Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   431 / 1679
(#) bladika válasza slogan hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Két oldalas nyáknál mókás tud lenni amikor a furatok egy része ebbe az irányba, a másik abba az irányba, a többi pedig egy harmadik irányba dől! Nem kell mondanom, hogy akkor kicsit sem passzolnak a forszemek a két oldalon. A fúrás irányából tökéletes, na de a másik oldal!
(#) Kicsa hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Minap fejeztem be deguss által publikált feszültségőrt,ami itt a honlapon található.
proli007 kolléga segítségével 24 V-ra méretezett,illetve kapott egy 'hűtőtáska meghajtó fokozatot' ,ha a feszültség ok,akkor hűtsön csak. (20.9 V-nál kapcsol le,itt még el lehet indítani a gépezetet).
A nyákon látszik hogy első verziós,sajna az LM324 2 lába megkeveredett,a vasalás sem lett tökéletes illetve a ledek foglalatba tuszkolásánál még a vékony fólia is néhol feljött. De nem baj,mostmár ilyen lesz,kis 'fejvakarás' után életrekelt és remélem hogy innentől nem lesz vele probléma. A doboz eléggé minimáldizájnos lett...

Köszönet illeti deguss -t a kapcsolási rajzért és proli007 -et aki az átméretezésben segített!
(#) gtk válasza Kicsa hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Jo! De nem kellett volna kinai modra ossze szilikonozni szerintem.
(#) Kicsa válasza gtk hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Egy célt szolgál : ha véletlenül annál fogva lenne meghúzva - rántva,ne szakadjon ki a kábel. Sajnos ilyen kábelmegfogó kivezetésem nem volt,csomót pedig nem tudtam rá kötni belülről.
Egyébként pedig igazad van sajnos,de jobb ötlet nem jutott eszembe.
Üdv Kicsa
(#) vzoole hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Mostanába készült hangra villantó airsoft fegyverhez (esti játékokhoz).
Kb. 5Ft-os méretű a panel.

Tervek
(#) vzoole hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Skori féle állítható áramgenerátor power LED-hez.
Remekül működik elsőre

(a sárga vezeték egy tervezési hibát oldott meg )
(#) vzoole válasza vzoole hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
LINK lemaradt... (legalsó IC-s kapcsolás)
Skoriweb
(#) Hujikolp válasza vzoole hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szép lett!
Most már jól működik? Bevált a két fokozat?
(#) gtk válasza vzoole hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szepek
(#) vzoole válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Köszi!
Láthatóan jobb lett két fokozattal, de éles teszt még nem volt meg
(#) Ballage válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Az előerősítője rendesen működik? Mi a hibajelenség?
(#) klemo86 válasza Ballage hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
A Vycsis-félével megépült egy, akkor "kockázott" (értsd: minden képpont megjelent), utána megépült egy másik, és akkor is ezt csinálja, a programot kell majd variálni, ez biztos! Saját üdvözlőképernyőt kreáltam neki, ez még jó is lehetett, viszont volt benne 2 olyan rész egymás után, hogy "Inicializálás...", ebből az egyiket azonnal kivettem, szerintem ott történhetett valami, ahol szétcsúszott az időérzéke
Az eredeti programmal fogom megnézni majd, ha lesz egy kis időm, de elég valószínű, hogy azzal működni is fog!
(#) vicsys válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Idézet:
„A Vycsis-félével megépült...”

Vicsys (min Vic-system) a nickem. Tényleg annyira bonyesz ez a név?
(#) klemo86 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Elnézést, nem tudtam
Viszont feltűnt, hogy valami nem jó, így utólag, és rögtön tudtam is, hogy mi csak akkor már nem tudtam módosítani a hozzászólást...
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Ide is régen tettem be valami kreálmányt. Most felteszek egy megrendelésre készült szerkezetet. A lényege, hogy van egy infra sorompó, ami egy tolóajtó előtt van és ha kinyitják az ajtót, akkor fel kell kapcsolnia a világítást. A már meglévő sorompóhoz kellett csinálni egy kis áramkört, mai ellátja stabil 5V-al és a relé meghajtását kellett megcsinálni. A világítás, amit kapcsol 3 fázisról megy, ezért a sok sorkapocs és az ilyen relé. Szerintem egész jól sikerült.
(#) borvendeg válasza vzoole hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Hello!
Én is airsoftozok. Te hova tetted ezt a fegyón? Milyen fegyód van?Kapcsolási rajzot tudnál adni?
(#) vzoole válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Fogtam egy 10 centis műanyag csövet ami pont ráment a lángrejtőre, majd mindent ráragasztottam (elem, áramkör).

Vettem egy másik 10 centis csövet amit rá tudtam húzni az egészre és abba szereltem a led-eket belülről kifelé. Vezetékkel bekötöttem a led-eket és ráhúztam a csövet.

Nem a legigényesebb, de este úgyse látni meg ez csak tesz változat volt. Majd az egészet egy hangtompítóba építem.

Fegyverek: M4A1, LR300

A kapcsolási rajzról és a paneltervről ott a link a hozzászólásomba.
(#) TavIR-AVR hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Végre sikerült elkészülni az ATMega128 alapú demo processzorlappal. Ez a Arduino Mega, Arduino 168 lapokkal is kompatibilis maradt olymódon, hogy közben a Wiring (M128 alaprajz) is a kompatibilitási listán maradt...
A táp automatikus átkapcsolását is sikerült megvalósítani!

Egy kis cikk róla: AVR-Duino 128
(#) gtk válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Klassz !
(#) t-dani hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Elszakadt 4 százados manganinhuzalból készített speciális ellenállás pótlása/helyettesítése 0603 méretű ellenállásmátrixszal.
(#) Manyoc válasza t-dani hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Nem semmi. Hanyadik ellenállásnál kezdted unni a forrasztást ?
(#) Manyoc hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Múlt hétvégére terveztem, de csak most jutott időm befejezni a labortápom dobozolását. Sajnos nem találtam itton megfelelő csatlakozókat az előlapra, ezért egyenlőre nincs előre kivezetve a szabályzott fesz. Az AT tápot is meghagytam, jól jön az még.
(#) t-dani válasza Manyoc hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
A képen lévő mátrix 256 db ellenállást tartalmaz (16 x 16). Holnap is alkotnom kell egy ugyanilyet délelőtt, mert a szkópban 2 ilyen, egyforma ellenállás szükséges.
(#) szabi83 hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Délután áltam neki, ez lett belőle.. nem nagy valam

- feszültség szabályzó motorba
- 5V stab ic

Szabi
(#) vtnagy válasza t-dani hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Elég türelmes ember lehetsz, ha ennyi ellenállást ilyen szépen be tudsz forrasztani
Amúgy nagyon jó lett szerintem, grat hozzá

Mennyi ideig tartott ezt így mind beforrasztani?
(#) Attila86 válasza t-dani hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Hát ez tényleg unalmas lehetett.
De miért kell 256db ellenállásból állnia? A teljesítmény miatt? Akkor meg miért nem tettél be csak mondjuk 10-20db 0,6W-os ellenállást, vagy 1-2db 5 vagy 10W-osat? A hőmérsékleti együttható miatt? Vagy mert ilyen vékonynak kell lennie az ellenállásnak?
(#) peterpan válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
A szkóp függőleges erősítőjének jobb frekvenciaátvitele miatt indukciószegény ellenállás javasolt. A hozzáférhetőség/ár nehézségei miatt, -no meg korszellem- inkább nagyüzemileg barkácsolták ezeket az ellenállásokat, i tak dalee...
Engem inkább az érdekel /hasonló cipő/, hogy miért nem 1206os 1/4Wos smdkből kreáltál?
A nyák érdekelne.... Te hogy csináltad? mármint a mátrixot...
(#) MolnarG válasza peterpan hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Én úgy látom nincs nyák...
(#) gtk válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Igenyes
(#) Tomi20 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szerintem a kép alján látható huzal ellenállást szeretné kiváltani, és lehet, hogy nem fér el vastagabb ellenállás.
Következő: »»   431 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem