Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   450 / 2208
(#) korgs2 hozzászólása Márc 8, 2009
A következő rajzot meglehetne építeni valahogy ef86-al mikrofonhoz? és a potméterek mien tipusúak legyenek?( nemnagyon értem ezeket a jelőléseket)
(#) korgs2 hozzászólása Márc 8, 2009
A következő rajzot meglehene építeni valahogy ef86-al mikrofonhoz? A potik mien tipusúak legyenek?( nem nagyon értem a jelőléseket)
(#) llaci56 válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 8, 2009
Ha nem vagy biztos abban, hogy a "milyen" szót milyen "j"-vel írják, akkor nézd meg, és tudatosítsd magadban! De NE hagyd ki! Ez nem hiátustöltő j, hanem egy ott lévő LY!
(#) korgs2 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 8, 2009
bocsánat csak nagyon álmos vagyok. :hide:
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 8, 2009
Mi az a hiátus

korgs2:
Mivel a rajzon egy dupla trióda van, inkább az ecc83-at javasolom, ami a 12AX7 megfelelője.
Hangcuccról van szó, a logaritmikus potik ajánlottak.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 8, 2009
A magyar nyelvben sok helyen mondunk "J"-t, ahol valójában nincs is. (pl. "hiába" ejtsd: "hijába") Ezt a hiányt nevezik hiátusnak.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 8, 2009
Köszi. Azt hittem olyan elgépelés, mind nekem a kamra aksi
Hiába, aki általánosban nyelvtan kettes volt, az most tanulja a dolgokat.
(#) ngyzoli válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 8, 2009
Az a kérdés,mekkora teljesítményű lesz az a PP? Az ellenütem sokkal inkább"lendületből hajt",tehát úgy 15(vagy pláne 20)W felett már bármilyen hangsugárzóval meg szoktak birkózni,ha egyébként el van találva az illesztés.Ezen tartományban már nincsenek kényszerítő körülmények.
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 9, 2009
Összeraktam a táp"panelomat", már elfeledett bakelitbe szegecselt technológiával.
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 9, 2009
Aki kedvet kap hozzá, csinálhatja így is! Gyorsabb, mint a nyák készítés, és mechanikailag is stabilabb, könnyebben javítható./bár modern cuccoknál lehetetlen...lsd:IC!/
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 9, 2009
És végül az utolsó!
Itt kérdezném IMI bátyánkat, hogy a 2x100w-hoz elég lesz-e a 150v-ra 680uF, a vele sorba kapcsolt 350v-ra meg 690µF ?

DSC02325.JPG
    
(#) llaci56 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 9, 2009
Hogy az elég-e, majd Imi megmondja, de a mellékelt kalapács az biztosan kicsi!
(#) Gubán_Gábor válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 9, 2009
Jó lett a táppaneled Kifejezetten jó megoldás, és tutira erős, és nem jön fel a nyák a sokadik forrasztásnál se

Más:

Én ha netán úgy gondolnád, hogy meglepnél 4 6P45SZ-szel, akkor, ahhoz külön egy kis 30-35W-os fűtőtrafót építenék a rendszerbe, mert nem akarok bujtatva rátekerni még pár menetet a hálózatira, mert azt szétszedni esélytelen az impregnálás miatt, és nem is akarom megpróbálni se, mert túl szép ahhoz, hogy nekiessek.

(#) l48 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Márc 9, 2009
Szerintem nem esélytelen, egy óra alatt meglennél vele. A külön táptrafónak meg hely kell, meg energia és mindehez idő ami biztos több mint egy óra.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 9, 2009
Sziasztok! Volt nálam JZoli, megnéztük az erősítőt. Azt mondta, hogy vegyek ki egy ellenállást, mert az úgy túl nagy (kétszerese, mert 2-ős sorba kötöttem), így jobban szól. Holnap hoz germánium diódákat az em84-hez, hétvégén meg majd megyek hozzá kiméretni. Amúgy mi van, miért van ekkora pangás?

Szerk.: Lehet kell elé majd előfok is, túl kicsi a bemenő jel.
(#) Gubán_Gábor válasza l48 hozzászólására (») Márc 9, 2009
Elképzelhető, hogy megpróbálom, mégse olyan nagy hülyeség megcsinálni, gondolkodtam azóta
Mert bújtatva is ráfér, de minimum 1,2 zománchuzalból kéne megtekerni azt a 13 menetet, úgy talán elég lenne a 4 amperhez.
Már csak zománchuzalt kell beszereznem.
De Pityun is múlik a dolog, hogy elcseréli e a csöveket velem valamire
(#) rhesus23 válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 9, 2009
Nem a nagy teljesítmény a cél, hanem inkább a minél jobb hangminőséget akarom elérni. 7-8 Wattal már megelégszem.
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 9, 2009
Brummos nem lesz, az biztos. Én 10 db 100 µF -et raktam a 150V-ra, és 5 db 220 µF-et a 320V-ra. Az elég volt, bár 2x85W-ot mértem "csak". De az a valamivel alacsonyabb tápfesz miatt lehetett.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 9, 2009
Idézet:
„Ezzel kínlódok. Tekerem a potit, mint az őrültek, de nem működik.”
Nos sikerült -e már jutnod valamire azokkal a szép EM 80-84 -es csövekkel ? Építsd meg az elektroncso oldalán található kis fetes meghajtó kapcsolást .Én tegnap gyorsan összeütöttem egyet és elsőre üzemkész tuti müködőképes !Kerestem itt a topikban hozzá nyák tervet de nem találtam ezért gyorsan kutyafuttában , mintegy pár perc alatt terveztem neki . A sprint layouttal , nem egy profi de a célnak tökéletesen megfelel !Ha esetleg más méretű és tipusú alkatrészekkel akarod , akkor pillanatok alatt átlehet tervezni az egyedi készlethez .
(#) Danaman hozzászólása Márc 9, 2009
Én meg a pcl-t háttérbe szorítva, áttértem a PL500PP projektre, már részben elkészültem a panellal, egy-két ellenállat hiányzik még róla, ha minden jól megy holnap már a 2db junoszty trafó is meg lessz hozzá
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 9, 2009
Megint van internetem, már hiányzott a csapat.
Nem tetszik a kapcsolásod. Szerintem szükségtelen precizitásra törekszik. A pentóda rácskörébe én biztos nem tennék egy doboz alkatrészt a szimmetria kedvéért. Így a rácslevezetőd 470 K+(100 K paralel 23,5 K+közös 10 uF) plusz még ott van a másik 47 K trimmer a 200 µF hidegítésével)). A P1-nek ráadásul biztos van némi átvezetése is a két vége között is, mert a csúszka nem fekszik fel az egész ellenállás sávon. Kizártnak tartom, hogy ez a megoldás ne rontson a hangon sokkal többet, mint amit esetleg a vezérlési szimmetria javulása javít.
Maga a hosszúfarkú fázisfordító sem a szívem csücske, különösen nem félvezetős áramgenerátorral. A vezérlőjel szükséglet nem indokolja az ilyen fázisfordító alkalmazását, a szerintem jobb hangú sima katodin bőven elegendő lenne. Az ugyan nem egyforma impedanciával hajtja meg a végcsöveket (de ennek az ECL 86-nál, EL 84-nél nincs is jelentősége), viszont abszolúlt azonos idővel hajt. Ha már fontos lenne az azonos impedanciás meghajtás, vagy nagy vezérlőjel igény lenne, akkor is inkább egy-egy katodinhoz illesztett plusz cső.
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 9, 2009
Ejnye ejnye! Kihagyni a PCL86 selymes, lágy hangját, s rögtön a nagyágyúval lövöldözni?
(#) Danaman válasza Action2K hozzászólására (») Márc 9, 2009
Naná az a szemét PCL amit közösbe csinálunk cleetusal már anyira elvette a kedvemet ettől a csőtől hogy a sajátom is hanyagolom, ráadásnak akárhányszor nekiülök anyiszor kerül elő egy nem megfelelő alkatrész, a HQ-ban most nagyon szét vannak szórva az eladók nem azt adják amit én kérek
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 9, 2009
Idézet:
„az eladók nem azt adják amit én kérek”

Hú de szerencsés vagyok akkor én! Nincs ilyen problémám (egyenlőre), merthogy abból az 5-6 TV sassziból, amit annak idején megmentettem, mindig találok megfelelő alkatrészt, a most folyó csöves tesztjeimhez.
(#) sturbi válasza Dav5811 hozzászólására (») Márc 9, 2009
Idézet:
„Dav5811 írta:
Ott a legfőbb gond hogy eddig nem volt túl sok dolgom kapcsolási rajzokkal”

Elnézést kérek, nem akartalak cikizni, a fenti mondatodra reagálva gondoltam, hogy egy MV 3 esetleg túl nagy falat lenne közvetlen segítség nélkül.
(#) Danaman válasza Action2K hozzászólására (») Márc 9, 2009
Én is orion 60-asból termeltem ki egy pár alkatrészt de az ellenállásokat nem szívesen használom fel újra. Viszont ez a Dizájnos piros foglalat nagyon komoly
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 9, 2009
Te melyik HQ-ba jársz???
(#) Danaman válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2009
Na miért több is van?
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 9, 2009
Ha hátulról mész, akkor igen!
Van a XIII.-ban és a XIX.-ben.
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 9, 2009
Idézet:
„az ellenállásokat nem szívesen használom fel újra”

Miért? Most gyorsan kimértem párat:
150 ohm 10% - 149 ohm 5W
330 ohm 10% - 330 ohm 5W
270 ohm 10% - 270 ohm 5W
068 ohm 10% - 067 ohm 5W
220 ohm 10% - 225 ohm 20W
Szerintem ezek nagyon jó eredmények! AT 1461-OC származékai. Piros foglalatos
Következő: »»   450 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem