Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   497 / 2208
(#) mark.budai válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Idézet:
„sufnituning”
<- !!! GU-50-et nem szoktak erősítőbe használni, ez igaz! EL34 PP-ben, 850V anódfesszel tudja a 100W-ot. Kérdezzétek meg Zolit! Főleg amikor belemásztak az egerek, aztán megrázta őket az anódfesz, elégtek az egerek (komolyan) ! Csak az EL34 tokozása :no: ...
(#) Imi65 válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
A börzén a nagyteremben árulja. Nem tudjuk a nevét, elérhetőségét.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Terhelten a feszültségek: a trafón 342V AC a BU508 tranzisztorok kollektorán 446V, az emitteren ekkor 408V van. (Csatornánként 66mA az áramfelvétel.) Ez elegendő a hatásos zajelnyomáshoz, vagy más szűrési módhoz kell folyamodnom?
Találtam egy olyan kapcsolást egy másik tetródával (6L6GC), ahol a segédrácsfeszültséget az anódtáp további szűrésével állították elő. Vagy ez már ezoterika és felesleges, ne erre keresgéljem a megoldást?
(Képeket mellékeltem.)
Köszi a segítséget!
(#) MrBrown válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Vasárnap szándékomban áll börzézni, ha gondolod elkérem a telefonszámát, és megnézem aktuális-e még a dolog? Tudtommal budapesti a bácsi (most hogy megkért tegeződjünk ), ami nem is olyan gyakori dolog a börzén :yes:
(#) otlm válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Köszi, de vasárnap már én is megyek mindenképpen ha van neki még PL.
Majd előtte telcsizek a technikumba és odahívatom a telefonhoz.
Mennyit láttál nála, akad még pár darab?
(#) l48 válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Valahogy keveslem a szürést, fizikailag. Biztos, hogy megpróbálnám megduplázni mielött bármihez kezdenék.
(#) MrBrown válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Telcsizek - odahívatom ???
Szóba sem fognak állni veled, azt sem tudják ki az!
El kell jönni és a nagyteremben szemben a bejárattal a második sorban meg kell keresni személyesen!
Egyébként legutóbb mikor ott jártam ami nem egyenlő a legutóbbi börzéval egy egész karton (20-30-40-50 darab) volt neki azt hiszem!
(#) l48 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Egy igazi kétkéményes kandalló, szép látvány.
(#) lpcollector válasza l48 hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Úgy érted, tegyek a végére is két 470µF a 220µF helyett, vagy pluszban még párhuzamosan?
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Régi Laney-kben van 600V feletti anódfesz, EL34-el, egy párból 60W körül, de a ma kapható csövek jó része nem viseli jól, hamar elpukkannak. 100W-ot egy párból már csak erősen B osztálynál lehet kihozni, nem? Az már nem annyira hifi, de gitárhoz se nagyon.. A 100W-os Marshallokban 2 pár cső van, 450-500V-ról mennek.

Lényeg, hogy sok a hülye vaterán.
(#) Danaman válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Nem biztos hogy hülye inkább csak nagyon el akarja adni a csöveket minél nagyobb haszonnal így hantázik egyet
(#) otlm válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Vidéki vagyok és nem szeretnék 200km-t autózni potyára ha nem muszály.
A technikumban ajánlották ezt a megoldást, bár gondolom nem hagyná ott a portékáját.
Esetleg ugrasztom a portást !
Ott van tőle egy köpésre, nehogymá ne tudja megkérdezni...
Te mikor mész ki?
Üdv.
(#) lpcollector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Akkor úgy gondolod, mégis a fűtés felöl nézzem meg jobban?
(#) Danaman válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ott hagya a portékáját hidd el, én majd 20 percet vártam rá mert szőrén szállán eltünt
de szerintem irány a Börze topic!
(#) MrBrown válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Tényleg otthagyja, én (ha tényleg el is jutok oda) 8-9-ig leszek, ha 8-kor felhívnálak már késő lenne a 200km miatt!
(#) l48 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Amire gondoltam annak a kivitelezése 5 perc, egy hozzászólás irása. Ha a brumm kevés szürésből adódik rögtön kiderül. Ha nem 2 perc visszacsinálni.
(#) lpcollector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Előre is köszi! Jó lenne "lecsendesíteni", mert amúgy amit a hasznos jellel tesz, az tetszik. És most így utólag meg kell követnem azokat, akikkel vitába keveredtem a teljesítményekkel kapcsolatban. Valóban van élet csövesben is a 3W fölött...Különösen ami a progresszív rockot illeti
(#) otlm válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Csak 100, mert oda vissza 200 .
Nagyon hálás lennék neked ha megkérdeznéd és felhívnál.
Hol tudom megadni a számomat, van itt nálatok privi levelezés?
Bocsi új vagyok még itt és külön bocs az offolásért, nem zavarok sokáig...
Ja már látom a privit a többit ott!
(#) mark.budai válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Hozzáteszem, a vasúton volt, tehát nem nagyon számított a minőség!
(#) Cavalier válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Akkoris hülye, ha már hantázik, csinálhatná jobban is. Pl. "Eredeti orosz rádió végfok erősítő cső, a MIR űrállomáshoz készült egyedi széria, ott állt 20 évig egy titkos orosz raktárban, és most itt megveheted! " Vagy ilyesmi.
(#) lpcollector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
A trafót nem én barkácsoltam, úgy tekertettem. Toroid és 160VA-es elvileg 300mA kellene tudnia 330V-os és 350V-os leágazással. Ezen van a fűtőtekercs is 6,3V, 1 ill. 3A-es terhelhetőségre. A nagyobb kondi ELNA a kisebbik Rubycon. Van még az utóbbiból 330µF igaz ez az EL84 tápjában és még két parlagon heverő ELNA 470uF.
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ahham, akkor biztos B osztály, ilyen helyen azt szokták, alapból nem fogyaszt szinte semmit, be lehet kapcsolva egész nap.
(#) mark.budai válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Igen, be is volt kapcsolva! Szombaton jó volt ám kimenni Zolihoz másfél órára a vasútra !! 3, de volt hogy 5 évente cserélték a csöveket, és a nap 24órájában állandóan be volt kapcsolva az erősítő!! Itt látszik, milyen hosszú a csövek élettartama! Meg minek A osztály azokra a hangsugárzókra !
Szerk.: Most egy BEAG tranyós üzemel, de 100V-os kimenettel, a hangsugárzóknál van kinnt az illesztőtrafó, mert az akár 600m-es távon nagyot eshet a "mezei" hangkimenet erőssége!
(#) lpcollector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Meg fogom tenni, mert addig neki sem állnék bedobozolni, amíg nem érdemes. De csak pénteken vagy szombaton lesz időm nagyobb átépítésre (ma este tarokk holnap meg éppen ezért fáradt leszek), és addigra kapok kölcsön egy függvénygenerátort is a mérésekhez.
Köszi a tippeket!
(#) Cavalier válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ki volt az találva. Anno amikor suliban dolgoztam, ott volt szerencsém ilyen 100V-os rendszert barkácsolni. Felújítás közben a drága kőművesek elvésték a falban a drótot. Egyik oldalról szakadás, a másikról zárlat volt, ilyen ügyesen dolgoztak. Lett pár ősz hajszál mire ez kiderült, főleg, hogy a két vége két külön emeleten volt. Ja, és a tranyós beag elég jól bírta a zárlatot.
(#) sturbi válasza otlm hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Nem zavarsz itt senkit, ez is egy csöves topik, csak lazább, keveredettebb. Rajtad kívül nem hiszem, hogy más is épített itt OTL-t, főleg nem "falbontó" teljesítménnyel.
Ha már itt vagy megkérdezhetem, hogy kész van-e már sztereóban, vagy pont a másik oldalhoz gyűjtöd a csöveket, valamint érdekelne, hogy mennyire bírják a csövek a gyűrődést (mentek-e tönkre belőlük), bár én nem hinném, hogy építek OTL-t, de azért érdekel a téma. Szervót akkor ilyen sok paralell csőnél végülis nem kellet beépíteni ?
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Szkóppal AC állásban megnézhetnéd a tápod kimenetén , terhelt helyzetben a brumm nagyságát .
Én SE -ben csatornánként használok ennyi kapacitást a tápban .
Képeken a bemeneti árnyékolt kábelek bekötésénél látok lehetséges hurok kialakulást . A két oldal GND- je a bemeneti csatinál záródhat , hurok keletkezhet , persze ez így csak feltételezés , mivel nem látszik jól ..
Próbára kösd ki az egyik kábelt , csak monoban próbáld , hátha ...
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ha most sikerül lecsendesíteni , ez nem garancia az új dobozban való elhelyezésre . Itt a műanyag váz sem igazán előnyös , végleges dobozod gondolom fém lesz , ami más problámákat hozhat . Abban ismét optimalizálni kell a földeléseket és a vezetékezést .
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ez SE erősítő ám, nem PP, jobb szűrés kell, főleg ha nincs külön szűrve a segédrács. Mivel a brumm az előfokcső nélkül is megvan, majdnem biztos, hogy az alkalmazott segédrácsbekötés mellet kevés a szűrés.
Azt lehet csinálni, hogy a graetz híd és a stabilizátor közé kell mégegy szűrőtag (csak akkor már nem biztos, hogy elég a trafó feszültsége, mert azon is kellene ejteni néhány voltot), vagy megpróbálni külön megszűrni a segédrácsfeszt, ha úgy jó, akkor az egyszerűbb.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2009
Ne szívd mellre, lehet, hogy neked van igazad, és tényleg nem kevés a szűrés (az én GU 29 es SE erősítőmben is csak összesen 370 µF van az anódkörben, pedig 2*75 mA a nyugalmi áram és sem stabilizátor sem fojtótekercs nincs benne, a segédrács viszont külön van szűrve), de ha a trafó nem szór (és valószínűleg nem szór), valamint kivett előfokcsőnél is van brumm, akkor nem a fűtés miatt keletkezik (és azt írta, hogy kiközepelte a fűtést a testre), ha a 807-es fűtését sehova nem köti, akkor sincs brumm ilyenkor.
A meglévő puffermennyiség átrendezése is segíthet (graetz után a kisebb, stabilizátor után a nagyobb), én keveslem a 110 µF-ot a két végfoknak (a stabi után), főleg úgy, hogy sorosan kapcsolt kondikkal van kialakítva. Az össz puffer mennyisége sem túl sok, 340 uF, tehát csatornánként 170 uF, 66 mA-hez, szerintem nincs tulméretezve (még 400 V-nál sem).
Következő: »»   497 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem