Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   400 / 3569
(#) Action2K hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Tegnap este kicsit kiütött egy kis megfázás (ezén nem voltam itt), de mára már jobban vagyok.

Egy aukciós portálon vettem egy csöves erősítőbe való hálózati trafót. A szállítási költségnél az Eladó van megjelölve. Írtam neki, hogy akkor kérem a bankszámla számot, hogy hova utaljam a vételárat.
Erre Ő: Ha postán akarom, akkor 930Forintot fel kell számolni postaköltségnek.
Ez persze szabályzatellenes. De én balhézni azért nem akarok, 3200+930=4130Forint sem olyan drága egy tökéletesen megfelelő (tekercsfeszültségek) 250VA-es régi ruszki trafóért.
Ha ezt a szabályellenességet megemlítem neki, s max azt ajánlom, hogy felesben álljuk a szállítást, szerintetek az milyen lehet? Volt már valakinek ilyen esete?

szerk: Volt köztetek olyan rendes fórumtárs, aki felajánlotta, hogy segít nekem, elmegy érte, de az elég messze lehet mire újból van időm menni a börzére, hogy ott átvegyem tőle. Ha meg csak ezért ugranék fel pestre, még többe is kerül, mint a postaköltség.
(#) vicsys válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem. :beka3: A jó kisfiúknak nem jár warn! Azért keményen meg kell dolgozni, vagy éppen szülinaposnak kell lenni...
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem-nem! Csak a "rosszfiúknak", és néha a szülinaposoknak jár ilyen kiváltság.
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Pedig nem beszéltünk össze! Igaz, Vic barátom?
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Ausztriában egy pasi véletlenül 1 euroért árulta a jachtját. Megvették és Ő kénytelen volt eladni. Cumi... :emptybottle: de ez van. Szerintem részedről lovagias ha bevállalod a felét.
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Háááát... Legalábbis kétséges a dolog. Persze, jelentheted az üzemeltetőnek is, meg adhatsz negatív értékelést is az eladóról, de ha meg tudsz vele állapodni, az a legjobb. Szerencsére eddig csak korrekt üzlettársakkal hozott össze a sors.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem, tényleg nem beszéltük meg előre, hogy mindkettőnknek pontosan ezt kell írni, egy perc különbséggel...
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Ha azt írta, hogy ő állja a postát, akkor rahaszkodj hozzá! Így elállhatsz a szerződéstől.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Igaz, viszont akkor ugrott a jó kis trafó is.
Vic barátom írta jól:
Idézet:
„...részedről lovagias ha bevállalod a felét...”
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Igen. Ha az eladó nem vállalja a másik felét, akkor nem szabad üzletelni vele, mert akkor az bármire képes!
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hát egy jachtért én is bevállalnám akár a bírósági pert is... na de egy trafóért egy 200 ezer forintos perből hét nyelven beszélő, kacsalábon forgó toroidtrafót lehet tekercseltetni arany vezetékekből! Na, annak milyen lenne a hatásfoka?
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
A kacsaláb miatt egy kicsit gyengébb, bár a forgás keltette centripetális erő hatására sodródó elektronok jócskán javítanának azért rajta!
(Kérdés továbbá, hogy melyik az a 7 nyelv...)
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Minek vállalnád be? Az eladó is elbukta. (vagy Te mint vevő gondoltad?) A szabály(zat) az szabály, a figyelmetlenség meg nem mentesít. Ha ez így nem jó az eladónak, akkor ne hirdessen a neten. Vonszolja ki a vackait a bolhapiacra és kiabáljon, hogy: tlafó, haló! Occó!
(#) Action2K válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Na ja, lemondani nem akarok a trafóról, úgyhogy akkor elküldöm a fifti-fifti alapont, aztán majd beszámolok, mit szólt hozzá.
Köszi, a véleményeteket!

No igen arra nem is gondoltam, hogy ha forog, akkor azt valamiféle csúzsógyűrűs megoldással kell megoldani, ami sajna szűkületi ellenállásos veszteség. A forgás sebessége az 50Hz-ből adódóan 3600rpm. Na ezt milyen kacsaláb bírná el?
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„Minek vállalnád be?”

Mert jó áron van még így is, csak azért éreztessem, hogy nem szép amit csinál. Szívózni meg nem akarok, mert akkor tényleg csinál amit akar, aztán se trafó, se pénz. Pert meg nem akarok, a fent említett okból.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Az a legviccesebb, hogy javasoltam Lacinak: találkozzunk a ZMNE előtt! Úgyis ki van táblázva a népligeti aluljáróban! Nomármost félórával a megbeszélés előtt befutok. Még jó! Tábla sehol! Laci mondta: Üllői út 135-139. Mondom biztos valami köcsög leszedte! Járkálok körbe, mint egy idióta felmegyek valahol találomra! Az épp ott posztoló rendőrtől megkérdezem: a ZMNE hol van? A távolba mutat:
Idézet:
„ott bontják éppen...”
no comment... oda megyek, megáll egy nagy fekete kocsi... kikiált belőle egy őszes barátságos férfi:
Idézet:
„Te vagy a Matyi?”
nomármost meglepődtem... Szóval vicces volt, hogy tudtomon kívül egy LEBONTOTT épület elé beszéltem meg a találkozót... Nem is én én lennék, ha nem velem történt volna meg!
(#) DuMatyi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Pl: leégett trafót postáz...
(#) vicsys válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Ne fesd az ördögöt a falra...!
Kép: Hivatkozás
(#) kaszarobert válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
de aranyból! :photo:
(#) válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem vagyok mazochista, viszont megvan az a rossz szokásom, hogy néha a szobámban eszem a számítógép (illetve a HE fórum) előtt... Tudom, tudom, ezek már a függőség legsúlyosabb jelei...de hát ez van Cserébe havonta mosom ki a vízcsap alatt a darabokra szedett billentyűzetemet, mert mindig telemegy morzsával meg ilyesmivel...

Mellesleg ezt a hsz-t már fél órája írom, ugyanis kb 25 perce elszállt a routerem tápja, kinyomott 2 db 16A-s kisautomatát. Eddig tartott amíg rájöttem hogy az okozta a galibát. Hogy mi baja, nem tudom, ilyen hülye ragasztott házban van, azt meg már nem volt idegem szétbarmolni így este 10 felé. Megkapta a régi netmodemünk tápját, azzal most szépen megy egyelőre...
Viszont szerencsére a számítógépem másik fázison volt mint a router, így nem veszett el semmi sem amivel épp dolgoztam...
(#) Sergei válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Köszönöm neked is énis bizom benne hogy lesz az több is
(#) Frankye válasza hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Mondom én, hogy mazochista vagy! Billentyűzetet szétszedni...
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Idézet:
„Na ezt milyen kacsaláb bírná el?”

Csakis egy jól csapágyazott!
(#) DuMatyi válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
szézszedni nem mazochizmus.. ÖSSZERAKNI annál inkább!
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
A középső ujjadon tekerj egy keveset balra, (kalapács, harapófogó, stb.) mert félrevisz! (z:=t)
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Így jár az ember, ha feladatmegoldás közben gyorsan vált az ablakok között, és csak kapkodva gépel Mert ugye sokan dolgozunk gépen, ki suli miatt, kinek ez a melója... Szavazás: érdemes megtanulni a tízujjas vakírást?
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Nem tudom. Szerencsére még sosem voltam vak.
(#) Egry hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Lenne-e valaki, valakik akik QBasicot is használnak?
Szívesen beszélgetnék ebben a témában. Természetesen, kizárólag privát üzenetekben. Nem szeretném senki a vallási meggyőződését sérteni azzal, hogy itt nyilvánosan tennék fel kérdéseket QB-ügyben.
(Az alap utasításokon már régen túl vagyok.)

(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Szia!
Én programozok QBasic-ben is. De privátban NEM diskurálok.
Ajánlanák egy helyet, ahol kifelyezetten ez a téma: Link
(#) zenetom hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Jó napot minden kedves pákaforgatónak!
Azt hiszem mostmár babonás leszek. Reggel kelek föl, nézem: esett a hó és szépen fúj a szél. Na mondom persze hogy ennek is most kelett esnie. Megyek ki az állomásra, erre bemondják hogy időjárási viszonyok miatt előreláthatólag 50 percet késik a vonat. Mondom na ebből alvás lesz. Szépen lehetett láni, ahogy a tömeg fordul visszafele és megy haza
Persze hogy még jobb legyen a nap, elkezdett esni a hó ahogy jöttem haza.
Aztán hazaértem, elkotortam a havat és aludtam. Most keltem föl.
Furcsa dolog ez a péntek 13....
Következő: »»   400 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem