Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   42 / 221
(#) CIROKL válasza igi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Te igi beakarsz ezzel csapni ? Most vizuálom jobban azok az L idomok csak oda vannak támasztva Pont fejjel lefelé ! Legalább helyes irányba tetted volna oda mert első ránézésre elég fucsa a látvány ?
(#) igi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Pillanatnyilag "vázlat" állapotban van az egész.
a végtranyók felaplikálásán dolgozom.
A panelek annak megfelelően lesznek szerelve
(#) CIROKL válasza igi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Értem a panelt azt vasaltad vagy esetleg más technológiával készítetted ? A hátuljáról nem látni semmit a fólia oldalról . De viszont amit eddig mutattál az szép !gratulálok hozzá .
(#) igi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Most rohanok haza.
estére válaszolok.
Köszi.
(#) frrrrr hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Sziasztok,
kezdő koromban élesztéshez nekem jól bevált a köv. módszer (hoy ne durrogjanak, füstöljenek a kondik, ellenállások, transzisztorok): A táp és az éleszteni kívánt berendezés közé beiktattam egy izzót, ami ugye ohmikus ellenállás. Csak az izzó teljesítményét kellett jól megválasztani a várható áramfelvétel alapján (Ohm törvénye). Bekapcsolás után véd a rövidzárlat ellen, s ha "nagyon világított", azonnal tudtam, hogy szét kell kapni az áramkört, mert zárlatos. Ez a "vizualizáció" azért jó, mert azonnal, füstölés megvárása előtt kiderül, ha zárlatos az építményünk. A "beteg" rész nagy valószínűséggel így is melegszik, de nem biztos, hogy tönkremegy. Áramtalanítás után, ha szerencsénk van, kitapintható a meleg alkatrész. Ez nem mindenre orvosság, de nekem már sokszor segített. Ha jó a berendezésünk, az izzón akkor is feszültségesés keletkezik. A feszültségesésből meg tudjuk állapítani, hogy rendben van-e a berendezésünk. Ha igen, már dolgozhatunk tovább izzó nélkül. Tudom nem ide tartozik a hozzászólásom, de fentebb durrogtak a kondik, gondoltam leírom. Ha a modik úgy látják jónak, majd átteszik a kezdőkébe.
(#) vendelkiraly válasza frecsko hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Az mit jelent, hogy rossz volt? Jól forrasztottad be, de közben tönkrement, vagy rosszúl lett bekötve? Avagy te azt gondoltad, hogy jól van bekötve, de a gyártó fordított lábkiosztással készítette el a TO-92-es tokozású BC212-t???
(#) frecsko válasza frrrrr hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia.
Ezt a módszert én is alkalmaztam a HT A30-as erősítőmnél.
A mostani problémán azonban ez nem segített, mert nem volt zárlat.
Egyébként ha minden jó az erősítőn az izzók csak "izzanak"
(#) frecsko válasza vendelkiraly hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Rossz volt.
Nem vizsgáltam meg mielőtt beültettem a panelba. Kibányászott alkatrész volt.
A lábkiosztásra vigyázok
(#) frecsko hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Van egy nagy toroidom. A következő probléma lépett fel kipróbáláskor.
Bekötöttem a 231-as részt először simán, pufff....lecsapta az automatát.
Utána tettem mind a két 230-as ágba 5A-es biztosítékot.
Úgy ment és a kimeneten 23V-om volt ami rá volt írva.
Utána tettem rá egy natúr egyenirányítót pufferrel.
Elszállt az 5A-es biztosíték mind a két ágban.
Vajon mi lehet a trafó baja? Zárlatos lenne?
Tud valaki segíteni ebben?
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A primer oldalon csak két vezetéked van? Nem melegedett amikor be volt dugva?
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Csak kettő. Nem volt semmi hő.
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Hát ha biztosan 230-as a trafó, akkor szerintem ott valami gatya lehet.
(#) bgsf válasza frrrrr hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Idézet:
„kezdő koromban élesztéshez nekem jól bevált a köv. módszer (hoy ne durrogjanak, füstöljenek a kondik, ellenállások, transzisztorok): A táp és az éleszteni kívánt berendezés közé beiktattam egy izzót, ami ugye Ωikus ellenállás. Csak az izzó teljesítményét kellett jól megválasztani a várható áramfelvétel alapján (Ohm törvénye)”

Kezdő koromban én is ilyet használtam! De az Ohm törvénye vonatkozik az izzókra is, hogy a kezdő ellenállás tizede a "meleg" ellenállásnak! Ezért használtak régebben a WIEN hidas osszcillátornak égőt az egyik hídágban. Gondolom ez nem mindenkinek okoz fejtörést.
Azóta rövidzárvédett stabilizált tápot használok erősítők indításához, folyamatosan növelve a feszt és az áramot. Ha az áram stabil marad akkor jöhet a teljes tápfesz.
Tehát: ki lehet ütni egy végfokot egy izzós próbával! Egy végtranyó PN/NP átmenetét lehet terhelni egy izzóval, de az nem mindig korrekt. Csak meg kell nézni egy izzó karakterisztikáját, idő/ohm. Sajnos a tranyók nem mindig férnek bele ebbe a karakterisztikába....Lehet egy tranyót terhelni rövid ideig akkora árammal amit az izzó átenged, de nem addig amig az izzó átengedi.
A 2N3055 elég strapabíró tranzisztor, de a BD-k már nem.
Minden amit írtam a saját tapasztalatom, és bocsi ha valakit megbántottam...
(#) fazksg válasza igi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Még jó, hogy ezt a nyákrajzot csak hibakeresés céljából dobtam fel, de ha Neked megy, annak csak örülök .
Üdv: FazksG
(#) igi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szia!
Szóval itt a kép a panel hátsófeléről.
Vasalással készült (bár kisebb hibák voltak még ezt gyakorolnom kell).
Az oldalra kiforrasztott elláll. a low esr kondi beépítése miatt került oda
Úgynézki, hogy ez a kondi köbö 2mm-el nagyobb, pont betakart. (hát még ezt is tanulni kell)

DSC00008.JPG
    
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
230-as.
(#) frecsko válasza frecsko hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Azon gondolkodom, hogy lágyindítóval próbálom ki a trafót. Lehet hogy induláskor nagy áramot vesz fel és ezt akarom kiküszöbölni.
(#) igi válasza igi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
További infó: mivel alacsony költségvetéssel dolgozom, ezért nagyrészt a meglévő anyagok felhasználásával kell-kellet dolgoznom.
Ezért: hűtőborda - ipari frekvenciaszabályzó elektronikából bontódott a 2 nagy (400V DC 2200uF) kondival egyetemben.
Tranyókat kaptam egy igenkedves öreg cimborámtól.
Trafó: ? nem tudom miből van vagy 10 éve áll a padláson, szerelő lapon, némi elektronikával (az elektronikán lévő bizikből és egyéb alkatrészekből lett vissza számolva-következtetve a teljesítménye.
Van továbbá néhány méretes 3mm vastak, különböző méretű alu lemezem, ebből, továbbá fából készül a ház, úgy, hogy a borda+a méretes kondik a tetejéből kiállva talán még szép is lesz.
(#) igi válasza fazksg hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Hááát? A működés még kérdéses :guluszem1:
Ha valaki valami hibát talál, kérem jelezze! Köszi.

Mint látod, azért az Ágoston féle kapcsolás alkatrész igénye a 2000-s verziónak felel meg. Bár azt hiszem néhány alkatrész értékét lehet, hogy kihagytam-rosszul tüntettem fel, ezért a tévedésért elnézést
A beültetést egyébként is a kapcsolási rajzalapján csináltam.
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ha terheletlenül is levágja akkor nem hiszem hogy a lágyindító segítene. De javítsatok ki ha tévednék.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Kedves Fazksg!
Gondolom sok hozzászólás miatt átsiklottál ezen a kérdésen, tudnál segíteni ebben?
Előre is köszi.
(#) fazksg válasza Doncso hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szia!
ITT található meg a .rar fájl, ami tartalmazza a kapcsolási rajzot, meg a teljes dokumentációt. Azt hiszem, a második oldalon van a kapcsolási rajz.
Remélem erre gondoltál.
Üdv: FazksG
(#) Doncso válasza fazksg hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nagyon köszönöm uram, erre gondoltam. Remélem minden rendben lesz, mert ezt nemcsak jóra de szépre is akarom megépíteni, meglátjuk mekkora sikerrel.
Üdv.
(#) ngyzoli válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Oké,értem...Az átalakításról tehetek fel rajzot,csak még ki kell találni a hogyan-t... Viszont az általam épített kapcsolás alapja NEM a JLH,az túlságosan,hmm...egyszerű,hanem az a bizonyos továbbfejlesztett verzió,amit már bemutattam.
(#) Doncso hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok, úgy gondoltam megépítem újra ezt az erősítőt, de megpróbálok valami esztétikát is belevinni, nem titkolom, CIROKL mester gyönyörű munkái nagyban inspirálnak, eddig a nyákkal és félig a beültetéssel kész vagyok, gondoltam teszek fel egy képet, mi a véleményetek, sajnos csak webcam van megint itthon, de ha készen leszek addigra szerzek egy normális fényképezőt.
Köszönet Fazksg-nek a nyák tervért.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Amit eddig látni az tetszik főleg hogy a nyák alkatrész oldalát telibe hagytad? Az a szép nagy konderzátor az milyen gyártmány ?
Idézet:
„CIROKL mester”
/Kössz de még sajnos messzi vagyok etől a megtisztelő címtől !/ Cak simán egy megszállott erősítő építő!
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia, a kondik azok ha jól láttam hiki gyártmányúak, piros volt és bevontam ezüst öntapadóval, hogy ne legyen annyira szines, a terv az lesz, hogy polirozott alu lapon lesz az egész szerelvény, kábelek abszolút nem látszanak majd, a pufferek is vetkőztetve lesznek és polírozva, meglátjuk milyen sikerrel, a trafót is burkolni szeretném valami szép alu perforál lemezzel. van még egy két ötletem de azok még nem véglegesek.
Majd teszek fel képeket ha haladok.
Örülök hogy tetszik.
Egyébként látom hatvani vagy, én ott születtem
Üdv.
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia.
Utánaérdeklődtem ennek a toroid trafónak. Állítólag 600W-os. Akkor lehet számolni 2Amper áramfelvétellel de indulásnál a tekercs hirtelen vesz fel nagy áramot, a 2 amper 10-szeresét kb.
Lehet ezért lövi szét nekem a biztosítékokat mert gyors kioldásúak.
(#) Máté24 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy jhl-t van 2db 2n3055-ös vég és van egy +-29 voltos trafóm. Szeretnék egy kis segítséget ez lessz az első amit készítek. Már végig már végig olvastam az egész topikot de már nem tudom eldönteni melyik rajz jó (belezavarodtam). Tudtok küldeni nekem olyat amin van beültetés is és ha lehet alkatrész lista hogy könnyebben eltudjak rajta menni . Sok kérés ez egy kicsit egyszerre?! Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
(#) Doncso válasza Máté24 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia, Bővebben: Link itt találsz, Hapro féle nyákterv és beültetési, ez biztos hogy jó, többek közt én is megépítettem, szuper.
Üdv.
Következő: »»   42 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem