Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   424 / 3976
(#) gg630504 válasza Gery hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Legyen két, 1 m-es huzal. Sorba kapcsolva azonos az áramerősség. A melegedésük azzal arányos, amennyi teljesítmény disszipálódik rajtuk. A teljesítmény pedig nem csak a rajtuk átfolyó áramtól, hanem a rajtuk eső feszültségtől is függ. Nevezetesen a szorzatuk. Minél nagyobb az ellenállása az egyiknek, annál nagyobb feszültség esik rajta, annál nagyobb teljesítményt disszipál, annál jobban melegszik.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Köszöm!
Néztem azt én is...
De azért mert "csak" 350mW-os azt hitem hogy kevés...
Köszönöm!

Üdv!
(#) Lázár Péter válasza Doncso hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Elnéztem TBA 800. Beleraktam és műkszik!!!
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Helló !
Jó a BC 177, BC 307, BC560, BC556, és ahogy mex ajánlotta a BC212 is jó.
(#) Doncso válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Örülök!
(#) Zerocross hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Hali mindenkinek!

Valaki kűűggyön mán-e 1 címet, hogy hunnan lehet a PnP fóliát (nyák panel gyártáshoz) beszerezni? Személyes átvétellel, nem webes postázással.
A nyák készítés oldalon szrnak rám...
(#) watt válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ha ott is ilyen stílusosan kértél, akkor nem is csodálkozom!
(#) Zerocross válasza watt hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Alapvetően nem rosszindulat hajt, hanem az elkeseredés...
Hiába kértem szépen, akkor sem válaszolt senki...
Nálam az optikai tájszólás már az elkeseredés jele...
Tehát nekifutva még egyszer:

Valaki segítene? Szeretnék segítséget kérni, a PnP fóli kézi beszerzéséhez.
(#) watt válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
(#) SzervízMacska válasza Zerocross hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Már harmadszor teszed fel ugyanazt a kérdést. Ez itt nem lóverseny, hidd el! Nem dőlt össze a világ, hogy 17 óra 32 perc óta még nem kaptál választ. Éjszaka ugyanis a fórumozók többsége alszik. Hidd el, ha így folytatod, figyelmeztetés lesz a vége! Egyébként is a "Vásárlás, hol kapható" topicba illett volna a kérdésed, de most már sírva kérünk, nehogy még oda is beírd még 1x! Ez itt nagyon off, de javasolnám Topinak, hogy a frissen regisztrált felhasználókat csak legalább 2 hét elteltével engedje bármilyen formában megnyilvánulni, hogy legyen idejük az oldal működésével, szerkezetével és az alkalmazandó stílussal megismerkedni és azonosulni!
(#) watt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Nem erre gondolt, hanem arra amit a google elsőre megtalált(pnp). Nézd meg, ha érdekel...
(#) 76ferike hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Üdv.
Nem akar valaki,(****
Ha igen, állok rendelkezésére:******

Moderálva! Frankye
(#) mate_x hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Üdv! Elektromos szikrát szeretnék előállítani ezzel a trafóval:Bővebben: Link
Ehhez szeretnék egy kapcsolást, ha valakinek van. A választ előre is kösz!

Üdv.: mate_x
(#) moltam válasza mate_x hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Be akarod vele gyujtani a villanócsövet?Vagy ívet akarsz huzatni?Ahhoz inkább sorkimenőt+1 tranzisztoros oscillatort használj.Bővebben: Link
(#) kocici17 válasza mate_x hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Asorkimenös megoldásnál viszont ne tapogasd a malomkerék közvetlen környezetét, mert igen útálatos tud lenn. Égetve ráz.
(#) Lozsa hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Van egy power LED-hez való 700mA-es áramgenerátor ami a szabályzásához TTL jelet vár. Tehát pl 2.5 volton 50%=350mA.
Hány mA-es kell ilyenkor legyen a TTL jel árama?

Mert ugye lehet 1k-1k, vagy 5k-5k, vagy akár 20k-20k , de melyik lehet az optimális?
(#) Lozsa hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Normál 35uM-es nyákon 1A-hez milyen széles vezetősáv kell?
(#) nagy hoho válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Helló ! Egyet értek !!!
(#) Peve hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
sziasztok!

Segitsetek kerlek titeket.
van a birtokomban egy oszcilloszkop es egy kalibrator. mellekelek kepet, aki tudja milyen tipus, es mit er egy ilyen szett az kerem irja meg nekem, mert el szeretnem adni, de lovesem nincs mit erhet. ajanlatot kaptam mar, de azert szeretnem tudni mi az amiert "gyorsan" elmegy. en nem tudom hasznalni, nem ertek hozza es megtanulni sincs kedvem

koszonom!
privat uzenet lenne a leg idealisabb hogy meg is talaljam a vlaszt

IMG_0938.JPG
    
(#) Imi65 válasza Peve hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ez a hazai Híradástechnika Szövetkezet gyártmánya, ún. fiókos készülék. A jobb oldalán kifejezetten TV javításra "kihegyezett" (X UNIT for TV) eltérítő egység van benne. Gyanítom, hogy a kalibrátor sem önálló készülék, hanem alapvetően az is egy fiók valamibe. Ha önálló, akkor sem használja az átlagember sokat, legfeljebb egy osztó beállításához. Ez igazán egy oszcilloszkóp-javító szakembernek lenne jó.
A szkóp így nem tűnik gyorsnak (elég kevés osztása van az időalapnak), bár, lehet, hogy van rajta szorzó gomb is. 15-20M-nál akkor sem valószínű, hogy több. Ebben az állapotában - szerintem - nem éri el az EO213 képességeit, és azokat is már 20000 HUF alatti áron be lehet szerezni. Én 10000 HUF-nál nem adnék érte többet.
(#) Peve válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
koszonom szepen a kielegito valaszt. akkor tehat egyben egy 10K koruli osszeget erhet ha jol ertelmezem.
megegyszer koszonom!
(#) proli007 válasza Lozsa hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Hello!
Értelmetlen a kérdés.

Vélhetően az IC TTL szintű kapcsoló jelet vár. Ennek logikai L és H szintje a TTL áramköröknél definiálva van.
De ennek csak az az értelme, hogy a logikai áramköröket minden közbe ikatott szintillesztő tagok nélkül egymás után kapcsolhatók legyenek.
Ha az 700mA-es áramgenerátort, egy 50%-os kitöltésű TTL jellel vezérled, akkor a Led átlagárama valóban 350mA lesz, de a csúcsáram ilyenkor is 700mA. (Csak az időbeni integrálja lesz 350mA) Kivételt képez, ha az áramgenerátor, valójában egy kapcsoló üzemű szabályzó. (Akkor meg nem szokott impulzusokat várni, hanem elég az egyenfeszültségű vezető jel is.)

A többi
"Hány mA-es kell ilyenkor legyen a TTL jel árama?
Mert ugye lehet 1k-1k, vagy 5k-5k, vagy akár 20k-20k , de melyik lehet az optimális?"
ennek függvényében már nem is értelmezhető.

De valami rajzot, típust adatlapot is fel kellett volna rakni, mert szerintem a többiek sem gondolatolvasók, mint jómagam sem.

üdv! proli007
(#) Csaplar hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Hi!

Létezik valamilyen 8-12"-os lcd monitor féleség PC-hez?
Tudnátok linket küldeni?

Nem nagyon találtam semmit...

Köszi.:
Zoli
(#) zoka hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy Multisim-be hogyan lehet változtatni a szimuláció sebességén, hogy gyorsabb legyen (Tran). Mert fél nap alatt megy 1 sec-et, én meg megőszülök, mire "beállnak" a feszültségek

Köszi
(#) watt válasza zoka hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
1. Olyan áramkört tervezel, ami helyesen működik és nem terheli extrém dolgokkal a kapacitást.
2. Veszel egy bikább PC-t.
(#) Lozsa válasza proli007 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Az áramgenerátor kapcsoló üzemű.
Elbeszéltünk egymás mellett. 12 voltos akksiról fog menni a led, utána lesz egy 7805, és annak a stabil 5voltját szeretném ellenállásosztóval beállítani.

Mivel gondolom, az áramgenerátorban A/D átalakító van, ezért nyiván nem mindegy hogy hány mA-t folyatok be a kondik feltöltődéséhez.

Azért írtam, hogy pl 2,5 volthoz lehet 2db 1k-s vagy 2db 20k-s ellenállásból is osztót csinálni, csak melyik lenne ajobb megoldás.
(#) moltam válasza zoka hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Lehet állitani valahol a beállitásokban nemkell hozzá szupergép az én 500Mhz 200 MB ram os gépemen simán futott 1Sec enként
(#) zoka válasza watt hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
a hiba nem az áramkörben és nem is a gépben van
hanem a progi van rosszul beállítva :yes:
(#) zoka válasza moltam hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
hát "valahol" megkeresem :wilting:
(#) moltam válasza zoka hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Simulate a menüsorban-interactive simulation settings-a párbeszédablakban maximum time step (TMAX) rádiógombot "benyomni" és beállitani a kívánt értéket
Következő: »»   424 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem