Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videokártya hűtése
 
Témaindító: bulgesz, idő: Márc 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) bulgesz hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Az a kérdésem lenne,hogy Nvidia Sparkle 8800GTS 320 Mb, 320bit -es videokártyára lehet passzív hűtést szerelni?ha igen milyet?kérlek ha tudtok ajánljatok egy párat(úgy 6000 ft max),és ez mennyire jó megoldás egy ilyen teljesítményű kártyánál? azért kérdezem ezt,mert már így is 6 venti van a gépben és egy picit már idegesítő,hogy hangos!(mivel éjjel is megy a gép,nehéz mellette aludni),ha tudtok valami jó megoldást,akkor segísetek!(és nem arra gondolok,hogy cseréljek vízhűtésre,meg hogy szedjem ki a ventiket,hanem arra hogy a videokártya hűtést hogy tehetném csendesebbé,vagy teljesen némává,mive laz a leghangosabb!!)várom válaszotokat!Üdv:Gabi mellesleg jó vétel volt a kártya szerintetek 15000ft-ért?
(#) Bassmester válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szerintem ne próbálkozz passzív hűtéssel ennél a kártyánál, pláne ha játszol is vele. Ennél sokkal kevesebbet disszipáló kártyáknál is sokszor csődöt mond a passzív hűtő, főleg nyáron a 30 fokos szobában. A 6 db ventillátor pedig felesleges egy gépbe. 1 a procinak, 1 a tápnak, 1 a házra, 1 a VGA-ra, persze csendes és hatékony fajtából pl. Zalman. Az enyémben is ilyenek vannak, minimális hangja van, nyugodtan lehet aludni mellette.Ha mindenképpen passzív hűtőt raksz rá, akkor azt közvetlenül fújni kell, legalább egy 8 cm -es ventivel. Még így is halkabb lesz mint bármelyik gyári VGA hűtő.
Én inkább egy ilyennel próbálkoznék.
(#) varttina válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Nekem egy 128 MB-os ősrégi videókártyám van, aminek elromlott a ventillátora, így kb. 10 perc használat után elment a kép. Leszereltem a gyári kb 2mm vastag hűtőbordát, a helyére pedig hővezető pasztával odatapasztottam egy Celeron procira valót. Ventillátor nincs is rajta, mégis tökéletesen működik. Egy 8800GTS-re Celeron hűtőbordával is kellene ventillátor de azt alacsony fordulaton is elég lenne járatni.
Kb. 60-120ohm / 1W sorbakötött ellenállással optimalizálható a ventillátor fordulatszáma.
(#) Bassmester válasza varttina hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Egy ilyen kártya, (nem kis darab) szerintem elég otrombán nézne ki celeron hűtővel
(#) Thomas10100 válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Helló!

Sztem ne a videókártya hűtőjével variálj, mert ez a tipus nagyon melegedik. Nem nagyon látni belőle gyári passziv hűtésűt.

Inkább a többi hűtőt cseréld le halkabbra.

És sztem is elég lenne összesen 4 hűtő. Minek 6?

Meg esetleg szedd szét őket, és olajozd/zsírozd meg őket).
(#) Oneill válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Üdv!
8800 GTS-re passzív megoldást nem tudok elképzelni. Ez a 8800 320 MB még valószínű, hogy a G80-as GPU-ra épül, ami 90 nm. Az újabb 8800GTS (512MB!!) már 65 nm-es gyártástechnológiával készült, ez nem melegszik annyira mint a 90 nm-es társa (kisebb szivárgási áram stb), de a 65 nm-es verziót sem hűteném passzívan. Nekem 8600 GT van passzívan gyárilag (Gainward), de terhelés közben (Crysis) könnyen eléri tuning nélkül is a 85-95 fokot, ami nem mondható elfogadható hőmérsékletnek. Terhelés nélkül alapjáraton kb 55 fok a vga. Ehhez én egy 8 cm-es Glacialtek Silent Blade 3-as házhűtőt használok (1800 RPM-en). Hangja jóformán nincs, de a meleg levegőt könnyen elszállítja a bordáról.
Nem a nagy fordulat a lényeg elsősorban, hanem az, hogy légáram érje a bordát. Előtétellenállást is tehetsz a ventihez, de inkább a regulátoros megoldást javasolnám, így tudod az előlapról egy potival állítani a fordulatot... ha kell odatekersz neki...

Az LM 317 jó a célra
(#) rockersrac válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
nekem eddig egy sz...os kistitan ,, márkájú" hűtő volt a gyári hűtő tönkremenetele után,amit fél évente cserélni kellett kb! bírni bírta a kártya bőségesen játék mellett is a strapát,aztán haverom vett egy másik hűtőt magának,én meg az ő hűtőjét vettem meg,ami kb ugyan így néz ki! NvidiaGeforce6200 AGP -s videokártyám van 256mb ram memóriával,tegnap este szereltem be a haveromtól vett kb ugyanígy kinéző zalmann hűtőt,eddig nem tudom mennyire volt meleg a GPU,de jelenleg 28 fokos stabilan! nekem jelenleg 5 venti van a gépben,egy önszabályzós tápból kitermelt venti,egy kifelé fújja a levegőt,egy meg befelé szívja,a tápból termelt venti hőérzékelője rá van téve a winyóra,ami jelenleg 33 fokos! ilyen videokártya hűtőm volt
(#) Szebence válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Nem teljesen passzív, de nincs benne mozgó alkatrész => peltier elem. Az más kérdés, hogy 12V/4-5A kell neki. Egyik oldala melegedni, másik hűlni fog. Amelyik hűl. azt teszed a vga karira, a melegedő oldalát meg egy bordára..

Még nem láttam peltier elemmel megvalósított vga vagy cppu hűtést, igaz nem is kerestem még, mert nem érdekel, de nem tartom elképzelhetetlennek.
(#) bulgesz hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
a 6 db venti: 1 vga,1 cpu,1 táp,1 mobile rack,1 atx, 1 winchester.
(#) bulgesz hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
arra még nem válaszoltatok,hogy jó vétel volt ez a 8800gts 15000ft-ért?(használtan),vagy találhattam volna jobbat is ennyi pénzért?(ilyenek voltak még:8600 gt 256\512Mb, radeon 3450 512Mb\1Gb, 2600 XT, 2600 Pro, x1950XT)
(#) krissz555 válasza bulgesz hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
hello! Jó vétel volt!
De winchester-re minek a hűtés?
Rack-be még elképzelhető ha állandó használatban van, de az is fölösleges!
(#) bulgesz válasza krissz555 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
olvastam,hogy ha állandóan hűvösen van tartva a winchester ,nyáron is,akkor az nagyban megnöveli az élettartamát,ezért vettem rá egy spire márkájú hűtőt!
(#) martin96 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
videókártyából vegyetek asust nagyon jó a hűtése nekem 9600gt-m van a gta 4 után 50fokos.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Nekem egy venti van a gépembe..az is csak a tápban...a többit víz hűti
(#) varttina válasza Szebence hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Azért a peltier elemnek is van hátulütője, lehűti ugyan a videókártyát, de a környező alkatrészeket megsüti.
(#) Tomi20 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Tényleg, hova tűnt az az oldal? Nagyon szerettem olvasgatni, várni az újabbnál-újabb "buherálásokat".
(#) tomeee hozzászólása Márc 25, 2009 / 4
 
heló hát szerintem erre passzív hűtést felejtsd el!én is tudom ajánlani amit Bassmester belinkelt nekem is olyan van!és ha az alaplapra dugod a hűtőt akkor tudod gpu z vel állítani a fordulatszámát ha felhúzod piszkosul hűt nekem mindig 20%on megy még ugyis királyés az a 6ezer nem sok érte max este mikor ugyebár nem nagyon használod mert alszol akkor visszahúzod 15%ra mert úgy nemigazán van hangja nekem 8venti van a gépbe de én tok tőle aludni
(#) banyaiakos válasza bulgesz hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Hali!
A vinyóhűtéssel csak óvatosan! Valamelyik nagy cég -nemudom már melyik- csinált egy tesztet a vinyók hűtéséről és a 3évnél fiatalabb eszközöknek a 40°C alatti hőmérséklet kifejezetten káros, persze az se jó ha sütni lehet rajta. Ha megtalálom akkor belinkelem az oldalt ahol olvastam.
(#) gyalaj hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Szóval vagy egy ATI radeon 4350 kártyám ami gyárilag passzív hűtéses .Ha a hűtőbordára fúrnák lyukakat és oda csavaroznák egy 8cm es ventit az jó lenne?vagy egyből a kártyára tegyem ne a bordára?ja és hogy tegyem rá a ventit?meik oldalával?
Koszonom mindenki segítségét.
Üdv:Tomi
(#) sirály12 hozzászólása Dec 12, 2010 / 1
 
Milyen kialakítású a borda? Kép van róla?
(#) eSDi válasza gyalaj hozzászólására (») Dec 12, 2010 / 6
 
Üdv!

Ha még garanciális, akkor ne fúrj rajta semmit! Inkább ragaszd oda valamilyen ragasztóval. Kivéve pillanatragaszó!
Ha nem, akkor megoldható. Csak figyelj, hogy a csavarok ne legyenek túl hosszúak.
A ventit a bordára tegyed, és úgy, hogy rá fújja a levegőt.

Helyesírás.... fúrnék, csavaroznék, melyik
(#) gyalaj válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
nemtudom ilyen normális kialakítású de most nem küldeni képet mert nem otthon vagyok,és akkor meg milyen ragasztóval tegyem rá?mert félek h rá fog olvadni
(#) sirály12 válasza gyalaj hozzászólására (») Dec 12, 2010 / 1
 
Valahogy csak rájöttem mit is akarsz írni.

A legtöbben a gépház oldalát szokták kivágni, és ide tesznek egy 8-12cm-es ventilátort, ami a videó kártyára fújja a levegőt. Ez a legjobb megoldás, mivel a kártyára így mindig a friss, hidegebb levegő kerül.

Ha nem akarsz fúrni, a gépházon, akkor is a hűtőbordára kell valamilyen formában fújni a levegőt, A hűtőborda kialakításától sok minden függ!!! Ezért is kérdeztem, mert vannak olyan headpipe-os hűtőbordák, amik a kártya mindkét oldalát befedik, ezekre a legjobb oldalról fújni a levegőt, tehát a kártya mellé kell tenni a ventilátort. Vannak a normál bordák, amik csak egyik oldalon (alul) vannak a kártyán, tehát amikor a kártya benne van a gépben, akkor alul vannak, ekkor a kártya alá kell tenni egy ventilátort.

A ventilátor mindenképp a bordára fújja a levegőt!
Ha nem akarod, hogy hangos legyen, akkor inkább egy nagyobb 12cm-es ventilátor kell, és ezt leszabályozni, így ugyanannyi levegőt szállít majd, mint egy 8cm-es teljes fordulaton, de mivel nagyobb, kisebb fordulat is elég és így halkabb lesz.

És egy link: Prohardver

Itt sok mindent olvashatsz. Jó böngészést.
(#) eSDi válasza gyalaj hozzászólására (») Dec 12, 2010 / 1
 
Olyan ragasztó kell, amit relatíve könnyen el lehet távolítani szükség esetén.

Valamilyen sziloplaszt, vagy szilikon-kaucsuk, esetleg kétkomponensű ragasztó.
(#) gyalaj válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
csak az egyik oldalán van a borda
am köszönöm a sok segítséget de jöhet még az áldás
(#) kowi hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Csak a sziloplasztal vigyázni kell mert megtámadja a rezet!
(#) eSDi válasza kowi hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az lehet... acetát sav az oldószer. Nem kell a tiszta rézre kenni... Az eloxált alumíniumnak meg nem árt, a hűtőborda pedig abból van...
(#) kowi válasza eSDi hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Igen a borda alu.
Csak azért írtam hogy vigyázzon nehogy rézfelületre is kerüljön belőle
(#) H.Viktor hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Üdv!
Az a problémám merült fel, hogy a videó kártyám huzamosabb használat után nagyon felmelegszik, ennek szerintem a passzív hűtő az oka.
Találtam itthon egy laptop CPU hűtővenntilátort ami pont rácsavarozható a hűtőbordára.
A gond csak az vele hogy az alaplapomon nincsen 5v os hűtőnek csatlakozó. Nem tudja véletlenül valaki, hogy lehetne a PC táp 5V -járól működtetni ezt a hűtőt?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) G-Lex válasza H.Viktor hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ha tényleg 5V-os a ventid akkor lehet.
Hány érintkező van a ventilátor csatlakozóján?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem