Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   108 / 1271
(#) sfatzoltan hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Sziasztok.
Van egy kis gondom,egy ugy nevezett gran prix nevű tévével,aminek a belseje Schaba.Olyat csinál,hogy 3 másodpercig megy a sor,majd megáll,de hang az van.Tehát a táp jó,kipróbáltam izzóval.Akár hányszor próbálom indítani,midig csak 2-3 másodperc,és a sor leáll.Ha tudok segíteni megköszönném,csatolok pár képet a belsejéről.Köszi!
(#) sfatzoltan hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Bocsi nem saba hanem schneider !
(#) tamitsrob hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
ÜdW.

Szóval.
Van egy Tv: Minerva P1501 (szines) És kis tv nem tudom hány inch (de nem nagy)
Szóval ez a Tv egyszer gondolt egyet aztán se kép se hang.
1 ÉV múlva vagyis most gondolkodtam és nekiálltam "megjavítani".
Találtam egy biztosítékot mivel nem volt másik megpatkoltam.
Találtam még egyet oda meg találtam egy 12A ez bele raktam utolag rájöttem hogy ez nagy nagy volt.
Bekapcsoltam és egy darabig 1s-ig ment is aztán elkezdett füstölni.
A táp körül füstölt.
Még nem jöttem rá hogy mi.
HA EGY DIÓDA ROSSZ AKKOR AZ SZAKADÁS VAGY RÖVIDZÁR?
HA valaki tud segíteni akkor segítsen, mert ha megjavítom akkor benn lehet a szbámba.
(#) bossbandy hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
Hello van egy Royal CTV 2020 as tv-m,2 napja nagyon késöre indul be,ma meg észrevettem hogy röktön a beindulás után a jobb felén a képernyö össze van huzodva, nem egyenes az összehuzodási csik hanem olyan rolytos féle.5 perc mulva a kep tokeletesen látszik.
A kérdésem az lenne hogy valami elektrolit kondi ki lenne száradva? Ha igen azt hol kéne keressem Melyik részen a tv keszülékben. Amugy Philips alkatrészek vannak benne.
Köszönöm elöre
(#) Nikica hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy kb. 3 éves Orion T2950 STX-S-Flat típusú színes tévénk, aminek a képe torz, nagyjából trapéz alakú lett. Nem nagyon értek hozzá, de az előző tévénknél kijött a szerelő, megnyomta a készüléken lévő két hangerőszabályozó gombot egyszerre, bekapcsolta és utána tudta állítani a távirányítóval. Esetleg az orionhoz is hozzá lehet férni hasonló módon? (ezt megpróbáltam persze) Ha valaki még ehhez a gyári beállításokat is meg tudja adni nagyon megköszönném.
Köszönöm előre is, Niki.
(#) surlememebateau hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Hi Mindenkinek! A következő problémám lenne: reggel bekapcsoltam a sony kv-2182mr tv-met és pár perc normál működés után egy vízszintes csík jelent meg a képernyő közepén. Azt szeretném kérdezni hogy kb mi baja lehet és hogy tudnám megoldani. Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza surlememebateau hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
semmi mást nem látsz csak egy vízszintes csíkot, tehát összeugrott a kép, vagy van kép csak a közepén van egy vizszintes zavar?
(#) besi99 válasza bossbandy hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
szinte biztos, hogy kondi hibaegy szép nagy hűtőbordás tranyó körül találod, de nem csak egyedül, ha csak picit is hasas, pupos ki vele
(#) goldscorpio07 válasza surlememebateau hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Térítő ic körüli kondicsere.
Üdv.
(#) kocici17 válasza surlememebateau hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ha az alulírottak közül egyik sem akkor az eltérítö IC, tápfeszültsége, hiányzik, vagy az IC, pusztult meg, de már olyan is volt, hogy az eltérítő tekercshez vezető csatlakozó /a nyáklapon van/ forrasztása elengedett, /esetenként jellemzően akkor szakad meg a forrasztás, mikor felmelegedett üzemmelegre/ vagy olyan is előfordúlt már, hogy, egyszerüen xarúl volt felforrasztva a kábel a tekercsfejre.

1.Nézd át mindenek előtt egy jó erös nagyító alatt a nyáklapot, és minden gyanus forrasztast igazíts át.
2. Vizsgáld át az eltérítőhöz vezető kábelekek.
3. Ha van lehetőséged mérd meg, hogy egyáltalán van-e táp az eltérítésen.
4. Ezek után jönnének a kondik.
5. Legvégűl az IC cseréje.
(#) surlememebateau válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Nincs kép van egy vízszintes csík középen ami zöld és közben magas hangon sípol is a tv.
(#) surlememebateau válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Kicseréltem pár kondit az ic körül aztán az ic-t is és ugyanaz a helyzet. egyébként a tv egy sony kv-2182mr
A csík a közepén zöld és kb 1képpont 1 üres helyből áll végig és közben valami sípol a tv-ben.
(#) Ricsi89 válasza surlememebateau hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Nézd meg a cserélt IC adatlapját és nézd meg, hogy megkapja-e a tápfeszültséget. Lehet a táppal sem stimmel valami.
(#) eSDi hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Üdv! Remélem tudtok nekem segíteni...
a tévékhez sajna annyira nem nem konyítok.
Van egy pár éves Orion TV-nk. A probléma
vele a következő: ha egyszerre vannak sötéteb
és világosabb részek a képen akkor búg a hang.
mi okozhat ilyen jelenséget?
előre is kösz mindenkinek!
(#) patexati válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Estleg valami pufferelési hiba lehet szerintem tehát valamelyik elko! Ja a hangnorma jól van beállítva??
(#) bossbandy válasza besi99 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Kossz a segitseget,az is volt a baja,csak hogy en kicsereltem 10 kondit biztos ami biztos
(#) eSDi válasza patexati hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
A hangnorma jól van beállítva... már kipróbáltam mindent állítani, de független attól, hogy mekkorára veszem a kontrasztot és a fényerőt.... most sok időm nincs belenézni... de talán nem lesz komolyabb baja, addig míg eljutok odáig. Az érdekessége viszont az, hogy ha leveszem a hangerőt, akkor megszűnik a búgás, de egy bizonyos hangerő felett viszont elnyomja az adás hangja.. tehát nagyjából állandó a búgás hangereje. És mintha csak a bal oldali hangszóróból szólna....
(#) Vatti válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Szia. Ha egy DVD-ről nézed AV-n akkor is van ez a búgás?
(#) goldscorpio07 válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Üdv.
Egyik ismerősömnek is hasonló problémája van egy LG tv-vel,ha sok fehér cucc van a képernyőn olyan búgást produkál a tv hangszórója hogy az már több mint zavaró...Én is kiváncsi lennék hogy mi okozhatja ezt,gondolom hasonló a problémája mint ennek az orionnak.
(#) Remci hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Blaupunkt PM 45-48 tipusú Tv-m, ami pár napig nem üzemelt, a hálózatból is ki volt húzva. Most viszont az öcsém be akarta kapcsolni, de kicsapta a benne lévő 2.5 A-es biztit. Tettem bele másikat, azt is. A betáp oldalon 97 ohmot mérek, szemre semmi nem látszik az alkatrészeken,kondi se púpos, ilyenkor mi lehet a probléma? Ha esetleg valakinek lenne ötlete hogy mi okozhatja a hibát, megköszönném.
(#) patexati válasza Remci hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Mérd meg a tápban a diódákat nem e zárlatos egy vagy ha híd van bent azt ha az jó akkor a tranyó vagy fet és további diódák valamelyike zárlatos!
(#) eSDi válasza Vatti hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Rákötöttem PC-re és sajnos búg így is. A Nokia Monitor test programot elindítva, ha fekete háttér előtt fehér ábra volt, akkor búgott a legjobban.
(#) besi99 hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
ez a képeltérítő 50Hz-e is lehetne
(#) magery válasza lapose hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szia!

Visszakanyarodnék egy tavaly októberi témához, amit félbeszakítottam. A téma egy Loewe tv, aminek párnatorzítása van, és alul felül kb. 1cm hiányzik a képből.
(#) skarlik válasza (») Ápr 28, 2009 /
 
Üdv.Egy kondi csinálja az eltérítő íc környékén:mérd ki mindet.
(#) magery válasza skarlik hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Kiforrasztottam és kimértem a sorkimenő oldalain lévő kondikat. Átmozgattam az összes csatlakozót és kb. 10 percig jó is volt a kép, aztán minden a régi lett.
(#) heli hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem.
Beijing TV-t javítok, vagyis csak próbálkozom, ugyanis nem bírok vele. Az a baja, hogy kevés a hangerő. Már mindent megnéztem, cseréltem ic-t, elkokat, és semmi. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

Üdv: KN
(#) goldscorpio07 válasza heli hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Az IC megkapja a neki kellő tápfeszt rendesen?
(#) Remci válasza patexati hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Szia!
Megnéztem a graetzet, az jónak tűnik,tranyót is mértem az is jó,kondik is stb. De mivel nem nagyon érek rá vele foglalkozni /tv-ben amúgyse szeretek nyúlkálni / így megkapta egy tv szerelő. De azért köszi a segítséget
(#) patexati válasza Remci hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Pedíg ha egyből kicsapja a biztit akkor 99% a táp egyik félvezetője zárlatos
Következő: »»   108 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem