Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   418 / 1682
(#) Attila86 válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Igen, TN 160 a neve.
(#) bankimajki válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
helló. az ónozás nekem is tetszik, egy 450ml-es flakonból, kb mekkora felületű panelt lehet leónozni?, azt utána már nem kell kezelni semmivel igaz?
(#) Attila86 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
A weboldalamon írtam róla hogy hogyan kell használni. Nagyon sokáig elegendő egyébként egy flakon, mert nem csak egyszer lehet használni mint például a marató savat. Én kb fél éve már ugyan azt a 2-2,5 decit használom és mint látszik elég sok nyák születik nálam. Szóval sokáig elég.
(#) vtnagy válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szépek lettek!
És ez azt jelenti, hogy hamarosan kész az új tápod , vagy ez még csak a tervezési fázis? (ha jól szűröm le a nyákokat)

Üdv
vtnagy
(#) Attila86 válasza vtnagy hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Köszönöm!
Nem, ebből csak 3db panel készült magamnak, a többit megrendelték. Van benne azt hiszem valami tápegység szerűség, de az nem az enyém. Ami magamnak készült ezek közül, az egy automata méréshatár-váltós, 4,5 digites precíziós árammérő. Erről már mutattam korábban itt képeket:
Bővebben: Hozzászólás
Ezek közül három nyák ennek a második verziója lesz (az elsőben egy marék hiba volt).
(#) M.Béla hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Itt a fórumon találtam ezt a végfok kapcsolást és gondoltam megépítem.
Az eredmény kellemesen meglepett nagyon jó kapcsolás mindenkinek bátran ajánlom.

(várom a véleményeket)
(#) M.Béla hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Még egy kép és a kapcsi.
(#) bankimajki válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
elég jól sikerült, de egy kérdés hány Wattos a szinuszos telj-e? Nekem legalább 2*200W-nak tűnik, nem kicsi ehhez ez a trafó, ha meg nincs ekkora tejl, akkor minek akkora hűtőborda?
(#) M.Béla válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Szerintem nagyobb mint 200w, +-60V-ól megy.
Hűtőbordám meg csak ez volt itthon,meg jól is néz ki,és bőven lehűti legalább.


A trafó meg tényleg kicsi egy picit de a nagy fesz miatt tök jól viszi és kicsit sem melegszik.
Nem fért bele nagyobb.
Ezt a verziót csak kíváncsiságból építettem, szerintem el fogom adni, de még így is nagyot szól ám,pedig 170ft-os végtranyókkal nem vártam sokat tőle
(#) M.Béla válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Meg a sok puffer (80.000uF) kompenzálja valamelyest a trafó gyengeségét a nagy impulzusoknál.
(#) bankimajki válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
miért ez valami szub erősítő vagy mi? Én csak azt mondtam, hogy szerintem nincs arányban a trafó fizikai mérete, és a hűtőborda, kivéve ha az erősítő nonstop nagy teljesítménnyel üzemel, de ezt kétlem. De amúgy amint írtam elég szuper lett
(#) M.Béla válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Köszönöm.
Egyébként nem sub, de attól még ugyanúgy vannak elég húzós mély impulzusok ,és igen direkt arra terveztem a túlzott hűtést hogy akár egy egész estés bulit gond nélkül elvigyen.
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
Sziasztok.Mar keszul a JLH-m.20Vtapfesszel es 1-1,5 nyugalmi arammal fog "futteni". A trafo kb.110W-veszteseg.puffernek 4darab 4700µF-os TESLA elkok aluminium kulsovel eleg nagyon lehet hogy kiteszem a doboz tetejere +2x 2200uf. Remelem a modibacsik nem buntetnek meg (megint),de azert a dobozt sajat kezuleg csinaltam. meg kap par sor lakkreteget elore egy kapcsolot es egy potit ami ha minden jol megy fabol lessz vagy alubol.
(#) WaRL0 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Es meg egy par kep.
(#) bankimajki válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
én ezt nem értem, azt írtad, hogy készül, de én csak hozzávalókat láttam, szerintem ide csak akkor tegyél képet, amikor már működik is.
(#) slogan válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Nem értem a bünti tárgyát ! (?)
(#) WaRL0 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Azert tettem kepeket mert a dobozat en keszitettem. Baj hogy feltettem?

Szia
(#) slogan válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Azért -ha nem is tökéletesen -írhatnál helyesebben !
(#) WaRL0 válasza slogan hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Bocsi de en mar nagyon kimerult vagyok am . Ejjel 2kor fekudtem le es reggel 6kor keltem.Es nagyon kimeritto napom is volt.Szoval most az 1x nezzetek el ezt nekem .

No de mar nem offolok tovab mert felek hogy kapok egy "havas" warn-t

Szia.
(#) llaci56 válasza slogan hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Ha valaki, akkor én igazán "háklis" vagyok a helyesírásra, de mielőtt rászólok valakire, meg szoktam nézni az adatlapját, hogy nem határon túli e. Tőlük - azért - nem várható el az a helyesírás, amit magunktól meg kell követelnünk!
(#) dbase hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
Haver klima töltéshez használt precíziós mérlegének befolyt a víz a kezelő gomb fólia alá, és megette a fólia huzalozást. Készítettem panelre egy testvérét, expresspcb-vel, majd printscreen, photoshop tükrözés, és wordbe kinyomtat, vasal, marás és ez let belőle ami a képen van.
Ez a drága készülék romlott el
(#) bankimajki válasza dbase hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
csak egy ötlet, szerintem még kémiai ónozóval ónozd le, mert oxidálni fog, és nem lsz jó a kontakt
(#) dbase válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Ugy is lesz! Csak izibe menőzni szerettem volna! Meg kap kontaksprayt is rá.
(#) SzervízMacska válasza dbase hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Üdv! Így ránézésre eléggé hasonló a kettő, DE: 1. a fóliakábel csatlakozóját hová fogod így felforrasztani; 2. a billentyű-mátrix hiányzó vezetősávjait hogyan fogod pótolni ( esetleg ragasztószalag a nyákra és arra keresztbe egy szál rézvezeték )? Arra mindenesetre nagyon jó, hogy megfelelő-e a méretezés. A kontaktsprayt meg nem fújnám rá, de a Te dolgod...

Üdv.: SzervízMacska
(#) dbase válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
A fóliakábel nem forrasztható, extra vékony kábelekkel lesz összeforrasztva a bill és a központi panel. Most is 2 szál vezeték lóg ki, az a be-ki kapcsolo míg el nem készül.
A hiányos részeken átkötés, vagy nagyon vékony vezeték szigetelt, pl a vékony árnyékolt hangkábel belső meleg ere, vagy átfurva a másik oldalon kerül 1 szál vékony vezeték.
A kicsi lemezek megvannak, ami nyomás hatására átbillen a közepe, az megy a gyári első feliratos fólia hátsó részére ragasztva.
Így is sok időm elmen vele, minden pont x-y méretét lemérni majd beállítani a progiba.
(#) lidi válasza dbase hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Ilyen feladatnál tipikusan kihagyható a nyáktervező program. Elég ha beszkenneled a panelt, vagy jól merőlegesen lefotózod. Kis PS retus és kész is. Szkennelés esetén egyáltalán nem kell bajlódni a méretezéssel.
(#) llaci56 válasza dbase hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Miért nem forrasztható a fóliakábel? Az enyém miért nem tudta ezt?
(#) dbase válasza lidi hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Lidi: elég durván rajta van ragasztó réteg alul felül ami homályosít, vegyszerrel próbáltam mosni, de a fóliát is megkapta. Amugy ezüst szélvédő fűtés javító készlettel bírta 1 hétig.
Laci56: A fóliát nem is próbáltam forrasztani, mert festett vezető réteges a szalagkábel is. Nem fémszálas, szerintem, meg a hő összekapja.
Nem értem a kérdésed: (Az enyém miért nem tudta ezt?)
(#) bankimajki hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
Sziasztok, én inkább most egy intő példát szeretnék bemutatni, amit a mai szerencsétlenségemben csináltam. Na így nem kell vasalásos technikával panelt készíteni. Kapásból 4 hibát csináltam.
Első hiba: kinyomtat rávasal, rájöttem hogy nem méreteztem át, lemos. Itt volt a Második hiba gondoltam alkohollal lemosom kicsit megdörzsölöm és ok. De így nem a legjobb, utána is rendesen meg kellet volna takarítanom. (kapkodás). Harmadi hiba: a vasalót nagy hőmérsékleten sokáig hagytam rajta, ezért kissé megbarnult a rézfólia. És végül Negyedik hiba hosszú ideig őrizetlenül hagytam, és alámart a maratószer. Tapasztalat: Ha csinálsz valamit akkor arra figyelj, és gondold előtte végig, hogy mit is akarsz. Nekem ennél a legelső panelom is jobban sikerült, tehát ez totál csőd.

P1030596.JPG
    
(#) llaci56 válasza dbase hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Mert én már forrasztottam fóliakábelt, de akkor nyilván más fajta volt.
Következő: »»   418 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem