Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   87 / 607
(#) kefe13 válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szerintem simán elég lesz mindenre
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Itt egy jó kis rajz .Ez vált be legjobban , zoka is ilyent használ.

A pufferekkel párhuzamossan , köss még egy-egy 100nF kerámia kondit.

A hidak helyett rakhatsz diódákat is ,de akkor már válassz olyant ami gyors, és bírja az ampert is. Zoka 25Amperes hidat használ a 200W erősítőjéhez.kép
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
THX!
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Jólvan felálhatsz.

(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia!
Az 50 Hz-es tápegységhez miért ajánlasz gyors diódát?Van valami értékelhető előnye? Van egy marék bontott BYV29-200, 79-200-asom, ha tényleg számít valamit egy sima trafós tápnál akkor kipróbálom.
(#) zoka válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Bizony, 400W, 2x25 A híd és 2 x 20000 uF. És a két picike kerámiakondi is ott van :yes:
Szerintem ennyi puffer elég lesz, a terhelés úgyis megrángatja a trafó feszültségét, betehetnék még 4x ennyi kondit, de nem lenne jobb!
Viszont ami még pozitív: a régi 10A-es híd helyett most van 50.
Igaz, hogy amikor terheltem az erősítőt, akkor is csak 10A volt még bent, de bírta a dolgot.
Viszont talán így "gyorsabban visszatölti" a kondikat, ez lehetséges ?
Ami még megszűnt, a szekunder körben lévő bizti a kondik előtt, ez átkerül a primerre, mert ha valahogy kilazulna, vagy kioldana csak az egyik a szekunderben, nem biztos hogy díjazná az erősítő a félfeszültséget. . De a trafó így is védhető :yes:

DSC00244.JPG
    
(#) martin96 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
most olvasom hogy az ic-n van a negatív tápfesz.Akkor azért melegedett nekem minden nagyon hamar mert az ic-t nem szigeteltem el a hűtőbordától?
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Hogyne. Pontosan nem, tudom a magyarázatát , azt hiszem az adudioDIY fórumon olvastam , van egy tápos fórum. Meg láttam képen kész tápot 8db TO220 gyors diódával.
(#) ptesza válasza zoka hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Jó kis kép.Esetleg tápügyben neked is ajánlhatom azt a fórumot amit az előbb Bassmasternek.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Ha nem volt elszigetelve akkor gyakorlatilag rövidzár volt a negatív tápfesz , és a test között. Simán egymagában a pozitiv tápfeszt nem szokták díjazni a tda7294-ek.
(#) anonym1s válasza zoka hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Sajnos vissza kellet bontanom. A dupla panel miatt bele kellett dugnom tovig az ic-ket, viszont igy meg egyszeruen nem tudtam odaeroszakolni a nyak szelere oket hogy elerjek a hutobordat mert annyira tavol vannak az ic-k a panel szeletol. Tudtal butykolni valamit az eredeti terven? Ha 2mm-rel kozelebb lennenek az ic-k a nyak szelehez, mar eppen elernek a hutobordat

Ja, ezt fogja kongatni, tegnap csinaltam neki a dobozt

DSC01112.JPG
    
(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia!

A szimpla 2 oldalas nyáknál még éppen megfelelő a távolság, mert ott lehet annyit állítani az IC-n hogy elég jól felfeküdjön a bordán. Természetesen néhány tizedmilliméterre pontosan kell megreszelni.

Nálad valószínű tényleg az a gond, hogy tövig be kell nyomni szegénykéket. Ha jól meg van reszelve, szimpla nyáknál nem kell 2mm, de 2db összeragasztottnál már elképzelhető.

Szerencséd van, mert éppen módosítottam a terven, de nem 2mm-t csak kevesebbet, viszont ha tudod, próbálj beszerezni 2 oldalas nyákot, hidd el, nem lesz nehezebb megcsinálni. És nekem most ennyi módosítással már tökéletesen felfekszik az IC a bordán. A 7294-es kit sincs jobban elkészítve

Mindjárt megkeresem az új tervet
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Na, meg is van.
Ezt egy az egyben nyomtathatod is
Annyi módosítás van az eredetihez képest, hogy a clip jól van bekötve, illetve az IC oldalon a legkülső forrasztás beljebb lett hozva. De ez csak fél mm kb. Tehát nagy valószínűséggel ez sem lesz jó, ha tövig benyomod az IC-t.
De 2 oldalas nyákon tökéletes lett, abszolút tapad a bordához.
Ha komolyabb módosítás kell, az már áttervezést igényel.
De ha gondolod, odaadom a bitképet is
Azt a hangfalat meg lehetne vele küldeni rendesen
(#) anonym1s válasza zoka hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Mar rendeltem ketoldalas nyakot, csak nem akartam ezt kidobni mert annyit kinlodtam vele, de ugy nez ki csak emlek lesz belole
Kossz az uj tervet, amint megerkezik a nyakom, hozza is kezdek.
(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Én is elraktam emlékbe a legelsőt
Remélem így már jó lesz Neked is
De az IC-t csak picit nyomd bele, és a reszelés pontos legyen :yes:

Sikeres építgetést, és várom az újabb fejleményeket
(#) Flatlander hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen végfokom és az előerősítőm 600mv-os.Elég ez hozzá vagy nemtudom rendesen kivezérelni?Tápfesz +/- 34v.Azt olvastam hogy kb 1v-os jel kell hozzá de lehet elég ezis.Szerintetek?
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Szerintem kevés a 600 mV az 1 volt inkább igaz. Hangkártya nem hajtotta ki.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hát a hangkártya tuti nem de szerintem az nincs 600mv sem....Amugy egy videoton ra6363 előfokja hajtja hát nemtudom mennyire elég szól azért de lehet jobban kéne neki.....
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Keverő kell neki
(#) Kovidivi válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ágyúval verébre? Egy sima TL072-es előerősítő megfelel. Üdv!
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Az mennyit tudhat kb? Amugy nem az enyém havernak raktam össze én lemondtam az ic-s végfokokról rengeteg bajom volt vele csak,én most 400w-osat építek annak viszont a keverő is kevés 2volt bemenő kell
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
2 V? Akkor a tda végfokkal kell kihajtani
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ahoz van előerősítőm ami tud olyan 5voltot azzal nincsgond,annál most a panel betegeskedik de ugysincs min hallgatnom mert a mélyem is vitte énmeg 6-8ezerért nemtekertetem meg újra majd kezdek vele valamit...A somogyinak mivel csak ezvan most annak elég a gyári videoton erősítőm is bőven
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Milyen tipus pontosan az a gyári vidi erölködő?
(#) Cunici hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Sziasztok !

A következő problémám lenne. A kapcsolási rajzon látható alkatrészeket be tudtam azonosítani kivéve egyet. A 15-ös lábra van csatlakoztatva egy kondenzátor az van ráírva hogy : "5mF" ez mekkora kapacitású lenne ? Mert a boltban ahol vásároltam ott adtak nekem 4,7 µF os kondit és hát amiket itt látok képeket azokon ezek a kondenzátorok nagyobbak.
Valaki ha tud segítsen légyszi.
Válaszokat köszönöm .
Üdv : István

TDA7294.gif
    
(#) DJ Szabcsa válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szerintem az 5 mili farad lenne...
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Azok 1000 mikro farad-os kondik mind a kettő +ágban és a - ágban is :yes: Ja és 50 voltosak
ITT a rajzon láthatod!
(#) tiva77 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
hello

Itt az emlitett cikk a HE-ból.

üdv :Tiva
(#) Cunici válasza tiva77 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Az lenne az észrevételem, hogy ezzel az IC-vel több kapcsolás is működik . Vagyis ami nekem van azon 5mili Farád van írva röviden ez a kapcsolás ezekkel az értékekkel működne nem? Nem vagyok ilyen téren képben a dolgokról ( azt akarom mondani, hogy nem tudom kiszámolni ,hogy mekkora lenne jó hozzá) de szerintem nem mindegy ,hogy valahova 1000µF-os kondit vagy 5miliF-os kondit teszek. Vagyis ha ide 1000µF kell akkor miért írtak oda 5miliset ? Valaki valami ésszerű magyarázatot tudna nekem modnani.
Bocsi ha ennyire nehéz eset vagyok csak amiben nem vagyok biztos abban biztos akarok lenni.

Köszönöm a segítségeket előre is!
Üdv: István
(#) DJ Szabcsa válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szerintem az az 5mF egy hidegítő kondenzátor lenne. Annyi lehet a különbség, hogy a te rajzodon nincs rajta az 1000µF ami a táp puffer kondija lehet, a másikon meg rajta van, de ott hidegítő kondi nincs.
Következő: »»   87 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem