Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   493 / 2208
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 29, 2009
JZoli!

Ebben is benne van:

Középtájon
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 30, 2009
Igazad lehet , visszacsatolást kikapcsolhatóra tervezem , egyszerűen a rácsot kell csak GND-re kötni .
A 10KHz torzulása NFB nélkül megszünik , ha emelem a nyug. áramot , sajnos hosszabb ideig nem meretem , mert 30mA felett kellene beállítani , ami már túllépi a cső megengedett disszipációját .
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 30, 2009
Nem is a képlettel van a gond, hanem az áramméréssel, csinálj vele egy rezgőkört és nézd meg a rezonanciáját, ahogy Imi is említette, szerintem úgy biztosabbra lehet menni. Úgy gondolom hálózati fojtónál olyan fele körül lehet a valós induktivitás az általad számoltnak (tehát 7 Hy környezetében).
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 30, 2009
Nos, előszedtem egy hasonló fojtótekercst mint a tied.
Ezen 3200 menet van 0,2-es huzalból, DC ellenállása 204 ohm, 4,2 cm2 magkeresztmetszetű légréses EI mag.
Multiméterrel mérve (Maxwell, MX-25304-el) 6,84 Hy az induktivitása.
Számolva 50 Hz hálózati frekvenciával mérve, soros áramméréssel ellenállás nélkül, 12,4 Hy jött ki.
Számolva 1000 Hz-el, soros 10 Kohmos ellenállással összeállítva a mérést 6,9 Hy jött ki eredménynek.
Tehát, ha feltételezem hogy a multiméter jól mér, akkor látható, hogy az 50 Hz-es hálózattal történő mérésnek meglehetősen nagy a pontatlansága, míg az Imi által is felemlített nagyobb frekvencián történő méréssel megfelelő pontosságú eredményt kaphatunk.
(#) nyikolaj válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 30, 2009
Szervusz Imi
Az esős időt én is kihasználtam.
A több célú nyákomra építettem egy 6P3S-SE végfokot.
Épp most próbáltam ki.
Ha elkészült a PL500 erősítőd nagyon érdekelne egy ideje én is szemezgetek evvel a csővel.

DSC04577.JPG
    
(#) mark.budai válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 30, 2009
Idézet:
„A több célú nyákomra építettem egy 6P3S-SE végfokot.”

[off]
Ilyen több célú nyákot én is akarok! Egy LCD-t is rá, azon beállítom gombokkal, hogy milyen csövet rakok bele, és akkor a fűtőfesz, lábkiosztás, stb... legyen annak a csőnek jó, amit beállítottam.
(#) nyikolaj válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 30, 2009
Igazából attól több célú hogy van hej az alkatrészek módosítására.
Az elő fok nem sokat változik a vég cső pedig köthető benne pentódának, triódának.
A vég csövek alap kapcsolása pedig nem tér el olyan nagyon a különböző típusoknál.
(#) mark.budai válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 30, 2009
Azért EL34 után nem raknék pl. GU-50-et módosítás nélkül, de módosítani 5 perc sem kell, úgyhogy mégis bele lehetne rakni .
(#) mark.budai hozzászólása Márc 30, 2009
ECH42-vel, vagy EAF42-vel lehet előerősítőt csinálni ehhez a rajzhoz? Ha igen, akkor mennyit fog tudni az erősítő? 5-7W?
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 30, 2009
Rajzon milyen cső van ? Így nem lehet megválaszolni a kérdésed . Azok a csövek amit említesz , RF-re KF-be kifejlesztett csövek , nem hangfrekire tervezték .
A végfok elé szeretnéd használni valamelyiket ?
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
A rajzon PL500 cső van. EAF41-ről közben olvastam, hogy volt a lemezjátszókban előerősítőnek, egyszerre a tűtől kapta a jelet, de lehet hülyeséget írtak. Van még egy csövem, ez a rádió rajza szerint EL41. Ez meg már végerősítőcső, nem?
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
Ja igen, a végfok elé szeretném használni!
Bocsi, ez kimaradt! :hide:
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 30, 2009
Van hozzá . Persze nem a szomszédból. 1 foglalatot tönkretettem , de van még 2 vagy 3db.
(#) Mate78 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 30, 2009
Köszi hogy megnézted, én is le fogom mérni így nagyobb frekin.Ha jól értem akkor sorba kötötél vele egy 10k-s ellenállást, megtápláltad 1000Hz-es gondolom szinuszos feszültséggel ezt a soros RL kört, és úgy mértél a tekercsen átfolyó áramot, és az azon eső feszültséget, ebből pedig a képlet alapján jöt ki az L.Kíváncsi vagyok.Sajnos induktivitásmérőm nincsen, ezért is lenne fontos egy mérési elv amivel lehet ilyet mérni.
Bocs ha kicsit off a téma, de talán valamilyen szinten idevág.
üdv
(#) nyikolaj hozzászólása Márc 30, 2009
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nagyobb vezérlő jelet szeretnék levenni az elő fokról.
A torzítás jelentős növekedése nélkül hogyan tudnám megoldani?
Az alábbi kapcsolásról lenne szó.


Előfok.JPG
    
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 30, 2009
6H9C- vel .
Vagy így .

ELŐFOK.WMF
    
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
Bocs , egy kondi lemaradt , ez a megoldás csak kicsit növeli az erősítést .

ELŐFOK.WMF
    
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
Köszönöm a gyors válaszod.
Lehet hogy be kell szereznem 6H9c csövet.
Gondolom ECC83 nem segítene.
A furcsa az a számomra hogy a GU50 végcsövet simán kihajtotta a 6P3S viszont egy hajszálnyit alul vezéreltnek tűnt.
Találtam olyan kapcsolásokat ahol egyetlen triódával hajtották a 6P3S csövet ezek után felvetődik bennem hogy hibásak lehettek azok a rajzok.
Láttam olyat ahol a második cső felet impedancia illesztésre használták lehet hogy ez a megoldás?


(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 30, 2009
Ha elvégzed azt az átalakítát amit a rajzon látsz , akkor elég lesz az a megoldás is .
Csak néhány + ellenállás és a 6H8C is megfelelő ide , a 6H9C és az ECC83 is nagyobbat erősítene , de nagyobb a belsőellenállása is , így inkább a mostani csövedre alapoznék .
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
Köszönöm szépen.
Ki fogom próbálni és beszámolok a végeredményről.
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2009
Még egy apróság.
A bemeneten nincs leválasztó kondenzátor.
Ezek szerint érdemes lenne elhagynom?
Milyen előnyökkel jár a közvetlen galvanikus csatolás?
Remélem nem kérdezek túl sokat.
(#) CHZ válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 30, 2009
Én csak akkor teszek a bemenetre kondit ha nagyon kell . Általában minden ide csatlakoztatott kimenet már tartalmaz kondit , így 2 már felesleges lenne .
Minden kondi fázistolást is okoz , de ha akarod biztonsági szempontból beteheted . Bemenetre kerülő DC ellen véd , más jelentősége nincs.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 30, 2009
Fűt a PL500 !!!
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 30, 2009
Nem jó valami, de már megvan, hogy mi nem jó. 170V-ot kap csak!
Kondikat sorosan kössem, hogy a feszültségtűrésük összeadódjon? Most nincs puffer.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 30, 2009
Igen!
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 30, 2009
Köszi !
Két MM kondit sorosan kötök ! Mind a 2 350V-os.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 30, 2009
Az mm kondik külselye a negatív oldal ezt ne feledd!! de minek neked ekkora fesz tűrés?

A PL500-am már célegyenesben van már csak az anódfesz késletető kéne, valaki megsúgja 400V-ról menyit vesz fel a drágaszág?
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 30, 2009
Nekem 380V-ról menne, ha működne, de nem akar működni.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 30, 2009
Üresjáratban 3,3V-ot küld a hangszóróra, kb. 50Hz. Lehet megépítem inkább az EL41-et holnap, de az "csak" 3W . Ahhoz legalább jó ez a kimenő, mert eredetileg is ezé volt.
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 30, 2009
Az anódkörbe szoktak potit tenni a két oldal szimmetrizálása végett?
Következő: »»   493 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem