Fórum témák
» Több friss téma |
1,3-as huzalból a 2x40v-os szekunder van.A 12v-osak kb 0,5-ös huzalból vannak.
Óhhhh.Akkor én betekerem papírszalaggal és azt úgy szigszalaggal az jó?És akkor azt a pár menetet rátekerhetem műanyag szigetelésű kábellal?
De az, eddig nem volt baj vele
![]() A zománcon van lakkszigetelés, úgy tudom, meg 200c°-ig jó. ![]()
Mibe lehet találni zománcozott 1,5mm-es huzalt?Ha 1mm-est rakok helyette sokat számít?
Ismét az áramsűrűségre utalnék. 1-es huzalon 2,5 ampert engedhetsz át nagyobb melegedés nélkül. 1,5-ösön 5,5A-t. Attól függ, hogy mit akarsz. Mennyi huzal kellene, hány méter?
Sztem nemsok ha jól gondolom olyan 2menet 1volt kb nekem a 2x40-ből kéne 2x46v.De akkor inkább rátekerem műanyag szigetelésű 1,5-ös huzalból azt a pár menetet.
Nah megtekertem 1,8-as műanyagszigetelésű rézkábellal azt a pár menetet sztem jólesz 2x46v megvan.
Kicsit érdekesen néz ki letekertem olyan szalaggal amit a festők használnak pl két gipszkarton lap összerakásánál és utána széles celluxxal az egészet átttekertem
![]() ![]()
Nah sikerült letörnöm a primer két kivezetését de szerencsére maradt egy kis szál ahova tudtam forrasztani.Újra áttekertem a szekunderre amit tettem rá pár menet és mivel műanyag szigetelésű amit rátekertem utána az egész trafót szigetelőszalaggal szigeteltem le mivel az alatta lévő kábel miatt amit rátettem nemnagyon ér a zománcszigetelt huzalhoz max 1-2 kis helyen
![]()
Nem is rossz! Ügyes.
![]()
Ez egy Castone végfok trafója volt.Haver akarta egy 100w-os végfokhoz de annak puferelve csak 2x40v kell.Montam neki szeggye le csomagolást és tekerjen le belőle.És utána jutott csak eszembe hogy ahoz az egészet lekell szedni és újra visza.Nekem meghalt a 100w-os végfok és elkértem tőle ezt a trafót mivel nekem puferelve +/- 64-65v kell(400w végfokhoz).Azért is tekertem rá mert ez eredetileg 2x40v.Meg az egyik 12v váltóbol csináltam 9-et ami egyenirányítva olyan 12v a másik az 16v lesz az jólesz a ventiknek.
Olvastam egy kis toroid magra való tekercseléssel kapcsolatos problémát. Még ha "rendes" toroid magról is van szó, ami tekercselt kivitelű, irányított szemcseszerkezetű szalagból készül, akkor is a menetszámokkal lesz gond. Egy 1,25 cm2 keresztmetszetű vasra 230V/50Hz esetén kell 5400 menet. Ez nem fér el sajnos egy ilyen szűkös magon.
Volt már dolgom egypár Castone trafóval.
![]() ![]()
![]() ![]()
Csak a toroid a mi ügyünk.
![]()
Legalább ha kell tudom kihez kell fordulnom
![]() ![]() ![]()
Én úgy tudom, a transzformátorok elég sok veszteségi teljesítménnyel dolgoznak.
100W-nyi valós teljesítmény leadására +70%-ot kell számolni, tehát egy 100W-os erősítőnek kell minimum 170VA-s. Most egy 2 x 100 W-os gitárerősítő építését tervezem... Kell ugye minimum 340 VA-s, szimmetrikus, tehát plusz, minusz 40-50V. Neten néztem én a legolcsóbb ilyet amit találtam az 11000 HUF volt. Tényleg ennyire drágák ezek? Hol tudnék megfelelőt olcsóbban szerezni? Előre is köszi a válaszokat! ![]()
A transzformátorok nagyon jó hatásfokkal dolgoznak. (akár >98% felettivel is) Az AB osztályú beállításban működő végfokok 60-75% közötti hatásfokúak. Tehát egy 200W-nyi teljesítményhez, 270VA-es transzformátor elég. A toroidok ilyen árban vannak a kereskedelemben. Ha olcsóbbat akarsz, akkor hirdetésekben keresgélhetsz.
megnézném a trafót 8A-nél milyen szép a lángja..dadada
A toroid transzformátoroknak híresen jó a hatásfokuk. Ugyan a 98% amit Szamóca írt nem minden esetben igaz, de lehet akár annyi is. Minnél nagyobb a trafó annál jobb a hatásfoka. A hatásfok karakterisztika pedig olyan, hogy 50% teljesítménykihasználásnál a legideálisabb. Egy 1000 VA-es toroid 500VA re terhelve pl tudja a 99 %-ot, 1000 Va-on meg a 97%-ot.
Ha megírod, hogy mi kell megnézem, hogy mim van. egy 320-ast durván 6800-ért megszámítok, de nem kell ekkor a 2x100W-hoz szerintem.
Egy 1,5kw-os 4x60v-os és 2x9v-os toroid durván milyen árban lenne mindennel együtt?
Sziasztok! Van egy Toroid trafóm és azt nem tudom hogy melyik rajta a 0. Csatolom a drótok kivezetéseit és abból remélem meg tudjátok mondani hogy melyik, mert nem nagyon szeretnék a toroidból egy nagy füstlgő cuccot látni. Csak így nem merem összekötni. Bocsi a kérdésért csak még amatór vagyok! Toroidot még nem kötöttem soha össze!
Lenne egy kérdésem, van egy toroid vasmagom és szerintem elegendő réz huzalom az a problémám, hogy nem tudom hogy számoljak hány menet kell primerből és hány szekunderből itt is a vasmag keresztmetszetből kell számolni vagy sem? Kérlek segitsetek ha tudtok?!!!
![]()
Van itt valami régi kis progi, ezt is megnézheted.
Nagyjából 2,31 -es voltonkénti menetszámmal számolhatsz. Ha 230V/ 300VA-es primer kell, akkor kb. 530 menet, kb. 0,7 -es átmérőjű huzalból.
Egyébként ez a képlet: 10000/(4.44*B*f*A) Egy jó toroidnál 1,2-1,5 között van a B.
Nagyon szépen köszönöm a segitségetzeket mostmár valahogy megoldom megyek is mónekilátok
![]()
A képlettel nem boldogulok amatőr révén nem igazán értem. És ha mondjuk akarok egy 2x32 voltot a szekunderen akkor ott milyen vastagságú és hány menetszámot tekerjek rá.
![]()
Milyen vasad van? Eredetileg is trafó volt? Lényeges hogy ne fojtótekercsből vagy szabályzó toroidból származzon, mert azok nem ütik meg a trafóhoz kellő anyagminőséget.
Ha jóféle a vasad, akkor 300 VA-re méretezheted, 2,31-es voltonkénti menetszámmal. Tehát ha 2x32V AC szekundert akarsz, akkor 32*2,31=73,92 , tehát 2x 74 menet kell rá. A szekunder áramsűrűség egy ilyen toroidon nagyjából 3 A lehet, tehát az 1,5mm átmérőjű drót bőven jó lesz rá. |
Bejelentkezés
Hirdetés |