Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   255 / 1385
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Sziasztok, Bari- képén azt láttam, hogy sima egyszerű fénymásoló papírt használt.
Jól láttam???
(#) Attila86 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Üdv.!
Nem.
(#) kiskacsa2009 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Esetleg meg tudod mondani mit használt??
(#) lmao válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hali!

Nekem módosítatlan laminálóval ilyet sikerült:

1
2
3
(#) Bari- válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Szia

135g-os fényes műnyomót használtam, amit B1-es méretben vettem miskolcon a Macsó kft-nél, azóta még betankoltam 20db A1-es ível is ( kb 200db A4) egy jódarabig ki fog tartani.

Bari
(#) Bari- válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Szia

Bár én vasalással csináltam, a laminálóval a vasalót lehet helyetessíteni, lamináló fólia nem alkalmas a nyomtatásra.
A lamináló fóliád szépen bele fog tapadni a nyomtatóba és javítathatod drágán. Lemináló helyett lehet használni döglött lézernyomtató vagy fénymásoló égetőművét.

Bari
(#) bgsf válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Meg tudod adni a TDA-s IC lábkiosztását? Ez az IC egy URH vevő. Szerintem maradj a gyári nyáknál. Keresd meg az adatlapját és azután csináld meg. Most tervezehetünk neked ezerrel nyáklemezt, de a nagyfrekis csak a gyárival jó! Azt már tesztelték és működik....
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
sziasztok én nekem egy olyan problémám van hogy
alkoholos filcel felrajzolom a nyák panelre az áram kört
és alámar.
Mondták már ismerősök hogy mozgassam maratás közben de nem jött be
Mi lehet a baj?
(#) kaqkk válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ha a kézi rajzolásnál akarsz maradni , vegyél lakkfilcet
annak nem mar alá a sósav-h2o2 keverék sem.
(#) lmao hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
hohóóóó, végre megtaláltam, amit kerestem: egy remek orosz leírás a házilagos furatfémezésről

Металлизация отверстий

В домашних условиях можно выполнить даже металлизацию отверстий. Для этого внутренняя поверхность отверстий обрабатывается 20-30-процентным раствором азотнокислого серебра (ляпис). Затем поверхность очищается ракелем и плата сушится на свету (можно использовать УФ-лампу). Суть этой операции в том, что под действием света азотнокислое серебро разлагается, и на плате остаются вкрапления серебра. Далее производится химическое осаждение меди из раствора: сернокислая медь (медный купорос) — 2 г, едкий натр — 4 г, нашатырный спирт 25-процентный — 1 мл, глицерин — 3,5 мл, формалин 10-процентный — 8-15 мл, вода — 100 мл. Срок хранения приготовленного раствора очень мал — готовить нужно непосредственно перед применением. После осаждения меди плату промывают и сушат. Слой получается очень тонким, его толщину необходимо увеличить до 50 мкм гальваническим способом.

Раствор для нанесения медного покрытия гальваническим способом:
На 1 литр воды 250 г сульфата меди (медный купорос) и 50-80 г концентрированной серной кислоты. Анодом служит медная пластинка, подвешенная параллельно покрываемой детали. Напряжение должно быть 3-4 В, плотность тока — 0,02-0,3 A/см2, температура — 18-30°C. Чем меньше ток, тем медленнее идет процесс металлизации, но тем качественнее получаемое покрытие.

http://www.ixbt.com/mainboard/pcb/metallized-hole.jpg
(#) Action2K válasza lmao hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Rajtam kívül, szerinted hányan értik meg, hogy Te a furatgalvanizálásról beszélsz?
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
És ráadásul oroszul
(#) lmao válasza Action2K hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Kipróbálom, és ha működik, csinálok egy részletes leírást magyarul is.

Bővebben: Link
(#) zotya169 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
hát nem különben erről az oldalról néztem
Bővebben: Link
de mik ezek a 100nF meg a többi?

Moderátori linkjavítás! Frankye
(#) zotya169 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
á meg van 16 mert 16 lába van
vagy lehet hogy most nem azt akartad tudni
(#) lidi válasza lmao hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
vagy inkább : googleos fordítóval
(#) lmao válasza lmao hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Egy lengyel fórumon valaki kipróbálta: azt írja, 100%-os lett, a furatok 0.5mm-esek, kivéve azt az egy nagyot a képen, ami 1mm-es.

Kép
(#) Sir-Nyeteg válasza lidi hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Mi van ma?
Haladás nem állni. Amikor a rádióamatőrök rajza PP kő tengelyek csökkent a mammoths, elsüllyedt a feledésbe. Megjelenése a piacon nyilvánosan Vegyipar fotolitográfia kínál nagyon más, a termelési kilátások a PP nélkül galvanizálás a lyukak a haza.
Rövid pillantást a kémia, hogy használják ma a termelés PP.

Ha majd sikerült valakinek ebből kibogoznia valamit, akkor szóljon!
(#) oxygen válasza lmao hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Azért kiváncsi vagyok, mennyibe kerül az ezüst-nitrát, ha lesz infod bármelyik hozzávalóról ne tartsd vissza
(#) JZoli válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ezt nem lehetett volna jobban összeszedni, teljesen érthető! Mi ebben a gond?
(#) Sir-Nyeteg válasza JZoli hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Idézet:
„kő tengelyek csökkent a mammoths”

Egészségedre!
(#) lmao válasza oxygen hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ezüst-nitrátot találtam 130Ft/g-ért (azért a palládium-kloridnál olcsóbb ). Remélhetőleg nem is kell nagyon sok belőle: az oldatot valószínűleg elég rácsepegtetni a lyukakra, és a hajszálcsövesség beszívja, így az is lehet, hogy egy panelhez 1g elég.

A CuSO4, a glicerin és a NaOH olcsó, formalinból elsőre 300.000Ft-ért találtam negyed tonnát, úgyhogy kis mennyiségben szerintem az sem lehet borzasztóan drága.
(#) oxygen válasza lmao hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ezüst-nitrát nem vészes akkor, a formalin meg a vegyszerboltban 550Ft/l, gyógyszertárban meg nem szabad venni mert csúnyán néznek az emberre ez tapasztalat. A többi filléres dolog.
(#) Szikra Lacika válasza oxygen hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hali mindenkinek! Érdeklődnék hogy kinek melyik verzió vált be? Hallottam sósav+hidrogénperoxidos verzióról és vaskloridoeról melyik a jobb olcsóbb egyszerűbb?? Előre is köszi! Szikra
(#) levii válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ez a kérdés nem egyszer nem kétszer hangzott már el ebben a topicban. Mi lenne ha visszaolvasnál?

Hogy ne csak offoljak:Én hidrogén-peroxid+sósav párti vagyok.
Előnyei:Gyors,olcsó, nem kell melegíteni
Hátránya:A klór mérgező,egyszer használatos,a szabdadban kell csinálni

Üdv!
(#) Sir-Nyeteg válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Vas klorid: foltot hagy.
Sósavas: büdös, mérgező gőzök.
Na-perszulfát: valamivel lassabb, mint a vasklorid.
Ezek alapján olvass vissza!
(#) Bari- válasza oxygen hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Helló

A conrádnál van ezüst elektrolit, nem tudom ez nem lenne e esetleg jó, bár játszani nem olcsó.
(#) Tomi44 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Nemtudom hogy jó helyre írok, de kérnék egy szivességet. Van egy kapcsolási rajzom és kéne egy nyák rajzot csinálni. Én próbálkoztam vele de valahogy mindig túlbonyolítottam. Szóval a legkisebb nyákra kéne ez a kapcsolási rajz.(Sprint-Layout programot használok)
Elöre is köszönöm.

kapcsolas.jpg
    
(#) kanoc86 válasza Tomi44 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
És ez milyen kapcsolás?
Amúgy ha akarod vasárnap összedobhatom neked
(#) kanoc86 válasza Bari- hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hja, Leesett már hogy a lamináló szó alatt nem a fóliát hanem a gépet érted
Régebben dolgoztam nyomdában és ott a lamináló szó alatt a fóliát értettük
Ezért gondoltam...

Egyébként nem lehetne használni esetleg irásvetitő fóliát a vasaláshoz?
Mert szerintem arról szebben átvinné a nyomatot.

Üdv.
Következő: »»   255 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem