Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Clatronic AR735 cd mp3 autós rádió
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Trinity hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Egy olyan gondom van ezzel a rádióval, ha kiveszem a kulcsot az indítóból, akkor a beállításaim elvesznek, és úgy tűnik visszatér a gyári beállításokhoz. Mit lehetne rajta állítani, hogy megmaradjanak ezek a beállítások, a memória megmaradjon.

Légyszi segítsetek.

Köszi!
(#) Thomas10100 válasza Trinity hozzászólására (») Ápr 26, 2009 / 4
 
Helló!

Az autóban lévő csatlakozót meg kell nézni, hogy milyen feszültségek vannak. Meg kell nézni hogy melyik vezetéken van ott mindig a 12V, és melyiken ha ráadod a gyújtást.

Keresztapám Opel Vectrájában ugyanez a helyzet mint nálad, ha kihúzza a kulcsot akkor elmegy minden a rádión. Sajnos így van bekábelezve, külön kell odavinni a rádióhoz a 12V-ot(ami kihúzott kulcsnál is meglesz).

Másodsorban ha van a rádión memória vezeték akkor lehet hogy rosszul van bekötve, mert például a gyújtásra van kötve.
(#) Trinity válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Köszi a gyors választ, megpróbálom.
(#) Trinity válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Gyu válasza Trinity hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia!Én úgy tudom, hogy a narancs színű az a világítás bemenet szokott lenni, a citromsárgára kell kötni a fix 12V-ot, a pirosra a kapcsolt 12V-ot.
(#) servicegang válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Hi,

a remote szálra azért ne nagyon kapcsoljunk 12Voltot, azon kifelé jön 12V,ami antennát, erősítőt kapcsol be.
A memóriának állandó tápja és a gyújtásról érkező 12V piros és citrom színű a kábelkorbácsban. Ezeket áltlában közösítik, igy mindig van táp a memóriának, és a gyújtáskulcs elforgatása nélkül is bekapcsolható a rádió.
(#) Trinity válasza servicegang hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Köszi.
(#) Trinity válasza Trinity hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Én is úgy gondolom, hogy bekötési hiba lehet, nem pedig a rádiót kéne állítani, mert nem találtam rajta ilyen menüt.
(#) burgdavid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Na tisztázzuk:
remote - külső erősítő kapcsolószál, motoros antenna,(+12V, max néhány száz mA) kék
ignition/switched - kapcsolt 12V, piros
permanent/+12V - állandó 12V az akksiról direktbe, citromsárga

Amennyiben elejti a memóriát, meg kell cserélni a két vezetéket. Összekötni nem célszerű, mert lemeríti az akksit.
A kapcsolt 12V a gyújtáskapcsoló ACC állásától már ad szufflát. Sajnos ennek az a hátránya, hogy a legtöbb rádió nem működik kivett kulcsnál
(#) servicegang válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Nem merül le az olyan hamar, sőt egyáltalán nem ha rendszeres használatban van az autó. Egyébként meg a rádió hallgatása miatt merül le az akksi
(#) Trinity válasza servicegang hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Ma elvittem egy szakértőhöz és megcsinálta.
Csak azért érdeklődtem itt, hogy esetleg nem-e beállítási probléma, de nekem elég volt a válaszotok, hogy a bekötésnél kell valamit csinálni.

(#) burgdavid válasza servicegang hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Nem olyan hamar merül le, de pont egy ilyen típusú rádió volt havernak a Dácsigába, és kb két nap állás után lemeríette az akksit, 500mA körül vett fel kikapcsolt állapotban is
Bár szerintem az hibás rádió volt. Mindenesetre nem véletlenül találták ki nekik a kapcsolt 12V-os ágat
(#) czegamanus hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok, van valakinek képe a rádió csatlakozójáról? (ugyanis az nincs meg hozzá)
(#) kenny201 hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy clatronic ar638-as autórádióm és evvel meg az lenne a problémám hogy valamerre elkeveredett az adaptere. Ha valakinek van ilyen rádiója akkor kérem hogy tegyen fel egy képet a csatlakozóról hogy tudjam hogy melyik színű kábel hova csatlakozik. Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) exciter hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszi az infókat.... ugyan nem ezt kerestem de már tudom mi meríti le az akksit.
Ha rendesen kormányzár állásban szedem ki a kulcsot nincs gond, minden frankó.
Ha csak leveszem a gyújtást és úgy veszem ki a kulcsot, marad az óra, illetve pár nap alatt elszáll az akksi.

Nálam a sárga a memory vezeték, direkt 12V-on van. Megtart minden beállítást, még a lejátszás helyét is.

Üdv!
(#) skero hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Sziasztok! Egyik ismerősömnek is clactronic ar 735 -van. Sajnos nincs meg az iso csatlakozó amely közvetlenül a készülék hátuljába csatlakozik.Valaki esetleg tudja a bekötését?
(#) Lukács Mihály válasza kenny201 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
szia megkaptad a csatlakozóról a képet?
Mert a minap nekem is ez a problémám merült fel, és meg szeretném oldani. Nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni, és ha tudod mit hova kel kötni, akkor szívesen várnám a válaszod!
Ha lehet kérni a lukacsmihaly@freemail.hu-ra!
Előre is köszönöm! Tárgyban jelezd, hogy ki vagy!
(#) csobotj hozzászólása Nov 18, 2011 / 1
 
Sziasztok! Van egy Clatronic AR735 cd mp3 autós rádióm, nekem sincs meg a csatlakozója, amennyiben lenne valaki, aki tudna egy ilyet részemre biztosítani, nagyon megköszönném és rendezném az anyagi részét. Ha csak egy pár képet tud valaki elküldeni, hogy melyik színű kábel melyik tüskéhez kerül azt is megköszönném, esetleg bekötési rajz. Ha lehet kérni a csobotka0203@gmail.com-ra
(#) laczkorpy hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
sziasztok. nekem is van Clatronic AR735 cd mp3 autós rádióm és sajnos nekem sincs meg a csatlakozoja ha valaki eltudná küldeni nekem a bekötési rajzát vagy valamit ami alapján betudnám kötni annak nagyon megköszönném!!! arpy24@freemail.hu
(#) Expedient hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Szép napot!

Előkeveredett a szekrény mélyéből, egy clatronic ar 589 cd nevezetű autós cd. El is ajándékoztam, de a csatlakozóját, nem találom. Nos, megkértek, vezetékeljem ki.
Sajnos, semmi infóm nincs róla... Láttam itt a topikban, küldtetek néhány képet, a csatlakozóról. Nekem is kellene egy kép. (tudom,nagyon lame vagyok)

Örök hálám üldözné azt, aki elküldené nekem is. *
(#) sinumerik hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Szép napot!
Nem tudom, hogy meg oldódott e már a probléma most találtam a cuccaim közt a clatronic AR 687
néhány rajzát. remélem ez is segít. Továbbá ezen az oldalon érdemes körülnézni aki más tipus felől érdeklődne:
http://elektrotanya.com/?q=Audios&page=11
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem