Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   12 / 93
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Kisfilm ,hozzá sem érek semmihez....

100_8123.wmv
    
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Ha megérintem ,tényleg csak megérintem a kép szerint a nyákot - ott csak üvegszál !!! - akkor kitér a "-1" ből valami eredményre ....

100_8124.jpg
    
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Kicsit off kértdés : a referencia feszt a 35-36 között kell mérni (100mV) ?
(#) Attila86 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Igen.
(#) hinar83 hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Minap megépítettem énis a "kapcsolások" címszó alatt fellelhető feszültség mérőt (topi szerzeménye).
A kérdésem a következő lenne, hogy a kalibrálni az R3 ellenállás változtatásával lehet mégpedig:
0 - 2 V ............ R3 = 0 Ω 1%
0 - 20 V ........... R3 = 1.2 Kohm 1%
0 - 200 V .......... R3 = 12 Kohm 1%
0 - 2000 V ......... R3 = 120 Kohm 1%
Nos én aztakarom hogy 20v-ig mérjen, ezért 1.2Kohm-os ellenállást raktam bele de mégis 2v-ig mér, pedig zárlat nincs.
Hol keressem a hibát?
Üdv.
(#) sirály12 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
A rajzon, amit megépítettél van egy hiba. A 7660-as 3 és 5 ős lába közötti elkó fordítva van, azt javítottad már? Ezzel nekem is meggyűlt a bajom. A hibás kép: kép
(#) slogan válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Igen javítottam ,azt hiszem pont a Te írásod alapján ...
(#) sirály12 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Akkor még egy ötletem van, nézd meg a 27 és 29-es lábon lévő kondikat, jók-e.
(#) slogan válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Nézegetem amit írtál és közben feltűnt egy külömbség Topi és az említett "rossz rajz" között !

A 27-es lábra most 47K ,vagy 470K megy ???
(#) szabi83 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
27-es lábra 220n megy
28-as lábra kellene azaz ellenállás

adatlap:
Idézet:
„For 2V full scale, 470kΩ is near optimum and
similarly a 47kΩ for a 200mV scale.”


47k-val 200mV a méréshatár
470k-val 2V a méréshatár

Üdv
Szabi
(#) slogan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Köszi !

28-ast akartam írni ,és köszi a fordítást !
Pedig azt hidtem megtaláltam a megoldást
(#) szabi83 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
10k mellé 10n kell(30-31 lábakon).

Üdv
(#) sirály12 válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Tápot mi adja, van szűrve rendesen?
(#) Attila86 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Idézet:
„47k-val 200mV a méréshatár
470k-val 2V a méréshatár”


Igen, de hozzá a referencia-feszültséget is változtatni kell.
(#) slogan válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Topi rajzán a 10K nem a 31-30 közé megy ,hanem a 31-32...35 közé !

Volt már a 10K és a 10n a 30-31 között egyébként.....

Táp - 7805 ki és bemenetén is - 100n van.

Valamint Topi rajzán a 21 sincs 30 -ra kötve és 32 sem
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Annak van jelentősége szerintetek ,hogy az IC Intersil ,vagy Maxim ?

Beraktam este egy Maximot és mintha jobb lenne vele....
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Na.....

Nyák kidobva ,project újra indul !
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Nincs véletlen valakinek kész panelterve Eagle formátumban a "Topi féle" V/A mérőről ,amit már csak vasalni kell ?
(#) Alkotó válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 / 1
 
Szia!
Ez ugyan nem TOPI féle, hanem Alkotó-s. Nem V/A mérő, hanem egy 200mV-os alapműszer (Topié is az, csak műszakilag elég vitatható módon bele van piszkálva egy kicsit). Végül nem EAGLe formátum, hanem pdf, de attól még lehet vasalni. Viszont garantálom neked, hogy kifogástalanul működik.
Itt találsz róla kicsivel többet.
Még egy rajzot mellékelek.
Alkotó
(#) slogan válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Köszi a választ ,bár nem értem miért nem magánban ,ahogy én írtam
Biztos meg van az oka.....

Láttam a linkelt cikkedet ,le is töltöttem a pdf -et ,de valamiért kisebbre nyomtatja az Adobe a nyákot ,ezért kértem pl. Eagle -ben.

A táp rész engem nem érint ,7660-al van megoldva. (meg még ezért kellett volna szerkeszthető formátumban)
A többit meg már megépítettem ,de nem megy.

Így a kapcsolási rajzot látván köszönöm ,de nem akarok még 3-4 napot szívni vele ,marad a Topi féle....
Az itt van 2 db is és tökéletesen megy ,rezzenéstelen!

Idézet:
„alapműszer (Topié is az, csak”


Azért 26V -ig gond nélkül mér.....


Mégegyszer köszönöm a fáradozásod !

Üdv : István
(#) nagy hoho válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Helló ! Valamikor multimétert gyártott az akkori cégem.Havonta kb 1000 db készült és éveken keresztül. Az első években Intersil majd később Maxim típusúval szereltük ,semmi különbség nem volt köztük.
(#) slogan válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia !

Nagyon köszönöm ,közben kiderítettem én is

Üdv : István
(#) Alkotó válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hm... érdekeseket írsz. Indulatoktól mentesen és szigorúan a saját véleményem szerint, gyakorlatilag mindenben tévedsz. MINDENBEN!
1. Nem irtál nekem magánüzenetet, vagy ha más néven mégis, akkor arra magánban is válaszoltam.
2. A pdf állomány hajszálpontosan nyomtatja a méretet. Semmi más nem kell hozzá, csak ki kell kapcsolni a "papírmérethez igazítás" funkciót.
3. Munkafájlokat nem szokás megosztani, még akkor se, ha sok "érdekelt" ezt rossz néven is veszi.
4. A 7660 nem ide való. Azt azért találták ki, ha csak pozitív egyenfeszültség "van kéznél", akkor is meg lehessen oldani a negatív polarítiás előállítását. Viszont itt erről szó sincs, hiszen te trafóról fogod hajtani az 5V-os stabilizátort, aztán meg ebből "negálod" a -5V-ot. Ettől minden szempontból jobb pl. az én megoldásom.
5. Nem is kéne még 3-4 napot vesződnöd vele, ha már az elején jól fogtál volna hozzá. De mivel nem, így szerintem még több is lesz az a pár nap.
6. TOPI panelterve abszolút működőképes, sosem mondtam az ellenkezőjét. A méréshatár beállítás módja az, ami homlokegyenest szembe mutat többek között a 7107-es IC adatlapjával. De ez csak egyetlen ellenállás, semmi más. A többi hibátlan.
Hidd el nekem, hogy a referenciát 100mv-ra kell beállítani, utána nem piszkálni, és két darab ellenállásból álló osztóval kell az arányos részt beállítani, és ekkor nem csak 26V-ig, hanem akárhány voltig tökéletesen fog mérni. Ebben biztosan nem fogsz csalódni.
(Ha a referenciát elállítod, akkor megváltoztatod a nagyon jó közelítéssel lineárisra tervezett mérési karakterisztika meredekségét. Ez azt eredményezi, hogy változni fog a mérési pontosság a mérendő feszültség nagyságától függően -nem sokat, de fog-).

Természetesen, mindezek ellenére is olyan megoldást válassz, amiről legalább feltételezed, hogy korrektül kiszolgálja az igényeidet. Remélem megtalálod a számodra helyes utat.

Alkotó
(#) Alkotó hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Már többször felmerült, mint probléma.
A pdf-et a melléklet szerint lehet arányossá tenni.
Alkotó
(#) hinar83 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Üdvözlöm.
Topi kapcsolásában a méréshatár beállítás alatt mit értett?
Köszönöm válaszát.
Hinar83
(#) Alkotó válasza hinar83 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ha nem sértő, koromnál fogva hagy javasoljam a tegeződést.
Szia!
A "méréshatár beállítás alatt" a méréshatár beállítást értem. De gondolom nem is ez lenne a kérdés, hanem mi az, ami esetleg megkérdőjelezhető benne. Ha igen, erre próbálok röviden megfelelni.

Ez kizárólag az én véleményem, saját műszaki felfogásomat tükrözi, és semmiféle kritikát nem hordoz magában a TOPI féle panelmérőt illetően.
Mellékeltem az említett kapcsolást, így egyértelműen lehet róla beszélni. Illetve pár adat az eredeti leírásból:
R4 = 1M;
0 - 2 V ............ R3 = 0 Ω 1% (gondolom inkább végtelen -Alkotó)
0 - 20 V ........... R3 = 1.2 Kohm 1%
0 - 200 V .......... R3 = 12 Kohm 1%
0 - 2000 V ......... R3 = 120 Kohm 1%
Nos. Az R3 léte az, ami számomra nem korrekt.
A gyártó nem adja meg (legalábbis én nem tudom) mekkora a 30-31 mérőlábak közti "belső ellenállás". Ezért nagyon nagy merészség azt "beterhelni", akár 1,2kohmos ellenállással.
Az osztót az 1M-ás ellenállás után, a rajzi jelölésekkel az 1-2 pontra kell kötni. Ez csupán 1db plusz ellenállás, de mindjárt számolhatóvá válik az egész osztólánc.

Alkotó
(#) hinar83 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Jó renben, kösz a segítséget.
Az osztó hány Kohm-os legyen ha azt akarom hogy kb20v-ig mérjen. Egyébként autóba lesz és az akku feszültséget fogja mérni.
Hello.
(#) Alkotó válasza hinar83 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ha mondjuk 1mA-t akarunk a mérőágban, akkor 220ohm+22kohm, ahol a műszer a 220ohmra csatlakozik. Ha az ellenállások pontosak, akkor ez 198 mv-ot enged a műszerre, mikor az 1999-et mutat. Ez bőven elég pontosság. Ha valami mégis pontatlan, akkor a 220ohm helyett, tegyél egy 470ohmos trimmert.

A TOPI féle műszert említetted korábban. Az autóban csak némi ügyeskedéssel használható, mert ott nincs -5V. Azt külön kreálni kell valahogy (pl.7660)
Alkotó
(#) Alkotó hozzászólása Júl 7, 2009 / 2
 
Szükségem volt egy olyan változatra a digitális kijelzőből, ahol nagyon közel tudom egymás fölé rakni két modult.
Mivel kellett, megcsináltam. A két panelt, a rézszegmensek összeforrasztásával lehet egymáshoz rögzíteni, ami egyben az átvezetéseket is megoldja.
A részletek mellékelve.

Alkotó
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Őszintén szólva, nekem nagyon tetszik , már régebb óta neki akartam állni egy ilyen elrendezésnek, hogy elől függőlegesen van a kijelző panel, mögötte pedig a többi vízszintesen, mert így nagyon jó a hely kihasználása, csak sosem jutottam el a tervezésig, hát ezt most megspóroltad nekem, ezért hálás is vagyok. Szép munka nekem nagyon tetszik.
Üdv.
Következő: »»   12 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem