Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   508 / 2208
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 7, 2009
Srácok!
Mezei földelt katódú triódás /ECC83/ alapkapcsolásban hogy tudok nagyságrendekkel kisebb kimenőjelhez jutni? /osztások nélkül/

Gondoltam én arra, hogy kisebb tápfesz, és a nyugalmi áramhoz mérten kisebb anódellenálás...ebből következően kisebb kimenőjel. De mekkora a legkisebb anódfesz az ECC83-nál, amiről még torzításmentesen működik?
Kérdezhetitek, hogy mekkora kimenőjelet akarok elérni, most 300v-ról megy, 100kohm-os anódellenállással, 1kohm-os katódellenálással, rajta 2,2uF!
Ennek a jelnek a 1/10-e is elég lenne. Nem mértem, hogy mi jön le róla, de drasztikus erősítéscsökkenést szeretnék elérni!

Ötleteket várom! És köszi előre is!

Müszi pajtás, megbocsátok ! , de csak ha építesz még csöves erősítőket...hehe
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Ha leveszed a katódkondit, kb. 2/3-ára csökken az erősítés. Ha az anódról visszacsatolsz a rácsra , akkor még tovább csökkentheted az erősítést, de ennek hatására megváltozik a bemenő ellenállás is.
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 7, 2009
10 K a katódba sorosan a bias (katód)ellenállással, mint egy katodin fázisfordítónál.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Vagy akár egy poti ide, a csúszkája meg földre egy kondival, és akkor még szabályozható is.
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 7, 2009
[OFF]10 perc alatt egész ötletparádé.....
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
PPP-nél az Ra negyedével számolunk .
(#) nyikolaj hozzászólása Ápr 7, 2009
Hétvégén meglátogatott Moszkvai kolléga.
Tartottunk egy szeánszot.
Hozta az EL84-SE erősítőjét és egy régi keményfából készült vadásztöltény gyár által gyártott hangfalpárt.
Megszólalt még a PCL86-SE és a félkész GU50-SE erősítőm is.
Tanulságos össze hasonlítás volt!
Sajnos kevés időnk volt pedig lett volna még tesztelni valónk.



(#) Imi65 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Akkor - ezek szerint - 800 Ohm nagyságrendű, PL500-as csöveket figyelembe véve. Ez már majdnem jó lenne Kócosnak. Ha alacsonyabb tápfeszt alkalmaz, mint 400V, akár jó is lehet.
(#) Imi65 válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Azt is elárulhatod ám, hogy mi volt a tanulsága.....
(#) CHZ válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Igen .., de PL509- hez teljesen ideális , ha teljesítményben is elegendő lenne .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 7, 2009
EI78-as vasra tekert trafók, kb 10cm2 vaskeresztmetszettel, hajdanán olyan 35-40 Wattos erősítőben lehetett ( 6L6). Szovjet gyártmányúak, és teljesen egyformák, eredetileg gitárerősítőhöz ajánlották két 16 -Ohmos hangszóróhoz ( eredetileg 32-re illeszt), de mivel párban vannak, így HIFIhez lenne tuti! De ha PPP-nél Ra/4-gyel számolunk, akkor 32-Ohm helyett 8-ra illesztve pont negyede lesz a 6L6 Raa-jának (2500 Ohm ), akkor elvileg 6l6-tal lehet egy az egyben PPP-t építeni vele? teljsítmény igényem nem nagy olyan 20 watt elegendő
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Viszont Pl500-am meg mint a tenger! hm...hm... Na lehet megbótolom
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Hali! Milyen olajpapír kondid van? (most jutott eszembe, hoyg még a múltkor írtad a hangmesteren )
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Akkor ezek azért nem túl hatalmasak.
Más. Hapro mester kimenőit jól elszabták a tekercselők. Megbeszéltük velük, hogy áttekerjük új vasra, és a primer menetszámot megtartjuk. A szekundert viszont 4-8 Ohm -osra készíttetjük. Ehelyett megtekerték az eredeti szekunder (100V-os) menetszámokkal, és huzalkeresztmetszettel. Kicsit mérgesek lettünk Haproval.
Ezt akarjuk megcsinálni:
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Hát az bosszantó ... Remélem nem fizettetek! Hol tekerték?

Kicsi vasak, épp azért gondoltam max 20 wattra. Valaha mozi erősítőben szolgáltak, és azt mondta a gazdája, hogy talán Quad kapcsolásban. Majd elküldi a kapcsolási rajzát

Ez a trafó 8 k-ra illeszt ha jól számolom! nem lesz az kevés 807-nek 800 V anódfesznél?
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Nem tudom, de Hapro már biztos "csengetett". Azt sem tudom, hogy fogadják (el) a reklamációt. Mindenesetre mindenkinek kellemetlen ez a szituáció. (Még nekem is, mert én ajánlottam a műhelyt.)

A rajzra kíváncsiak leszünk.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
na én meg megyek, mert így nem haladok (utolsó előtti napom a táppénzből )
(#) nyikolaj válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Csak kíváncsi voltam hogy érdekel egyáltalán valakit a teszt.
Röviden mind a három erősítő szép hangot produkált.
A PCL86 és EL84 Közel azonos szubjektív hangerőt teljesített.
Az EL84 szebb magas hangokkal rendelkezett.
A GU50 igazi meglepetés volt.
Az hogy szépek a mély hangjai elvárható volt.
A magas tartományokban viszont véleményem szerint kiemelkedően szép részletgazdag hangot produkált.
Kipróbáltuk Moszkvai kolléga által hozott szalagsugárzókat is.
Valóban plusz hangokat csalt elő de nem mindegyik zene műnél.
Elég kis szobában próbáltuk ami biztos hogy beleszólt a hangképbe.
És nála ahogy elmondta másképp szólt.
Remélem hogy kiegészíti az általam leírtakat ő is.
(#) Imi65 válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Már hogyne lennénk rá kíváncsiak.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Van sok fajta, 330 nf, 47 nf 100 nf 4,7 nf 200-.400voltig. nem az enyém, egyik havernak van
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Ápr 7, 2009
És milyen típus? Esetleg képet tudsz róla?
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Ápr 7, 2009
orosz K40-U

Fotó0015.jpg
    
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Ezek tetszenek És mennyiért adja a haverod?
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Akkor tudok építeni FM vevőt?
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Én is akarok! Affene, nem enged, csak egy felkiáltójelet rakni. Van hozzá majdnem mindenem, csak össze kellene valahogy drótozni. :yes:
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Márk, azt én nem tudhatom, hogy Te mit tudsz....
Előbb még játszódjál vala egy kicsit az erősítőkkel, aztán meg AM vevőt próbálj először. Az egy kicsit egyszerűbb.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Most jöttem rá, hogy az EABC80-as csöved okán kérdezed. Ezt a csövet kiváltották később 3db Ge diódával, tehát ez azért még nem egy komplett FM vevő. De az volt a lényege, hogy összesen 3 dióda volt benne, és ezzel meg lehetett építeni az AM, és FM demodulátort is. TV-nél a 3. diódát fel lehetett használni bekapcsolási brummelnyomás céljára.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Az még lemaradt, hogy a hangfrekis triódáját meg beleépítették az ECL-be.
(#) nyikolaj válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Igazából engem is nagyon érdekelnének mások erősítői.
Kár hogy csak High-end találkozók vannak.
A magunk fajta "botfülű amatőrök" nem rendeznek találkozókat.
(#) Imi65 válasza nyikolaj hozzászólására (») Ápr 7, 2009
Ahhoz azért komoly ház kell. Szabadteret nyilván nem tudnánk pár Wattal hangosítani, de jó nagy helységet igen. Kéne egy 6x10m-es helység, abba már beférnénk páran.
Következő: »»   508 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem