Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   489 / 2208
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Melyiket keresed?
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Kérj egy vödör maltert!
(#) llaci56 válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Apááááááááám... De szép... Csak nem el akarod ajándékozni???
(#) Danaman válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Azthiszem ebben a sorozatban van egy antennákról szóló rész csak vaterán se találtam rá de lehet pont azért mert nem ebben a sorozatban van.
(#) Cavalier válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nna, megvan djvu-ben. Szerintem a többi is meglehet, csak a hatóság leszedette az oldradio-ról. Ha szépen kérjük, biztos megkaphatjuk.
(#) nyikolaj hozzászólása Márc 27, 2009
Idő közben elkezdett szaporodni a GU50-SE végfokom.
Össze raktam a másik oldalt is.
És marattam még egy garnitúra nyákot.
Felrakom a kapcsolási rajzot is.
Az elő fok már más által korábban felrakott alapokra épül.
A 6H8C cső ki közepelés CHZ mester által korábban leírt módon történt.
A nyákot úgy képeztem ki hogy a végcső vezérlő rácsára lehet fix feszültséget is kapcsolni.


(#) nyikolaj válasza Danaman hozzászólására (») Márc 27, 2009
Ez csak költői túlzás volt
(#) nyikolaj válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Ami azt illeti használni szeretném.
Csak nem gyűjtőd a régi műszereket?
(#) llaci56 válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nem, ebben nem vagyok gyűjtő, (néhány Orion rádiót babusgatok,) de ez annyira megtetszett, hogy lehetne akár gyűjteményem egyetlen, vagy első darabja. :yes:

(#) mark.budai válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
1 darabos gyűjtemény.. Az jó!!!
(#) JZoli válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Én például gyűjtöm a régi műszereket is, ugyan még csak öt-hat darab van, de ez egy nagyon szép műszer, és a maga idejében nagyon keresett műszer volt, és csöves áramkörökhöz kiválóan alkalmazható.
(#) Moszkvai válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nagyon korrektnek tűnik a rajzod.
Nagyon jól összeállítottad.
A fűtés közepelés meg különösen tettszik.
Akkor a jövő héten jó neked valamelyik nap?
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 27, 2009
Köszi szépen.
Kipróbáltam egy rakás kapcsolást és módosítást mire elégedett voltam a hangjával.
Eddig úgy tűnik hogy össze tudjuk hozni a jövő heti találkozót.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 27, 2009
Idézet:
„A fűtés közepelés meg különösen tettszik”
Hisz én is ugyan ezt a megoldást alkalmaztam a GU50 -nél ! Pedig nem beszéltünk össze a nyikolajjal ?
(#) JZoli válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Jó ez a pdf amit feltettél, csak annyi kérdésem lenne, hogy milyen csövet lehetne használni a 6SN7GT helyett. A rajz tetszene, de ezt a csövet nem ismerem.
(#) Müszi hozzászólása Márc 27, 2009
Sziasztok!

Igaz nem erősítő, de csöves. Szkópcsöves órát szeretnék építeni, és kiötöltem egy táprajzot a 6LO1I csövemhez.

Szerintetek ez a rajz működőképes (saját)?

üdv.

DSCF2015.JPG
    
(#) llaci56 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Attól, hogy két külön irányba folyik az áram, attól még azonos potenciálról levéve a feszültséget, nem lesz 640V különbség! (+ és - 320V)
(Ezen az elven 2 db diódával 3db sorbakötött 230 V-os égő világítana további áramforrás nélkül.)
(#) Müszi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Tehát a táp rész nemjó?

üdv
(#) llaci56 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Elég nehéz így poz.szám nélkül. A trafód felső kivezetése (AC 250V) rámegy 2db diódára, az egyiknél anódra, a másiknál katódra. Nem igaz az, hogy utána a másik oldalon, az előbbi katódja, és az utóbbi anódja között 640 V feszültséget tudsz mérni. (Itt dől meg a dolog. Minek kéne még "jó"-nak lenni?)
(#) Müszi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 27, 2009
A két dióda katódja-anódja között tudok 640V-t mérni, mert egyszer már próbálkoztam, csak akkor nem jött össze.

üdv
(#) llaci56 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Jó, igazad van, el kell mennem aludni.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Lássuk csak, mit tudunk...
jók a feszültségek, tehát jók az áramok is, ha jók az áramok, jók a csövek is (egyenáramúlag tehát minden rendben van). Állításod szerint minden a helyére van kötve (nincs felcserélve a pentódák segédrácsa és anódja sem, ami egyébként hasonló jelenséget produkálna).
Ki kellene venni a kimenőtrafót és feszültségáttételt mérni (hangszórótekercsre 6,5 V váltót rákötni, és megmérni mekkora feszültség van a másik oldalon (erdetileg primer) a két anód kivezetés között, illetve a +táp, és az egyik, majd a másik anód kivezetés között is).
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2009
A kimenőtrafót már leellenőriztem így. A szekunderre kb 7V-ot kötöttem. Így a primeren a közös középkivezetéshez képest kb 95V-ot mértem. Egy nagyon kis eltérés van a két oldal között. A két vége között kb 190V-ot mértem. Nem értem miért nem megy.
(#) sturbi válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009
De működőképes a táp rész, hiszen két egyutas csúcsegyenirányítót használsz, ilyenkor duplázódik a feszültség (fesz, kétszerező lesz), aminek a felzőpontja (trafó másik kivezetése, a pufferek közös pontja) lehet a test, ettől lesz +- os a táp. Arra oda kell figyelni ilyen alkalmazásnál, ha olyan pufferkondikat használsz, amelyiknek a háza a negatív kivezetés is egyben, azt el kell szigetelni a többnyire test potenciálon lévő szerelőlaptól.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 27, 2009
Akkor a kimenőtrafó is jó.
Nézd meg mégegyszer, hogy véletlenül nem cserélted-e fel a pentódák segédrácsát az anóddal, mert az is hasonló hibát okoz (a segédrács is tud anódként működni (akkor egy kisebb teljesítményű valódi triódát kapunk, amelyik az anódfeszültséggel hangolható (munkapontba állítás), ilyenkor az anód akár testen is lehet). Nézd meg mégegyszer azt is, hogy a csatolókondik a helyükön vannak-e. A többi alkatrész jól kell legyen, mert különben nem állnának be a helyes egyenfesz értékek.
Fülre milyen, nehogy a műterhelés szivasson, mérd meg a szekunder feszt 100 ohmos ellenálláson is (műterhelésnek 100 ohmos ellenállást használj)
(#) Müszi válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Rendben, köszönöm.
Akkor holnap próba

üdv: Müszi
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Holnap átnézem már nem is tudom hanyadszorra. Hátha találok valami hibát.
(#) lpcollector hozzászólása Márc 27, 2009
Ma este koncerten voltam. Feltöltődtem "tiszta torzításmentes" hangokkal
Holnap pedig mivel most már talán minden megvan hozzá, Strubi "utasításai szerint" megpróbálom összerakni egy "kenyereskosárban" a G807-es A osztályú tetródás SE-t.
A táp 200-250mA próbaterhelésen (egy-egy normál 40W és 60W-os ill. két 60W-os izzó sorbakötve) stabilan tudja a 410V-ot. Esetleg a zenerek cseréjével (BU508A áteresztő tranzisztoros táp) belefér még a 420V is, ennél több nem hiszem, mert az első szűrőkondi-sor után terhelve 438V-ot mérek. Ez már talán elég lehet?
Ha megszólal majd biztosan jelentkezek a további kérdéseimmel...
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nem is kell 410 V-nál több, mert akkor már nagyon el kell menni a "B" osztály felé.
Ezen a koncerten voltál ? Bővebben: Link
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 27, 2009
Nem, dehogy Bár őket is szívesen meghallgatom itthon, igaz ehhez tényleg kevés a 3W az EL 84-ből a Bowerseknek, de elég volt amit a Rotel "nyomott"... A Savaria szimfónikus zenekar előadásaira van bérletem Szombathelyre a Bartók terembe. Ez viszont nem hiszem, hogy felkerül a youtube-ra...
Következő: »»   489 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem