Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Párhuzamos port átalakítása usb-re
Lapozás: OK   1 / 2
(#) btjp hozzászólása Szept 28, 2006 /
 
Sziasztok!

Ismét zseniális ötlet pattant ki a fejemből, persze nem csak úgy a semmiből, hanem konkrét probléma megoldásaként.
Egy olyan kapcsolást szeretnék, amivel csak párhuzamos porttal rendelkező géphez usb-s nyomtatót tudok kapcsolni. Természetesen úgy, hogy jól is működjön.
Tudom, hogy lehet ilyen átalakítókat a kereskedelemben kapni, de szerintem eléggé drágán adják.
Ha valakinek van birtokában ilyen átalakító kapcsolása, akkor ne féljen megosztani. Nagy segítség lenne.

Előre is köszi

Tamás
(#) PCB válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 / 4
 
Szia !

Amit találtam a kereskedelemben kábelt erre a célra
7 euro , majdnem 2000 Ft és tökéletesen kész.
Ennyit megér monyákolás nélkül ha szükséged van rá
szerintem.

Üdv!

Ugye, nem vagyok egyedül
(#) szabi83 válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
télleg nagyon zseniális, de pcboltban tudsz venni 2 ezer körül usb portos karit, pc bontóba meg van 500 ft ért is akkár.. ennyiből amugy sem tudnál kihozni 4 portos karit.

Dos -ból akkarsz nyomtatni usb-n akkor itt a leírás:
[link=http://www.bootdisk.com/usb.htm]http://www.bootdisk.com/usb.htm[/link]

üdv
(#) btjp válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia!

úgy látszik nem érted a problémám!
Van egy számítógép amin van egy olyan program ami csak a LPT (párhuzamos) portra tud nyomtatni, mert még nem használja a windows lehetőségeit.
Viszont a nyomtató meg egy tuti lézer nyomtató, amin már csak USB csatlakozás van.
Tehát, ha a programból nyomtatni szeretnének (ami fontos funkciója a programnak), akkor a program kiküldi a nyomtatandó adatokat a párhuzamos portok egyikére. A windows meg csak néz bután, hogy ott úgy sincs semmi, küldjed nyugodtan, majd akkor nyomtat, ha azt az utasítást kapja, hogy nyomás az usb nyomtatóval.
Ezért kellene az átalakító.

U.i: szoftveresen is meg lehet oldani, de a talált és kipróbált 5-6 program közül egyik sem volt megbízható.
(#) szabi83 válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
de te se értesz engem

veszel 2 ezerért egy usb-s karit + dos alá az usb drv és müxik, de te csak "szenvedj az építéssel" főleg, hogy megbízhatót akkarsz

:wave::wave::wave::wave:
(#) btjp válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Elbeszélünk egymás mellett:eek2:
hiába veszek usb-s kártyát, ha az a szerencsétlen program csakis lpt-re tud nyomtatni, és semmiféle dos-os, windows-os usb-re nem.
(#) Tom Lord válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Itt van egy jó kis leírás és hozzá minden mi szem szájnak ingere: klikk.

Nyákrajzot és tapasztalatokat várok én is.
(nyákrajzom van, de még nem lett lepróbálva, meg hátha van jobb is!)
(#) PCB válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Jól elbeszéltek

itt nézd meg

Ez jó lehet neked nyomtatóhoz 2300Ft
USB -to- PRINTER átalakító, USB 1.1

Üdv !
(#) huba válasza (») Szept 28, 2006 /
 
de neki nem LTP -to- USB kell? mert van egy doszos progrija s egy USP nyomtatoja?
(#) btjp válasza huba hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
dede lpt portot kell átalakítani usb-re
(#) PCB válasza huba hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Nem olvasod mit ir az aki a topikot nyitja

Idézet:
„Van egy számítógép amin van egy olyan program ami csak a LPT (párhuzamos) portra tud nyomtatni, mert még nem használja a windows lehetőségeit.

Viszont a nyomtató meg egy tuti lézer nyomtató, amin már csak USB csatlakozás van.


Néha nem könnyű veletek
(#) szabi83 válasza PCB hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
hát nem tom, de ez a kábel akkor is usb portra varázsol LPT-t... , mert így van... :yes:

a másik meg:
Idézet:
„Támogatott operációs rendszerek: Windows 98SE/ME/2000/XP”


dossal mizu ?
(#) potyo válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
De neki fordítottja kell. Neki a gépén van egy program, ami a gépén levő nyomtatóportra küldi az adatokat közvetlenül, nem mindenféle driveren keresztül. És van neki egy usb-s nyomtatója, amivel nyomtatni szeretne.
Szerintem ilyen átalakító nem létezik. Másrészt az a program nem karakteres felületen akarna nyomtatni? Mert az ilyen közvetlen nyomtatás olyan szokott lenni. Én nem vagyok biztos benne, hogy az usb-s nyomtatók is tudnak ilyen módban dolgozni.
(#) Tom Lord válasza Tom Lord hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Még szerencse, hogy senki nem veszi észre a hozzászólásomat. Ugyanis itt a megoldás a problémára. Nyugodtan beszélgessetek csak tovább...
(#) szabi83 válasza potyo hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
ÉN tudom, de PCB nem
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Srácok! Amúgy jól elvagytok magatoknak? :no:
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
:yes: :yes:
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Ez mi

Üdv !

lptusb.gif
    
(#) dpeti válasza PCB hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
ezek USB portra varázsolnak párhuzamos portot... visszafele az ég világon semmi értelme nem lenne az egésznek, ugyanis az LPT port döglassú, és arra rápakolni egy USBs eszközt ...
(#) szabi83 válasza dpeti hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
én is ezt mondom, mert a nyomtatóba, nem A-s az usb csati(lapos), hanem B-s (kockás)....

üdv
(#) szabi83 válasza btjp hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
amugy milyen prgi ez??
(#) G-Lex válasza dpeti hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
öhhhm...

Tom Lord válaszában egy USB to RS232 szerepel, amúgy a lap alján van USB to LPT is, de az sem jó mivel pont fordítva kellene.

Nem lehetetlen, hogy létezzen ilyen, de elég bonyolult lenne. kellene egy mikrokontroller ami kommunikál az lpt porttal (oda vissza az ack miatt), valamint lenne benne egy USB driver ami az USBvel kommunikál oda vissza, valamint fordít a két eltérő protokoll között.
Közel sem túl egyszerű szerintem egy USB hub drivert megírni... mivelhogy azt kellene emulálnia a nyomtató felé. a párhuzamos porti rész elég egyszerű. Másik kérdés, meg hogy támogatják e az usb nyomtatók a közvetlen karakteres nyomtatást?

Egyetlen megoldást látok:
kell egy nyomtatószerver, amin meg van osztva a nyomtató (így a hálózatról is lehet hjasználni), valamint a programot futtató géppel össze lenne kötve laplink kábellel. emellett kell egy program ami értelmezi a párhuzamosportról érkező adatokat, és amikor minden adat megvan (befejeződött a nyomtatás a program felöl), akkor szépen kiküldi a windows driveren keresztül nyomtatni a cuccot.
Így még akár a formázással is lehet trükközni...
(#) PCB válasza dpeti hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Az GÁZ már mikor a saját szemednek nem hiszel.

Idézet:
„visszafele az ég világon semmi értelme nem lenne az egésznek, ugyanis az LPT port döglassú,”


Nem is a sebesség a lényege

Két kábelt látnál ott ha túl látnál az orrodnál az egyik LPT-USB a másik USB - Printer kábel.

No, de te eldöntötted, hogy nincs ilyen ugyhogy nincs is.

Üdv!
(#) PCB válasza G-Lex hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Miért lenne bonyolultabb LPT -ről USB-re kommunikálni mint USB-ről LPT-re ?

Üdv !
(#) szabi83 válasza PCB hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
[off]én abba hagyom a sárdobálást...

még annyi, A-s usb csatit, hogy dugodbe a B-s portba??

további szép napot
(#) PCB válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Szia !

Sehogy se dugom bele, minek is ?
Hiszen az LPT To USB ugyan az mint az USB To LPT.
Legalább is itt

De én sem szeretnék "dobálni" sem meggyőzni senkit.

Üdv!
(#) Slope válasza PCB hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Na Ti aztán jól tépitek itt egymást

Hogy a fenébe lenne ugyanaz LPT-ről USB-re alakítani, mint USB-ről LPT-re?!?!
A belinkelt eszköz arra szolgál, hogy egy kizárólag PÁRHUZAMOS porttal rendelkező nyomtatót a számítógép USB portján keresztül használhasd. A mai gépekről eltönőben van az LPT port (akárcsak a soros).
Maga a kábel, és a benne lévő elektronika semmi különöset nem csinál, csupán a PC-n lévő driver segítségével egy LPT portot fog emulálni. Ami a PC-nek LPT portként fog látszódni, de USB csatlakozón keresztül. Egyszerűen fogalmazva olyan, mint egy I/O kártya LPT portja, csak mindezt USB felületen teszi.

Viszont olyan eszközt még nem láttam, ami LPT porton emulál USB-t! Vicces is lenne Ennek oka pedig az, hogy a technika fejlődése pozitív irányba halad, nem visszafele. A nyomtató gyártója feltételezi, hogy az user manapság nem használ dosos, meg win3.1-es programokat.
Tovább bonyolítva a dolgokat, az a program szerintem még bőven a karakteres nyomtatás korszakából való, amit a mai nyomtatók már egyáltalán nem értelmeznek. Tehát ha még sikerülne is megoldani az LPT -> USB átalakítást a nyomtató akkor sem tudná, hogy mi a fene van.

Lehetséges megoldás lehet egy virtuális nyomtató telepítése. Ez a virtuális nyomtató egy mondjuk egy PDF fájlba nyomtat. A PDF-et pedig már simán ki tudod nyomtatni. Ez így a legésszerűbb, esetleg cseréld le azt az ősprogramot!

Na hali! További jó vitázást!
(#) btjp válasza Slope hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Sziasztok!

Míg én az igazak álmát aludtam, Ti jól hajbakaptatok.
A program ami nyomtat egy régi könyvelőprogram és adatnyilvántartó. Léteznek olyan lézernyomtatók, melyk kezelik a karakteres nyomtatást is, főleg a kicsit régebbi típusúak, de az újabbak között is van olyan, melyikbe beteszik ezt a támogatást is.
Használtam olyan programot, ami figyelte az lpt portra érkező adatokat és kiküldte az usb-re, csak sajnos véletlenszerűen működött, azaz csak, ha kedve volt és a windows is úgy akarta.
Egy ehhez hasonlót szeretnék, aminek olyan az usb-s véger, hogy belemenjen a nyomtató usb kábele.
De úgy látom reménytelen a dolog
(#) Báddzsó válasza btjp hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
katt
megint katt
ezek a progik arra jók, hogy dosos, karakteres progikból tudsz nyomtatni usbs nyomtatóval, de nem csinálnak az lpt csatiból usb-t...
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Szept 29, 2006 /
 
Slope!

Te vagy a mi emberünk

Végre valaki, aki EGYÁLTALÁN A PROBLÉMÁT ÉRTI a kérdezőn és rajtam kívül

Megnyitásától néztem a topik sorsát, és marha szerencsétlen módon senki sem volt képes egy egyszerű kérdést még megérteni sem...hát ez szomorú

De nem baj, valaki érti, és ez a lényeg
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem