Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   25 / 107
(#) mekkGyver válasza fassenkugel hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Abba biztos lehetsz! Múltkor már olvadt a hó, este hideg éjszaka volt, reggelre lefagyott a kapu a latyakba. Távolról nyitom a kaput, hallom nagy ropogás... (Nekem 2 csőbilinccsel van rögzítve a motor a kapulábra.) Úgy eltekerte a csőlábon a vasat, hogy fél centis árkot vágott bele a bilincs.
(#) fassenkugel válasza mekkGyver hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
es kb mennyi ido alatt nyitja ki a kaput? nem tul lassu?
(#) poros válasza fassenkugel hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Az enyém már majdnem egy hónapja nyitja.De sajnos csak az üzletét. Az óta várok rá .Állitolag nincs az orszában sem.
(#) mekkGyver válasza fassenkugel hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nekem 50V-on 35-40 másodperc alatt nyílik ki a 45 centis motorral. Az előírt 36V-al pont 1 percig tartana, magasabb feszültségen már csak 1-2 másodpercet nyertem, ezért maradtam az 50V-nál. Mivel mobillal nyitom, ezért nálam nincs is sok jelentőssége...
(#) fassenkugel válasza mekkGyver hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
hat hatareset. de ha 100m-rol mar nyitja akkor nem sok.
(#) poros hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Sziasztok. Szeretném megkérdezni. Használ e valaki “HARL”típusú tolómotrot mert azt tudnának szálitani,”STRONG” viszont nem kapható. Van köztük különbség ? Itt mindenki strong- ot emleget ezért a véleményeteket szeretném kérni. Inkább várjak vagy ez a típus is megfelelő kapu mozgatáshoz ?
Előre is köszönöm.
(#) szabi83 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Hol lehet szerezni strong motorokat (webshop címek érdekelnek) ?
Ahol néztem nincs raktáron, és az importőrnél sincs és nem tudnak beérkezési időt mondani. (ebolt)

tipp???
Az gáz, ha egy az importőr..... :bummafejbe:


(#) apa1 hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Itt keressetek távirányitót.
http://biztonsagtechnika.unas.hu/
(#) tibi65 hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Helló mit szúrtam el?
(#) szabi83 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szia!

Én nem tudom, PIC-es témába kérdezted már?
(#) kaqkk válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Semmit nem szúrtál el működik ! Ha az infra és valamelyik végállás fel van húzva (piros) akkor indul !
(#) tibi65 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Helló már működik
(#) eyee válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Szeva!
Itt találsz Strong tolómotort
http://www.direktdigital.hu/webshop/forgatomotorok.phtml

Nekem két nap alatt kihozták, és már fel is szereltem.
Mivel elsősorban az érdekelt, hogy a kapumat stabilan mozgassa nem foglalkoztam bonyolult elektronikával.
Vettem egy satel 3 csatornás távirányítót (ugrókódos) 4 darab 4 áramkörös váltórelét és bekötöttem. A távirányítót 3 üzemmódra lehet állítani impulzus monostabil és bistabil, innentől kezdve széles a bekötési lehetőség. Én a végálláskapcsolókat a relékhez kötöttem.
Nagyon szépen üzemel.
(#) eyee válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Itt vannak a képek.

Megnéztem a mechanikát, a csavarorsó átmérője 10 mm, simán ki lehet cserélni 16 mm-re így a nyitási idő lerövidül sőt a motor feszültségét így 24 voltra lehet csökkenteni ami az élettartalmát is növeli.
(#) fassenkugel válasza eyee hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
mennyi ido alatt nyitja ki?
(#) eyee válasza fassenkugel hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
42 voltos feszültséggel 35 másodperc alatt nyit.
(#) fassenkugel válasza eyee hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
az szep.
(#) elektromos hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Régebben tettem fel képet az én kapunyitó elektronikámrol, és érdemes lenne áttgondolni, hogy hogyan lehetne egyszerüsíteni. Van benne egy rx401-es vevő, egy pic16f628 egy l6505 (pwm szabályzó) és a motorokat az L298-as ic-vel hajottam meg. Én is strong motrokat használok. Ha valaki a tökéletességre , és a védelemre is törekszik akkor érdemes utánna néznie az én általam kikisérletezett vezérlőnek. Az ic adatlapok fent vannak a neten, csak össze kell huzalozni. Amiket én fontosnak tartottam, az az áram védelem, és ha megakad valamiben álljon le a kapu, és ne okozzon nagy sérülést. Több mint 2 éve hibamentesen megy a vezérlő. Én nem bíznám a végállás kapcsolóra a be és a ki nyítást, mert nekem, mikor beégett a mikrokapcsoló bizony letörte a tartó konzolt is, mert baromi erő van ezekben a strong motorokban. Ennyiben megusztam is a dolgot, de a kollégám viszont motort is vett, mert megégett a kommutátora a motornak, de legalább nem kellett hegesztenie. A picre azért volt szükség, mert az időzitést az csinálja a PWM vezérlőnek, és még egy védelmi relét is vezérel, mely 50mp után leveszi a tápfeszt az l298-as ic-röl. A kapu ki és becsukásánál is
a pwm védelmét használom, mert így a motornak esze ágában sincs leégni, és rendkívül stabilan zár és nyit. Van kiskapu funkcio is, akkor csak az egyik felét nyítja ki a kapunak, és így nem kell ki szaladgálnom, ha jön valaki. Esőben tök jó érzés, hogy nekem nem kell kimennem, és mivel a régi kisajtónkat fixre lezártam, így biztos nem jön be senki. Visszatérve az áramkörömhöz, az l6505-ös ic-t szeretném kiváltani valami olcsóbb pwm ic-vel, mert elég húzos az ára. Ha lenne aki tudna annyira programot írni PIC-re, hogy a PWM-et, és az áramfigyelést is megoldaná szívesen venném az ötletet, főleg ha basic-ben írná, mert nem tudom , hogyan kezdjem. Tehát az l6505-ös ic-t kellene szoftveresen megoldani, ha lehetséges. Ha a pic nem jó, van itthon atmega8-as ic is. Bascomban is jöhet a megoldás, vagy egy kis segítség. Mivel vagyunk páran itt a fórumon, egy ki csapat munkával tervezhetnénk egy olcsóbb de megbízható elektronikát.
Ha sikerül megoldani, akkor lehetne gyártatni hozzá profi nyákot is és így még olcsobbá tudnánk tenni. Nem beszélve a sok után gyártóról, akik lemásolhatják ingyen a mi közös munkánkat. És a földön szaporodna a lusta emberek tábora, mert még a kaput sem kell nyítni kézzel
(#) fassenkugel válasza elektromos hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
azt hogy oldjatok meg, hogy ne zarjon ra kocsira a kapu?
(#) kaqkk válasza fassenkugel hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Infra érzékelővel , amikor zárni kezd a kapu az infra
tápot kap , csak záráskor működik és ha megszakad a
fény útja akkor visszanyit a kapu
(#) fassenkugel válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
en is erre gondltam de nyilo kapunal hova teszed?
(#) kaqkk válasza fassenkugel hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Az egyik párat kívülre a másikat a kinyílt kapun belülre
(#) eyee válasza poros hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Megnéztem a Harl tolómotort.
Gyakorlatilag ikertestvére a Strongnak. Minden paramétere egyezik, üzemi feszültség, nyitási sebesség, hőmérséklet tartomány stb. Még külsőre is ugyanúgy néz ki.
(#) talpaii válasza eyee hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia!

Ez a 18 vagy a 24 colos verzió? Próbáltam neten keresgélni de nem sikerült megtalálnom az adatait.
De ha jól sejtem akkor a lökethossz a 18 col (persze a 18 colosnak és a kinyitott hossz meg kb a 2*18col?

üdv: Pisti
(#) eyee válasza talpaii hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Itt a Harl motor adata
Bővebben: Link
Ez pedig a Strong leírása (pdf)
Bővebben: Link

Az URL gomb nem díszítő elem! Frankye
(#) talpaii válasza eyee hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm. Akkor ha jól értem a leírást az A18-nak
Length 540 mm; Stock Length 450 mm; A lökete 110mm?

üdv: Pisti
(#) eyee válasza talpaii hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
A cső hossza 540 mm, a lökethossz pedig 450 mm. Tehát majd 1 méter kitolt állapotban.
(#) talpaii válasza eyee hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Így már értem. Akkor felvilágosultam

Köszönöm.
(#) poros válasza eyee hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Szia. Köszönöm válaszodat közben már meg is jöttek a “harl-ok”.Deszkán már működik de mindenképen szeretném terhelésre lekapcsoltatni vagy visszafordítatni alaphelyzetbe mert ezek gyorsabbak deszkán, mint amiről ti itt irtatok ez 18” 15-20 másodperc a végállásig 45voltal. A vezérlése pic-kes éppen a program finomításán dolgozom.

Üdv. poros
(#) eyee válasza poros hozzászólására (») Márc 4, 2009 /
 
Gratula.
Én pont azért akarom a benne lévő 10-es csavarorsót 16-osra cserélni mert a nyitási időt 20-25 mp környékére szeretném csökkenteni. Neked szerencséd van, csak az elektronikával kell foglalkoznod
Következő: »»   25 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem