Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   458 / 3567
(#) vtsoftware válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Óóó, ha kihúzzaaa. Tehát akkor ez nem teljesen normális, csak hétköznapi? Vao.
Tehet-e bármi kárt a notiban ha esetleg - bár nem szokásom - előbb a notiba majd a hálózatra dugom a töltőt?
(#) vtsoftware válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Akkor tehát gari után, cseréljem ki ugyan olyan fesztűrésű ámde kisebb kapacitású kondira mint ami most van benne?

Bocsánat hogy elmentünk elektronika témába.
(#) vtsoftware válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Okés. Mit tanultál?
(#) llaci56 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szamóca! Ha füvesítés előtt állsz, akkor érdemes megfontolnod, amit írok. 10 éve kezdtünk (építkezés után) kertet rendezni, sok "spricnit" és módszert kipróbáltunk, aztán 2 éve megtaláltuk az igazit!
Az előtte lévő locsolók aránylag hamar tönkrementek, de ezen kívül is volt egy nagy, közös hibájuk. Amire rálocsoltak, (kerti bútorok, egyéb tárgyak,) azok hetek alatt vízkövesek lettek. Márpedig automata locsolókat használni úgy, hogy minden locsolás előtt (pl. éjjel 2-3 órakor) védett helyre tenni mindent, nem lehet.
A megoldást a föld alatti locsolás jelentette. A - fűnél 10 cm mély - árkot ástam kígyó alakzatban, mint a padlófűtésnél – ha ismered, - de itt 40 cm –re egymástól. Ebbe került bele a föld alatti locsolócső, (cca. 15e Ft / 50 m) és programozható csapról van táplálva. Ma már fogalmam sincs, hogy mikor öntöz, végzi a dolgát, amit beállítottam. Ha érdekel, további részleteket is szívesen megosztok veled.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Mint a kiselefánt???
(Ő nagyon lassan tanul, de viszont nagyon gyorsan felejt!)
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia! jó reggelt!
Van még rajtunk kívül koránkelő? Ha szép napos, meleg lesz délben, sütögetni fogunk a kertben.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Már ne haragudj, de kérdésed határtalanul szemtelen! A Köbüki reggel 6 óra óta dolgoztat!
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Milyen a talajod? nálunk homokos, és a víz ez esetben szivárogna lefele, a teteje meg szétég a naptól, a fű gyökere meg ugyebár pár centin van. Amúgy most spray-es fúvókákkal megy. Az elpakolás pár perc.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Azért kell 10 cm mélyre fektetni a fűnél. Annyi nedvesség szivárog felfelé. Bár nálam agyagos a talaj, de láttam ezt (pl. Gödön) homokos talajon, és teljesen jó, ott is.
A fúvókákkal jártam úgy, hogy este fél 9-re programozott locsoláskor, elfelejtkezve az időről, jó társasággal, szép nyári estén, mint a bolhák, ugrottunk föl, mert már jött is a nyakunkba a víz.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szerencsére nálunk ilyen nem eshet meg. No nem azért mert nincs társaság, hanem a kiváló tervezői képességeimet használva :hide:, a 4. zónára tettem ezt a területet.
(#) szamóca válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia!
Köszi a választ! :yes: Ezt a vízköves lerakódást tapasztaltam a barátomnál is, az általam felszerelt kandelábereken. Mondhatom, nem valami szép látvány az antikolt rézfelületen a fehér lerakódás. Természetesen az általad kínált megoldás nagyon profi, csak most kiszámoltam hogy nekem 250m kell ásni, ill. csövet megvenni! Ez elsőre riasztó így korán reggel.
Hol lehet ennek a fajta rendszernek utánanézni, esetleg árinformációt beszerezni?
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Én a földből kiemelkedő spray fúvókákat alkalmazom, 6 zónás automatikával, de már kinőttem, 8-10 zónára bővítem majd. Este írok róla (tervezés kivitelezés...).
Most elköszönök, vár a kert. Szép jó napot mindenkinek!
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Minden információért hálás vagyok.
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szamóca!
Vedd fel MPi-c-el a kapcsolatot! Ő készített egy öntöző vezérlő PIC-es készüléket, ami az ég tudja, hány zónát tud vezérelni, kiegészíthető DCF órával, akkor nem lehet olyan baj, mint amit Laci írt, hogy "megugraszt".
A tapasztalataidra én is kíváncsi leszek, lévén egy térségben lakunk, és hasonlón magam is töröm a fejem.
(Ja, és ha van kutad, akkor arról locsolj! Nem vízköves (annyira?), és sokkal olcsóbb!)
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Frankye! A kutam háromszor vízkövesebb a hálózati víznél, de locsolni valóban arról kell. A hálózati víz tönkretesz mindent a benne lévő klór miatt. Ha kút nincs, akkor esővizet kell gyűjteni locsoláshoz. Az nem vízköves, mégis minden ronda lesz, amire rámegy.
A DCF óra honnan tudja, hogy épp ott ülök?
(#) radocziandras hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Nem tudtok egy olyan rajzolóprogit, ami mm-rel dolgozik és akkora a nyomtatott kép is, mint amit rajzoltam?
(#) llaci56 válasza radocziandras hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
CorelDraw? AutoCad?
(#) llaci56 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Egyébként minden órás megoldás - véleményem szerint - rossz. A föld nedvesség érzékelés az, ami jó módszer, de sajnos már elfelejtettem, hogy tavaly meddig jutottam vele.
(#) radocziandras válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a tippet!

A Corel draw úgy néz ki, hogy jó lesz.Csak a telepítője 180 MB!
(#) googa válasza radocziandras hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A Corel-ről jut eszembe. Tegnap egész nap ezen dolgoztam. Jön az adó visszatérítésem és kezdődik az optikai tuning. Szavazzatok, vagy savazzatok! Esetleg a színből engedek, meg a három ajtóból, de elég sokáig tartott megtalálni a számomra igazit.
Sajnos van még két motorikus pénzkidobásom, a kipufogómat letolattam, két helyen tört a rendszer, meg a motortartó bakokat kell újra gumizni, mert ráz az egész sajnos

montage.jpg
    
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Emlékszem rá hogy árulta is az apróban pár ezer forintér, azt a profi kis vezérlőt, most meg is venném tőle.
No majd meglátom melyik lesz a fúvókás, vagy a föld alatti csöves. Árban kb. ugyanaz, bár egyenlőre nem találtam amit Laci javasolt. Te is jöhetsz Zolival szalonnát sütni majd a
Idézet:
„szép zöld gyep”
-emre!
(#) nagy_david1 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok! A felhasználómmal az oldalon lehet valami baj mert az értesitések nem működnek. Valaki tudja mi lehet a baj? Egyszerűn 2 évig működött kifogástalanúl aztnán meg valahol februárnál minden kifagyott és ha újra hozzáadom a dolgokat ha akármit csinálok nem jelent semmit. Csak nállam fordúlt ez elő vagy még másnál is? Ha valaki tudja a választ s a megoldást meköszönném mert eléggé hiányolom ezt a funkciót
(#) llaci56 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nem találtad??? Hol kerested?
(#) szamóca válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A gugli a
Idézet:
„Felszín alatti csepegtető öntözés”
-re kiadott jó pár dolgot, de a lényeg, a telepítés leírása, mire figyeljünk oda, negatívumok, ár, szükséges elemek, stb, tartalmazó oldalt még nem találtam .
(#) inborn válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A drain csövezés az USA-ban legalább 50 éves technológia. Nálunk is sikerrel használják, vagy harminc éve. Itt ugyan, inkább talajvíz elvezetésre és nem öntözésre. Nem vagyok mezőgazdász.
Szóval, ezen a területen nézelődj.
(#) szamóca válasza inborn hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Jól van. Köszi.
(#) llaci56 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Ezért ajánlottam föl, hogy ha érdekel, akkor elmondom. :yes:
A drain a talajvíz gyűjtésére (és elvezetésére) való, méretében is más, (az orvosi szaknyelvben is valamely testüregből folyadék elvezetést, és nem odajuttatását jelenti,) de szintén perforált cső. A földalatti öntözőcső nem egyszerűen csak perforált, hanem minden lyuk egy kis szelep is egyyben.
(#) inborn válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nincs mit.
(#) inborn válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Bocs!
Nem keresztbe akartam tenni!
Arra céloztam, hogy más kúlcsszavakkal érdemes körülnézni.
Ha itt van gyakorkati tapasztalat, az csak megkönnyíti a dolgot.
(#) llaci56 válasza inborn hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Nem gondoltam, hogy keresztbe teszel. Mindössze pontosítani szerettem volna.
Nem emlékszem, hogy sok mindent találtam volna a neten erről, inkább én találtam ki, hogy ilyet szeretnék. Az csak hab volt a tortán, hogy készen lehetett kapni ilyen csövet, és nem nekem kellett lyukasztgatni.
Következő: »»   458 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem