Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   383 / 1679
(#) kisfeca válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Az milyen az a patronmikrofon? milyen összeg az?
(#) kisfeca válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Hy! Hát figyelj még nincs benne a ládájába igy egy autórádióval a kilengése olyan 0,3-0,4 cm dehát ez csak vagy 10-20 watt! Viszont elég jó hangos és szépen adja a magasakat is.(mélyáteresztöt teszek rá!) Ja és elég jol fel lehet venni a hangerőt anélkül hogy még betorzitana!
(#) kisfeca válasza Action2K hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Bocsi az eggyel elöbbi kérdést hozzád akartam intézni! Szoval mi az a patronmikrofon? Meg milyen árba van az? drágaságszámban megy?
(#) pepe33 válasza bigbazsi hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Én építettem lézervezérléshez egy USB DAC-ot PICcel.
Már csak drivert kéne csiholni hozzá a PC oldalra.

Ha valaki esetleg PC oldali programozásban jártas és tud segíteni szívesen látom.

De a lézeres kérdésekre ITT nagyobb eséllyel fogsz választ kapni.
(#) gtk válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nem semmi.
Regebb mi is kiserleteztunk, elegge vilagur hangja lett, de mi egy meglevo/leegett membranjat csereltuk ki...
(#) nagy hoho válasza bigbazsi hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Helló !
Van egy ilyen topik ,ahol lézer sohw építéssel foglalkoznak. Ha potmétert teszel bele akkor gondolom motorral forgatod a tükröket és a motorok fordult számát akarod szabályozni ? Jól gondolom ? Ha igen akkor nézd meg az LM 317 adatlapját és meg van a válasz a kérdésedre. Mert nem írtál semmit ,mit akarsz vezérelni ha motort akkor az hány voltos mennyi az áramfelvétele stb. Kicsit bővebben írd le ,hogy lehessen válaszolni a kérdésre !
Üdvözlettel :
Nagy hoho
(#) Action2K válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
A legegyszerűbb és legolcsóbb a PC mikrofonja. Nem hiteles, de nem is használhatatlan. Hobbira pont jó.
(#) kisfeca válasza gtk hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ha kedvet kaprtál ilyesmihez akkor sok szerencsét!
(#) bigbazsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Ok köszi akkor megnézem ott
(#) mikey válasza vinjos hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Remélem sikerrel jártál, én már megépitettem, és,nem egy ablaktörö dolog, de motivácionak, és sikerélménynek nagyon jo!!! és haverok között fel lehet vele vágni
(#) SzervízMacska válasza mikey hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Két év alatt már mi is reméljük, hogy megépítette...
(#) MPi-c válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Nincs itt semmi probléma. Fórumtársunk ugyan ritkán használja a válasz gombot, de legalább a régebbi hozzászólásokat olvassa...
(#) zoz11 válasza torcsi2 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Itt vannak a mézpörgetőről a képek amit ígértem
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szép kis masina! Biztosan öröm vele dolgozni. Gratulálok! :kalap:
(#) mikey hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Feltettem én is az LM317-es egyenirányitómat 1. munkám volt, és én örültem neki nagyon
(#) dbase válasza mikey hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Van ám hőátadási felülete az IC nek
Nem semmi az "egyenirányító"-d ami stabilizált tápegység gondolom.
(#) mikey válasza dbase hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Jaja természetesen, az hütés még úgy történt, h azthittem van itthon normális hütöm, csak akkor kellett h rádöbbenjek, h nincs és ez az aluminimum lap lett az áldozat házilag tákolt hütö, de a célnak tökéletesen megfelel
(#) bbalazs_ válasza mikey hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Gondolom, arra ertette, hogy elolrol van a bordara felfogatva. A kep nem tul eles, de nekem is ugy tunik, hogy csak a teteje es az eleje fekszik fel a bordara, igy elvileg a szuk keresztmetszet ott lesz, nem pedig a holeado felulet az alulapon...
Nem veletlenul fem az IC hatulja....
(#) peterpan válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Barátocskám! ez már termék!
(#) imbra válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Üdv! Nagyon jól néz ki, ügyes vagy, csak így tovább!
(#) torcsi2 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Nagyon igényes munka csak gratulálni tudok.
Az én gyártmányom nem lett ilyen szép, de nem is volt sok időm rá.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a hétvégi kis munkámmal végre valahára Ez nem más mint egy kódzár amit próbáltam elegánsan kivitelezni. Alapanyagok: ATmega8, 74LS164 (8bit shift reg.), USB billentyűzet, és persze sok türelem, a majdnem 530 soros kódnak. Hogy mit tud? Első sorban egy 3 jegyű kódot kér, amivel beenged a lakásba. Minden parancsot az ENTER gomb lenyomásával hajt végre. Lehetséges a PIN módosítása is egy megfelelő billentyűkombinációval. Hát már érdemes volt lecserélni a hasonló "őskövületet" ami előtte volt kint, hiszen az még a jó öreg NE555-ös időzítőlánc alapján működött
Nem szaporítom a szót, csatolom a képeket!
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Tettszik!
Nem mondod, hogy kiírja a kódot??
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Nem írja ki, csak a 3 "-" jelet ! Azt csak PIN módosításnál, hogy lássuk mit is ütünk be
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Akkó' biza csak kiírja... Jó lesz vigyázni, mert:
Idézet:
„Lopni, megyünk lopni...”
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Na pont ezért hasznos, hogy lehet változtatni
(#) nagy hoho válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 8, 2009 / 1
 
Profi !
(#) vzoole hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Kész lett a lövedék sebességmérőm airsoft és légfegyverekhez.
Habár már működik, de szoftveresen még megy a fejlesztés.
(#) MolnarG válasza vzoole hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Ez nemsemmi :kalap: 1. osztályú!
(#) FMSound hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Hali!
A nyár elején a meglévő 8 és 4 csatornás dimmerem mellett szükségem lesz egy 12csatornásra. Hát már most jó előre elkezdtem építeni, hogy mire szükség lesz rá üzembiztos legyen. A nyáktervezés folyamatánál tartok, de közben összeállítottam a triakok hűtésére szolgáló hűtőtömböt.pár száz forintért hozzá jutottam pentium 1es processzor hűtőkhöz ventilátorral. Ebből állítottam össze a tömböt. a Két nagyobb ventilátor nem lesz ott csak próba képen volt. Bocs a sok szövegért Képek..
Következő: »»   383 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem