V. Eddig gondolom jó.

Ha viszont drain és V+ (12V) között nézem, mindkét esetben 15V körüli értéket kapok.

Úgy tűnik mintha a FET nem törődve a kapott feszültséggel, folyamatosan kapcsolna. Ha meg nem kap, nem kapcsol. Nagy hülyeséget írok? :eek2:


jah a dióda jónak tünik
(#) pet hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Nah nem tudom minek a lecserélésének hála de működik a trafó és a bázis, 15V mérhető a forgórészen ha nincs benne az 5V stab.
Az más tészta hogy ha benne van és a motort is bekötve csak a külső ledek villannak fel. Valószínü el van forrasztva valami, még nézegetem.

Köszi az eddigi segítséget!
(#) Krisz03 válasza pet hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Nem biztos, hogy elkötés. Az is megeshet, hogy túl kicsi teljesítmény jut át a propellerre, és terhelésre (LED-ek világítanak), leesik a fesz, a PIC pedig folyton újraindul.
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szia!Ha a tekercs-bázis jó akkor tesztelhetnéd úgy hogy egy infra leddel és NE555tel rávillogtatsz a fototranzisztorra és akkor méred a feszültséget a propelleren. Ha távval bekapcsolod és ennek 'örömére' leesik nagyon a feszültség,akkor tényleg nincs elég átvitt teljesítmény.
(#) pet hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Végreee!!!!
Működik az óra. Nem tekertem rá több menetet...
Kicsit rendbetettem mechanikailag, hogy jól forogjon és... szinte hibátlan
Majd teszek fel képeket és videót, köszi mégegyszer a segítséget mindenkinek!
(#) fcsabi hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Sziasztok Kollegák!!
Pár napja működik a propellerem, minden gond nélkül.
Csak egy gondom van: szeretném gyári távival működtetni, mivel olvastam philips távokkal működne.
Vettem előreprogramozottat, de egyik TV, vagy
Video progi sem viszi a cuccot. Ebben tudnátok segíteni?
A VICSYS- féle távirányítóval remekül működik, de egy
gyárival volna az igazi...
Köszi: Csaba
(#) Kicsa válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szia!
Van többféle táv progi,meg kell próbálni másikat. Ha jól tudom,RC5 szabványú távval megy,én a Vicsys féle távval illetve egy Westel márkájú kistv távjával tudom életre kelteni,a házban lévő öszes többi távra érzéketlen.
Üdv Kicsa
(#) calibra válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
HI!

Ez a távirányító jó az órához,már én is ezt használom az épített helyett:Bővebben: Link

Üdv!
(#) pet hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Töltöttem fel képeket, szinte szebbek mint a valóság
Viszont még nem reagál minden gomb megnyomására a távirányitón. (Vagy nem is kell?) És van hogy megnyomok valamit és eltünik minden pedig forog tovább és csak restart után lesz jó. Tettem fel képet segítenétek lécci hogy melyiknél mit kéne csinálnia?

Nem ide vág:

Lehet volt már róla szó, nem tudom.
Az jutott eszembe hogy nem-e lehetne egy forgó részen levő kis aksival megoldani, hogy áramtalanítás után ne feleltse el az időt? Esetleg más ötlet?

(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Minden gombnak van funkciója, ha módosított progikat égetted be. Amikor minden eltűnik, várj egy kicsit, hátha előjön a demo mód.
(#) Krisz03 válasza pet hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Gratulálok, szép lett az óra!

Szünetmentes tápellátáson én is gondolkodtam, de én a propellerre nem tennék még plusz súlyt. Inkább egy nagyobb kapacitású 12V-os gondozásmentes akkut kellene egy csepptöltő/átkapcsoló áramkörrel megspékelve a bázisra kötni. Normál üzemben ugye a hálózati trafóról működik az óra, és töltve van az akku (szigorúan 13.5-13.8V-ig), majd áramszünetkor az akku veszi át a feladatot.

Szerk: Ez pl meg is felelne. Az LM2576-ok ugye nem kellenek, csak az akku, dióda, ellenállás, zener. Még utólag is könnyű hozzáépíteni a bázishoz.
(#) pet válasza vicsys hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Na nagyából mégis rájöttem a dolgokra. (lsd. kép)
És tényleg a demo gombot birizgáltam...
Egy gomb van, amit nem tudok hogy miért nem csinál semmit, ha jól sejtem az a napot állítja de nekem nem csinál semmit.

Krisz!

Köszi.
Én igazából nem áramszünetre gondoltam mert azt még kibírom, ha pár havonta egyszer újra kell beállítani.
Inkább azt gondoltam, ha hosszabb ideig (10h) nem vagyok otthon akkor minek legye bedugva. Nem mintha zabálná az áramot... de nem non-stop használatra terveztem/építettem

Vagy nektek folyamatosan be van dugva és "rezeg" a trafó?

tav.jpg
    
(#) Krisz03 válasza pet hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ja értem, szóval nem akarod állandó jelleggel használni. Akkor erre nem jó az elgondolásom.
Az én órám folyamatosan be van dugva a konnektorba, de nem zúg, mert gumi lapokat tettem a trafó alá. Teljesen zajtalan.
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia!

Ha jól emlékszem a nyolcas gombbal el lehetett forgatni a kijelzést,de a gomb megnyomása után kb. egy másodperccel meg is szűnik a kijelzés.Szóval az a gomb nem használatos,legalábbis az általad használt keys.asm-el.

Üdv!
(#) fcsabi válasza calibra hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, holnap megyek a távirányítóért, remélem jó lesz!
Üdv: Csaba
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok! Megépítettem az órát én is, de néhány dolog nem jön össze. A távirányítót ha nézem webcamerán át minden gombnyomásra villan1-2t nem úgy mint egy rendes távirányító ami addig villog amég a gombot nyomom. Amikor nyomok valami gombot a távirányítón akkor moccan egyet a motor de nem kapcsol be. Nézegettem a panelt és egyszer el is indult a moci, de akkor sem pörgött rendesen. Propelleren egyenirányítás előtt 7-8 voltot mértem, de ez is csak akkor volt meg amikor a moci is bekapcsolt. A távirányitóba 16f84A t tettem de a kapcsrajzban 84p volt ez nem lehet a gond? Ez alapján építettem. Előre is köszi a választ!
(#) calibra válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Szia!

A 16f84a-val is tökéletesen kell működnie a távirányítónak,egy gombnyomáskor kb.ötször küld jelet.Ha 16f628-at használsz akkor csak egyszer.Valaki módosította a 16f628 progiját,mert az eredeti 16f84-nél zavaró volt amikor pl.az óra beállításánál egy gombnyomásra egyszerre öt órát ugrott előre.Jobban jársz,ha veszel egy gyári távirkát,amit néhány hsz.-el ezelőtt ajánlottam valakinek.Az ára is csak 600-700 forint,és addíg küldi a jelet,amíg nyomod a gombot.

Kevés a fesz a propelleren?Ennek sok oka lehet,pl:Nem jól van beállítva a kitöltési tényező,túl nagy a légrés ,vagy rossz a tekercsek menet aránya a légmagos trafónál,túl kicsi a bázisra bejövő váltófesz,stb.

Az alacsony szekunder feszültség/230v-os trafónál/ okozhatja azt is,hogy nem forog rendesen a motorod,de lehet a kiegyensúlyozás problémája is,és a túl kicsi teljesítményű motoré,vagy még a túl kicsi teljesítményű hálózati transzformátoré.

Üdv!
(#) calibra válasza calibra hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Most látom,hogy egyenirányítás előtt mérted a feszt a propelleren.Ne előtte mérd,hanem utána!Mondjuk a pufferen!
(#) fcsabi hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem ajánlottad a távirányítót, de végigpróbáltam az összes Philips eszközt amit hoz a kezelésije, de egyikre sem reagál a működő szerkezet. Nekem a módosított Vicsys féle hex van használatban, az épített távival jól működik, csak szeretném gyárival is használni...
Köszi: Csaba
(#) calibra válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Az 552 lesz a jó!
(#) fcsabi hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Köszi a gyors választ, de sajna nem reagál...
Csaba
(#) calibra válasza fcsabi hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Akkor a keys.asm-el van a bibi.
(#) Peti.Janka válasza calibra hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
hali! sikerült összehoznom, most elindul a moci de csak anyi van hogy világít a kék kör meg egy piros kör. kicsit üt de egész jó a kondin 3,6 volt van, lehet valahogy ezt növelni? a tekercs szerintem egész jó lett szerintem nem ott van a gond, kb 1mili a légrés is, és 0,4es drótbol van 100 és 150menet.ja ha kikapcsolom kikapcsolja a ledeket,ha be akor meg be.
Következő: »»   69 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem