Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó készítés - hangosításra
Lapozás: OK   2 / 3
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Jan 26, 2006 /
 
Nem rossz elgondolás. az audió technika elsősorban kísérletezésen alapul! Persze egy körülbelüli tervezés segíti, gyorsítja a munkát.
(#) josephx válasza deguss hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Mindenkinek köszönöm a jó tanácsot sokat segitetetek örülök neki :yes: ezel a témava többet nem kell hogy segitsetek meg van amit akartam .
(#) dr_uhu válasza 021 hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Üdv!
Szerintetek a régi tesla és a blaupunkt hangszórók milyen minőséget nyújtanak? Még anyámé voltak gyerekkorában és még jók.:yes: Azért kérdem mert nincs nagy összehasonlítási alapom.
(#) dr_uhu válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Esetleg hogy tudnám megoldani azt hogy van egy olyan hangszóró amit mindkét kimenetre rákötnék , de nem veszítem el a sztereo hatást. (persze külön erősítő nélkül)
(#) tajfoon hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
Most építem az első hangfalaimat.
Elsősorban hangosításra szánnám őket és szeretném kikérni a véleményeiteket.

80 literes zárt egyszrű fogácslap hangdoboz lenne
a következő hangszórókkal:

SBX 4060 mélyközépsugárzó
DP 35 magassugárzó
HV 228 hangvátó

Érdemes vele foglalkoznom vagy találjak ki valami mást?
Van- e ötletetek?
(#) punkkazy hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
ÜDV!
Építenék egy hagfalat SR1620-asból meg egy piezzóból(+fa). A gondom az, hogy basszreflexeset akarok, ahhoz meg kell az "Xmax" adat (JBL-t használok). Ezt Somogyiék valahogy ELFELEJTETTÉK közölni. Meg lehet ezt az adatot valahogyan állapítani. Xmax (Excursion=KIRÁNDULÁS) gondolom az, hogy mennyire tud a cséve kimozdulni, addíg míg bele nem ver a mágnesbe.
(#) punkkazy hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
A hangfal amúgy gitárhoz lesz.
(#) punkkazy hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
VÁLASZ???
(#) Kovidivi válasza tajfoon hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
hello!Ha WinISD programmal megnézed a frekveniciaátmenetét egy zárt doboznak,meg egy reflexnek, máris gondolkodni fogsz rajta,hogy hogyan tudnád átalalkítani a dobozt reflexszé...sztem próbáld meg
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Lécci segítsetek! WinISD programban mit jelent az,hogy Vent MACH? még ma meg kelle építenem a mélyládát,h vihessem az albérletbe este. Köszi
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Üdv
Én is néztem a win bétában, de pontosan nemtom miaz. A Qes osztva teljesítménnyel érdekes....
De sztem a béta helyett használd a pro-t! Mindenki azt mondja hogy az sokkal job.Itt letölthetet
(#) barany165 hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Hali Punkkazy!A Sal-hangszóróknál a betük jelzik,hogy milyen célra használható a hangszóró, a számok meg a telj.és átmérőt jelzik,korrektűl leirják a cséve átmérőjét,anyagát,mágnes súlyát,frekit,hangnyomást stb.
Neked gityóhoz valamelyik "PA"-s lenne jó, legalább 30-as.Nézd meg a SAL katalógust! Na meg milyen gitárhoz,erölködőhöz??Ezek kemény felfüggesztésű,rövidlöketű hangszorók.Nyitott dobozba csak keményet lehet alkalmazni.Üdv!
Én nem terveztem a hfalakat,gyárit másoltam,A RT évkönyvekben sok jó profi rajz található!Szinte biztos a siker!
(#) punkkazy válasza barany165 hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
A gitár egy Jalana Telecaster, de sokan vagyunk a suliban aki használná pl. egy Lyon. Az erőlködő egy TDA2030A. Mármost Nincsen pénzem. Ezért lett TDA. Ezért lesz Sr 1620. Engem csak az érdekel, hogy mi az a Xmax! Tudom, hogy IC-s erőlködő nem jó gityóhoz, meg az SR-se valami gitárhangszóró, de ez lesz!

Tehát: mi az a Xmax?
(#) Gery válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
(#) skybox hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
valaki nem tud segiteni h hol talalok hangfalepito programot?
(#) Pafi válasza Gery hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Idézet:
„Xmax - a membrán maximális kitérése a nyugalmi helyzetből (ameddig kézzel ki tudod mozdítani)”


Nem, nem ameddig kézzel tudod nyomni. Maximális lineáris kitérés, vagyis ameddig a tekercs széle el nem éri a mágneses tér szélét. Xmax=(Hc-Hg)/2!

Idézet:
„az Xlim-re se tudtam még rájönni.”


Ez valószínűleg a "maximal displacement", vagyis maximális elmozdulás, ahol valami megakasztja a membránt.
(#) cartman4444 hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Hello mindenkinek

Szeretnék egy hangfalat összerakni!
Jelenleg van egy hangdobozom és egy gyári mélynyomó. A dobozon még két kissebb hangszórónak van helye. Aki tud segítsen abban hogy mi kell még hozzá a két hangszórón kívül, és hogy hogyan kell összeszerelni.

Várok minden hozzászólást, akár képet is!!!
(#) Norberto válasza cartman4444 hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Elolvastál minden egyes topikot a témában? Pedig azt hiszem, hogy van mit olvasni róla

Sőt...hihetetlen mennyiségű hangfalat csinált már az ittlévő emberek egy része, és képeket is csatoltak a kész remekművekről! "Csak" keresni kell és sokat olvasni!
(#) Mattdesign hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy régi videoton erősítőnk 2x50W-os,tévéhangszorók voltak az eredeti hangfalakban (30cm*50cm*30cm), ezek 35W voltak aztán a mult héten beujítottunk 2db 140W-os hangszorót és a dobozt szerintem le kellene cserélni nagyobbra, most épp belefér,de nagyobb kéne. Valamilyen doboztervező programot tudtok linkelni?
Előre is köszi!
Mattdesign
(#) GTI válasza Mattdesign hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Igen tudunk adni Eminence Speaker Designer
Hivatalos honalp

Ha kell a teljes változat írj egy mailt a címemre gal.ity@freemail.hu és elküldöm neked. kb (100mb lehet) Ennél jobb tervező program nem hiszem hogy lenne. A winisd sehol sicns ehez képeset.

Ha kell még valami progi ezzel a témával kapcsolatban
http://www.speakerbuilding.com/software/
(#) kelmati hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Üdv!
A közeljövőbe szeretnék egy gitár hagládát építeni és ebben kérném a segítségeteket!!!
Már kigondoltam hogy 4db 12"-os hangfalat teszek bele, de igazából azt még nemtudom hogy hány wattosakat érdemes! amúgy ezt a hagfalat kisebb koncertekre szeretném használni! légyszí segítsetek hogy hány wattos hagfalakat rakjak bele h elég hango legyen meg hány wattos erősítővel hajtsam meg!

Előre is köszi
(#) kelmati hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Ja és majdel felejtettem középsugárzó lesz mind a négy!
(#) hgabris hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Mindenre a megoldás:
http://www.hangfalam.extra.hu/
(#) szamóca válasza hgabris hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Azért ezt nagy túlzás állítani a somogyi szórólap katalógusáról!
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 5, 2009 /
 
Üdv van egy hangszóróm de semmi infóm róla se típus se konkrét adatok mert le van szakadva a matricája.
Érdekelne hogy egy dobozba berakva hova tegyem a csövet?és milyet?
(Mélynyomóként)
A doboz 30cm*20cm*20cm
(#) milanpro hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
Egy par melynyomo-lada hangositasra:
(#) milanpro hozzászólása Feb 22, 2009 /
 
-18" 650w continous,1300w program
-F.: 45Hz-120Hz
-SpL: 104dB1w/1 m ,136dB program
(#) Tujmi hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
sziasztok!

Lassacskán elszeretném késziteni néhány topládámat de olyan problémám volna hogy nemtudom mivel és hogyan fessem le.probálkoztam alváz festékkel azt mondták rá hogy elég rücskös lesz de nemlett az, és ráadásul gumis igy alig véd.olyan festék kéne ami kemény tartos és jol néz ki.
a mellékelt képeken látni néhány ilyen festést nos a kérdés hogy ezt hogy csinálják?
(#) maTaKee hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Üdv!
Valaki nem tudna küldeni nekem (vagy linkelni) monitor hangfalhoz valami doboz tervet?
(#) Tibi17 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem kéne egy kis segítség hogy milyen ládát építjek?Egy 18"-os hangszórónak szeretném 250wattos 91db kéne nekem hangfalterv amennyi csak van az öszeset meg szeretném nézni és kiválasztani a megfelelőt!
Egyébként kültérre szeretném használni hangosítási célból!!
Köszi sziasztok
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem