Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   12 / 581
(#) szepi003 hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
sziasztok. Egy indesit mosógéphez W105 TX EX tip.keresek ,hibakód táblázatot.Jelen esetben a prog.kapcsoló körbeforog,fölvesz vizet, majd k szivattyúzza.A led 8-at villog.Mi lehet a hiba. szepi003
(#) imikee10 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Hello
Ezt találtam róla:
F8 — FŰTŐBETÉT NEM FŰT / VÍZSZINTSZABÁLYOZÓ ÜRESBEN BERAGADT

1. Ellenőrizni a CN1 csatlakozó érintkezéseit a kártyán.
2. Ellenőrizni a fűtőbetét csatlakozásait és a folytonosságát.
3. Ha rossz, kicserélni a fűtőbetétet.
4. Ellenőrizni a vízszintszabályozót és bekötését.
5. Ha rossz, kicserélni a vízszintszabályozót.
6. Kicserélni a kártyát.

Jártam már úgy én is idesitnél hogy a vízszintszabályzónak a légcsapdája volt elkoszolódva. Olvass vissza és le van írva hogy mi is az.
Sok sikert
Üdv Imi
(#) szepi003 válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Hello Köszönöm hogy válaszoltál,közben megoldódott a probléma. Az összes csatlakozást megmozgattam a vizszint szabályzó is kapcsol.A kártyán az eeprom már foglalatba volt ezért kivettem,és átöltöttem egy másik eepromba ,de végül mindkettővel működik kösz : szepi003
(#) Nagycur hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Elektrolux EWT 9120W mosógépem. Ebbe keresnék vezérlőpanelt. Van esetleg valakinek?
(#) hzsolt77 válasza Nagycur hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
A mi mosógépünk programkapcsolója kigyulladt,
vele a fűrdőszoba,a ház felső szintje meg full kormos lett.
Még jó hogy a műhelybe volt poroltó.......de voltak a tűzoltók is.
(#) rucus hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool AWT 5098 4 mosogépünk. Mostanában azt csinálja, hogy mosás közben egyszer csak leáll, a víz forró benne, a programkapcsoló nem mozdul, aztán csak kikapcsolni lehet. Visszakapcsolás után néha tovább is megy, megcsinálja a programot, de a kiszedendő ruhák is szinte forrók!

Az itt leirt tisztítások (légcsapda) segíthetnének?
(#) dbase válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Ugye nem akarod megjavítani? Sajnálatos esemény!!
(#) zolika60 válasza rucus hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Ez inkább hőérzékelő vagy hőfokszabályzó probléma ehet. Nem érzi, hogy elég meleg a víz.
(#) zoz11 válasza rucus hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Hello
Ha ez a jelenség akkor, a fűtő valószínűleg folyamatosan kapja az áramot, és mikor meg túl fűtött lekapcsol a hő korlátozó és nem engedi tovább a program kapcsolót. A program kapcsolóban szokott össze égni a fűtőnek az érintkezője, mivel az kapcsolja az áramot neki nem pedig az elektronika.
Ha esetleg annyira rossz a program kapcsoló akkor, nekem van itthon egy két darab.
Üdv.
(#) rucus válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Köszi a válaszokat.

Akkor elösször megkeresem a hőérzékelőt (milyen határok között van az OHM értéke?), majd a szabályzónak is nekiállok, gondolom valami relé-szerűt kell keresnem rajta.


Zoz11, lehet, hogy élek az ajánlatoddal....
(#) zoz11 válasza rucus hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Hello
A hő érzékelő ellenállása maximum 22-23kOhm lehet ezeknél a típusoknál, ezt a fűtőbetét mellett találod meg, ha minden igaz akkor ezekben nincs külön hő korlátozó sem.
A szabályzást maga az elektronika csinálja nem pedig mechanikus eszköz(hőfokszabályzó) mivel amit tekergetsz az elején az csak egy sima poti, ami az elektronikának adja a jelet.
A fütő betétet meg maga a program kapcsoló kapcsolja, amit nem úgy kell elképzelni mint egy Energomatét például, hanem ebbe a kapcsolóba van 2 vagy 4 érintkező ami nagy áramot tud kapcsolni(fűtő, meg egyben a főkapcsoló is). Ezenkívül van benne egy encoder is ami pedig a kapcsoló helyzetét adja a procinak, és abból tudja hogy mit kell neki csinálnia.

Mekkora a max centrifugája? Mikori a gép? Csak a beazonosítás végett…

Üdv.
(#) csatalo hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Zanussi fa623-ról egy kapcsolási rajzot keresek ,mert a vezetékek le vannak róla tépve
(#) rucus válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Szia!
Nagyon köszi a kimerítő válaszodat, de megoldódott a probléma (a gép egy ismerősömé, csak a hétvégén jutottam el hozzá). A gép hozzáférése miatt le kellett kötnöm a gépet a sarokszelepről és akkor derült ki, hogy a csapban (az a negyedforgatós tipus) eltörött a betét és beállt úgy, hogy bármely állásban nyitva volt és fél sugárban folyott (még jó, hogy a gép és a cső bírta….). Gondolom ettől zavarodott meg a gép. Csere után OK lett, nem beszélve az örömről.


(#) kolok hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Helló!

Nekem kellene egy INDESIT WIDL 146DE típusú (LVA2000c) mosógép vezérlőpanelje. Teljesen szét van égve. 3 éves. Bármilyen megoldás érdekelne. Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.
(#) EWT hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő problémában. Nekem van 1 Elektrolux EWT1010 mosógépem, és a problémám az, hogy nem centrizik, a vizet kinyomja, és a dob is forog, de nem indul be a centrifuga. THX.
(#) zoz11 válasza EWT hozzászólására (») Jún 18, 2009 / 1
 
Hello
A légcsapdát nézd meg, majdnem biztos hogy ott lesz a gond. Azt hogy hol van meg hasonlók, azt meg megtalálod ha vissza olvasol 1-2oldalt...
Üdv.
(#) zoz11 válasza kolok hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hello
Elvileg nekem van itthon felújított belőle.
Mennyire van szétégve? Mert ha a proci jó, meg az eepromja akkor még menthető, ha csak nem kigyulladt a panel.
Üdv.
(#) EWT válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia,
Tegnap levettem a burkolatot, és oldalt lehuztam 1 vékony szürke csövet, ami a dobhoz rögzitett átlátszó műanyag üres tartályhoz vezetett, belefujtam. Jelenleg most tökéletes. Azt nem tudom biztosra, hogy ez e a megoldás. Köszönöm a segítséget.
(#) zoz11 válasza EWT hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
A dob alján az a légcsapda amit írtam, lehet hogy volt valami kosz a csőben, sokszor van ilyen
(#) kolok válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
A panel teljesen dög. A relék is szétégtek benne.
(#) kolok válasza kolok hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hy! Ha lenne neked ilyen panel, vagy tudnál szerezni, akkor lehet érdekelne egy. köszi

Üdv!
(#) zoz11 válasza kolok hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hello
Először is kéne róla egy kép, utána pedig egy pontos típus ami a panelon van meg ami a műanyag burkolatán található, egy gép típus és ez gyártási idő. Ezek alapján tudok utána nézni a dolgoknak.
Üdv.
(#) komorai hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Már átböngésztem az előzményeket, de sajna nem találtam a megoldásra...
Van egy Samsung R843 tipusú mosógép és a köv. hibát produkálja:
Mikor elér az öblítéshez vagy nem akarja kiszivattyúzni a vizet (ez csak egyszer fordult elő) vagy ha ki is szivattyúzza akkor az istennek nem lép tovább és olyan mintha csak üresen pörögne a szivattyú.
Ha viszont jó erősen belefújok a leeresztő csőbe akkor megy rendesen.
A jellemzőbb mondjuk inkább az hogy kiszivja a vizet, de olyan mintha azt érzékelné hogy még van benne és küszködik is vele rendesen ilyenkor ha belefújok párat akkor egy minimális vizet még kinyom és továbblép a centrifugálásra és minden ok...
Mint már írtam átnéztem az előzményeket és ellenőriztem én is a légcsapdáját hátha az lesz a bűnös, de nem segített.
Aki tud légyszi segítsen.
Köszi előre is.
(#) kolok válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hy! Köszi. Esteleg egy teljes kapcsolási rajzot nem tudnál szerezni nekem a mosógépről?
Előre is köszi!

Üdv.
(#) karcsi1985 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy Indesit W105tx(ex) mosogepem ami mar vagy 7 eves. A problema vele hogy nem akarja ki szivatyuzni a vizet. A lefolyot meg a szurot kitisztitottam. A szivatyut is kiszettem kiprobaltam es megy. miutan visszraktam megint ment par napig utanna megint nem szivatyuza ki a vizet. megint szetszettem osszeraktam es megint megy de nem tudom meddig fog menni.
Segitseget kerek hogy mi lehet a problema.Elore is koszonom a segitseget.
(#) imikee10 válasza karcsi1985 hozzászólására (») Jún 29, 2009 / 1
 
Szia
Cseréld ki a szivattyút mert ki van kopva a tengelye. Kézbe lehet hogy működik de a víz súlyától pedig szorul.
kb 2000-3000 Ft-ért kapsz egy jót ami megint elmegy 7 évig.
Üdv Imi
(#) karcsi1985 válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Koszi szepen a gyors valaszt. kicserelem es megmondom a hogy hogyan megy.
(#) Atus válasza karcsi1985 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Üdv!
Nekem tegnap merált meg a szivattyúm egy AWT2274-ben(vagyis remélem, hogy nem a programkapcsoló)
szét még nem szedtem, mert nem vágom annyira technikát
Ez is 7 éves lett most...
(#) Atus válasza Atus hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szétszedtem....
A szivattyú égett le...
Nem tudjátok véletlen, hogy hol lehet a neten rendelni?
Köszi
(#) Atus válasza Atus hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Vagy tekercseltessem meg?
Következő: »»   12 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem