Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IrDA
 
Témaindító: hyperspace, idő: Szept 17, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) hyperspace hozzászólása Szept 17, 2005 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol van az alaplapomon az IrDA helye. Ennek amúgy minden alaplapon lennie kellene?

Előre is kössz a válaszokért, Tacsi
(#) zaik válasza hyperspace hozzászólására (») Szept 20, 2005 /
 
Hi!

Idáig én sem jutottam el, csak az lett volna a kérdésem, hogy van neked jó kapcsrajzod? Vagy valami leírásod? Azért kérdezem, mert igaz, hogy a
Idézet:
„hobbielektronika.hu”
-n is volt egy IrDA leírása, csak sajna egy alkatrészt már nem gyártanak abból (TFDS 4500, ha jól emlékszem).

Szóval, ha valakinek van, örömmel fogadnám
(#) Norberto válasza zaik hozzászólására (») Szept 20, 2005 /
 
Hali!

Igen, azt a típust nem gyártják, de van egy másik "tokozású", ami 100%-ig belül megegyezik a hobbielektronika.hu-n leírtakkal. Ez pedig a TFDU4100...kicsit kisebb, mint a TFDS4500, de szerintem tökéletesen lehet vele dolgozni...Lomex nevű helyen (Bp. XIII. kerületben) a TFDU4100-at még lehet kapni, szóval csak semmi elkeseredés, mert van megoldás a problémátokra

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
Köszikösziköszi..

Akkor csak annyit kell tennem, hogy a TFDS 4500 (ezek a nevek...) helyett TFDU4100-at teszek be, és működik? Na...az jó volna.
Köszi.

a legjobbakat...
(#) Norberto válasza zaik hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
Hali...úgy, ahogy írtad

A belsejük ugyanaz, a külsejük egy kicsit más...szóval, ha megvetted, akkor figyelni kell a jó bekötésre! Más a lábkiosztásuk! Tehát TFDU4100-at kell venned és minden jó lesz! És tutira működni fog. CSAK a külsejében más a másiktól.
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Szept 21, 2005 /
 
Rendben. Már csak normálisan meg kéne jegyeznem a nevüket

a legjobbakat...
(#) bbatka válasza zaik hozzászólására (») Szept 22, 2005 /
 
Most vettem a
Idézet:
„Baji elektronika”
-ban TFDU 4100-at potom 580 Ft-ért. Vigyázni kell a lábkiosztással. A neten lehet találni adatlapot pl.Google-val. De ha kell, elküldöm. Egy adatlapon szerepel a TFDS 4500-assal. Az adatlapon megtalálható az ajánlott kapcsolási rajz is.
(#) bbatka válasza zaik hozzászólására (») Szept 23, 2005 /
 
TFDU 4100 adatlap ITT
(#) zaik válasza bbatka hozzászólására (») Szept 24, 2005 /
 
köszi, köszi, köszi...

Ja, mondtam már, hogy köszi?

Az az igazság, hogy most nem is IrDA portban gondolkodtam (vagyis már majdnem lemondtam róla), de azt hiszem, megint kedvet kaptam hozzá, mindazontúl, hogy kezdeti hobbielektronikai ügyködéseim elég sikermentesek voltak :no: sajna.

Node, fel a fejjel
(#) csaadaam válasza zaik hozzászólására (») Szept 25, 2005 /
 
Hali!

Nem tud valaki olyan IrDA port kapcsolási vagy nyákrajzot, ami nem az alaplapra megy, hanem RS232-re vagy inkább USB-re?
(Mert az újabb alaplapokon - pl. mint az enyém - nincs Ir csati. Sőt, az előzőn sem volt, csak az azelőttin.)

Köszi
(#) Topi válasza csaadaam hozzászólására (») Szept 25, 2005 /
 
Nem tudom ezekszerint megszoktatni veletek, hogy van az oldalon egy töméntelen kapcsolást tartalmazó gyűjtemény...nagyon könnyen rá lehet bukkanni...

Utt egy USB-s infra port, erről az oldalról...
A gyűjteményből

Nekem ez van megépítve és teljesen jól működik...
Standard IrDA interface ként...

Üdv. Topi.
(#) _JANI_ válasza csaadaam hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Ha Már Megtaláltam...: USB-s IRDA.
(#) pedrock válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Hali!

A számítógép alaplapi irda portját szeretném beizzítani, csak nem tudom milyen infra vevőt is kell pontosan rárakni. Valahol volt egy ilyen rajzom, de nem találom, ha valakinek lenne ilyen megköszönném ha felrakná. Üdv!
(#) Tomee válasza pedrock hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
TFDS4500, de szinte bármilyen hasonló tipus jó.
Nézd meg az adatlapján a kapcsolást.
(#) eSDi válasza Topi hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Helló! Meg tudod mondani, hogy hol lehet ilyen STIR4115-ös IC venni? Nagyon érdekelne!
(#) _JANI_ válasza pedrock hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
A
Idézet:
„Kapcsolások”
-ban az
Idézet:
„IRDA-port készítése házilag”
cikket olvastad át...
Az alaplapi IRDA csatihoz nincs bekötésirajzod???

A kétsoros (INTEL alaplapon) az 6 pólusú és a 2. láb hiányzik.
Lábkiosztása a következő:
1, = ( DOMM Y.)
2, = / Key. /
3, = Vpp, +5Volt.
4, = GND, Rendszerföld.
5, = IR TxD. Küldött adatok.
6, = IR RxD. Fogadott adatok

Az egysoros csatlakozókiosztásnál 5 pólus van kihozva és szintén a kettes láb hiányzik.
Lábkiosztása a következő:
1, = Vpp, +5Volt.
2, = / Key. /
3, = IR RxD.
4, = GND, Rendszerföld.
5, = IR TxD.

Remélem segít valamit és barátunk a GOOGLE...
(#) Placi84 válasza hyperspace hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Hali! Én is TFDU4100-al építettem meg a IRDA portomat, szerintem könnyebben megépíthető, mint a TFDS4500-al...
Nem is tudtam, hogy a Baji ennyivel olcsóbb...váci vagyok, de Keszin vettem, ott jóval drágább volt...Azt hittem a Bajiban még drágább...
(#) Sz B válasza csaadaam hozzászólására (») Márc 25, 2006 /
 
Sziasztok, Sz B vagyok.

Szerintem nem árt tisztázni néhány dolgot. Az IrDA
, az USB ,az RS232, RS-485 stb. szabványok. Az IrDa történetesen magában foglalja az adatátvitel módját, ami infravörös adatátvitel (IR), de benne van a hozzá tartozó protokoll is. Az USB-nek tök más protokollja van, ha USB-IrDA átvitelt akarsz, ahhoz illesztened kell a két protokollt is. Az RS-232 -höz alapból úgy tudom, hogy nem tartozik protokoll, az sima aszinkron soros adatátvitelt biztosít. Az alaplapi "IrDA" csatlakozón át folytathatsz IrDA protokollal kommunikációt ha fel van rakva a driver hozzá, de folytathatsz sima IR infravörös kommunikációt is egy másik driverrel. Ez esetben tudod csak fogadni a jeleit egy másik gép RS232 portjára kötött IR adóvevőn keresztül.
Ilyen módon az előzőekben említett "USB-IRDA "átkapcsoló rajz sem az aminek írtátok, hanem a következőre képes:1.gép- USB-SIR-SIR-USB-2.gép.
A SIR mindössze az adatátvitel frekvenciatartományát jelzi, de véletlenül sem IrDA szerintem.
AZ IR kommunikáció lehet:SIR 2.4Kb/s-115Kb/s
MIR 576Kbps-1152Kbps
FIR 4mBPS
Van mégegy zűr az alaplapi csatlakozó sima soros infraportként használatával: Az összes többi alaplapi porttól eltérően ennek nincs egyezményesen elfogadott fix címe, így fix regisztercímei sincsenek. Alaplapról alaplapra változhatnak nem csak a címek, de a regiszterekhez rendelt szerepek is.
Szerintem érdemesebb lenne USB-SIR-SIR-USB
vagy RS232-SIR-SIR-RS232- ben gondolkodni.

Üdv:Sz B
(#) angelero válasza Sz B hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
Sziasztok!

Mivel az én gépemen nincs irda meghajtó =>Hogyan lehetne azt a legegyszerűbben megoldani. Már van TFDU4100-om.

Előre is köszi!!!!!!!!!!
(#) huba hozzászólása Feb 28, 2007 /
 
szereztem egy TFK32 TFDS1010 feliratu ir-da portot valami bontott pc-kböl. ez nem integrált, hanem egy kicsi doboz amibe van egy ir ado és egy vevö, két ic.
Kikerestem a lábkiosztást, bekötöttem az alaplapra de nem müködik. Leirom hogy müködik. amikor a Tx bemenete földre van húzva az infrasugárzás leáll, amikor pedig pozitívra vagy lebeg akkor infra jelet ad. vevö része pedig valami open colektoros megoldás, mikor infra jelet kap a kimenetet lehuzza a földre. szerintem a vevö jeleinél lesz. a hiba
(#) papask1 hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Hello! Nekem 1 olyan bekötés kéne PC-re ahol sima ir dióda meg ir vevő van a bekötésben de nem találtam sehol sem, vagy nem jó helyen kerestem. A lényeg, hogy ne az az adó-vevő legyen benne ami 1ben van. A képeket mellékelem hogy miből szeretném.
(#) _JANI_ válasza papask1 hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Szia!
A TFDU4100, TFDS4500, TFDT4500-al sokkal egyszerűbb és garantált a siker. De ha mégis úgy akarod megoldani, akkor alaposan tanulmányozd át ezt az doksit.
Üdv.:
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
(#) _JANI_ válasza papask1 hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Esetleg kérd meg _huba_-t h tegyen fel képet az áramkörérőr.
(#) _JANI_ válasza papask1 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
(#) papask1 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszi a rajzot de ez drága nekem nagyon. Utána néztem az áraknal és 2x annyiba kerül a maxim ic mint maga az egész berendezés.
(#) _JANI_ válasza papask1 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hát :yes: .
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Hi
Csináltam egy soros infraportot, max232-vel és TFDU6103-mal. Az a gond vele,hogy nem látja a telefont. A led villog rendesen, de hiába teszem oda a telót nem csinál semmit. Mi lehet a gond?
(#) Norberto válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Pl. a telefon nem tud infrául kommunikálni

Vagy éppen nincs a telefonon aktiválva az infraport... a legtöbb mobilnál kézzel kell külön aktiválni/bekapcsolni az IrDA-t.
(#) titi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Milyen teló?
1.1 vagy 2.0-ás irda van a telón?
Az 1.1-nél gyakran előfordul ilyen.
Ott nekem csak WinMe alatt sikerült összehoznom, úgy, hogy némiképp módosítani kellett az eszközkezelőben.
(De azt már nemtudom mit, már régen volt.)

Próbáld meg másik telóval jó-e?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem