Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   150 / 1162
(#) lutyii hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan analog demultiplexerről, amelynek több mint 8 csatornája van? Ha igen, akkor légyszi osszátok meg velem!
Jelenlegi problémám alapja az, hogy adott 80 analóg bemeneti jel és ezeket AD-re kell kötnöm. Ezt eddig több 4051-es ICvel oldottam meg, de ha lenne több bemenetű DMX akkor kevesebb ICt kellene beépítenem, kisebb panel,...stb.

Előre is köszi!
(#) llaci56 válasza lutyii hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ennek a topiknak a címe: Ez milyen alkatrész?
Vagyis, ha találkozol olyan alkatrésszel, melyet nem tudsz beazonosítani, akkor arra itt kaphatsz segítséget.
(#) FElici válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
"Az milyen alkatrész(?)", amire lutyii kolléga gondolt?
(#) proli007 válasza lutyii hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Hello!
Nyolcvan láb akkor is kell legalább!
DMPX
üdv! proli007
(#) llaci56 válasza FElici hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
No, de ez mi?
Azt tudom, hogy graetz, de hátha többet tudtok róla, mert a barátom nem segít. (Vagy, csak béna vagyok.)
Tehát egy graetz, műanyag tok, 5 mm átmérő, 2 mm a magasság. Felirat: 1053
Jó lenne tudni a feszültségét, ha valaki már találkozott ilyennel.
Köszi!
(#) lutyii válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Köszi szépen a segítséget!

Lutyii
(#) pocok2000 hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
A kérésem a következő: van egy HP ScanJet 4100c scannerem (c6290a), egy idő után megunta a működést. Az áramköri panelen találtam egy E18-as alkatrészt, picit megégve . Ennek az alkatrésznek kellene az adatai, vagy a panel kapcsolási rajza .

Előre köszönöm,
pocok2000
(#) Báddzsó válasza pocok2000 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
fesz védő dióda szokott ott lenni, nem dugtál rá nagyobb tápot mint a gyári? Attól éghetett szét. Mérj rá, ha rövidre van zárva a + és a - akkor forraszd ki és a hozzá való tápjával próbáld ki a szkennert, lehet menni fog. Csak véletlenül se adjál neki nagyobb feszt mert akkor megdöglik. (ha estlég még nem döglött)
(#) pocok2000 válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
TEHÁT: Kiforrasztom és rövidre zárom a helyét .
A gyári táppal használtam végig.
[u]Esetleg tudom valamivel helyettesíteni?[/i]
Köszönöm válaszod.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Bizony-bizony átkötésnek már ott van a zárlatos dióda.
(#) bartisaron hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
A minap kibeleztem egy CRT képernyőt és találtam benne valami olyan alkatrészt, amivel még életemben nem találkoztam. Képet nem tudok küldeni, hogy hogy néz ki, de megpróbálom körülírni. Hengeralakú, a henger két végén egy-egy kivezetéssel és a következőket írja rajta: "2A .
825 J S"
Mi is ez?
(#) pocok2000 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
A helyzet, hogy ez a dióda (vagy ami valójában) után nem megy tovább az áram, úgyhogy szerintem nem zárlat van, hanem szakadás.
Attól még védődióda lehet?
(#) zolika60 válasza pocok2000 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Lehet, ha a nyák is elégett. Forraszd ki és mérd meg a nyákot nins-e szakadás.
(#) bartisaron hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
A minap kibeleztem egy CRT képernyőt és találtam benne valami olyan alkatrészt, amivel még életemben nem találkoztam. Képet nem tudok küldeni, hogy hogy néz ki, de megpróbálom körülírni. Hengeralakú, a henger két végén egy-egy kivezetéssel és a következőket írja rajta:
"2A .
825 J S"
Mi is ez?
(#) bartisaron válasza bartisaron hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Közben rájöttem, hogy a "melyik ez az alkatrész" és az "ez milyen alkatrész" téma nem ugyanaz.Tehát bocs!
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
A képeket nézegetve az is eszembe jutott mert elég furcsán néz ki a felvételen, hogy maga a csatlakozó nem szakadt-e. Eőfordul ugyanis, hogy ahol a belső pöcök össze van szegecselve a nyákba forrasztott lábbal ott kontakt hibás lesz és be is ég. ez okozhatta a védő dióda halálát is. A DSC00070-es képen eléggé úgy néz ki mintha meg volna égve.
(#) Qwert76 válasza bartisaron hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
2A Biztosíték?
(#) llaci56 válasza bartisaron hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
El vagyok maradva... Mi az a CRT képernyő?
Ahogyan én ismerem, az képcső. Cathode Ray Tube (katódsugárcső)
Hogyan lehet azt szétszedni? Úgy tudtam, hogy azt legfeljebb törni lehet...!?
(#) bartisaron válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
A CRT képernyő fogalom alatt az egész képernyőt értjük. A benne levő áramkörökkel együtt. Tudtommal...
(#) bartisaron válasza Qwert76 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Nem vagyok meggyőződve benne, hogy az lenne. Egy ugyanilyen kinézetelű (csak éppen kékeszöld) alkatrészen meg azt írja, hogy:
"914J DH
200 SA V".
(#) proli007 válasza bartisaron hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Hello!
Ha kékes zöld, akkor lehet hogy tekercs. Ló nem lehet, mert annak kettővel több lába van...
Mérni nem lehetne valamit? Mert elég sok alkatrésznek van két lába.
üdv! proli007
(#) bartisaron válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Én most mérni nem fogok tudni, mert az egyetlen ohm-, volt-, ampermérőm beadta a derekát. Legkésőbb ma estig megírom, ha sikerült mérni valamit. Mindenesetre elég nagy méretűek. Mint a hüvelykujjam... (Ki látott már kékeszöld lovat? )
(#) llaci56 válasza bartisaron hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
A képernyő a katódsugárcső leképező része, amin a sugár kirajzolja a képet. Az egész készülék - a kiszolgáló elektronikával - a TV, vagy monitor.
(#) llaci56 válasza bartisaron hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
A képernyő a katódsugárcső leképező része, amin a sugár kirajzolja a képet. Az egész készülék - a kiszolgáló elektronikával - a TV, vagy monitor.
(#) geri199440 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
bocs h itt irok de már non rég nem voltam fenn és nem tudom h hol lehet témát nyitni elöre is kössz a válazst
(#) Banana hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, de első projektemben szeretnék építeni egy vízkőmentesítőt...
Ehhez találtam is megfelelő dokumentációkat(hála a hobbiel-nek), de egy alkatrészt nem találok sehol...(mármint az üzletben) :no:
Ez lenne a 1n4048-as dióda...
Ötlet? Segítség?

Köszi előre is...
(#) titi válasza Banana hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Hali!
Gyanítom, az 1N4148 akar lenni...
(#) titi válasza geri199440 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Mielőtt új témát nyitsz, használd a keresőt (az oldal tetején), hogy nincs-e már egy olyan, vagy hasonló téma, mint amit nyitni akarsz.
(#) Banana válasza titi hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Igen, Én is ezt hittem...
Küldöm a kapcsolási rajzot...
A D2-es dióda lenne.
Szerintem is 1N4148-as...azt is vettem pluszba...
A CAM000825-ös képen a Srác által készített áramkör látható. Minimiális tudásom mellett, Én is 4 egyforma diódát vélek felfedezni...

U.i.:köszi a gyors segítséget!

(#) titi válasza Banana hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Az tuti elírás, 1N4148 lesz...
Következő: »»   150 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem