Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100W-os végfok építése
 
Témaindító: marco, idő: Aug 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) agressiv válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Na persze. De a zene hangja nem csak a dinamikától, és a zajtól függ józsika
Arról nem is beszélve, hogy a zaj rendszerint nem a végfokból hanem az előfokből, jön ami ugyanúgy zajos. Magában az analóg végfokban semi zaj sincs, feltéve, ha jó a kapcoslás és a tápszűrés is megfelelő!
(#) Doncso válasza agressiv hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Idézet:
„Magában az analóg végfokban semi zaj sincs, feltéve, ha jó a kapcoslás és a tápszűrés is megfelelő!”


Ezt te hol olvastad? Minden analógban léteznek zajok, az más dolog, hogy a szintje elviselhetően alacsony.
(#) agressiv válasza Doncso hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ha nincs a végfok bemenetén semmi jel akkor még ha nekinyomom is a fülem a hangszórónak akkor sem hallok semit. Ez nekem éppen elég. Zajok persze vannak benne, de ha nem lehet hallani akkor nem hinném, hogy sokan nyomna a latba.
(#) tomcsibacsi hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valamilyen jó erősítő kapcsolást egy 100W-os hangfalhoz, ami 4-8 Ohmot bír? Jó lenne, ha tudnátok hozzá különböző védő áramköröket is ajánlani, illetve még ami szükséges hozzá

Üdv, Tamás
(#) Action2K válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Szia!

Most mindenki elkezdi majd javasolni a saját beváltját, s nem leszel előbbre. Azt kellene megírnod, hogy mennyit szánsz rá pénzben, milyen műszereid vannak az élesztéséhez - beméréséhez...
Milyen hangzást szeretnél (félvezetőst, csövest), milyen a hangfalaid érzékenysége, Hi-Fi, vagy hangszererősítő lenne.
(#) Norberto válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Én pedig elsőként, ajánlom a HobbiElektronika oldalon lévő összes létező erősítős topik és cikk elolvasását, kezdd mondjuk jelen topikkal!
(#) zsa hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok .

egy nagyon olcsó 100w-os egycsatornás végfok kapcsolást keresnék.

Láttam itt már sokat , de nekem a legolcsóbb kellene nekem.

Köszönöm előre is...
(#) Doncso válasza zsa hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Akkor valami TDA IC-s kell neked. De az ugye olyan is, olcsó húsnak......
(#) zsa válasza Doncso hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Értem olcsó és sz....,, de még is mi a gond ezzekkel...

Zajos, torz, vagy?

Legalább 50 watt-ot tisztán torzítatlanúl szóljon..
(#) lapose válasza zsa hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!

Ha tranzisztoros kell, akkor a Rádiótechnikás, ha IC-s akkor TDA7294.
(#) Doncso válasza zsa hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Zajos, torz, szerintem nem szép a hangja, a freki átmenete sem egy hifi, stb stb, (jó példa a FIRST és a SONY hifi közti külömbség) ha olcsó kell és jól szóljon akkor ajánlom figyelmedbe a VF2-t, arra még KDmester is áldását adja, és rém egyszerű kapcsolás.
Vagy nézd meg az apróhirdetésbe, ott találsz olcsó és jó erősítő paneleket.
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
A helyedben meghallgatnék egy jól megépített 7294-et. Szerintem nem zajos, nem torz, és nagyon-nagyon lehet kínozni. Van neki topikja, nézd meg! Mire kéne? Bulizni? Mert arra pont jó :yes:
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Nem kimondottan bulira mert 100w-t az arra néha kevés de gondoltam otthonra hátércsörgőnek félterhelésen szerintem egy 100w-os erősítőnek nem nagyon kellene torzítania...

A lényeg kb 50w átlagosan szépen szóljon .
Mert eddig akárhány erősítőt is használtam mindig 3/4 terhelésnél már valami máskép szólt..
(#) Milan90 válasza zsa hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szerintem csináld meg a VF2-t. Ahhoz képest, hogy milyen egyszerű, nagyon szép hangja van.
7294-et meg semmiképpen. Annyira "hideg" hangja van, hogy már zavaró.
A VF2 ugyan bonyolultabb, de szebben szól, és könnyebben javítható.

Idézet:
„Mert eddig akárhány erősítőt is használtam mindig 3/4 terhelésnél már valami máskép szólt..”
Ekkora kivezérlésnél még nem szabadna egy erősítőnek annyira másképp szólnia. Inkább a hangfal volt az.
Ha jó erősítőt akarsz, építs Alexandert ! Na jó csak vicc volt.
(#) Kovidivi válasza Milan90 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ne "szidd" le ennyire a TDA7294-et! Van, akiknek (nem is kevés embernek) pont ez a tisztaság tetszik... A védelmekről nem is beszélve (hő, túlterhelés, rövidzár, stb...). Üdv!
(#) martin96 válasza Milan90 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szia!
A tda 7294-nek csak akkor rossz a hangja amikor van rajta bemeneti kondenzátor.Ha nincs rajta mint nekem sokkal jobban szól mint egy vf2-es.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ha így tapasztalad, akkor lehetséges, hogy többféle típusú kondenzátorral tesztelve lehet változtatni a hangzásán.
(#) boliver válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Nem mert a tda 2030-as icnek + - 9...16 v kell és csak olyan táp jó ami ezt kiadja és a számítógép táp csak sima 12 voltot ad
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
de én eggyáltelán nem raktam bemeneti kondenzátort az mindig mindennél kifelejtem.
(#) magam hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
Most megkérném azokat akit értenek az erősítőépítéshez hogy most ne csapkodják a fejüket a falba
nos van egy stabilizált 24V-os tápom :2*110V (220V)
és 2*24V 35 VA.ebből építenék egy kis erőlködőt:
kérdés:végfokból hogyan kell erősítőtt építeni? egy nagyonegyszerűre gondoltam a táp már megvan és működik sajnos én nyákot nem tudok készíteni hozzá nem kell túl bonyolult kapcsolási rajz lényeg hogy múködjön.
(#) CIROKL válasza magam hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Idézet:
„végfokból hogyan kell erősítőtt építeni?”
Abból már nem kell mert a végfok az maga az erősítő
Idézet:
„nyákot nem tudok készíteni”
Háát szerintem rossz helyen tetted fel a kérdésedet , a kezdő topikban kellett volna ezt kérdezni!
(#) magam válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
én azt mondtam hogy hozzá nem tudok gyártani nyákot de megnézem hogy hogyan kő.
és köszi a végfoki felvilágosítást de kapcs rajzot tudtok rá?? majd később felbővítem.Egy olcsó egyszerű végfokkal amit könnyen meg lehet szerezni és bírja a 24V-ot.
(#) CIROKL válasza magam hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Gyere át ebbe a topikba mert a kérdéseddel nem jó helyen jársz !
Idézet:
„2*24V 35 VA.ebből építenék egy kis erőlködőt:
No már most ebből kiindulván 100 Wattos erősítőd ebből nem lessz ! Elsődlegesen ezt nézd meg hátha találsz magadnak megfelelőt ? de a 35 va-as trafóval erősítőt nehéz lessz , esetleg valami picike teljesítményűt ha találsz
(#) Kovidivi válasza magam hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Üdv!
TDA2030 szimpla táppal, 2x15W kimenő maximum, dualmono felépítésben. Megfelelő?
(#) djgombi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Tda2050 talán jó lenne.
(#) ImiDj válasza djgombi hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Látom egy hullámon gondolkodunk.Én is ezt javasoltam neki
(#) Kovidivi válasza djgombi hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Végülis teljesen mindegy, a két IC felépítése hasonló, maximum strapabíróbb a TDA2050, viszont drágább is picit. A lényeg, hogy 35VA-es trafóból max. 2x12-15W fog lejönni, vagy 1x22-30 csúcsokban. Körülbelül...
(#) magam válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Helló.
nekem szuper.nem a nagysága a lényeg
(#) Horesz956 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
valaki tudna nekem segíteni? van 2 db 100w-os végfok modulom meg 1 2*45w-os múgy kaptam őket a nyákra rá van írva hogy hobbi elektronika és nem találok róla se lerást se kapcsolási rajzot mert szeretném tudni hogy mi kell még hozzá amúgy bd 245 és bd 246os végtranzisztorok vannak benne aki tud segítsen pls.
(#) Orbán József válasza Horesz956 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Persze, hogy lesz segítség, csak legalább néhány fotót, ne csak ennyit: van egy négykerekű autóm és akad a kuplung, de benzinnel megy, mit tegyek.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem