Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   505 / 2208
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Üdv!
Ha benézel közvetlenül a lábak felett, láthatod az összekötéseket, az elektródák kivezetéseit.
Pl. fűtés 4; 5; estleg a közepe 1; vagy 8, hány fütés cső van benne, 2 kivezetés a fűtés, harmadik a katód. Az anód is jól behatárolható (a nagy szürke lemez), esetleg látható a rácsok kivezetései. Ezek után kell egy csőkatalógus, amelyből azonosítani tudod.
Mivel egy 9-es látható ilyesmit keress E(P)*(*) *9.
A második zárójeles * csak akkor érdekes, ha két fűtéscső van benne, ha párhuzamos akkor E, ha soros akkor P. Ha csak egy fűtés van, akkor ohm mérés, vagy izzítás 6.3 V -ról. ha a fűtőszál halovány, és 100 mA-nél kisebb, akkor P.
Ha egy renszer van benne akkor gyanítom hogy EF 89, változó meredekségű cső KF, RF célokra.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 5, 2009
Üdv!
Fejemet adtam a csövek megismerésére és Müszinek köszönhetően kedvet kaptam egy PCL86-os végfok építéséhez. Bővebben: Link
A gond az, hogy semmit sem konyítok a csövekhez. Elsőként szeretném, ha az egyenirányítás is csöves lenne. A tápellátásom egy 230/15 -> 15/230 -as trafópáros. Remélem beválik. A fűtőfeszhez valószínűleg másik trafót használok egyenlőre. Ha megy a dolog, akkor majd kap rendes trafókat. Van itthon egy DY86 és egy PY88 egyenirányító cső. Ezeket hogyan kéne bekötni? Tehát a csöves egyenirányítás alaprajzára lennék kíváncsi.
Másik kérdés: a fűtőfesszültség mindegy, hogy AC v. DC? Nem zavar be a hangminőségbe?
Remélem kapok választ és köszönöm, hogy foglalkoztok velem, kezdővel is...
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Az EF89 től ez nagyobb, nézegettem képeket, meg müszinek megmutattam, ő azt mondja ECL82 lehet.
(#) Ricsi89 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Esetleg tegyél képeket róla. A kivezetésekről is valami jó minőségűt, hátha valaki megmondja mi az.
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2009
egyszerű kérdés: hány fűtéscsövet látsz? akkor mi az a 9 szám?
(#) Müszi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Csöves egyenirányításához kettő szekunderő trf. kéne.
Mutatom a rajzon:

névtelen.JPG
    
(#) Müszi hozzászólása Ápr 5, 2009
1111. oldal Nevezetes szám!
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Kellene róla kép és akkor megfogjuk mondani hogy mi -is az a csövecske ? ECL82 ről láthatsz itt egy két képet ha az akkor össze tudod hasonlítani?
(#) punkkazy válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Értem.... Mennyit ront a hangján egy sima hidas egyenirányítás? Akkor inkább ezt választom...
(#) Müszi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 5, 2009
A Csőhöz csöves táp illik!
(#) punkkazy válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Ez jelentse azt, hogy nem ajánlod? Szeretném a nyákot még ma megtervezni . Szóval rám szakad az ég, ha beleviszek a játékba egy kis Si-t?
(#) Müszi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Minek ide nyák?
A csőfogi lábaira forraszd az alkatrszeket.
minek nyákot tervezni 5 alkatrésznek?
(#) pucuka válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Így igaz, de a fiúnak csak DY86 nagyfesz egyenirányító, és PY 88 booster diódája van, egyik sem jó, mert csak impulzus űzemben bírják a terhelést
(#) punkkazy válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Azért, mert én hülye a TV-kből nem szedtem ki a foglalatot, a boltban meg csak nagy nehezen van foglalat, és az is csak nyák-os.... Nem lesz mivel a dobozra fogatni....
Egyébként eszembe jutott, hogy az egyik 15/230VAC os trafó PRIMERÉN (tehát 230as részén) 3 kábel van, betippelem, hogy a 110V-nak... Úgy jó lenne egyenirányításra?
(#) Müszi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 5, 2009
A PY88 is jó ei-nak, jobb lenne belőle 2db, és a katódokat összekötni és levenni a feszt.

üdv
(#) Müszi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Kevés lenne az anódfeszed sajna :no:
De 110V-ról is megszólalana, csak a minőség se lesz az igazi.

üdv
(#) punkkazy válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Jó... Hát akkor majd kísérletezgetek, hogy ha középleágazásos a 230VAC-os rész, akkor a 15V-osra mondjuk 30-at kapcsolok és akkor pont jó lesz, bár akkor az áram is meg fog nőni...
Próbaképp azért megépítem szépen szilíciummal. Aztán meglátom.
A végtrafónak milyen vas kéne? Van itthon olyan trafóm aminek a tekercsi mindkét oldalon 4ohmosak... Nem tudom ez mond-e neked valamit...
(#) Action2K válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Mind egy, de nekünk nem mindegy! Majdnem lemaradtam róla.
Más: Felvásárolnák sok kis csövecskét. Bővebben: Börze. Na, ezt pont Müszinek válaszolva írom
Ne félj, nem több a tieidnél.
(#) JZoli hozzászólása Ápr 6, 2009
Szerintetek egy 2X 20 W-os ( sztereó 6P14P PPP+2db ECC-s cső) mekkorateljesítményt vesz fel a hálózatból maximum?
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Gratulálok.
Szerintem jók ezek az oszcillogramok, biztosan jó hangja lehet, jó a munkapont is. Nincs más feladat, mint hallgatni pár hétig, még javulni fog hangra, ahogy az alkatrészek, vasak "rátérnek a helyes útra".
Az elvárható teljesítmény is megvan, a négyszögátvirtelből látható, hogy szép, egészséges mélyeid vannak és a magasátvitel is jó.
(#) EcoPityu válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Jó napot kolléga....átpártoltunk a gitárerősítő topicból???

Üdvöz légy körünkben!

Idézet:
„kedvet kaptam egy PCL86-os végfok építéséhez.”


Idézet:
„A gond az, hogy semmit sem konyítok a csövekhez.”


Tudom ajánlani két , igencsak régebbi írományomat, az Egy kis gyorstalpaló-t, és az EcoPityu csöves multja 1-2-őt! (keress rá "cím" user:EcoPityu )/melléklet/
Ezeket érdemes mindenek előtt végigolvasni!

Egyébként a két egymásra fordított /P-Sz-Sz-P/ módszer nem rossz! az első trafó 15v-os szekunderéről fűtheted is a PCL86-ot, úgyis leesik 0,5v-ot...

Csöves egyenirányításhoz valóban /kétutashoz/ szimmetrikus tekercselésű szekunder kell, de alkalmazhatsz graetz-et/ez tán még megengedett/ és utána áteresztő csőnek akár egy utas diódát is.
A graetz lehet Si diódás is, de ha ragaszkodunk a retróhoz, vannak szelén graetz-ek régi rádiókban!

A fűtőfeszt akkor érdemes egyenirányítani, ha anélkül már nem küszöbölhető ki a medve!
(#) EcoPityu válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Idézet:
„Azért, mert én hülye a TV-kből nem szedtem ki a foglalatot, a boltban meg csak nagy nehezen van foglalat, és az is csak nyák-os.... Nem lesz mivel a dobozra fogatni....”


Találd fel magad!
Körbevágod a nyákot a foglalat körül négyzet alakban, avagy rombusz /az egy jó alakzat... /, és a sarkaiba, legalbb kettőbe befúrsz . A vezetősávokat lehántod, és távtartóval fel tudod fogatni bárhová, vagy felülről szerelve még távtartó sem kell, csak érdemes lefesteni a nyákot, akkor már nem is csúnya!

(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 6, 2009

Nem akarok kötekedni, még így utólag sem, de otlm kályhájának teljesítményadatai kicsit hihetetlenek számomra, még ennyi csővel is!
Az a 70w még ok, de már a 300w is érdekes OTL-ben, hátmég az a 700w....
Volt egy kapcsolásom 6db 6AS7G-vel/12 trióda/ OTL-ben, az tudott volna 20-25w-ot, egy 6AS7G össz disszipációja 26w, egy PL509 35w-ot tud fűteni.
Ezekből kiindulva találom reálisnak inkább csak azt a 70w-ot.. Amúgy valóban szép munka, de a PMPO teljesítményadatokat hagyjuk meg a piaci kofáknak!
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Köszönöm a segítségeteket!
Akkor most indulhat a "dobozolás project". Addig meg hallgatom így pőrén, mindenkit távoltartva a zeneszobától
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Szerintem jól haladsz , SE esetén ezek már nagyon biztató eredmények . Ha a kimenőt is bevonnád a visszacsatolásba , nőne a teljesítmény sávszélességed , de már a tullövéssel is küzdeni kellene és hangra sem biztos , hogy igazán jó hatással lenne . Valóban előnyös a hangszórók szempontjából , az így megvalósítható szimmetrikus illesztés . Számodra azért is jó választás ez a kapcsolás , mert nem kell nagy fesz. erősítés , mivel a rendszered nagy kimenőszintet produkál .
Párhuzamosítottad már a fesz. erősítő triódáit ?
(#) MrBrown válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Szia Strubi,
Ez a tápegység doboz iszonyatosan szép!
Bő egy hét múlva megtudod miért is vagyok ilyen elfogult
(#) punkkazy válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Elsőként hol keressem az irományaid? Sehol se találom...
Másodszor: gondoltam én már a "rombuszos" megoldásra, de ha már ott a nyák akkor nem mindegy? (sajnos megszállott "vegyész" (is) vagyok )
Ha lehet akkor egy rajzot kérnék a "és utána áteresztő csőnek akár egy utas diódát is."-re. De remélem a google segít a bajomon!
Mindent köszönök!
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 6, 2009
Sziasztok,
Vasárnap a börzén személyesen is találkoztam az otl Monsterrel!
Én is ezen a néven szólítottam! Érdekes hogy egymástól függetlenül így hívjuk, talán nem véletlenül!
Pedig az egész állítólag csak egy szójáték akart lenni:
otlm=otl-em= az én otl-em.
Megnyogodhattok, ránézésre teljesen normális ember
Sajnos életében először tényleg nem volt kint a börzén a PL519-es bácsi!
(Nem volt olyan szorgalmas mint én, aki már szombat reggel fél 8-kor elindult a börzére , köszi Monster mégegyszer hogy szóltál, csak vasárnap lesz!)
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 6, 2009
Köszönöm!
Nem párhuzamosítottam. Ezt a megoldást, úgy láttam apósom '60-as RT évkönyveiben, akkor alkalmazták az első fokozatban, ha nagyobb bemenőjel erősítésre volt szükség. Arra gondoltam két triódán átvezetve a jelet nagyobb lehet a zaj és a torzítás. A két oldal külön-külön ECC81-et kapott, szimmetrikus felet használva, így ha a csőfél "elfárad" cserélhető
Az anódsapkás csőről azt irtad Te zárt dobozba tennéd, miért?
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 6, 2009
Sziasztok,
épített már valaki AZ21-es egyenirányító csővel tápegységet?
Kíváncsi lennék hogy késleltet-e eleget az anódkörben (legalább 15-20 másodpercnek már örülnék) a közvetlen fűtésű felépítése miatt?
Következő: »»   505 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem