Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   6 / 62
(#) lamalas válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Udv Alkoto,

Par megjegyzes:

Idézet:
„2. Árnyékolás. Elég bonyolult kérdés, főleg azért mert hozzá párosul az érintésvédelmi témakor is. Ha már fémház, akkor azt illik "kiföldelni", de erre csak rossz, vagy kevésbé rossz lehetőségek vannak.”


Nem tudom miert parosulna az arnyekolashoz az erintesvedelem? Ket kulon dologrol van szo es ugy is kellene (illene) kezelni oket. Pl. a fem hazakat egyaltalan nem szukseges (vagy illik) foldelni, legalabbis nem a halozati vedofolddel! Tokeletesen megoldhato a kettos szigeteles a fem hazaknal es nem veletlenul ezt az erintevedelmi modot hasznaljak szinte az osszes kisfeszultsegu audio-video keszulekben. Az arnyekolasra (ha szukseges) elegendo ha az aramkor foldpontjat kotik a fem hazra.

A keveros/arnyekolos reszhez annyit fuznek csak hozza, hogy ott (studiotechnika) nem veletlenul hasznalnak szimmetrikus rendszert hiszen az sokkal kevesbe zavarerzekeny mint a szokasos, otthoni asszimetrikus rendszerek. Azert manapsag mar a studiotechnikai cuccokat is fem dobozokba epitik igy az arnyekolas kerdese ott is megoldott. A szimmetrikus rendszerek azonban a mai napig szuksegesek a zavarerzeketlenseguk miatt.

Ezeket az eszreveteleket nem vitainditonak szanom! Szerintem nagyjabol egyezik a velemenyunk en csak picit mas szemszogbol is probaltam ravilagitani 1-2 dologra
(#) Alkotó válasza lamalas hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia!

Vigyázz, aki velem csak érintőlegesen is egyetért, azt hamarosan megbélyegzi a társadalom.

Teljesen osztom a fémház hidegpontra kötését. Mint céloztam is rá, a kettős szigetelés, plussz ez a módszer ad egyedül jó megoldást.

Csak az a baj, hogy felborul minden, mikor a készüléket (a háza a hidegepontra kötve), ráteszed egy olyan másik tárgyra, ami mondjuk a védővezetővel van összekötve. Ez lehet másik készülék, vagy egy fémkonzol, vagy egy vasasztal, és még sorolhatnám. Erre az ellentmondásra akartam utalni.
Ha ilyen van, akkor már jobb ha a ház nincs kötve sehová belül, hanem kívülről kerül galvanikus kapcsolatba a védővezetővel.

A fadoboz megold egy csomó problémát, igaz fel is vet néhány másikat.

Alkotó
(#) lamalas válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Idézet:
„Vigyázz, aki velem csak érintőlegesen is egyetért, azt hamarosan megbélyegzi a társadalom.”


Ugyanmar! Engem nem erdekel az ilyen megbelyegzosdi dolog, mert butasagnak tartom. Egyebkent sincs errol szo ... sztem. De ez OFF.

Idézet:
„Csak az a baj, hogy felborul minden, mikor a készüléket (a háza a hidegepontra kötve), ráteszed egy olyan másik tárgyra, ami mondjuk a védővezetővel van összekötve.”


Ez igaz. De ennek elkerulese erdekeben szigetelo alateteket tennek a ket keszulek koze es a problema maris meg van oldva
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia!

A hiba sokminden lehet, első körben a pác minőségére tippelnék, aztán a fő okok közé sorolnám még pl a túlzott gyanta mennyiséget ami ugye a boroviban van bőven, és ahogy néztem az anyagodat, az is bővelkedett benne (egyébként ezt egy megelőző kezeléssel lehetett volna orvosolni), ezen kívül lehet még mondjuk a rétegelt lemez helytelen gyártásából, azaz abból, hogy a ragasztó amit felhasználtak a fúrnérok ragasztására, átütött olya mértékben, hogy az szemmel nem látható, csak kémiai úton mutatható ki, és ez a ragasztó reagense volt a páclevednek, és elszínezte. Érdemes jobb minőségű pácleveket használni, vagy leginkább lazúrt.
Ja és probléma lehet még, hogy ha mondjuk szeszpácot használtál, hogy az könnyebben reagált a ragasztóval, mivel a pác minőségétő, fajtájától függő mértékben az abszolút beszívódik a fába. A vizes pác csak felületet színez, így kevésbé is takar. Szeszpác jobban fed, viszont mivel jobban beszívódik, karakteresebb bevonatot képezhet mint a vizes társa.
Esetleg az ecsettel nem kentél valami mást előtte?
Vagy az edényben amiben volt a páclé, nem raktál mást előtte, ami nem lett megfelelően kimosva?
Most ennyi juttott eszembe erről, de már rég tanultam, ha bővebben érdekel, akkor utánna nézhetek.
(#) Alkotó válasza lamalas hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Idézet:
„Ez igaz. De ennek elkerulese erdekeben szigetelo alateteket tennek a ket keszulek koze es a problema maris meg van oldva”


Jaja. amíg nem kezded el tapogatni őket. Mert valamiért mindig kialakul a feszültségkülönbség. Csak úgy szikráznak az RCA dugók mikor bedugod őket.

Más! Tudsz valamit az AudioDIY-ról? Nálam nem megy már vagy 1 hete.
Akotó
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Köszi a tippeket!
Azóta van újabb fejlemény is. Óvatosán megcsiszoltam a felületeket, és nini, előjött a szép kék árnyalat. Most újra rápácoltam a csiszolt felületre feketével, és vizesen szépen kihozta az eredetileg akart sötét türkiz árnyalatot. Kiváncsi vagyok mi lesz ha megszárad.

Alkotó
(#) K.András válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Az audiodiy és a hangszoro.net forum is gyanusan szünettel. Illetve levették a tartalmat mára, közeleg a feltöltés, pár nap és menni fog szerintem
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Akkor így már biztos vagyok benne, hogy a sok gyanta módosította a színt.
(#) Alkotó válasza K.András hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
De miért? Van ennek oka vagy értelme?
(#) lamalas válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Biztos van, de errol inkabb Shalafit kerdezd.
(#) K.András válasza lamalas hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Tippeim vannak de ahogy sala mondaná az nem publikus. De remélem az erdemény csak jó irányban befolyásolja majd az oldalt.
(#) Alkotó hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Be(fa)dobozoltam az erősítőt. Ilyen lett.
Alkotó
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Már előre is lehetett nagyvonalakban látni hogy ez jó lessz !Látom azért a szinnel megdolgoztál , csak gratulálni tudok ez így szép mind külalakra és a belvilág az tökéletes . Terveim közt van ennek az erősítőnek a megépítése , valószinű nekem csak sima snassz dobozba fog kerülni ? de talán még elkap az ihlet ./ Az apósom már 10 egynehány éve a telifánál dolgozik!/[b]
(#) DJ Szabcsa válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Nagyon szép lett, gratulálok. Hol vetted ezeket a bordákat?
(#) Alkotó válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Témaidegen, elnézést érte!

Nem vettem sehol. Kaptam őket. Pontosabban éppen 4db 118mm hosszút. Ezeket raktam a módosított Quad-ba és ide a B5-be. Ezzel el is fogytak.
Ha valaki tud ilyet vagy hasonlót, engem is érdekel.

Ez teljesen más borda mint, amiket eddig használtam. Mármint az alakján kívül anyagában is. Ez nem olyan "nyúlós" alumínium. Úgy "peng" mint egy harang, mikor forgácsolod (fúrod) úgy viselkedik mintha sárgaréz, vagy automata acél lenne, apró picire töredezik a forgácsa, nem pedig hosszasan tekereg. Tapasztalatom szerint rendkívül jók a hőelvezetési képességei. És még egy érdekesség, a felülete nem vezet elektromosan (gondolom eloxálással csináltak rá egy vékony réteget). Persze ebben nem bízok, használtam csillámot minden esetben.

Alkotó
(#) Directors hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Üdv

Van egy B5-ös erősítőm és a kimenetén 8V van.
Akkor gondolom a vég tranyók szálltak el nem?
Egyébként eddig működött az erősítő.(kb 1 éve,több buliba is volt)
Buliba volt aztán azt mondták,hogy egyszer csak elhallgatott.
Nem tudom mit csináltak vele.
(#) CHZ válasza Directors hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Kérdésedre Te tudod megadni a választ , ha mérsz .
Diódavizsgálóval mérd végig a tranzisztorok B-E , C-B , C-E kivezetéseit . Feszültség és Ohm mérés is javasolt ..
Biztos megtalálod a hibás alkatrészt .
(#) Directors válasza CHZ hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Hali!

Méregetek, most már a végtranyók biztos,hogy rosszak a többit pedig vizsgálom.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Jó kis beruházás lesz.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Az biztos de az is biztos,hogy kiverem a gyerekből a lóvét ha nem adja oda.De azt mondta odaadja.

A békés út mindég jobb. :yes:
(#) vendelkiraly válasza Directors hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Lehet tudni, hogy történt a "baleset"? Volt bent olvadóbiztosíték?
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Üdv
Csatolok a KD Mester által készített B8 erősítőhöz egy nyákrajzot. Valakinek nincs ebből olyanja amin rajta vannak az alkatrész értékek is? Még délután próbálkozom a kapcsolási rajz alapján kibogarászni, de nem lesz egyszerű...
(#) DJ Szabcsa válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nah megcsináltam a rajzot. Ha valaki nálam sokkal okosabb átnézné azt nagyon megköszönném. Sprint Layout 5.0-val lehet megnyitni. Csatolom a kapcs rajzot is, ami piros kérdőjeles szöveg azt légyszíves mondja meg valaki, hogy az e a mit én feltételezek róla.
Előre is köszönöm...
(#) norbbie hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Üdv!
Valakinek van ehhez a B5-végfokhoz alkatrészlistája? Találtam egyet de azt a formátumot nem tudom megnyitni xlsx vagy mi volt...
Bővebben: Link
(#) lamalas válasza norbbie hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Az xslx az uj win. excel file formatum ... visszafele nem kompatibilis. Amugy a kapcsolasi rajz alapjan Te magad is ossze tudsz allitani egy alkatreszlistat, igazan nem nehez ... kb. 5-10 perc alatt megvan
(#) Tibi98 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy egy 2x25V/4A 320VA-s középmegcsapolásos toroid megfelelne ehhez az erősítőhöz?
kösz!, Üdv: Tibi!
(#) lamalas válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Igen, jo lesz hozza.
(#) Tibi98 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
rendben... csak a 4A tűnt nekem kevésnek... lehet nagyon ráállt már a gondolkodásom az A osztályra...
(#) Alkotó válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szerintem is jó hozzá.
Csak mivel itt közös a primer tekercs a két csatornának, ehhez kell igazítani a "drótozást" is. De a feladat megoldható.

Alkotó
(#) Tibi98 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
hmm... hát ha külön szekunderes lenne, a primer akkor is közös, szóval ezt most nem tejlesen értem...
vagy külön trafóra gondoltál oldalanként?

akkor másképp teszem fel a kérdést: középmegcsapolásos, vagy külön szekunderes toroid lenne jobb?
és mennyivel jobb egyik, mint a másik eddeb az esetben... mert tudnék mindkettőből, csak a külön szeknderes drágább... megéri-e?

üdv:
Tibi!
Következő: »»   6 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem