Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   445 / 3583
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Én mindig ülök.
(Elég sz@r lehet állva vezetni...)
(#) DuMatyi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem nem tűnt fel senki számára. Az, hogy fáj a hátam, nincs kiírva a homlokomra.
Aki ismerős baján: Kiscsávolyból (itt lakom) naponta kell lesétálnom Újvárosba a Sugópartra, mivel ott vannak óráim. Tegnap említett jóbarát reggeli "sulitúránk" közepette többször megemlítette, hogy de "k...va messze laksz"! Közepes tempóval 3/4-1 óra gyalog. Ezt naponta megteszem, és megvan a testmozgás. Nem nyavalygok, nem hagyom el magam. Ámbár amikor a legalább 30-40 kilós 1957-ben gyártott CCCP szignálomat cipeltem egyedül, juj! Se fogása se héliumos léggömb benne, hogy ne legyen olyan nehéz. DE! eredeti csőkészlettel leplombálva működik 1957 óta! Köszönöm, Gyuri bácsi!

Érvényesség:pl ha koleszban laknál akkor a végzés dátuma után már ne küldjenek levelet... Naná, hogy reggel már fog az agyam. Ez az idediglenes címnek valami speciális fajtája lehet. Most már ilyent is láttam.

(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem gond, mindig nyomod a gázt! :whistle:
(#) valve válasza Norberto hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ha tudnám akkor már 'nyomattunk' volna egyet a barátokkal...
Viszont a pappírodra odaírod, hogy lejár xy -kor, gondolom ez albérletekre vonatkozik, akkor az ottléti pappír mikor jár(na) le. Vagy ha nem tervezel költözést akkor meg rápakolsz 2009 -re még egy vagon évet... Had örüljenek neki. (ekkora szarvasmarha kérdést)
(#) Action2K hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Szép napot!
Esztergom felett épp most haladt át egy jégesőfelhő, kis sörétgolyó mérető bogyókat szórva. Két perc volt az egész.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Erre gondolsz? Sárga szöcske
(#) llaci56 válasza valve hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Azzal tisztában vagyok, hogy a válasz nem nekkem szól, de baromira idegesít, ha egy társaságban "beszszélgetve" nem értek valamit. (Az olyan, mint ha sükket lennék.)
Tehát... Miről van szó? Mi az, amit az "ottléti papppírra nyomtatni" kell, ha "lejár" az "xy"?
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Azt is szoaré volt vezetni!
(Amúgy, egyszer vezettem villanyost, de azt már ülve kellett.)
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
És miért pont erre hesegetted?
(#) valve válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
(#) llaci56 válasza valve hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Na, erre nem gondoltam, - és nem is tudtam nyomon követni, - hogy hogyan jutott ide Norberto felvetett kérdése.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Integrál és valószínűség számítás kombinatorikával.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Húúú, hogy én ezeket hogy szerettem! Utoljára talán a 13-as villamos vonalán járt ilyen, még "kölök" koromban! Imádtam mindig a vezetőállás mögött állva lesni, hogy a vezető mit-hogyan machinál a karokkal, szabályzókkal! No meg ha egy gyalogos (autó szinte alig akadt akkor még, inkább csak a MERKUR telepeken!) átszaladt, akkor jókorát rácsapott a mechanikus csengőre... De imádtam! Az ülések fából voltak, felváltva világos és sötét színűre pácolt, lakkozott lécekből, és az ablakot egy hajtókarral lehetett leengedni! Ajtó nem volt rajtuk, csak egy rács. (Csak halkan jegyzem meg, mert a mai eszemmel már látom, mekkora balgaság volt, de akkor még ezt nem láttam be, hogy menet közben is fel-le lehetett ugrani rá-róla...)
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Idézet:
„akkor jókorát rácsapott a mechanikus csengőre”

Ezt hívták csengetőféknek.

(Egy teherautó néhány méterre felborulva....)
A rendőr megkérdezte a villamosvezetőt:
- Nem látta, hogy a teherautó ott áll a sínen?
- Dehogy nem! Csengettem is!
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Veletek is kiabáltak?! De jó! Akkor nem csak mi voltunk ilyen betyárok!
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
"csengetőfék"... Ez jó! De ugye jól sejtem, hogy tényleges fékhatást nem fejtett ki egyáltalán?
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Persze, hogy nem. De a villanyos vezetők fék helyett mindig azt használták. Csak a megállókban voltak hajlandók fékezni. (Gázoltak így embert is.)
Abban az időben a KRESZ ("kötöttpályás jármű" fogalma !) annyira a villamost részesítette előnyben, hogy még ma is torzítja a szabályok logikáját.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Éltél Te akkor! (is) :yes:
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ez járt a Bajcsyn is! :yes:
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Bezony! De sokat jártam arra...
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Idézet:
„még ma is torzítja a szabályok logikáját”

Ez tény, de azt is szem előtt kell tartani, hogy a vaskerekes jármű fékútja lényegesen hosszabb, mint a gumikerekesé, ráadásul kitérni sem tud (nincs kormány).
(Hú, ez az utolsó zárójeles nagyon politikaszagú lett! Pedig de jó is lenne... )
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ne izgass fel! (...de milyen jóóó....!)
(#) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nahát... A belinkelt oldalt vagy két órán keresztül bújtam... Nekem az UV villamos a kedvencem - az a legrégebbi amit még 'személyesen' is ismerek, tehát utaztam is rajta.
A fent hivatkozott oldalon az összes hozzá tartozó képet/dokumentációt átnyálaztam, tök jó volt :yes:
Mondjuk ez a típus nekem - koromnál fogva - már történelem (hát még amiről most beszélgettek Frankye-vel), de legalább még élőben is találkoztam vele, amit nagy kár lett volna, ha kihagyok
Az itteni (42-es) vonalon azt hiszem két vagy három éve búcsúztatták az utolsó UV-kat - azóta előbb csuklós CSMG2-esek jártak, majd a Hannoveri TW6000-esek járnak azóta is.
(#) googa hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Sziasztok! Van köztetek olyan aki CCTV rendszereket, biztonságtechnikát szerel/telepít? Ha tudtok olyan társunkról, vagy éppen Te vagy az, akkor írj nekem privátba légy szíves! Köszi!
(#) llaci56 válasza hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
UV, azaz Ultra Viola... Ibolyán túli villamosok. Nem semmi!
(#) mex hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Nem értem... Lassan egy 24 órája nem irt ide senki.
Hová tűntek a nagy offolók?
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Háát... Nem pont Rád gondoltam.
(#) kad válasza Topi hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Sokat gondolkodtam rajta, hogy Tesla , hogy nem halt bele abba a rengeteg sugárzásba ami érte őt kísérletezés közben.
Mert hogy ő hatalmas nagyfrekvenciás tekercsekkel
kísérletezett. UV sugárzás röntgen sugárzás.
Ha valaki építeni szeretne Tesla - tekercset, akkor egyből (és jogosan), felhívják a figyelmet rá, hogy ez mennyire veszélyes.
Mégis aki ezt kitalálta , csak a róla készült képek alapján is, hatalmas dózisokat kaphatott.

Bár lehet hogy én vagyok tudatlan és rosszul gondolom ...

Szerintetek hogy is van ez a dolog ?
(#) DuMatyi válasza mex hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Jelen, jelen... Jó adag gépelni való után nincs kedvem írni! Egyébként ha az ember muszájból PC előtt éli le a fél életét, sokszor tele van a... a gépekkel!
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Nem is hát-al kezdtem,hanem Háát-ot irtam. :boxer:
(de azért ne pityeregj)
Következő: »»   445 / 3583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem