Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   495 / 2208
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009
Inkább a lágy, "analóg" macikát hallgatom, mint az az agresszív, "digitális" tücsköt.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 31, 2009
Nekem szerencsére nem laknak medvék a PCL-ben. Még kicsi macik sem !
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 31, 2009
Ezt is kipróbálom, de a kis, sapkás csövecskék jobban tetszenek. Szépen fognak sorakozni a hátsó sorban, az MM kondik társaságában.
(#) Gubán_Gábor válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009
Csodálkozol, hogy búgott az a szerencsétlen cső 380V-tal, mikor 250-280V az ideális feszültség neki?
(#) mark.budai válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Márc 31, 2009
Tudom, hogy annyi nem is csodálkozom! Még azon sem csodálkoztam volna, ha felrobban a 350V-os kondi !
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009
A 350V-os kondi 385-ig nem hal meg csak az már nem tesz neki jót viszont a 380V-on az a PCL biztos hogy tönkre ment!
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
Nemigazán! Még most is jó ! Strapabíró cső ez, amit Zoli adott!
(#) sturbi válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
Ez nem így működik egy elektroncsőnél, ha nem húz át benne semmi, és a disszipációs adatok be vannak tartva, és a búrahőmérsékletet nem engeded elszaladni (jó szellőztetés), kutya baja sem lesz a túlfeszültségtől.
(#) Danaman válasza sturbi hozzászólására (») Márc 31, 2009
A djhans féle kapcsolásban 330V-ról úgy átütött a katód (mert semmi nem lett módosítva a rajzba szimplán valahogy elkerülte a figyelmünk az előtét hiánya) mint a pinty. Sercegett meg szagosodott. Amikor ezt csináltuk nem voltam a helyzet magaslatán.
Szerk: mármint a fűtés felé ütött át.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
Érdekes, hogy a búrán belül is megérzed. Hol is volt az az átütés? Inkább a foglalaton, nem?
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2009
Na most se vagyok itt csak lélekben de agyban nem, a szagosodós részt ne olvassátok nem tudom miért írtam
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
hali tudnátok rajzot adni ecc85 csőhöz ez az 1 csövet szeretném erősítőbe
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
ezt az 1 csövet szeretném csak az erősítőbe max még egy em80 és ez80 ast
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Milyen rajz kéne? Bekötés vagy kapcsolási, ez egy előfokba jó cső, mi elé tennéd be?
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
kapcs rajz és mp4hez szeretném
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
mi elé gondolod
(#) djhans válasza Danaman hozzászólására (») Márc 31, 2009
Mehet akár 330 voltról is csak a katódellenállást meg kell növelni a 150ohm-ról. Be kell tartani a 9W anóddisszipációt. ( mérni kell az anódáramot és a csövön eső fesz ismeretében megállapítható az anóddisszipáció) A trióda munkaellenállását (anódnál) meg kell növelni 120-150K-ra. A katódellenállását is be kell lőni hogy az anódján kb beálljon a 2/3 anódfesz.
(#) Imi65 válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Egy ilyen cső az mp4 jelét több 10V-ra felerősítené. De mit tudnál csinálni ezzel a nagy, de kevéssé terhelhető jellel?
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Nem versz át ezt én kérdeztem
Na jó az ezzel azt akartam kifejezni hogy ezzel a csővel egy előfokot tudsz építeni ez csak feszültség erősít tud és a végerősítést ami után bekötöd a hangszórót a végfok hozza létre de ehez kell valami végerősítőcső.
Tudom nagyon nyers meg pontatlan megfogalmazás de azthiszem érthető
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
200v körüli feszre gondoltam,
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
és mijen cső lennejő
(#) Danaman válasza djhans hozzászólására (») Márc 31, 2009
Már ezt is tudom de akkor még nem tudtam, meg hát ugye azt hittük hogy bent van az a frénya előtét ellenállat. Mit nem tesz a figyelmetlenség.
(#) Imi65 válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Az attól függ, mekkora kakaót akarsz.....
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Létszives használd a vállasz gombot, ott van a hozzászólásom sarkában, végcsőnek pl: EL84 jó így kezdetnek de nem tűnsz elektronikának ebben a felében jártasnak remélem nem rázatod meg magad, bár ha jól látom nagyfesz hozzád is közel áll mint hozzám
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
na én elvesztetem a fonalat nekem csak kapcs rajz kellene ecc85 csőhöl el84 ne szerepejen bene
(#) llaci56 válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Nincs valami írásjeled? (Itt egy pár, tessék:.,,,-.,?! )
Nyugodtan tagold a mondataidat, ne szégyelld, hogy jártál iskolába!
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
ja hát iazság szerint én nem értem a csöveket
(#) Imi65 válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Az a baj, hogy adhatunk Neked rajzot ECC85-öshöz, de nem érsz vele semmit. Nem fog szólni, max egy fülhallgató, amit az mp4 alapból is tud.
(#) Danaman válasza nikolatesla hozzászólására (») Márc 31, 2009
Nade mit csinálsz ha erősited a 0.7V-os mp3-mas jeledet mondjuk 15V-ra onnan hova tova? KEll utánna egy végfok is.
(#) nikolatesla hozzászólása Márc 31, 2009
mér? az el84 az az elő erősítő?
Következő: »»   495 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem