Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   72 / 489
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Hali! a bázis stabiljára tett 100nf-os kondi jelentősen javított a problémán, de még kicsit mindig megvan a hiba. probáltam most megcserélni a tekercs kivezetéseket de ugyan az.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Biztosan a testhez képest kötötted be? Ellenőrizd le a műszereddel. Tedd csipogóba és a fólia meg a stabic hűtőfüle között nézd. Igen, illene oda 47 vagy 100uF.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
tettem be egy 16V 100uf es kondit, és azzal párhuzamosan egy 100nf-osat is de semmi.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Szöget ütött a fejembe, hogy az eredeti panelon 78L05 van, Te pedig 7805-öt tettél bele. A kettőnek nem ugyanaz a lábkiosztása! Erre figyeltél?
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Természetesen. 5,03at mértem a pic táplábain.
(#) Peti.Janka válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Elvileg a pic- nek nem kellene 0-ra lehuznia a tranyót mikor a led nem világít? az a fura, hogy amint bekapcsol a kijelzés egyböl abbahagyja ezt a parázslást az összes led, és amint kikapcsolom még pörög a lendülettöl a propeller de már lehet látni, hogy parázslanak a ledek. Még arra gondoltam, hogy 10kohmos ellenálással lehuzni testre a pic- nek azokat a lábait, amik vezérlik a ledeket? Ha menet közben minden kijelzésfunkciót kikapcsolok akkor egyik led sem világít még nagyon gyengén sem.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
A kapcsrajzban a pic 2es lábán az a TP1 mi?
(#) Krisz03 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ha azon a lábon 2.5kHz-et mérsz, akkor pontos az óra.
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
ez lett volna a következő kérdésem.
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
2,52Khz akárhova tekerem a kondit. ez normális, vagy rossz kondit vettem? elvileg 6-70valahány nf
(#) Krisz03 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Ezt nem tudom, hogy mért nem változik. Én is csak az itteni cikkben olvastam.
Egyébként nekem már csak azért sem lényeges ez, mert kvarcoszcillátort használok, aminél elsőrendű a pontosság. Kéthetente siet 1mp-et. 2501-2502Hz-et mérek.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A tranyók jól vannak bekötve? Valakinek ugyanilyen gondja volt és ott fel volt cserélve valamelyik 2 kivezetés...
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia Peti Janka!
A 20MHz-es kvarcot 8000*es leosztásban találod a mérőponton. Ott annyira pontos frekimérővel tudod csak kimérni, amelyik legalább 0.1Hz, vagy 0.01Hz-es pontossággal tudná ezt elvégezni. Az a helyzet, hogy egy 20MHz-es kvarcot kb. 200-250Hz-el lehet elhúzni. A leosztási ponton ez az érték már igen kicsit változó lesz! Nem könnyű a pontos megmérése. Lehet jónéhány kvarcból válogatni.
( A 6-70 kondi értéke /pF/ szerintem ). Szia.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hali
Átnéztem a tranyókt és mind jól van bekötve. Az ellenálásos ötletemröl mi a véleményed? nem lenne jó úgy?
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Hali
Akkor ha nem tudom beálítani, akkor cseréljek quarz-ot? igazad van pF csak már nem figyeltem mit írok. meg kell még egy pontosabb frekimérő is. pc-s hangkártyás szkóp pontos ehez a feladathoz vajon? az tud mérni frekit.
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Ha még mindig parázslik Nálad néhány LED, akkor egy próba: a PIC 14. és 5. lába közé közvetlenül a nyákoldalon egy 100nF-os kerámiát forassz be a lehető legrövidebb lábakkal. Ha ezután is van parázsló LED, akkor túl nagy a szórása a légmagos trafódnak, amit a hozzávezetések sajna felvesznek. Lehet néhány kerámia kondit hidegitésnek berakni azokra a bázisokra, ahol kicsit nyitva maradnak emiatt a tranyók. Szia.
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A pic táplábaira beforrasztottam, de semmi 100 nF os mehet a bázisokhoz is?
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Mehet, de szerintem 10-22nF is elég lehet. Próbáld meg 100nF-os kondival az egyik ilyen bázist. Szia.
(#) Peti.Janka válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
100nF kondi a pic vezérlőlába és a test között megoldja a problémát, egy baj van így tele kell pakolnom kondival hátulrol, minden eggyes körnél 1.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Ennyit erről paneltervről...
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Mindegyik LED parázslik? Mert szerintem csak azokhoz kellene a kondi, ahol nyitva marad a tranyó. Szia.
(#) vicsys hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Urak!
Update-eltem a propeller clock építési leírást. Letölthetőek a nyákterveim és az átírt távszabályzó hex is.
Bővebben: Link
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
tettem egy 100nFos kondit az utolsó lednél a test és a + 5 volt közé, ezzel majdnem minden led megjavult 2 maradt ahol a 10K-s ellenálat pic felöli oldalára és test közé tettem. Ezzel az összes led megjavult végre. tehát 3db kondi kellett. mostmár csak a beálítás és a dobozolás van. Köszi mindanyiotoknak a segítséget.
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Komoly és hosszadalmas munkád végre eredményes lett, aminek szivből örülök. Ha minden rendben lesz, néhány képet közölhenél róla. Szia.
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia! Mindenképp fogok feltenni képet amint elkészül a dobozolás. Olyan kérdésem van még, hogy a propeller asm file-jében át lehet írni azt a szöveget amit kiír? Ugyanis barátnőmnek készül ajándékba és ha átlehetne akkor beínám a nevét oda.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Nézegettem az asm filét mplab-ban és találtam egy sort:de " ===> This version of Bob Blick's Propeller Clock was build and programmed by Henk Soubry ",0x83,0x84,"<=== ha ebben a sorban átírom a szöveget az jó úgy vagy kevés még?
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Define EEPROM content for initial message
;******************************************************************************

ORG 0x2100 ; Start off EEPROM
de " ===> This version of Bob Blick's Propeller Clock was build and programmed by Henk Soubry ",0x83,0x84,"<=== "
de 0x00
bemásoltam egy nagyobb szövegrészt hátha az kevés.
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Jó helyen nézed, ott kell átírni a szöveget. Valamivel hosszabb is lehet az eredetinél. (A 0x83,0x84-ig szoktam én is átírni, igy benne marad az a kis "nevetőfej" is. Meghagyom az elején és végén a bevezető nyilakat is.
This version of Bob Blick's Propeller Clock was build and programmed by Henk Soubry
- A másik, amikor bene vagy az ICprogban, beolvasva a HEX file, a progi alján látható az EEPROM tartalom is. Ott azonnal átírható a szöveg, és azután kiírod, kész. Szia.
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Köszi a választ. örülök, hogy jó helyen keresgéltem. nem ic proggal égetek, henem a pickit2 saját progiával.
(#) Peti.Janka válasza janocsi hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
nekiálltam összeírni a gonbokat, és aztóta szenvedek az intrioszöveggel, 1-40mp ig azt írja 41-59ig meg az időt. néha meg csak az intrót, de olyat nem találok, hogy csak az óra. Azt már tudom, hogy a 8as gomb kapcsolhatja, mert annak a gonbnak nem találtam funkciót, az összes többi csinál valamit. ja az első gonb 0 szóval valójában 9. gonbrol beszélek.
Következő: »»   72 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem