Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   421 / 1679
(#) Amarton hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Rakok én is fel egy kész projektet, amit az apósnak készítettünk együtt a sógorommal.

Ez egy mikrokontroller vezérelt akkumulátor töltő, ami egy az egyben egy átalakított AT-s PC táp. Az alap feszültséget 3 lépésben tudja emelni és maximálisan 8A a töltőáram. Az áramot 0-8 A-ig lehet szabályozni manuális módban. Autómata üzemmódban a lepke akkumulátor karakterisztikával megy a töltés és ennek hatására egyáltalán nincs az akkumulátorban gázképződés.
(#) Amarton hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Pár kép még a belsejéről.
(#) bankimajki válasza Amarton hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Egész ügyes, főként a panelon elhelyezett Ne dobd a kukába jel tetszett. gratula hozzá.
(#) Action2K válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Engem az egyedi műszerszámlap fogott meg.
(#) zenetom válasza ABU hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Gratula...
Teljesen bal oldalt az milyen trafó? Miből bontott? Mint ha nekem is olyan lenne.... tudnál róla képeket felrakni?
(#) JZoli válasza Amarton hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Ez nagyon jó lett. A rajza, esetleg a mikroprocesszor progija publikus? A műszerszámlap nekem is tetszik, mivel készült? Tényleg szép munka lett!
(#) Amarton válasza JZoli hozzászólására (») Jún 3, 2009 / 3
 
Köszi.

Nem terveztem, hogy a programot publikálom. A nyák terv meg program nélkül nem sokat ér

A műszer számlapja frontdesigner 3-al készült.
(#) mark.budai válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Hát ilyen "kincset" nem is szabad a kukába dobni! Csatlakozom Action2K-hoz, és JZoli-hoz, nagyon tetszik a számlap.

Zoli: A Frontdesigner, ha jól tudom, Nekünk is megvan.
Amarton: A legelső kép az milyen programmal van? Eagle?
Zenetom: Az egész egy PC AT táp, abban van ilyen trafó. Abba van az a kis panel beépítve. Az alsó panel az gyári.
(#) zenetom válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Az a trafó PC tápban??
Nem túl nagy ahhoz?

trafó.JPG
    
(#) Amarton válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Ahogy mondod, az első kép az Eagle-ban rojzolt nyákterv povray-el generált 3D képe.
(#) mark.budai válasza zenetom hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Bocsi, másik képre gondoltam! Azt hittem , hogy Amarton-nak írod, nem is figyeltem azt, hogy kinek válaszoltál.
(#) rszegedi válasza Amarton hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Nagyon ötletes kis töltő. Kár hogy nem akarod publikálni a programot,biztos sokakat érdekelne. Esetleg csak HEX file?
(#) Amarton válasza rszegedi hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Még meggondolom. Lehet írok belőle egy cikket, hogy hogyan kell a PC tápot úgy átalakítani, hogy az áramot és a feszültséget is lehessen szabályozni, és ne legyen benne diszipatív elem. És akkor a kontrol panelt és a hex fájlt nyilvánossá teszem.
Most kezdtem bele a fejlesztésébe egy labortápnak, ami szintén PC tápból lesz átalakítva. 0-20V és 0-5A szabályozható. És alapból ugye szimmetrikus feszültséggel.
Jó lesz majd erősítőket éleszteni
(#) djyuri válasza Amarton hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Szívesen fogadjuk.

Kiváló munka!

Gratulálok!
(#) Kovidivi válasza Amarton hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Szerintem még támogatást is kapnál! Egy ilyen tápra mindenki vágyik!
Üdv!
(#) Qulecc hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok! Mostanába elkezdtem az elkezdtem az elektronikával valamilyen szinten foglalkozni. Az évvégi éves munkámnak utánépítettem a spektrum analizátort. Egy hete lett kész. Kép is lesz hamarosan-
(#) 18david18 hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült az LPT Oszcilloszkópom, amely a számítógép LPT (nyomtató) portján keresztül kommunikál. Csak két LPT üzemmódban használható, az ECP-n és az EPP-n. Az áramkör legfőbb alkatrésze egy 8bites Analog/Digital konvertáló a TLC0820. A mintavételezés kb. 300-400kHz. Méréshatárokat 0,2V; 0,5V; 1V; 2,5; 5V; 25V között állíthatjuk. Maximálisan 100V köthető az áramkörre. A bemenő ellenállás pedig 1MOhm. Az áramkör elsőre tökéletesen működött. A számítógépen az LPTScope nevü programot használom a mérésre.

Az építésről készült képeket itt lehet megtekinteni.
Ha szükséges, kapcsolási rajzot, NYÁK tervet, beültetési rajzot tudok csatolni.
Üdv!
(#) (Felhasználó 25054) válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Szia! Ez a szkóp folyamatosan tud mérni mondhatni real time-ba vagy ez is egy darabig tárol és utána meg lehet nézni? Bocs ha egyértelmű a kérdés csak nem nagyon értek ezekhez.
(#) 18david18 válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Szia!

Igen, ez a szkóp tud mérni folyamatosan is, de akár meg is állíthatod
(#) valve válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Szuper lett a kis Oszcilloszkópod! Épp most nézem bővebben...
(#) vtsoftware válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Grati hozzá nagyon jól néz ki.

Nekem is van egy ilyenem, de nekem az "alap" verzió csak nem működik, és nem tudom miért, de lehet hogy ezt majd én is megépítem.
(#) Action2K válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Apám! Videokazetta tokba dobozolni :eek2: Neked aztán van fantáziád! Király lett! Látom a kézi nyákrajzolgatáshoz is van türelmed.
(#) sándor válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Szia! Gratulálok! Minőségi munka!
Hozzávetőlegesen mennyiből jött ki az elektronikája? Érdekelne a- "kapcsolási rajz, NYÁK terve,és a beültetési rajz"
(#) vtsoftware válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Tényleg. Most hogy nézem a képeket tényleg videókazetta-tartó. Mekkora. Ez nagyon nagy.
Remélem nem haragszol meg ha ez az ötletet én is "ellopom", ez nagyon tetszik. Kis kompakt dobozka...

"sándor": kapcs. rajzot meg a többit megtalálod a honlapján. Honlapot meg az adatlapon
(#) 18david18 válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Bármit nyugodtan felhasználhatsz
Igen ez egy régi, de nagyon masszív videókazetta tartó doboz volt. Az előlapot a Front Designerrel terveztem, amit szintén le lehet tölteni a honlapomról akinek szüksége lenne rá.
(#) zolika60 válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Gratulálok nagyon jó lett. Egy kicsit kötözködnék, hogy a következő még jobb lehessen. Beültetés előtt okszid mentesíteni kellett volna a nyákot. Esetleg elő ónozi akkor szebbek lennének a forrasztások. De ez tényeg csak kötözködés írígységből, mert én is évek óta tervezem, hogy építek egyet de valahogy sosem jut rá idő.
(#) 18david18 hozzászólása Jún 5, 2009 / 1
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek!

Sok munka volt vele, főleg a NYÁK kézi megrajzolásával és persze a dobozolással is. Több üzenetet kaptam a szkóppal kapcsolatban. Nyugodtan lehet kérdezni itt a fórumban vagy üzenetben is.
NYÁK tervet, Beültetést, Kapcsolási rajzot, LPTScope programot a honlapomról le lehet tölteni.
Bővebben: Link

Sziasztok!
(#) bladika hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is összedobtam egy kis áramkört ma.
Ez egy DC/DC konverter amit ezért építettem, mert a régebben itt bemutatott általam épített GPS/GSM autó riasztó 300mA fogyasztott és ezzel leszívta az autó akkumulátort.

Ennek a lényeg, hogy kb. akkora mint a TO220-as tokozás, persze kicsit vastagabb ezért a sima 78L05 helyére befér.

Továbbá kiegészítettem még akku merülés elleni védelemmel is, ami annyit takar, hogy az akkumulátor kb. 50%-os töltöttsége alatt egyszerűen lekapcsol a DC/DC kimenete.

Ja és a lényeg! Most 10-15mA fogyaszt a riasztó!
(#) zoly15 válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia!
Nagyon szép lett, csak gratulálni tudok!
De ha szabad megtudni, miért kézzel rajzolsz ha ott volt a maszk?

Üdv!
(#) 18david18 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia!

Köszi!
Hát az igazat megvalva, még nem készítettem más módszerrel NYÁK-ot. Szeretnék venni a közeljövőben lézernyomtatót, műnyomópapírt és vasalásos módszerrel készíteni a NYÁK-okat.
Következő: »»   421 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem