Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp számítógépre
Lapozás: OK   5 / 29
(#) borvendeg hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
hello!
Valakinek van tapasztalata a következő linken található LCD kijelzős scoppal?Vagy vmi hozzáértő véleménye is sokat segítene mert nekem ez az angol leírás sajna semmit nem mond.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_501_7_ASC.html
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
bocsi rossz linket másoltam be szóvala jó link:
http://elektron.uw.hu/elektro/PIC/LCD%20szkop/LCDskop.pdf
(#) Medve válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Csak ha fontos a hordozhatóság, akkor foglalkozzál vele. Kicsi a sávszélessége. Ennél egy PC is jobb.
(#) Directors hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
üdv

Ezzel a védőkapcsolással maximum mekkora feszt lehet mérni és az ellenállások hány wattosak legyenk?

(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Senki
(#) (Törölve) válasza Directors hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Lehet, hogy hülyeség, de szerintem a bemenő fesz a konditól függ, az ellenállásoknak meg az alap 0.5W-os ellenállások elegendőek, mivel csak fesz osztóhoz használjuk őket.
Amúgy nem értem, miért kell 3 műv erősítő, ha egyszer egyel le lehet választani a bemenetet és az osztás arányát meg meg lehetne úgy csinálni, hogy a neminvertálót levisszük földre, az invertálóra visszük a jelet egy potin keresztül, így a visszacsatoló és a poti aránya kiadja az 'erősítés' (csökkentés) mértékét. De lehet, hogy hülyeség, valaki nézze át...
(#) szilva válasza Directors hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ez a kapcsolás mi akar amúgy lenni? Mert én nem sok értelmét látom, mondhatni semmit...
(#) Directors válasza szilva hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Én se tudom de én már kerestem egy másikat és ennél sokkal egyszerűbb.
(#) (Törölve) válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
...akár meg is mutathatnád...
(#) 18david18 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Az alábbi kapcsolási rajz a Rádiótechnika 2006/07-es számában található. Ez egy hangkártya illesztőfokozat (előtét) oszcilloszkóp programhoz. Szeretném megkérdezni, ha valaki megépítette milyen tapasztalatai vannak ezzel a kapcsolással?
A kapcsolási rajz eredeti weboldala itt található!
Válaszotokat előre is Köszönöm!
Üdv!

osc.JPG
    
(#) borvendeg hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Hello megépítettem a babatka féle szkópot.A problémám az vele hogy mikor rádugom a gépre egy hibaüzenet jön fel A mellékelt képen látható.Légyszi segítsetek hogy mi nem jó. Kösz a segítséget.

szkóp.JPG
    
(#) bbatka válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Valami foglalja a portot vagy nincs is talán. Nézd át a soros port beállításokat a Windowsba. Ha nem boldogulsz vele, akkor keress meg privátba. Ma még 1órát gép mellett leszek. Holnap sajna nem leszek gép közelben, talán este felé.
Néhány nagyon közeli jó minőségű kép sokat segítene (átkötések, forrasztások, alkatrészek stb.ellenőrzése miatt)
Ha másokat is érint a téma, akkor inkább az "Alacsony költségű digitális szkóp" fórumban folytassuk. Különösen érdekel hogy milyen SRAM-ot használtál.
(#) borvendeg válasza bbatka hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszi a segítséget. A portbeállítás sikerült.Jelenleg arra volnék kíváncsi hogy ha az analóg panel nincs csatlakoztatva adigitálishoz és rádugom a gépre akkor mit kéne látnom a PC-s programban? Sram sajna 6256-os van bent...
(#) bbatka válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Ha egyenfeszültséget adsz a bemenetre akkor egy vonalat kell látni. Úgy emlékszem 1,6V a középérték (offset), de biztosan nem tudom, mert nem találom azt a TLC5510 adatlapot, amiben megvan.
Javaslom hogy egy stabil tápegységet használj v. elemet, és nehogy közvetlen az A/D átalakító lábára feszültséget adj. A feszültséget az RPOT1 trimmer lábaira (1. 2.) adod és a 3. lábon kell 1,6V -nak lennie. Csak óvatosan a feszültséggel. Akkor holnap este ugyan itt.
(#) Viev hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok, kezdő vok
az lenne a kérdésem hogy hangkártyás scopal látok e majd ilyen jeleket ( vagy valami nagyon hasonlot) vagy csak szinusz hullámokat?
köszönöm!

névtelen.JPG
    
(#) kaqkk válasza Viev hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Láthatsz persze ! én például zöld egereket szoktam látni fehér pöttyökkel ha részegen ülök a monitor elé !
(de félre a viccet ) a szkópon látható jel alak csak attól
függ hogy mit akarsz vizsgálni vele ! Egy jó jelgeneretor
színusz négyszög háromszög jeleket tud .
(#) bbatka válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Mire jutottál? Azt elfelejtettem mondani hogy a tápfesz ráadás utáni első mintavételnél valami zajt lehet látni. Utána ismét mintavételezve már a tényleges jel látszik.
(#) kissis54 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Üdvözletem segitséget szeretenék kérni vásároltam egy DSO Digital Storage Osciloskopot AZ URBÁN Elektronikától, sajnos a program lemez
Megsérült nem lehet felrakni, ezért nem tudom használni, mivel régi AZ
üzletnek már nincs meg, abban kérném a segitséget, hogy honnan lehet programot hozzá szerezni. Nyomtato portrol üzemel.
Várom válaszát Kiss István Szeged.


(#) kisgyermek válasza kissis54 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
http://www.synchrotech.com/product-usb/usb-scopes_01.html

nézz szét itt.

egyébként a gugli a barátod.
(#) mz-x hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
a legelső oldalon csatolt 25MB-os szkóp progi hány hertzig tud mérni?
(#) tepertő válasza Ati hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
szia milyen kábelal tudtad működtetni a szkópot a pc?üdv
(#) mz-x hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
egy gép elé csatlakoztatandó kapcsolást én is tudok.
nem tudja valaki, hogy működik-e

track ab.doc
    
(#) mark.budai hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok! Ezt akarom megépíteni! Szeretnék nagyobb feszültségeket is mérni, ezért gondoltam, felhasználom ezt: LM258P műv. erősítő, egy relé, egy 230/14V-os trafó, 2222A tranzisztorral. Ezt meg lehetne csinálni műveleti "gyengítőnek" a rajz elé? Ha kell, teszek képet.
(#) bbatka válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nem értem pontosan hogy akarod megcsinálni. Nagyobb feszültség mérésére feszültség osztót használnak. Ha igényesen akarod akkor kapacitásokkal kompenzálva.
(#) mark.budai válasza bbatka hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Le tudod rajzolni? Nem akarok költeni rá, nem annyira fontos, de azért jó, ha van. Ezt akartam fesz. osztónak használni.
(#) bbatka válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
(#) mark.budai válasza bbatka hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
És ha nem teszek elé semmit, akkor tönkreteheti az alaplapot? Nem akarok vele 100V-okat mérni, Max 10V-t.
(#) bbatka válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Szerintem nem fogsz 10V-ot mérni vele. A Diódák 0,7V-nál vágják a jelet. Ha jól sejtem.
(#) mark.budai válasza bbatka hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Akkor lemaradna a jelből valami? Levágná a 0,7V-nál nagyobb jelet? Akkor nem tudok vele rendesen mérni.
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Na megcsináltam, de még nem próbáltam meg a gépen. Előbb kimérem majd, hogy hány V-ot ad.
Következő: »»   5 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem